Tam
EskidenYeniye
 

Casusluk davası beraatle bitti

İzmir'deki 'Askeri Gizli Bilgi Belge Bulundurma Davası'nda yargılanan 49'u muvazzaf asker 357 sanık beraat etti. Mahkeme, tüm sanıklar hakkında 'Yüklenen suçun sanık tarafından işlenmediğinin sabit olması' sebebiyle esastan beraatına karar verildiğini açıkladı. Mahkeme, soruşturma aşamasında görev yapan kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına da karar verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.02.2016 09:41 İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklar ve avukatları katılırken, sanık yakınları da duruşmaya yoğun ilgi gösterdi. Sanıklar ve avukatların, adliye sosyal tesislerindeki duruşma salonuna dönüştürülen konferans salonunda yerlerini almasının ardından, daha önce son sözleri alınmayan sanık ve avukatlar savunma yaparak beraat talebinde bulundu.

Mahkeme Başkanı Orhan Kızıltaş, yargılamanın sonuna gelindiğini bildirerek, "Katip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, fedakarca çalıştılar, iki haftadır mahkemede hazır bulunmaları için tek tek avukatlara ulaşmaya çalıştılar. Ama hala mazeret bildiren avukatların olduğunu gördük. Avukat Kemal Bey'in geçen celse davanın uzatıldığına dair ‘Mahkemede top mu çeviriyoruz?’ şeklindeki sözünün doğru olmadığını, buna sebebiyet verenlerin tarihe not düşülmesi için burada söylüyorum" sözlerinin ardından kararı açıkladı.

Mahkeme Başkanı Orhan Kızıltaş, tüm sanıklar hakkında "yüklenen suçun sanık tarafından işlenmediğinin sabit olması" sebebiyle esastan beraatına karar verildiğini açıkladı.

Kızıltaş, soruşturma aşamasında görev yapan kamu çalışanları hakkında fezleke hazırlanarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına da karar verildiğini kaydetti.

Sanıklardan emekli Tümgeneral Alaettin Parmaksız'ın geçen yıl öldüğünü, bu nedenle hakkındaki davanın düştüğünü ve beraat ettiğini belirten Kızıltaş, davanın başından bu yana firari durumda olan ve hakkında yakalama kararı devam eden sanık Necdet Kılıç'ın da beraatine karar verilerek yakalama kararının kaldırıldığını bildirdi.

Kızıltaş, bu açıklamanın ardından hazırlanan 138 sayfalık karar metnini okumaya başladı. Kararın okunması 2,5 saat sürdü.

DAVANIN GEÇMİŞİ

Kamuoyunda ‘İzmir Askeri Casusluk’ davası olarak bilinen ‘Askeri Gizli Bilgi Belge Bulundurma Davası’, 10 Ağustos 2010’da İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne ‘haleizmirhale@hotmail.com’ adlı adresten gönderilen bir ihbar maili’yle başladı. İddialarla büyük yankı uyandıran dava ana hatlarıyla şöyle gelişti:
m İhbar mail’inde İzmir’de genç kızları kandırarak zengin kişilere veya üst düzey bürokratlara para karşılığında pazarlayan bir çete olduğu, daha sonra bu kişileri seks görüntüleriyle tehdit ettikleri öne sürüldü.

PANDORA’DAN ÇIKANLAR

‘Çete lideri’ oldukları iddiasıyla Bilgin Özkaynak, Narin Korkmaz ve yabancı uyruklu kadınların aralarında bulunduğu zanlıları takibe aldı. Narin Korkmaz’ın, TSK’nın birçok bilgisine vâkıf olduğu öne sürüldü.

Korkmaz’ın evinden ‘bycasus’ ismi verilmiş harddisk içindeki ‘ajanda.xsl’ isimli belgede ‘Pandora’ veri tabanında yer alan verilerin birçoğunun askeri bilgi olduğu öne sürüldü.

2012’de 49’u muvazzaf asker 357 sanığın ifadesi alındı, 88 kişi tutuklandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele de bir hafta tutuklu kaldı.

MÜEBBET HAPİS İSTENDİ

İddianame İzmir 12. Ceza Mahkemesi’nce 3 yıl önce kabul edildi. Savcı, 2 yıldan müebbete kadar cezalar istedi. İlk duruşma 2012 Nisan’da görüldü. Sanıklardan marina işletmecisi Bilgin Özkaynak ile Narin Korkmaz hakkında, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘kişisel verilerin kaydedilmesi’, ‘devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek’ suçlarından müebbet ve 9’ar yıl hapis cezası istendi. Özel yetkili mahkemeler kapanınca dava 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne alındı.

DNA ÖRNEKLERİ UYUŞMADI

Bilirkişiler, dijital verilerin delil niteliği taşımadığı, ekleme ve çıkarmalar yapıldığına dair rapor verdi. İzmir Adli Tıp Kurumu da Albay Coşkun Başbuğ’un evinde ele geçirildiği öne sürülen harddisklerdeki DNA örneklerinin Başbuğ’a ait olmadığını, ancak sanıklardan Meryem Bağcı’nın Ankara’daki evinde bulunduğu iddia edilen harddisk ile Başbuğ’un evindeki harddiskte aynı erkeğin DNA’sının olduğu belirlendi.

SAVCI VE HÂKİM AÇIKTA

Soruşturmada görev yapan polislerden 27’si bir süre önce tutuklanırken HSYK 2. Dairesi de geçen hafta dönemin savcısı Zafer Kılınç’ı ‘usul ve yasaya aykırı işlem tesis ettiği’, davaya bakan eski hâkim Serdar Ergül’ü de ‘mesleğin şeref ve onurunu bozan eylemde bulunduğu’ gerekçesiyle geçici olarak görevden uzaklaştırdı.

VE BEKLENEN SON

İzmir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün karar duruşması yapıldı. Başkan Hâkim Orhan Kızıltaş, 357 sanığın da beraat ettiğini duyurdu. Mahkeme, soruşturmada görev yapan kamu görevlileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

SANIKLAR SEVİNÇTEN AĞLADI

Kararı ayakta alkışlayan sanık ve yakınları duruşma salonunda birbirlerine sarılıp sevinç gözyaşı döktü. 

Adliye çıkışında, yaptığı açıklamada davanın başından bu yana hiç bir zaman ağlamadığını dile getiren muvazzaf asker Nihat Demirhan'ın eşi Arzu Demirhan, "Eşimin arkasında sonuna kadar destekçi oldum. Ama şu an sevinç gözyaşları içinde ağlıyorum. Adalet geç olarak yerini buldu diyebilirim" dedi.

Salondan çıkan avukatlar da açıklamalarda bulundu. Avukat Atilla Ertekin, bir devrin sona erdiğini ve hukukun galip geldiğini belirtti. Cumhuriyet tarihinin en büyük kumpaslarından biriyle karşı karşıya olduklarını savunan avukat Mahir Işıkay, davadaki sanıklar ve dosyaya dahil edilen 5 bin bürokratın aklandığını belirtti. Işıkay, "Bundan sonra geriye dönüş, iftira atılan insanlara itibarlarının geri verilmesi, bu kumpasları kuranların Türk milleti önünde adil mahkemelerde hesap vermelerini görme zamanı" diye konuştu.

Avukat Aykanat Kaçmaz, temyiz sürecinin kısa sürede kendi lehlerine sonuçlanacağına inandığını kaydedip, "Delil yetersizliğinden beraat verilmesinden korktuk açıkçası. Çünkü böyle bir gol yiyebileceğimizi düşünmüştük. Milli Savunma Bakanlığı avukatları ve savcı tarafından kararın temyize götürülmesi durumu var" dedi.

KALBİMİZ KIRIK

Türkiye Emekli Subaylar Derneği adına konuşan emekli Albay Cengiz Tatar, "Türkiye'yi sarsan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik iftira, yalan ve karalamalarla dolu davalardan birisinin daha adaletin süzgecinden geçerek, geç de olsa gerçeklerin su üstüne çıktığına buruk bir sevinçle de olsa tanıklık ediyoruz. Ergenekon, Balyoz, Payrozköy, 28 Şubat ve Casusluk davalarıyla aslında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne değil Türk milletine kumpas kurulmuştur. Bu süreçte Yunanistan Ege ve Akdeniz'de 16 adamızı işgal etmiş, İsrail Mavi Marmara gemisinde vatandaşlarımızı katletmiş, Rum, Yunan ve İsrail üçlüsü Kıbrıs'ın münhasır ekonomik bölgesinde yabancı şirketleri dahil ederek petrol ve gaz aramaları yaptırmış, Rusya, İran, Irak ve Suriye ile savaş durumuna gelinmiş. Sınırlarımızda aşırı dinci ve terör örgütleriyle komşu haline gelinmiştir. Sözde mahkemeler heyeti Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli Türk askerlerini tutukladılar. Bu davalarda Türk Silahlı Kuvvetleri personeli olarak kalbimiz kırık, çünkü yıprandık, hırpalandık, aşağılandık ve gönlümüz yaralı. Bu süreçte sığınacak liman olarak gördüğümüz kurum, kuruluş ve dost bildiğimiz kişiler tarafından yalnız bırakıldık" diye konuştu.

KUMPASIN KANITI: BU KADAR CASUSU FUHUŞÇUSU OLAN BİR ORDU OLUR MU?

Beraat edenlerden Prof. Dr. Tayfun Uzbay, "Yalnız kaldığımız, adeta betona gömüldüğümüz dönemde 'Pardon diyecekler' dedim. Evet pardon denildi, yeter mi yetmez. Bizi buraya gönderenler, 'Hocam her hangi bir suçun yoksa korkma, Yüce Türk milletinin önüne gidiyorsun eğer bir suçun yoksa aklanırsın' dediler. Ben ve yargılanan bütün arkadaşlarımla aklandım. Beni buraya gönderenlere soruyorum; Siz hazır mısınız? Bizi buraya gönderenleri araştıracak mısınız? Bu kadar çok casusu fuhuşçusu olan bir ordu olur mu? Buradaki zaafı araştıracak mısınız? Eğer bunu yapmazsanız şüpheli olarak kalacaksınız ve tarihe hesap vereceksiniz" diye konuştu.

Avukat Murat Ergün ise " İzmir casusluk kumpası bugün hem bitmiş hem de yeniden başlamıştır. Bu kumpası düzenleyenlere şunu sormak istiyoruz; Adliye bağımsız ve hür olduğunda hakikat dışında hiçbir şeyden etkilenmez. Siz valizlerinizi hazırladınız mı? Çünkü hukuk önünde hesap verme günü geldiğinde bu insanların çektiklerinin fazlasını hukuk adına siz çekeceksiniz. Ayrıca bir şeyi daha hatırlatmak istiyorum. Devam eden son kumpas davası bugün bitti ama ilk kumpas davalarından Şemdinli Davası'ndan tutuklu sanıkları iki astsubay ile Atabeyler Davası'ndan tutuklu Yüzbaşı Murat Eren hala içerde. Dün akşam 90 günlük tutukluluk üzerine acilen toplanıp karar veren Anayasa Mahkemesi 5 yıldır tutuklu bulunan ve 40 aydır önlerinde dosyası bulunan Murat Eren dosyasını bir an önce dikkate alıp onları da özgürlüklerine kavuşturmalıdır. Adalet bir gün herkese lazım olacak" dedi.

ŞİMDİ KUMPASÇILARDAN HESAP SORMA ZAMANI

2 numaralı sanık Narin Korkmaz'ın avukatı Çağrı Çetin, "Bu kumpası kuranlardan hesap sorma zamanı geldi. Müvekkilim Narin Korkmaz'ın özel yaşamını ifşa eden savcı Zafer Kılınç'tan şikâyetçi olacağız" derken, avukat Andaç Zaloğlu ise "Bu kararla delillerin baştan sahte olduğu kanıtlanmıştır. Özel Yetkili Mahkemelerin ve savcıların yaptıkları hukuka ayrı işlemler ve kararlar, bu kararla yüzlerine vurulmuştur" dedi.

KAMERA KAYITLARI KUMPASI GÖSTERDİ

İşadamı Bilgin Özkaynak'ın örgüt lideri, üniversite öğrencisi Narin Korkmaz'ın da örgüt yöneticisi gösterildiği davada, aralarında dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele'nin de bulunduğu 49'u muvazzaf subay 357 kişi gözaltına alınmış, tutuklanan 79 sanıktan bazıları 2 yıl tutuklu kalmıştı. FETÖ kumpası davası, Narin Korkmaz'ın evinde yapılan polis aramasının usulsüzlüğü kanıtlanınca çökmüştü. O aramadaki usulsüzlüğü ilk olarak davaya bakan mahkemenin başkanı duruşmada bizzat gündeme getirmişti. İlerleyen günlerde başlatılan "sanıklara paralel örgüt tarafından kurulan kumpas" soruşturmasında aralarında dönemin İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın da bulunduğu 17 kişi tutuklanmıştı.

TSK'DAN AÇIKLAMA: İNANÇ VE BEKLENTİLERİMİZ HAKLI ÇIKTI

29.02.2016 16:43 Genelkurmay Başkanlığı, kamuoyunda askeri casusluk davası olarak anılan davada verilen beraat kararlarına ilişkin açıklama yaptı. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle;

"Kamuoyunda farklı isimlerle adlandırılan, sonrasında sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen davalar beklendiği şekilde beraat ile sonuçlanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı tekrar ortaya çıkmıştır. Alınan bu kararlar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler dileriz."

Casusluk davası kapatılıyor mu: Hayır!
İzmir casusluk davasında savcı beraat talep etti
Yeniden görülen İstanbul Casusluk davası beraatle bitti
İzmir casuslukta DNA sanığın değil
Fetullah Gülen'e 4. kırmızı bülten İzmir casusluk davasından!
57. dakika kumpasına 57 gözaltı
Hakim kumpası böyle kanıtladı: '57. saniyeye dikkat edin'
İzmir'deki paralel kumpasa 2. dalga: 18 gözaltı, Savcı Seçen bağlantısı
Şok şok!!! Savcı Seçen de yurtdışına kaçtı!
İşte Safiye Köten'in evindeki arama görüntüleri: Casusluk poşeti böyle bulundu!
Paralel yapı-03 Kasım (2015) 'İzmir askeri casusluk kumpası' soruşturması manşetlerimiz
İstanbul ve İzmir casusluk davalarıyla ilgili manşetlerimiz
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar manşetlerimiz
Paralel yapı-TSK uzantıları manşetlerimiz
İstanbul ve İzmir casusluk davalarıyla ilgili manşetlerimiz
İstanbul ve İzmir'deki casusluk davalarında ilginç benzerlikler

(28 Şubat 2016, 09:41), son güncel.: (29 Şubat 2016, 16:43)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7716    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.860.681