Tam
EskidenYeniye
 

Akkaş 'zehirli ağaç' gibi

HSYK'nın meslekten attığı firari savcılardan Muammer Akkaş'ın atılma gerekçesi ortaya çıktı. Kurul, Akkaş'ın soruşturma aşamasında yaptığı usulsüzlükleri, adliye önünde bildiri dağıtmasını, soruşturmayı başsavcıdan gizlemesini, usulsüz dinlemeleri, ağzı açılmamış çok sayıda torbadaki delillerin değerlendirilmediğini, 'dönemin Başbakanı' denilerek yasadışı şekilde Erdoğan'ın dinlendiğini sıraladıktan sonra 'zehirli ağacın meyvesi de zehirlidir' ilkesi gereği, (bunların) delil olarak kullanılması ve değerlendirilmesinin mümkün olmadığı tartışma götürmeyecek şekilde nettir' dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.01.2016 08:15 HSYK'nın, 25 Aralık darbe girişiminin savcısı Muammer Akkaş hakkındaki ihraç kararında ilginç detaylar yer aldı. Kurul, Akkaş'ın soruşturma aşamasında yaptığı usulsüzlükleri, adliye önünde bildiri dağıtmasını, soruşturmayı başsavcıdan gizlemesini sıraladıktan sonra böyle bir soruşturmadan sağlıklı bir sonuç çıkmasının beklenmediğini şu sözlerle aktardı:

"Soruşturmanın gayrı meşru yöntemlerle yürütüldüğü, işlemlerin temelden yoksun ve sakat olduğu 'zehirli ağacın meyvesi de zehirlidir' ilkesi gereği, delil olarak kullanılması ve değerlendirilmesinin mümkün olmadığının tartışma götürmeyecek şekilde net olduğu, soruşturmada rol alan kamu görevlilerinin, soruşturmada izlenen yöntemin hukuk dışı olduğunun farkında oldukları tespit edilmiştir."

Gerekçede, şüphelilerin daha sonradan, yasadışı yollarla topladıkları delilleri yok etme girişimi içine girdikleri de vurgulandı.

-Soruşturma yürüten savcılar engellendi mi?-

Kararda, "Soruşturma yürüten savcılar engellendi" eleştirilerine de yanıt verildi. HSYK, dönemin İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı ile Başsavcı vekili Oktay Erdoğan'ın Muammer Akkaş'tan yasalar çerçevesinde bilgi almaya çalıştıkları ancak Akkaş'ın soruşturmayı üstleri konumundaki bu 2 isimden sakladığı anlatılarak, "Dosyanın kendisinden alınması suretiyle cumhuriyet savcısı olarak soruşturma yapması engellenmemiş, daha fazla hukuka aykırı eylem gerçekleştirmesi engellenmiş, kişilerin mağduriyetinin önüne geçilmiştir.

Gerekçede "İlgilinin sebebiyet verdiği olaylar birlikte değerlendirildiğinde, toplumda yargının güvenilirliği noktasında olumsuz algı oluşmasına yol açarken, çalışma barışının da bozulmasına neden olmuştur" denildi.

"DÖNEMİN BAŞBAKANI" İFADESİ

İhraç gerekçesinde Başbakan Erdoğan'ın yasadışı şekilde dinlenmesine de yer verildi. Gerekçede, İstanbul Mali Şube bilgisayarlarından kurtarılan dosyada Erdoğan'dan bahsederken “dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan”, “örgüt lideri dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan” ibarelerine yer verildiği vurgulandı. Gerekçede, CMK 140/5'te konutlar hakkında teknik ve fiziki takip yapılamayacağı düzenlenmesine rağmen Başbakanlık Resmi Konutu'nun teknik takibe maruz bırakıldığı, Kısıklı'daki konut ile ilgili de GSM cell haritası çıkarılarak Erdoğan'ın görüştüğü kişilerle ilgili sinyal eşleştirmesi yapıldığı aktarıldı.

İşadamı Turgay Ciner'in uzun süre dinlenildiği kaydedilen gerekçede, “Hatta Başbakanlık konutundaki görüşmesinin GSM cell haritasından takip edilerek aynı anda Başbakanla buluştuğunun tespit edilmesine rağmen hakkında fezleke düzenlenmemesi hukuki terminoloji ile izah edilememiştir” denildi.

Gerekçede ayrıca soruşturma sırasında çok sayıda ismin dinlendiği bunların arasında bulunan Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı ve HSYk yedek üyesi Celal Avar, Akil İnsanlar Heyetinden Orhan Gencebay, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Coş ve Zekeriya Öz'ün aracısı olarak Ali ağaoğlu'na giden İş adamı Osman Ağca gibi isimler hakkında da dinlemelerin yapıldığı ancak haklarında herhangi bir isnatta bulunulmadığı gibi kayıtların suç teşkil etmemesi nedeniyle imhasının yapılmadığı da belirtildi.

-Akkaş'ın, Orhan Gencebay'ı dinletme gerekçesi bulunamadı-

25 Aralık soruşturması sırasında sanatçı Orhan Gencebay da ifade verince "Gencebay, diğer şüpheliler dinlenirken telefon dinlemeye takıldı" denilmişti. Ancak gerçeğin böyle olmadığı, Akkaş'ın Gencebay'ı da doğrudan dinlettiği ortaya çıktı. HSYK kararında, "Gencebay'ın neden dinlendiği anlaşılamamıştır" denildi.

'AKKAŞ BİLGİ VERMEDİ'

Yenişafak'tan Osman Yazgan'ın haberinde ise ihraç gerekçelerine dair geniş detaylar yer alıyor. Buna göre; Meşru hükümeti devirmeye yönelik 25 Aralık darbesinde düğmeye basan Akkaş’ın gayrimeşru yöntemlerle yürüttüğü soruşturmada asıl niyetini gizlemek için söylediği yalanlar HSYK'nın ihraç gerekçesinde ortaya çıktı.

Gerekçede, İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı, Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan'ın, savcı İrfan Fidan ile o dönem Mali Şube Müdürü olarak görevlendirilen Hakan Sıralı'nın 'tanık' sıfatıyla HSYK müfettişlerine verdiği ifadeler de yer aldı. Söz konusu ifadeler, soruşturma dosyası kendisinden alındıktan sonra adliye önünde bildiri dağıtan Fetullahçı Terör Örgütü'nün savcısı Muammer Akkaş'ın yaptığı usulsüzlükler ile asıl amacını da ortaya koyuyor.

Gerekçede ifadesine yer verilen Çolakkadı, 23 Aralık'ta CMK'nın 135. maddesinde sayılan suçlara ilişkin dosyalarla ilgili bütün savcılara bilgi vermeleri için mail attığını, birçok savcıdan yazılı veya sözlü olarak soruşturmalarla ilgili bilgiler geldiğini belirterek, kamuoyunun ilgisi çelebilecek bir soruşturmayı yürüttüğünü öğrendiği Akkaş'tan bilgi gelmediğini söyledi. O dönem TMK Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan ile Muammer Akkaş'ı çağırdığını kaydeden Çolakkadı, “Savcı Muammer Bey kendisinde önemli ve kapsamlı bir evrak olduğunu, yolsuzluk, rüşvet gibi suçların bulunduğunu, başka illeri de kapsayan bir soruşturma olduğunu özet olarak belirtti. Şüphelilerin kimler olduğundan bahsetmedi. Ben kendisine soruşturmanın TMK'nın kapsamına girip girmediğini sordum, zira bahsettiği suçlardan TMK'nın görev alanına giren bir eylem yoktu. Ayrıca başka illerdeki eylemleri neden burada soruşturduğunu sorduğumda, cevap veremedi. 'Örgüt kurmak ve yönetmek var' dedi, ben de kendisine cebir şiddet olup olmadığını sorduğumda, 'bilemiyorum ama olabilir' dedi.

'MEDYADAN ÖĞRENDİM'

Çolakkadı, şöyle devam etti: "Bu konuşmalardan TMK Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan'ın hiçbir bilgisinin olmadığını öğrendim. Dosya ile ilgili olarak bilgi vermelerini beklerken operasyon yapılmak istendiğini öğleden sonra medyaya sızdırılan bir kısım bilgi ve belgelerden öğrendim. 24 Aralık günü bize 'ayrıntısını bilemiyorum' dediği soruşturma evrakı ile ilgili olarak ertesi gün bir kısım kararlar alarak gözaltı talimatı verdiğini, operasyon yapmak istediğini ve bir kısım bilgi ve belgelerin basına sızdırıldığını öğrendim."

Telefonlarına cevap vermedi

Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan ise “Biz Turan Bey'in yanından ayrılınca benim odama geldik. Muammer Bey odamdan ayrıldıktan sonra ben dosyayı birlikte incelemek için beklerken kendisinin işi olduğunu ve çıkması gerektiğini telefonda bana iletince, ben de kendisine dosyayı bana getirmesini akşam müsait olduğumu dosyayı inceleyebileceğimi ilettim. Kendisi de bana 'tamam' demesine rağmen dosyayı getirmedi. Mesai sonrasına kadar dosyayı getirmediği gibi kendisine telefonla da ulaşamadım. Ertesi sabah da dosyayı getirmedi, kendisini odasından aradığımda da bulamadım. Öğleden sonra söz konusu dosya ile ilgili olarak operasyon talimatı verildiği yönünde haberleri medyadan öğrendim” şeklinde konuştu.

Adresleri yok ama gözaltındalar

15 Aralık darbe girişimin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürü görevine getirilen Hakan Sıralı da Muammer Akkaş'ın düğmeye bastığı 25 Aralık gününü şöyle anlattı: “Eşimi hastaneye götürdüğümde müdür yardımcısı aradı ve Başsavcı Vekilliğinden yazılı talimat geldiğini söyledi. Hemen müdürlüğe geldim. Evraka baktığımda, başlığında 'İl Jandarma Komutanlığına' olduğunu ve kimlik bilgilerinin, adreslerin yazılı olmayan bir kısım şahıslarla ilgili gözaltı işlemi olduğunu gördüm. TMK Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan'ın yanına geldim. Kendisine evrakı gösterdim, 'nasıl bir evrak' deyip alarak gitti. Odasında beklerken televizyonlarda operasyonlarla ilgili haber vardı. Birkaç saat sonra geldi ve beni Savcı Muammer Bey'in yanına gönderdi. Savcı Bey bana yazının gereğinin yapılmasını söyledi, kendisine 'hiçbir ön çalışmanın yapılmadığını, önceden çalışma olmadan operasyon yapılamayacağını' ifade ettim. Muammer Bey, 'kimleri alabiliyorsanız o kadarını getirin' dedi."

Alelacele operasyon

Savcı Akkaş'tan alınan söz konusu soruşturma dosyasının teslim edildiği savcılardan birisi de o dönem TMK'nın 10. maddesi ile görevli olan savcı İrfan Fidan'ndı. Fidan ifadesinde, şunları belirtti: “İlk etapta sayfa numarası verilmemiş ve son kısmı imzalı olan, saydığımızda 1005 sayfadan ibaret iki klasör fezleke vardı. Ayrıca 11 tane ağzı kolluk mührü ile kapalı telefon dinlemelerine ait tapeleri içeren kayıtların olduğunu gördük. Bu kayıtların açılmadığını, dolayısıyla hiç incelenmediğini tespit ettik. Soruşturmada çok fazla eksiklik vardı. Yolsuzluk olduğu iddia edilen hiçbir ihale dosyası veya belgeleri getirtilmemişti. Telefon dinlemeleri dışında hiçbir araştırma inceleme yapılmamıştı. Sadece orman arazisi ile ilgili kolluk tarafından alınmış bir adet bilirkişi raporu vardı, bu raporun neden Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden (KTÜ) alındığına da anlam veremedim. Zira arazi İstanbul'da olmasına rağmen rapor KTÜ'den alınmış. Soruşturma tamamlanmadan alelacele operasyon yapılmak istendiği şeklinde bir görüntü vardı.”

Paralel savcılar meslekten atıldı!

(17 Ocak 2016, 08:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7594    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.752.138