Tam
EskidenYeniye
 

Selam kumpası davası başladı

Paralel örgütün, Başbakan Erdoğan'ı İran lideri Ahmedinecat ve Lübnan Hizbullah lideri Nasrallah ile birlikte terör örgütü yöneticisi göstermeye çalıştığı 'Selam-Tevhid soruşturmasında usulsüzlük' davası başladı. 1 nolu sanık olarak Fetullah Gülen'in yer aldığı davada 55'i tutuklu toplam 122 sanık yargılanıyor. Davanın dün başlayan ilk duruşması usul ve reddi hakim tartışmalarıyla geçti. Davaya bu hafta boyunca devam edilecek.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.02.2016 09:52 Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam-Tevhid soruşturması'nda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün aralarında bulunduğu 55'i tutuklu toplam 122 sanığın yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada, hakkında tutuklanma kararı bulunan sanık Fetullah Gülen'in avukatları reddi hakim talebinde bulundu.

69 SANIK VE 44 MÜŞTEKİ KATILDI

İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma sanık sayısının fazla olması nedeniyle Çağlayan'daki İstanbul Adliyesinin en büyük duruşma salonunda görülmeye başlandı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya, 55 tutuklu sanık, 12 tutuksuz sanık ve 2'si başka suçtan tutuklu sanık ile 44 şikayetçi katıldı. Haklarında yokluklarında tutuklama kararı verilen firari sanıklardan Fetullah Gülen adına üç, Emre Uslu adına ise bir avukat duruşmada yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun aralarında bulunduğu müştekileri avukatları temsil etti.

Bu arada CHP milletvekillleri Oğuz Kaan Salıcı, Zeynel Emre, Onursal Adıgüzel ise duruşmayı bir süre izledikten sonra salondan ayrıldılar. Adliye önünde basın açıklaması yapan CHP'liler davayı eleştirip sanıklara sahip çıktılar.

Duruşmada sanıklar Fetullah Gülen ile Emre Uslu'nun yokluklarında tutuklanmalarına yönelik tevkif müzekkeresi ve kırmızı bülten talep edildiği, kırmızı bülten ve tercüme evraklarının ilgili adli makamlara gönderildiği tutanağa geçirildi.

DAVAYA KATILMA TALEBİNDE BULUNDULAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile eski bakanlar Recep Akdağ, Hayati Yazıcı, Taner Yıldız, Ali Babacan, iş adamı Rıza Sarraf, AK Parti Genel Başkanlığı ve Anadolu Ajansı avukatlarının davaya katılma talebinde bulundukları tutanağa geçirildi.

17 Aralık yolsuzluk kumpası dosyasının şüphelilerinden Reza Zarrab'ın da aralarında olduğu isimler müşteki olma talebinde bulundu. Zarrab, avukatı Şeyma Yıldırım aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede müşteki olma talebini iletti. Ayrıca çok sayıda başka ismin de müşteki olma talebinde bulunması dikkat çekti. İddianamede daha önce müşteki olarak gösterilen 2 kişi ise şikayetçi olmaktan vazgeçti.

GÜLEN'İN AVUKATLARINDAN REDDİ HAKİM TALEBİ

Mahkeme Başkanı Canel Rüzgar, sanık Fetullah Gülen'in avukatları tarafından reddi hakim talebinde bulunulduğunu belirtti. Bazı sanık avukatları tarafından görevsizlik ve Anayasa'ya aykırılık talebinde bulunulduğunu da söyleyen Başkan Rüzgar, öncelikle reddi hakim talepleri hususunda değerlendirme yapılacağını, görevsizlik ve davanın gizli yürütülmesine ilişkin hususları sonra değerlendireceklerini ifade etti.

Duruşmaya başlarken bir konuşma yapan mahkeme heyeti başkanı Canel Rüzgar, duruşma işleyişini anlattı. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile gerçekleştirilecek duruşmada sanıkların kimlik tespitlerinin yapılmasının ardından, iddianamede talep edilen gizlilik kararı verilmesi ile sanık Fetullah Gülen'in avukatlarının celse arasında sundukları reddi hakim taleplerinin değerlendirileceğini aktaran Rüzgar, başka reddi hakim talebi olan avukatların da bu husustaki taleplerini mahkemeye sunmasını istedi.

Duruşmaya katılan 44 müştekiye de seslenen Rüzgar, davanın devamı için reddi hakim talepleri ile tutukluluk durumlarının öncelikli olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, müştekilerin bu süre içinde davaya gelme ya da gelmeme zorunluluğunun olmadığını, müşteki ifadesine talep değerlendirme süreçlerinden sonra geçileceğini ve isteyen müştekinin duruşmadan ayrılabileceğini söyledi.

SANIKLARIN KİMLİK TESPİTİNDEN SONRA ARA VERİLDİ

Dosyaya gelen belgelerin okunması sırasında söz alan sanıklar Yurt Atayün ile Ömer Köse'nin avukatı Ömer Kavilli, usul yasasına göre göre dosyaya giren belgelerin tek tek okunması gerektiğini belirtti. Heyet, evrakların taraf avukatlarının almasına açık olduğu ve görülebileceği gerekçesiyle bu talebi reddetti.

Sanıklardan Bekir Karataş'ın avukatı Ahmet Kaya ise basında " Harput" isimli gizli tanığın ifade verdiğine dair haberlerin yer aldığını belirterek, dosyada bu isimde birinin gizli tanık olarak ifadesinin yer alıp almadığına cevap verilmesini istedi.

Duruşmanın Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayıt altına alınmasına karar verilmesinin ardından sanıkların kimlik tespitine geçildi. Tutuklu sanık Yurt Atayün kimlik sorgusu sırasında, "Zorunlu olarak emekli edildim, ancak maaşımı bilmiyorum. Bugüne kadar yürütmenin hasmane tutumu nedeniyle emekli maaşım henüz yatmadı" dedi.

AVUKATLAR AÇIK KİMLİK TESPİTİNE İTİRAZ ETTİ

Kimlik tespiti sırasında avukat Kemal Şimşek, sanık polislerin birçok terör operasyonunda görev aldıkları ve örgütlerin hedefinde olduklarından valilik tarafından hala koruma tedbirine tabi olduklarını hatırlattı. Avukat Şimşek, Ceza Muhakemeleri Kanunu'na göre (CMK) göre sanık polislerin gizli tutulması gerektiği halde, açık kimlik ve adreslerinin kullanılmasına itiraz etti. Heyet, açık kimlik ve adreslerin iddianamede de yer aldığını gerekçe göstererek itirazı reddetti.

GÜLEN'İN AVUKATI REDDİ HAKİM TALEP ETTİ

Mahkeme Başkanı Canel Rüzgar, Fetullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak'ın reddi hakim dilekçesi verdiğini duyurdu. Başkan Rüzgar, reddi hakim talebinin bulunması nedeniyle duruşmada sadece acil işler diye tanımlanan tutuk incelemesinin yapılabileceğini açıkladı.

Fetullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, reddi hakim talebinde, iddianamenin gerekli yasal niteliklere sahip olmamasına rağmen mahkemece kabul edilmesinin ret gerekçesi olduğunu kaydetti. Av Albayrak, iddianamenin CMK, Yargıtay ve AİHM kararlarınca yasal nitelik taşımadığını 20 ayrı maddede tek tek anlattı. Albayrak, "İddianamede açık kaynaklara dayandırılarak Brezilya'da yapılan yolsuzluk operasyonu bile bu salondaki sanıklara isnat ediliyor. Mahkemenin bu gibi iddiaların yer aldığı iddianameyi kabulü tarafsız olmadığının göstergesidir." dedi.

RÜZGAR: KİME İSTERSENİZ ORAYA ŞİKAYET EDİN

Ardından başkan duruşma öncesinde dosyaya gelen bir takım evrakları okudu. Bu sırada Yurt Atayün'ün avukat Ömer Kavili itirazda bulundu. Gelen evrakların içeriğinin de okunmasını isteyen Kavili aksi takdirde tutanaklara "Evrak görüldü." şeklinde ifadenin geçirilmesini istedi. Hakim ile Kavili arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Bunun üzerine Başkan Rüzgar, "Kime isterseniz oraya şikayet edin." diyerek olayı kapattı.

SUBAY: "TSK ÖRGÜTÜNDE SUBAYIM"

Suriye'ye yardım götüren MİT TIR'larının durdurulmasında görev aldıkları için tutuklanan sanık askerlerin kimlik tespitleri yapıldı. Mesleği sorulan bir subay: "Türk Silahlı Kuvvetleri Örgütü'nde subayım." dedi.

ASKERLERİN DOSYASI YARGITAY'A GÖNDERİLSİN TALEBİ

Asker avukatı, mahkeme heyetine askerlerin dosyasının tefrik edilerek Yargıtay'a yollaması talebinin acilen değerlendirilmesini istedi. Mahkeme, savcılığın gizlilik talebinin değerlendirileceğini söyledi. Avukatlar önce reddi hakim talebinin karara bağlanmasını talep ediyor. Heyet, gizlilik talebinin reddihakim talebi değerlendirildikten sonra ele alınması kararı verdi.

"BEN BU ÇETENİN MÜŞTEKİSİYİM"

Duruşmada sanık avukatları gün boyu reddi hakim talebinde bulunarak gerekçelerini anlattılar. Sanıklardan Yurt Atayün'ün avukatı Mehmet Sami Selçuk reddi hakim talebinde bulunduğu sırada müşteki avukatlarından Faik Işık, "Ben bu çetenin müştekisiyim" diye bağırınca ortalık karıştı. Avukat Faik Işık, mahkeme başkanına dönerek sanık avukatlarının esasa girdiklerini söyledi. Işık'ın bu sözleri üzerine tutuklu sanıklar ve sanıkların avukatları "Kim çeteymiş" diye bağırdı. Işık da "Bunlar FETÖ'cü" ifadesini kullandı. Sanık avukatları Işık'ın dışarı çıkarılmasını talep etti. Mahkeme Başkanı Canel Rüzgar da müşteki Işık'ın dışarı çıkmasını istedi. Işık ise elindeki cübbeyi giyerek "Ben avukatım" dedi. Diğer avukatlar da Işık'a "Provokatörlük yapıyorsun" diye seslendi. Tartışmanın uzaması ve tarafların birbirlerinin üzerine yürümesi üzerine jandarma görevlileri araya girerek önlem aldı. Tartışmalar nedeniyle duruşmaya, ertesi gün (bugün) devam edilmek üzere, ara verildi.

"MAHKEMEYLE NASIL DALGA GEÇTİKLERİNİ GÖRÜYORUZ"

Taraf avukatlarının sözlü tartışmasının uzaması üzerine mahkeme başkanı salonun boşaltılmasını isteyerek, duruşmaya ara verdiğini belirtti. Başkanın duyurusu üzerine salonun boşaltılması esnasında da tansiyon düşmedi. Bir müşteki avukatı, sanıklar ve avukatlarına tepki göstererek, "Sabahtan beri mahkemeyi nasıl tiye aldıklarını, kimlik tespiti esnasında mahkemeyle nasıl dalga geçtiklerini görüyoruz" diye bağırdı. Karşılıklı sözlü atışmaların devam etmesi üzerine duruşma Salı'ya (bugüne) ertelendi.

CEZA TALEPLERİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından hazırlanan 10 bin 529 sayfalık iddianamede, aralarında firari sanıklar Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Atayün, Köse ve muvazzaf subaylarında bulunduğu 122 sanık yer alıyor. İddianamede, 122 sanığın " Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Gülen, Uslu, Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 48 sanığın ayrıca "devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, Gülen, Uslu ve Atayün'ün, "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme, resmi belgede sahtecilik, suç uydurma, devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, hukuka aykırı olarak kişiler verileri kaydetmek" suçlarından ayrı ayrı 67,5 yıla kadar, diğer şüphelilerin de benzer suçlardan değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar, MİT Müsteşarı, üst düzey siyasi parti temsilcileri, gazeteciler ve kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 968 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı.

Paralel yapı-Selam-Tevhit kumpası manşetlerimiz
Paralel yapı-22 Temmuz (2014) operasyonları '25 Aralık/Selam-Tevhid kumpasları' manşetlerimiz
Dündar'a müebbet talebi

(02 Şubat 2016, 09:52)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7641    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.956.074