Tam
EskidenYeniye
 

ETÖ soruşturmasını pasifize etmede ´F Tipi Polis´ stratejisi

Baykal´ın ´belge sahte ise´ ihtimali üzerine yürüttüğü muhakemeyi anlamak mümkün değil. Bakın ne diyor: ´Belge sahte ise, Ergenekon çöker. O durumda, bugüne kadar emniyetinden bakanlıklara kadar Fethullah Gülen örgütlenmesinin ne işlere karıştığı ortaya çıkar. Ergenekon belgelerinin kimler tarafından ne amaçla üretildiği anlaşılır. Genelkurmay Başkanı bu durumda da sonuna kadar gitmeli.´

Önceki haber title=Sonraki haber

ETÖ´yü pasifize etmede ´F Tipi Polis´ stratejisi

Baykal´ın ?belge sahte ise? ihtimali üzerine yürüttüğü muhakemeyi anlamak mümkün değil. Bakın ne diyor: ?Belge sahte ise, Ergenekon çöker. O durumda, bugüne kadar emniyetinden bakanlıklara kadar Fethullah Gülen örgütlenmesinin ne işlere karıştığı ortaya çıkar. Ergenekon belgelerinin kimler tarafından ne amaçla üretildiği anlaşılır. Genelkurmay Başkanı bu durumda da sonuna kadar gitmeli.?

Baykal, Ergenekon´da her belgeye her şeye sahte demekten vazgeçmiyor

: Diyelim ki, o belge sahte çıktı. Ne olacak? Niçin Ergenekon davası çöksün? Özden Örnek´in darbe hazırlığına ilişkin günlükleri, Sarıkız, Ayışığı, Yakamoz, Eldiven planları, Cumhuriyet Çalışma Grubu´nun belgeleri, oradan buradan çıkan silahlar, silahların yerlerini belirten krokiler, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök´ün beyanları, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt hakkında Jandarma İstihbarat´ında tutulan gizli bilgiler... bunların hepsi, yok mu varsayılacak? Yani Türkiye´de hiç kimse darbe filan hazırlamıyordu, Türk Silahlı Kuvvetleri´ni yıpratmak için Gülen cemaati üyeleri kolları sıvadı, bir sürü belge üretti!!! Buna mı inanacağız? Yapmayın, etmeyin, kimin işine yarar Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratmak? Hangimiz, Türkiye Cumhuriyeti´nin teminatı olan bir kurumu zaafa düşürmek ister? Fethullah Hoca ve onun çevresindekiler vatan haini mi ki, böyle bir tertibin içine girsinler? Deniz Baykal, herhalde, yukarıda yazdığımız cümlelerini tekrar okursa, bir faraziye üzerinden insanlara haksızlık yaptığının idrakine herhalde varacaktır.

Ergenekon´u saklamak için yürütülen olağanüstü psikolojik savaşı izliyoruz

: Ergenekon konusunda iki kutba ayrıldık. Tam bir ?biz? ve ?onlar? durumu çıktı ortaya. ?Biz? dediğimiz, Ergenekon´un darbe ortamı yaratabilmek için ortalığı kan gölüne çevirmek amacıyla kurulmuş bir örgüt olduğuna inananlar. ?Onlar? dediğimiz de, Ergenekon diye bir örgüt bile olmadığına, ?şeriat getirmek? isteyen AKP´nin ve Fethullahçıların ?muhalefeti? ezmek için bunları uydurduğuna inananlar. ?Onlar?ın siyasi partisi CHP. CHP de zaten başkanının ağzından resmen ?Ergenekon´un avukatı? olduğunu açıkladı.

İnsan bazen ?körleşir? ve gerçekleri görmez, göremez, hatta görmek istemez. Hemen ?onların? kör olduğunu söylemeyeceğim. Belki de, ?Ergenekon vardır? diyen demokrat aydınlar kördür ve AKP´yle Fethullahçıların ?büyük oyununa? alet oluyorlardır. Ya da onların inandığı gibi ?demokrat aydınlar?, Fethullahçılardan, AKP´den, Amerika´dan para aldıkları, çok zenginleştikleri, yalılarda oturup yatlarda gezdikleri için bu ?oyuna? alet oluyorlardır. Henüz çok zengin bir demokrat aydına rastlamadım ama diyelim ki hepimiz paraları alıp saklıyoruz. Peki. Şimdi bizim göremediğimiz şu Ergenekon´a ?somut? biçimde bakalım. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP örgütü, çeşitli gazeteler ve onların yazarları ?kimin? avukatı bir sıralayalım. Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur´un avukatı hepsi.

Emekli Amiral Özden´in ?günlüklerinin? yalan olduğuna inanıyorlar herhalde. Gazeteci Mustafa Balbay´ın günlüklerinin de yalan olduğuna inanıyorlar. Bu AKP´lilerle Fethullahçılar çok yaratıcılar, birisinin adına ?gün gün, saat saat? günlükler yazabiliyorlar.

Buna da peki. Eruygur´un ?resmi? belge olarak hazırlattığı ve Taraf´ta yayınlanan ?lahika? da yalan o zaman. Ama bir sorun var, o belge ?resmi?. Belgenin kayıtları Genelkurmay´da duruyor. Buna tam olarak ne söylüyorlar? Ayrıca General Veli Küçük´ün de avukatlığını yapıyorlar. Küçük´ün Ergenekon diye bir örgüte dahil olmadığına inanıyorlar demek ki... Peki, Susurluk diye bir örgüte dahil olduğuna inanıyorlar mı? Ona inanıyorlar da, ?Küçük daha sonra hiçbir şey yapmadı? mı diyorlar? Küçük´ün mafya reisleriyle ilişkilerine ve telefon konuşmalarına ne diyorlar? ?Onlar da uydurma? mı diyorlar?

Avukatlığını yaptıkları bazı Ergenekon sanığı subayların evlerinden cephaneler çıktı. Buna ne diyorlar? ?O subayların evine kimseden habersiz AKP´lilerle Fethullahçılar cephanelikler yerleştirdi ve o subaylar bunun farkına varmadı? mı diyorlar? Yoksa ?onlar da Fethullahçı ama Ergenekoncuymuş gibi yapıyorlar? mı diyorlar?

Peki, Ergenekon´un içindeki JİTEM´e ne diyorlar? JİTEM´in öldürdüğü Kürtlerin isimlerini ve hangi kuyulara atıldıklarını açıklayan ?itirafçıların? söyledikleri yerlerde ?kemiklerin? bulunmasına ne diyorlar? ?O Kürtleri aslında AKP´lilerle Fethullahçılar öldürüp gömdü, bunların yerini açıklayan itirafçılar da AKP´li? mi diyorlar?

Yargıtay, ?şeriatçı? görüntüsüyle Danıştay´ı basıp bir yargıcı öldüren katilin Ergenekon´la ilişkisi olduğuna hükmedip, davayı Ergenekon davasına kattı. Buna ne diyorlar? Yargıtay da ?AKP´lilerle Fethullahçıların eline geçti? mi diyorlar?

Güçlükonak´ta öldürülüp yakılanların kimlikleri ?tertemiz? biçimde askerlerin cebinden çıktı? Buna ne diyorlar? ?O askerler de AKP´li ve Fethullahçı? mı diyorlar?

SAT komandolarına komşu olan ve Bedrettin Dalan´a ait bir araziye gömülmüş bir cephanelik çıktı önceki gün, bununla ilgili olarak subaylar gözaltına alındı. ?O subaylar da aslında Fethullahçı? mı diyorlar? ?Askeri bir bölgeye kontrol noktalarından geçerek AKP´lilerle Fethullahçılar cephaneliği gömdü ve bunu subayların üstüne attı? mı diyorlar? O subayların gözaltına alınmasına izin veren Genelkurmay´a ne diyorlar? ?Genelkurmay da AKP´li ve Fethullahçı? mı diyorlar?

Belki ?biz? körüz

Biliyor musunuz bazen insan körleşir ve gerçekleri görmez. Belki ?biz? körüz, Genelkurmay´ın resmi kağıtlarına yazılmış belgelerin AKP´liler tarafından yazıldığını, ?darbeci? generallerle işadamlarının, profesörlerin konuşmalarının AKP´lilerle Fethullahçıların yaptığı konuşmalar olduğunu, orduya ait o silahların ülkenin dört bir yanına AKP´lilerle Fethullahçıların eliyle gömüldüğünü, o silahları veren subayların da aslında AKP´li olduğunu, JİTEM´in adam öldürmediğini, o Kürtleri de AKP´lilerle Fethullahçıların öldürdüğünü kavrayamıyoruz.

Ya da...

CHP, bazı gazeteler ve yazarlar, ?darbe hazırlığındaki büyük bir cinayet? şebekesini gözlerden saklayabilmek için olağanüstü bir çaba gösteriyorlar. ?Avukat? rolüne soyunarak bu şebekenin ?işbirlikçiliğini? yapıyorlar. Ya biz ?satılmış? ve ?sersemiz? ya da onlar ciddi bir cinayet şebekesinin yardakçıları. Bunu anlamanın tek yolu somut olaylarla konuşmak. Şimdi onlar anlatsın, resmi belgelerdeki ?lahikaları?, ?fişlemeleri?, ?Genelkurmay´ın kullandığı STK´ları?, JİTEM´in cinayetlerini, Güçlükonak´ı, 33 askeri, Danıştay cinayetini, bulunan cephanelikleri, tutuklanan subayları, telefon konuşmalarını, Karargah Evleri´ni, Özden´in ve Balbay´ın günlüklerini nasıl gördüklerini. Anlatsınlar da bir anlayalım bakalım kim kör, kim işbirlikçi, kim suç ortağı...

F tipi istihbaratçı bombayı koyar, Fethullahçı muhbir ihbar eder, F tipi polis basar, Fethullah destekli medya yazar, şakirt savcı hüküm verir. Olur sana Ergenekon.

: Ergenekon dediğin nedir ki? F tipi istihbaratçı bombayı koyar, Fethullahçı muhbir ihbar eder, F tipi polis basar, Fethullah destekli medya yazar, şakirt savcı hüküm verir. Olur sana Ergenekon. Olmadı toplarlar üç beş tane F tipi bilirkişi, günlükler (oğlunun da Fethullahçı olma ihtimali olan) Özden Örnek´e ait der. Bu kez adı olur darbeye karşı demokrasi mücadelesi. Cemaat yapılanmasına karşı mücadele veren Veli Küçükler, Kemal Kerinçsizler, Arif Doğanlar, Levent Ersözler içeri atılır. Oruç tuttuğu herkesin malumu Hilmi Özkök´ün beyanlarına inanılıp demokrasiye aşık orgeneraller tutuklanır, saygın insanların evleri aranır, F tipi eğitime rakip eğitim faaliyetlerine çamur atılır. Olur sana ?temiz eller operasyonu?. E bari bugün yine sivil andıç alarmı veren Ertuğrul Özkök´ü, yine Fethullahçı polisler ve onların oyunlarına Aktütün´den beri alet olan Taraf´a karşı herkesi uyaran İsmet Berkan´ı dinleyin de bitsin demokrasi adı altında sahnelenen bu Fethullahçı komplo.

Türkiye´de demokrasi dediğin şey dinci bir komplodan ibaret. İlk muhalif parti Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası´nın Şeyh Said İsyanı´nın altından çıkması da, Atatürk´ün kız kardeşinin kurucuları arasında olduğu Serbest Fırka´nın Menemen Olayı´nı altan alta cesaretlendirmesi de o yüzden sürpriz değil. Ama Fethullah Gülen 1938 doğumlu olduğuna göre bu tarihten önce olanlar onu bağlamaz. O halde 1. Meclis´in muhalifi Hüseyin Avni Ulaş´ın Tan gazetesine belge sızdıran başka birileri olmalı. Ali Şükrü Bey´i öldürüp suçu Kemalistlerin üzerine atanlar da aynı odaklardır herhalde. Menderes dersen Meclis´e ?Siz isterseniz hilafeti bile getirebilirsiniz? demiş, Said Nursi´nin has bir evladıydı. Dokuz Subay Olayı da Nurcu kardeşlerin orduya yönelik ilk komplosu oluyor. Belli ki o komplo da Menderes ile üç yıl sonra ona asacak ordunun arasını açmak için tezgahlanmıştı. ?Nurlu ufuklar? vaat eden Demirel´in Isparta İslamköylü bir Risale-Nur şakirti olduğu, askeri şortla denetleyen Özal´ın son seyahatini yurtdışındaki Türk okullarına yapmış olduğuyla tamamlanan resimde son kareye de yeşil kuşak projesinin adamı Kenan Evren´i yerleştirince artık Türkiye´yi anlamak için Said Nursi üzerinde çalışarak Taraf´ını seçmiş olan Şerif Mardin´e ihtiyacınız kalmıyor.

Gerisi çorap söküğü gibi geliyor zaten

28 Şubat andıçı gibi Çevik Bir ile Necmettin Erbakan´ın arasını açmaya,?Hainleri tanıyalım? yazısıyla o andıçı köpürten Oktay Ekşi´yi kamuoyunda küçük düşürmeye yönelik bir komploya kadar geri gitmeye gerek yok. 2004´te Kara Kuvvetleri Komutanlığı´nın sosyeteyi satanistler, Klux Klancılar olarak fişlediği yolunda sahte bir belge üretip sonra da o günlerin Taraf´ı Hürriyet´e sızdıranlar ve böylece Kara Kuvvetleri ile sosyetenin, satanistlerin ve ülkemizdeki Ku Klux Klancıların arasını açmaya çalışanlar da tabii ki aynı ?F tipi? odaklardı. O zaman ?Bu ortaokul düzeyindeki kepazeliği üstün eğitim almış bir paşa yapmış olamaz? diye ayılıp bayılanları dinlemiş olsaydık 2007´de hangi odakların çıkardığı malum olan Nokta Dergisi bizi sahte darbe günlükleriyle kandırabilir miydi sanıyorsunuz? Peki, o darbe günlüklerini görür görmez ?Belli ki birileri ´özel bir imalat´ yapmış. Ama takan yok. Şimdi ben de soruyorum. Bu bir ´sivil andıç´ değil mi? diye bizi bugün olduğu gibi uyarmaya çalışan Ertuğrul Özkök´ü; ?Bu sahtekarlık öyle tek bir kişinin işi olamaz, arkada ciddi bir ekip çalışması bulunmalı? diye ta o günden ?Fethullahçı polislere? işaret eden İsmet Berkan´ı; Bizim için AKP´li bakanlarla görüşüp günlüklerin cemaat yapımı olduğunu ortaya çıkaran Ahmet Hakan´ı; ?Özden Örnek´ten alınan bilgilerin Utah´ta mukim üç kişilik bir ekip tarafından titizlikle işlendiğine? kanaat getiren Serdar Akinan´ı; Bir paşa 18´lik kız gibi günlük yazmaz diyenleri, benim adım yanlış yazılmış demek ki günlükler de sahte diye hüküm veren büyük egoları, kendilerini paşaların önüne atan Soner Yalçın´ları, Özdemir İnce´leri dinleseydik; Başımıza bu Ergenekon komplosu örülebilir miydi?

Zaten Ergenekon dediğin nedir ki?

F tipi istihbaratçı bombayı koyar, Fethullahçı muhbir ihbar eder, F tipi polis basar, Fethullah destekli medya yazar, şakirt savcı hüküm verir. Olur sana Ergenekon. Olmadı toplarlar üç beş tane F tipi bilirkişi, günlükler (oğlunun da Fethullahçı olma ihtimali olan) Özden Örnek´e ait der. Bu kez adı olur darbeye karşı demokrasi mücadelesi. Cemaat yapılanmasına karşı mücadele veren Veli Küçükler, Kemal Kerinçsizler, Arif Doğanlar, Levent Ersözler içeri atılır. Oruç tuttuğu herkesin malumu Hilmi Özkök´ün beyanlarına inanılıp demokrasiye aşık orgeneraller tutuklanır, saygın insanların evleri aranır, F tipi eğitime rakip eğitim faaliyetlerine çamur atılır. Olur sana ?temiz eller operasyonu?. E bari bugün yine sivil andıç alarmı veren Ertuğrul Özkök´ü, yine Fethullahçı polisler ve onların oyunlarına Aktütün´den beri alet olan Taraf´a karşı herkesi uyaran İsmet Berkan´ı dinleyin de bitsin demokrasi adı altında sahnelenen bu Fethullahçı komplo. Siz Taraf´ın yeşilini Musavi´nin yeşili mi zannettiniz. O zaman ne haliniz varsa görün zaten.

(18 Haziran 2009)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Nazlı Ilıcak, Sabah, 18 Haziran 2009

Ahmet Altan, Taraf, 23 Nisan 2009Yıldıray Oğur, Taraf, 18 Haziran 2009

Ergenekon soruşturmasını/davasını akamete uğratma girişimleri & provokasyonları

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=764    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.403.503