Tam
EskidenYeniye
 

Gülen'in kardeşi firar etti

Kaynak Holding'e kayyum olarak atanan Yönetim Kurulu Başkanı Okumuş, kirli ilişkileri anlattı. Okumuş, 'Gülen'in kardeşine işe gelmediği halde günlük 1483 lira (ayda 77 bin lira brüt) maaş veriliyordu. Biz buraya geldikten sonra işine son verdik ve baktık yurtdışına kaçmış' dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.01.2016 08:13 Paralel örgütün para trafiğinin merkezi olan Kaynak Holding'teki kirli işler bir bir ortaya çıkarılıyor. Holdinge kayyum atanan Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, şirketin başına geçtiği 2 aylık süreçte, yaptıkları tespitleri ve kirli para trafiğini anlattı. Okumuş, el konulma sürecinden sonra örgütün ürkütücü parasal gücünü ortaya koyan bulgulara eriştiklerini belirterek, "Şunu gördük ki para nerede Paralel orada" dedi.


Foto: İmran Okumuş

KİMSE YOK MU KAYITLARI KAYNAK'TA

-Bize Kaynak Holding'i anlatır mısınız?

Kaynak Holding, Paralel örgüt tarafından 20 yıl kadar önce kurulmuş. Holdinge bağlı 46 şirket, bir dernek ve bir de vakıf var. 8 bin çalışanımız var ama dolaylı olarak şirketlerimizde istihdam edilenlerin sayısı 30 bin civarında. Yıllık cirosu 1.8 milyar lira olan dev bir holding. Biz buraya geldiğimizde 19 şirket vardı. Her geçen gün yeni şirketler buluyoruz. Şimdi 46 şirket var ama sayının artacağını sanıyorum. Polis araştırmaya devam ediyor.

KAMUFLE OLMUŞLAR

-Yeni şirketler bulmak ne demek? Nereden çıkıyor bu şirketler?

Düz bakıldığında, bu şirketlerin Kaynak Holding'le organik bağları yok gibi gözüküyor. Ancak polis tarafından yapılan takiplerde, Kaynak Holding bünyesinde bordrolu olarak çalışan bazı kişiler adına, Kaynak Holding'in faaliyet alanlarında iş yapan şirketler kurulduğu tespit edildi. Bunlardan daha çok olduğunu düşünüyoruz. Kaynak'a bağlı şirketlerin sayısının 100'ü bulması olası.

-Ne tür işler yapıyor bu şirketler?

Paralel örgüt, kendisine bağlılığı, itaati sağlam olan kişilerin üstüne yapmış bu şirketleri. Özellikle 17 Aralık'tan sonra, Kaynak Holding deşifre olunca, kamudan ihale almak için bu tarz şirketler kurmuşlar. Paralel algısını yok etmek için böyle bir yol izlemişler. Örgüt panik yaşıyor tabii. Bu işletmelerde şirket, ticaret kültürü yok. Cemaat, biat, abi ve abla kültürü var. Mesela İdex diye bir teknoloji şirketi tespit ettik. Bu şirket, 2015'te kurulmuş. Polis tarafından tespit edilip 22 Aralık'ta bize devredildi. Şirketlerin yönetim kurulu başkanlarını, genel müdürlerini davet ettik. Şirketin sahibi olan Eyüp Kızılay, "Bu şirket benim ve Kaynak Holding'le bir bağım yok" dedi. Araştırdığımızda Eyüp Kızılay'ın, holdingin bordrolu çalışanı olduğunu gördük. Devlet Mahsulleri Ofisi'nden ihale almış. Kimse bu şirketin Paralel örgütün şirketi olduğunu bilmiyor. Kendisini kamufle etmiş yani.GÜLEN'İN KARDEŞİ FİRAR ETTİ

-Paralel Örgüt tarafından kurulup, kamu kurumlarından ihale alan şirketler var yani...

Ben Paralel terör örgütüne, 'maskeli terör örgütü' diyorum. Bunların binlerce maskesi var. Ve her gün birisini kullanıyorlar. Hiç tahmin etmediğiniz yerden şirketler çıkıyor. Mesela yayınevi maskeleri var. Ankara'da 2 tane yayınevleri var. Milli Eğitim Bakanlığı'na kitap hazırlayıp gönderiyorlar. Kaynak Holding'in şirketleri NEY Yayınevi ile Enneagram Yayınevi... Bunlar şimdi Türkiye'nin milli şirketleri ama biz gelene kadar Paralel örgüt tarafından yönetiliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan telif alan şirketler.

-Kaynak Holding'de Fetullah Gülen'in ailesinden çalışanlar var mıydı?

Fetullah Gülen'in kardeşi ve yeğeni buradan maaş alıyordu. Gülen'in kardeşi Mesih Gülen'in günlük ücreti, ağustos ayında bin 483 liraya yükseltilmiş. Aylık brüt maaşı 77 bin 138 lira ediyor. Bu zat zaten işe gelmiyor, İzmir'de yaşıyor. Biz buraya geldikten sonra işine son verdik. Biz kimi işten çıkardıysak hepsi yurtdışına kaçtı. Gülen'in kardeşi de kaçtı. Kimseye ulaşamıyoruz.

350 KİŞİ, HİMMET TAHSİLATÇISI

-Kaç bankamatik memuru vardı böyle?

72 bankamatik memuru tespit ettik. İşlerine son verdik. Asıl ilginç olan, Kaynak Holding'de bordrosu bulunan 300-350 kişilik halkla ilişkiler uzmanı kadrosunun bulunması. Bu insanlar işe gelmez. İl il, kapı kapı dolaşıp, himmet topluyorlar. Bu paralar örgüte gidiyor doğrudan.

50 KİŞİ İTİRAFLARDA BULUNDU

-İtiraflar geldi mi?

İnsanlar bizi tanıdıktan sonra itiraflar gelmeye başladı. Şirketin kaynaklarının nereye aktarıldığına ilişkin, 50 civarında itirafçı geldi. Çok önemli bilgiler verenler var. Gördük ki para neredeyse Paralel de orada.

GAZETECİLER VE YAZARLAR VAKFI'NA AYDA 100 BİN TL

-Kaynak Holding'e geldiğinizde sizi en çok şaşırtan şey neydi?

Buraya geldiğimde en fazla şaşırdığım şey, neden bu kadar çok şirket kurulduğuydu. İşin içine girince bütün bu şirketlerin, teröre destek vermek için kurulduğunu gördüm. Bir de ilgisiz yerlere yapılan abartılı bağışlar var. Örneğin Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'na her ay düzenli 100 bin lira ödeme yapılmış. Bağış adı altında. Ayda bin lira maaş verdiğiniz asgari ücretle çalışan personelinizden ayda 35-50 lira servis parası keseceksiniz. Diğer taraftan gazetecilere, hukukçular derneğine ciddi bağışlar yapacaksınız. Bunlar Müslümanlara yakışmayan davranışlar. Ben bu camiayı bu kadar tanımıyordum. Buraya geldiğimde, yapılanın hizmet değil bir örgüt faaliyeti olduğunu kesinlikle gördüm.

-Başka çarpıcı usulsüzlükler var mı?

Atama yapılmadan sadece 7 gün önce 30 milyon TL Hollanda'ya aktarılmış. Ne olduğu belirsiz bir bilgisayar oyunu üzerinden İspanya'ya 8 milyon lira aktarılmış. Suç duyurusunda bulunduk. Bizden önce yapılan hukuksuzluklarla mahkemeler ilgileniyor.

YARIN:
FETÖ ne kadar bir paraya hükmediyordu? Bağcılar'daki merkezde ele geçirilen inanılmaz boyuttaki server'ın sırrı ne? (Sabah)

------------------------------------------------------------------------------

YÜZLERCE MİLYAR LİRALIK RANT YUVASI

20.01.2016 09:51 Kaynak Holding'e kayyum atanan İmran Okumuş: Yüzlerce milyar lira paralel örgütün gücü kullanılarak bu şirketlerin kasasına girdi ve usulsüz şekilde harcandı. Her gün yeni bir usulsüzlükle karşılaşıyoruz

-Kaynak Holding 20 yıldır faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu. Temelinde vatandaşların verdiği paralar, himmetler var. Bu şirketlerin paralel örgüte bugüne kadar sağladığı resmi ya da gayrı resmi rant nedir?

Milyarlarca lira paranın, paralel örgütün gücü kullanılarak bu şirketlerin kasasına girdiği ve Paralel örgüt tarafından usulsüz şekilde harcandığı söylenebilir.

-Tahmini bir rakam var mı? Mesela 50 milyar lira?

Çok daha fazla. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarımız, her gün faklı şoklar yaşıyoruz. Her gün yeni bir şirketle karşılaşıyoruz. Yeni usulsüzlükler tespit ediyoruz. Mesela yeni yaptığımız tespitlerden bir tanesi... Samanyolu TV'ye, sinema filmi yaptırmak için 5 milyon lira gönderilmiş. Film de yapılmamış. Bu parayı geri almak için hukuki girişim başlattık. Burası 20 yıllık ve yıllık cirosu 1.8 milyar lira. Ancak sistemin, 100'lerce milyar liralık parayı yönettiğini sanıyoruz.

ARTIK MİLLİ HOLDİNG

-Kaynak Holding şirketlerinin şu anki durumu ne?

Kaynak Holding ve bünyesindeki 46 şirketin tamamı şu anda son derece milli şirketlerdir. Mesela Kaynak Holding bünyesinde yurtlarımız var. Doruk Anonim Şirketi altında kurulan bu yurtlar boş boş duruyor. Binlerce ihtiyaç sahibi çocuğumuzu bu yurtlara alacağız. Bunlar da artık FETÖ'nün değil Türkiye'nin milli yurtları. Aileler, çocuklarını gönül rahatlığıyla yurtlarımıza gönderebilir.

-FETÖ'nün yayıncılıkla yakından ilgilendiğini biliyoruz. NT Yayınları'nın, Gülen kitapları ne oldu?

NT'de bazı sorunlarla karşılaştık. Gülen'in mahkemece yasaklanmış kitapları vardı. Bu kitapları biz yasaklamadık, mahkeme yasakladı. Bizim de teröre bulaşmış bir adamın bir kitabı satmamız, yayımlamamız gibi bir durum söz konusu bile olamaz. İçerisinde hakaret olan, ülkeyi bölmek isteyen, ayrıştıran, devlete millete hakaret eden, beddua eden kitapları imha etmek için de çalışmamız sürüyor.

PERİNÇEK'LE ALGISI...

-Sizin için, "Gülen'in kitapları yerine Doğu Perinçek'in kitaplarını raflara koydu" diye haberler çıktı paralel medyada..?

NT'nin bizden önceki genel müdürü Murat Kara, 15 Haziran 2015'te, Perinçek'in kitaplarının basıldığı Emek Yayınevi'yle anlaşma imzalamış. Bu belge elimizde. NT'deki mevcut Paralelciler, bizi sabote etmek için bu kitapları 29 Aralık'ta satışa sundular. Sonra da yaygara kopardılar.

-Sızıntı dergisini ne yaptınız? İçeriği değiştirildi mi?

'İçeriği değiştirildi' diye bir haber yapıldı. Ocak ayı dergilerin abonelerini yenileme ayı. Bu haberlerin hedefi Sızıntı'ya artık abone olunmamasını sağlamak. Sızıntı'nın içeriği kesinlikle değiştirilmedi. Yazarlar değişebilir. Ülkeyi bölmeyi amaçlamayan herkese kapımız açık. Terörle yargılanan kırmızı bültenle aranan hiç kimseye bu dergide yer vermeyiz.

KAYITLAR SİLİNMİŞ

Kayyum heyeti, Kaynak Holding'e atandığında geriye dönük kamera kayıtlarını istemiş. Ancak holdingin güvenlik birimi, yönetimin talimatı üzerine, geriye dönük görüntülerin silindiğini, son zamanlarda günlük kayıtlar tutulduğunu söylemişler. İmran Okumuş, kamera kayıtlarının silinmesini, "Bu bile burada bir şeylerin döndüğünü ispat etmeye yetiyor" diyor.

ASILSIZ HABERLER...

-Kayyumun görevi nereye kadar? Şirketlerin akıbeti ne olacak?

Kayyum görevimizi bitirdik. Şirketin yönetim kurulu olarak faaliyetimizi sürdürüyoruz. Bütün şirketlerin başındayız. Paralel medyanın yayın organlarında hakkımızda asılsız haberler yapılıyor. Bugüne kadar şirketlerimiz zarar görmesin diye hiçbir açıklama ya da cevap vermedik.

YÖNETMEYE GELDİK

-Gerçekten abartılı maaşlar mı alıyorsunuz?

Gelir gelmez maaşlarımızı yarı yarıya düşürdük. Grubun şirketlerinde de yönetim kurulu üyesiyiz. Her şirket için kişi başı 1 lira (bin lira) alıyoruz. Onu da almamak için mahkemeye başvurduk. Kurul başkanı olduğum Gürmet ve Garnet'in önceki genel müdürü, 21 bin lira maaş alıyordu. 17 iştirakleri daha var. Biz buralara bir şey bulmaya değil yönetmeye geldik.

'KONTROL TAMAMEN ELİMİZDE'

Paralel örgütün, Türkiye'nin en önemli kurumlarının bilgi işletim sistemlerinin kurulumunu ve bakımını yaptığı biliniyor. Bu kurumların sistemlerinin bakım ve onarımının yapıldığı bilgi işlem merkezinin Bağcılar'daki Kaynak Holding merkezinde olduğu ortaya çıkmıştı. Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, bize, birçok kamu kurumununkinden daha güçlü olan server odasını da gezdirdi. FETÖ'nün bütün parasal faaliyetlerinin yürütüldüğü merkezle ilgili çalışmaların sürdüğünü anlatan İmran Okumuş, server merkeziyle ilgili şunları söyledi: Paralel örgüt burada, Türkiye Sosyal Sigortalar Kurumu'nun sistemine benzer bir bilgi işlem merkezi kurmuş. Neden bu kadar güçlü bir sistem kurduklarını hala araştırıyoruz. Arkadaşlarımız çalışıyor. Burada 'Kimse Yok Mu' derneğinin ve Kaynak Holding'in serverları çalışmaya devam ediyor. Bu serverların içine girdikçe, örgütün devletin içine nasıl bu kadar rahat sızabildiğini daha iyi anlıyoruz.

HACKER SALDIRILARI SÜRÜYOR MU ?

Buradaki serverları çökertmek için her bir saatte 4 binin üzerinde hacker saldırısı yapılıyor. Ancak şu anda severlerin kontrolü tamamen elimizde. Dışarıdan müdahale edilmesini tamamen engelledik. Burada bu yapıyı kuran teknik ekip devlet içindeki bilgilere de ulaşmış mıdır? Yani bu ekip devletin gizli bilgilerini de elde etmiş midir? Teknik anlamda biat etmiş bir ekip var burada. Bunlar hiçbir şekilde konuşmuyor. Ama devletin önemli kurumlarının bilgilerini, kilit noktalarını ele geçirmemiş olsalardı, 17-25 Aralık'ta hükümeti devirme girişimine cesaret edemezlerdi.

KARŞILIKSIZ KAZANÇ KAPISI OLMUŞ

Avukat Talha Salih Yayla, 9 Temmuz 2015'te Kaynak Holding'le şirket hakkında basında çıkan davalara bakmak için anlaştı. Sadece Sabah'ta yayımlanan bir habere dava açan Yayla, bir dava için 458 bin 411 lira nakit para aldı. Aynı avukat, Sürat Basım Yayın ve Eğitim Araçları adlı şirketten de karşılıksız 60 bin lira ve 253 bin 418 dolar para aldı. Yayla'ya iki ayda 1.5 milyon lira ödeme yapıldı. Avukat Süleyman Taşbaş'a da 2015'te 1 milyon 55 bin lira para ödendi. Oysaki Taşbaş'ın, 2015'te Kaynak Holding adına yürüttüğü hiçbir dava yok. Bu paraların, avukatlar üzerinden başka yerlere aktarıldığı düşünülüyor. (Sabah)

Paralel yapı-01 Eylül (2015) 'Koza-İpek' soruşturması manşetlerimiz
Paralel yapı-Finansal uzantıları manşetlerimiz

(19 Ocak 2016, 08:13), son güncel.: (20 Ocak 2016, 09:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7601    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.947.438