Tam
EskidenYeniye
 

Kamikaze tahliyede 2. duruşma

Paralel Yapı soruşturmasında tutuklanan çok sayıda şüpheliyi usulsüz ve yetkisiz müdahale ile tahliye etmeye kalkışan hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'in yargılanmasına Yargıtay'da devam edildi. Duruşmada sanık avukatları mahkeme heyeti ile tartışmaya girdi ve ardından salonu terketti. Hakimlerin tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı 14 Mart'a erteledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.02.2016 12:26 'Paralel Devlet Yapılanması' soruşturmasında tutuklanan çok sayıda şüpheliyi usulsüz şekilde müdahil olarak tahliye etmeye kalkışan hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'in yargılanmasına Yargıtay'da 2. duruşma ile devam edildi. Dava şüphelilerin yargılaması, suç tarihinde hakim olmaları nedeniyle ilk derece mahkemesi sıfatı ile Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde görülüyor.

Davanın ikinci celsesi Yargıtay ana binasında başladı. Davayı takip eden isimler arasında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Uluslararası Yargıçlar Birliği Başkanı ve Avrupa Yargıçlar Birliği eski Başkanı Gerhard Reissner, Hollanda Hakimler İçin Hakimler Birliği Başkanı Gerritjan Van Oven ile tutuklu hakimlerin yakınları yer aldı.

REDDİ HAKİME RET

Önceki celse reddi hakim talepleri ile ara verilen dava söz konusu isteklerin kabul edilmemesi üzerine kaldığı yerden devam etti. 16. Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil’in mazeret nedeniyle duruşmaya çıkmaması üzerine Muhsin Şentürk heyete başkanlık yaptı. Daha önce heyette bulunmayan ancak son duruşmada kürsüde yer alan üye hâkim Ahmet Ömeroğlu'nun hükümete yakın olduğunu iddia ettiği Yargıda Birlik Platformu (YBP) üyesi olduğunu dile getiren avukat Celal Sis, üye hakkında reddihakim talebinde bulundu. Avukat Celal Sis, YBP'nin siyasi söylemlerini hatırlatıp üye hakimin tarafsız olmadığını vurguladı. Bunun üzerine hakkında ret talebi bulunan üye Ahmet Ömeroğlu, toplantılara katıldığını ancak derneğe üye olmadığını söyledi. Mahkeme daha sonra reddi hakim talebini reddetti.

Tutuklu hakimlerin etrafındaki jandarma görevlilerinin duruşma salonunda silahlı şekilde bulunması avukatların tepkisini çekti. Tutuklu hakim Mustafa Başer'in avukatı Hacer Yılmaz, jandarmadan silahlı olanların duruşma salonundan çıkarılmasını istedi. Bunun üzerine Heyet Başkanı Muhsin Şentürk, “Heyetle didişmeye başladınız.” diyerek tepki gösterdi. Mahkeme heyeti daha sonra silahların salondan çıkarılmasına karar verdi. Tutuklu hakim Başer, “Bu durum yargı bağımsızlığının ne hale geldiğinin en açık göstergesidir.” ifadesini kullandı.

AVUKATLAR SALONU TERKETTİ

Heyet Başkanı Muhsin Şentürk, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklu hakimler hakkında verdiği iddianame yerine geçen son soruşturma evrakının okunmasına başlanmasını istedi. Ancak Metin Özçelik ve Mustafa Başer’in avukatları usule ilişkin itirazlarda bulundu.

Mahkeme Heyeti’nin talepleri karara bağlamadan son soruşturma kararının okunmasında ısrar etmesi üzerine Metin Özçelik’in avukatı Önder Durdu, “Savunma makamına saygı duyulmuyorsa ben bu durumu protesto ediyorum ve salonu terk ediyorum. Arkadaşlarıma da salonu terk etmeyi salık veriyorum.” ifadelerini kullanarak salonu terk etti. Durdu’nun ardından Mustafa Başer müdafii Hacer Yılmaz, “Adil yargılanma hakkı ve savunma hakkı ihlal edildiğinden salonu terk ediyorum. Biz burada davayı temyiz edeceğimiz zaman 'neyi temyiz ediyorsunuz' diye soracaklar. Biz Türkiye’de avukatlık yapmaya çalışıyoruz. Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi önceden bir karar vermiş, 1 Mayıs’ta müvekkillerimiz tekrar tutukluyor. Mahkemenin bağımsız olduğuna dair en ufak bir inancımız yoktur.” diyerek salonu terk etti.

Salonda kalan iki sanık avukatı ise duruşmaya tekrar ara verilmesini, diğer avukatlarla görüşmek istediklerini belirtti. Tekrar verilen aranın ardından salonda kalan iki avukattan Semra İşler Albayrak, bundan sonra duruşmaya katılıp katılmayacakları konusunda müvekkilleri ve diğer avukatlarla görüşebilmek için duruşmanın başka güne ertelenmesini istedi. Heyetin bu talebi reddetmesi üzerine, salonda kalan son iki avukat da salondan ayrıldı.

Tüm avukatların salondan ayrıldığı duruşma, sanıklarla devam etti. Mahkeme Başkanı Şentürk, sanıklara, avukatların durumu ve tutukluluk halleriyle ilgili söz verdi.

TUTUKLU HAKİM MUSTAFA BAŞER'İN SAVUNMASI

Sanık Mustafa Başer, "bağımsız bir mahkemede yargılanıyor" inancı taşımadığını belirterek, "Anayasa'nın bana verdiği yetkiyle Türk milleti adına verdiğim karar nedeniyle buradayım" dedi. Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin, tutukluluk halinin devamına ilişkin verdiği kararın gerekçesini eleştiren Başer, "Gülen veya adamları veya herhangi bir kuruluşla bir tane ilişiğimi bulamamışlar. Yargılama sonunda beraat edeceğime inanıyorum. Burada tahliyeme karar vermeyeceğinizi gördüm. On aydır tutukluyum. Türk yargıçlarının vicdanı tutuklanmıştır, sizin de vicdanınız tutuklanmıştır. Bundan sonra hakimler karar verirken acaba başıma bir iş gelecek mi düşüncesiyle doğru bildikleri kararı veremeyecekler. Yansız, tarafsız olduğunuza inanmıyorum" diye konuştu. Başer, tahliyesine karar verilmesini, avukatlarıyla savunmaya devam edip etmeyeceği konusunda süre verilmesini istedi.

TUTUKLU HAKİM METİN ÖZÇELİK'İN SAVUNMASI

Söz verilen sanık Metin Özçelik de soruşturma ve tutukluluk aşamasında usul eksiklikleri bulunduğunu söyledi. Hakkındaki son soruşturma kararında isnat edilen suça ilişkin bir tek delil bulunmadığını öne süren Özçelik, şunları söyledi: "On aydır tutuklu bulunan birisinin talebi reddediliyorsa bunun sonu mahkumiyettir. Gülen ile hareket mi cemaat mi her ne ise bunlarla ilişkim yok. Okullarına çocuklarımı göndermedim. Ben hiçbir okuluna gitmedim. Böyleyken, çocuklarını oraya gönderen, Türkçe olimpiyatlarına gitmek için sıraya girenler suçlu değil ama bir ilişkisi olmayan ben, terör örgütü üyesiyim. Tahliye kararı verdiğim kişilerle bağlantım yok. Savcı hakkımdaki iddianamede beni örgüt üyeliğiyle suçluyor, kendisi çocuklarını Gülenist denilen okullara göndermiş."

Cezaevinde Hasan Cemal'in "12 Eylül Günlüğü" adli kitabını okuduğunu ifade eden Özçelik, kitaptan alıntılar okudu. Özçelik, darbe sonrası, Ankara 1 No'lu Sıkıyönetim Mahkemesi hakiminin, Necmettin Erbakan'ın tutuklanması talebini reddetmesi üzerine re'sen emekli edildiğinin kitapta yazıldığını aktardı. Metin Özçelik, "Darbeci generaller bile istedikleri kararı vermeyen hakimi tutuklamamış. Sivil yönetim ve sivil yargının durumu ortada. Bugünler geçecek. Hukuka uygun kararı Türk milleti adına verdim. Sonuna kadar da faturasını ödemeye hazırım. Burada tutuklu olan Türk yargısıdır. Sizden ileride eşinizin, çocuğunuzun yüzüne bakabileceğiniz karar vermenizi istiyorum" diye konuştu.

Ergenekon soruşturmasında Doğu Perinçek'in tutuklanması kararını veren, tutuklandıktan sonra da Silivri Cezaevi'nde Doğu Perinçek'in koğuşuna yerleştirilen Özçelik, "Mutlu değilim. Ama hayatımın en anlamlı günlerini yaşıyorum" dedi. Heyetin Ceza Muhakeme Kanunu'nda olmayan tutuklama gerekçeleri ile tutuklu halinin devamına karar verdiğinin altını çizen Özçelik, "Benim verdiğim karardan memnun olmayan hakim güç, benim tutuklu olmamı istiyor." diye konuştu.

Özçelik de avukatlarla devam edip etmeyeceği konusunda süre verilmesini, tahliye edilmesini ya da adli tedbir uygulanarak serbest bırakılmasını istedi.

SAVCIDAN O TALEBE TEPKİ

Duruşmada daha sonra söz alan Savcı Kenan Zeybek, davayı izleyen uluslararası temsilcilerden rahatsızlığını dile getirdi. Zeybek, “Uluslararası temsilcilerin varlığının tutanağa geçirilmesi isteniyor. Bu talep çok şükür hala bağımsız bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırı niteliğindedir.” diye konuştu. Zeybek, bütün taleplerin reddine karar verilmesini istedi.

Zeybek’in bu ifadeleri üzerine tutuklu Hakim Metin Özçelik, “Jandarmalar içinde beni siz bu halde görüyorsunuz. Bu durum yargı bağımsızlığının ne hale geldiğinin en açık göstergesidir. Uluslararası temsilciler değil, hakimin tutuklanması yargı bağımsızlığını zedeler.” ifadelerini kullandı.

TUTUKLULUKLARA DEVAM

Tutuklu hakimlerin beyanlarının alınması sonrası mahkeme karar için ara verdi. Verilen yarım saatlik aranın ardından Heyet Başkanı Şentürk, sanıklara bu avukatlarla mı yoksa başka avukatla mı devam edip etmeyeceklerine karar vermeleri için 15 gün süre verilmesine karar verdiklerini bildirdi. Şentürk, sanıkların tahliye taleplerinin reddine ve tutukluluk halinin devamına karar verildiğini açıkladı.

Duruşma, sanıkların ve avukatların talebi üzerine 14 Mart'a bırakıldı. Tutukluk talebiyle ilgili 1 aylık yasal süreçte karar verilmesi zorunluluğu nedeniyle 1 Mart 2016'da da tahliye talepleriyle ilgili karar verileceği kaydedildi.

Paralel yapı-25 Nisan (2015) '25 Nisan kamikaze/yargısal darbe girişimi' manşetlerimiz

(11 Şubat 2016, 12:26)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7667    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.579.748