Tam
EskidenYeniye
 

Can Dündar böyle sattı

Can Dündar'ın Cumhuriyet'in MİT TIR'ları ile ilgili ihanet manşetinin ardından 2 yıldır satamadığı villa satışının nasıl hızlandığına dair belgelere ulaşıldı. Buna göre; Can Dündar'ın Rönesans Evleri'ndeki villası ile ilgili bütün resmi işlemlerin 29 Mayıs 2015 tarihli Cumhuriyet'in MİT TIR'ları ile ilgili manşetin hemen ardından yapıldı. Öte yandan Dündar'ın paralel yapı tarafından bir çok kez dinlendiğine yönelik detaylar da ortaya çıkıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.03.2016 10:27 Cumhuriyet gazetesinin 29 Mayıs ve 12 Haziran 2015 tarihli MİT tırları ile ilgili ihanet manşetleri ardından Can Dündar’ın Ankara’da 2 yıldır satamadığı Rönesans Evleri’ndeki villasını nasıl bir anda sattığına ilişkin belgelere ulaşıldı.

Star'dan Kemal Gümüş'ün haberine göre; Can Dündar, 25 Ekim 2013’te Cumhuriyet gazetesinde işe başladı. Zaman gazetesi ise 14 Kasım 2013’te “Eğitim’de skandal” manşeti ile AK Parti’ye savaş açtı. Can Dündar, 3 Aralık 2013’teki yazısında, “Rüzgar Pensilvanya’dan eser Ankara’da ampuller söner” ifadesini kullandı. Yine 24 Aralık 2013’te “Piyonlar devrildi sıra şahta” diye yazdı. Bu yazılar 17-25 Aralık darbe girişiminden hemen önce kaleme alınmıştı. Bu konudaki iddianameye göre Dündar darbeden haberdardı ve FETÖ işbirlikçiliği yapıyordu. Bu iddiaya Celal Kara ile yapılan skandal röportaj ve savcı Özcan Şişman’ın Reyhanlı ihanetini de delil olarak gösteriliyordu. Reyhanlı saldırısından MİT görevlilerince iki gün önceden haberdar edilen Şişman operasyon yapmamakta direnince saldırıca 52 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.VİLLA SATILDI

Can Dündar, 2015’in başında iki ismin şaşırtıcı şekilde art arda görevden alınmaları üzerine Cumhuriyet’e genel yayın yönetmeni oldu. 29 Mayıs 2015’te yani 7 Haziran seçimine bir hafta kala Cumhuriyet, MİT tırlarıyla ilgili skandal manşeti attı. Seçimin üzerinden bir hafta bile geçmeden Cumhuriyet’te MİT tırları ile ilgili Jandarma Kriminal analiz sonuçları yayınlandı. İşte bu kritik süreçte Can Dündar’ın Ankara’da 2 yıldır elden çıkaramadığı Çankaya’daki villası da aniden satıldı. Üstelik alan kişi tırları durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu’nun avukatının büro ortağıydı. Celepoğlu’nun avukatı Sönmez Ahi’nin Ceren isimli bayan ile yaptığı telefon görüşmesinde büroyu Can Dündar’dan aldıklarını söylemesi dikkat çekti.FETÖ ÇARPITIYOR

Dündar, sadece daha önce Aydınlıkta bir kısmı yayınlanan görüntüler sebebiyle tutuklanmadı. Cumhuriyet gazetesinde işe başladıktan sonra FETÖ/PDY’ye üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan tutuklandı. Aydınlık gazetesi sorumluları hakkında da benzer bir soruşturma yürütülüyor. Bu gazeteye işlem yapılmadığı iddiaları da gerçek dışı...

Can Dündar, iki yıldır satamadığı villasını Celepoğlu’nun avukatına ait hukuk bürosu aracılığıyla elden çıkardı. Tapudaki satışta Celepoğlu’nun avukatı Sönmez Ahi’nin ortağı Mustafa Yılmaz’ın imzası yer aldı.

3 AVUKAT CEZAEVİNDE

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Fidan tarafından yürütülen soruşturmada manidar satışta FETÖ parmağı olduğu ve Cumhuriyet'in manşeti karşılığı fahiş bir fiyata satıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde olaya adının karıştığı iddia edilen 3 avukat tutuklanarak cezaevine konuldu. Tutuklanan avukatlar arasında Tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi de bulunuyor.FETÖ’CÜ MÜDÜRLE BAŞBAŞA

17-25 Aralık darbe girişimlerinde başarısız olan FETÖ’nün, yeni operasyonlar için Can Dündar’ı gözüne kestirdiği, bunun için de Dündar’ın İranlı sevgilisi Ferzan ile yaşadığı yasak ilişkinin kasetlerini kullandığı da ortaya çıktı.

Star'dan Kemal Gümüş'ün haberine göre; Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) yetki gaspı yaparak verdiği kararla tahliye edilen Can Dündar’ın FETÖ ile bağlantısını ortaya çıkmaya devam ediyor.

2008-2013 yıllarında telefonlarının dinleyen FETÖ’nün özel hayatıyla ilgili şantaj yaptığı Dündar’ın 2009’da İranlı oyuncu Taies Farzan’la öpüşürken çekilen fotoğrafı medyaya servis edilmişti. Dündar, geçmişte Paralel Yapı’ya mensup polis şefleriyle de görüntülenmişti. 2014 yılının aralık ayında Dündar’ın, FETÖ’cü emniyet müdürü Nazmi Ardıç’la toplantı yaptığı basına yanmıştı. Bu görüşmeden sonra Dündar, 7 Haziran seçimlerinden önce Cumhuriyet gazetesinde ihanet manşetlerini sıralamıştı. 2 yıl boyunca satamadığı villasını da MİT tırlarını durduran Hamza Celepoğlu’nun avukatına fahiş fiyata sattığı tespit edilmişti. Dündar’ın, Özellikle 17-25 darbe girişimi öncesinde de planlardan haberi olduğuna ilişkin yazılar kaleme almıştı. Başsavcıvekili İrfan Fidan, Dündar’ın FETÖ ilişkisini iddianamede, “FETÖ’nün 2013 yılı ekim ve kasım aylarından itibaren kendisine verdiği görev olan 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerini meşru göstermeye çalışmakta” ifadesiyle açıklamıştı.

FETÖ izledi Can’ı kafese aldı

Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekilleri, MİT Müsteşarı ile yüzlerce gazeteci ve iş adamını usulsüz dinleyerek özel hayatlarını didik didik eden FETÖ’nün “casusluk” suçlamasıyla yargılanan Can Dündar’ın da 5 bin 172 konuşmasını kaydettiği öğrenildi.

YILMAZER BAŞLATTI

FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklu yargılanan eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer ile Erol Demirhan tarafından talep edilen dinleme ve teknik takip kararları dönemin 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince verildi. Sahte isim ve IMEI üzerinden Dündar’ın telefonları aylarca dinlendi. Telefonlarını dinlemekle yetinmeyen FETÖ bir yandan da Dündar’ın kiminle görüştüğünü fiziki olarak takip ederek görüntüledi.

TAKİP EDİLDİ

Paralel Yapı, Dündar’a yönelik organize suç kapsamında başlattığı teknik takip ile dinlemeyi ilk kez 3 Ekim 2008’te başlattı. 3 ay aralıksız yapılan teknik takip ile telefon dinlemesi bu sürenin bitiminden sonra 3 ay daha uzatılarak Dündar, 6 ay boyunca dinlendi. İkinci dinleme ise 2013 yılında yapıldı.

KOPYALAYIP SİLDİLER

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Paralel polislerin usulsüz dinlemelerine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında ortaya çıkan skandal kayıtlara göre Dündar’a yönelik yapılan dinlemelerin ilk üç ayı tamamen silinmiş. FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe soruşturmaları sürecinde emniyetin kayıtlarından kopyaladıktan sonra imha ettiği kayıtlarda Dündar’ın mahrem ilişkilerinin yer aldığı belirtiliyor.

GEZİ SÜRECİ

FETÖ’nün aynı dinlemeleri Gezi sürecinde de yaptığı öğrenildi. Gezi olaylarının başlangıcında tekrar telefonları dinlenen Dündar’ın bu süreçten sonra FETÖ’ye teslim olduğu ve FETÖ ile masaya oturduğu iddia ediliyor. Karanlık yapıya teslim olan Dündar’la yapılan anlaşma gereği Dündar, Cumhuriyet gazetesinin başına geçecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti Hükümeti’ne karşı FETÖ’nün yanında yer alacaktı.

İHANETİN ÜCRETİNİ ALDI

İddiaya göre Dündar, FETÖ ile yaptığı anlaşma gereği Cumhuriyet’in başına geçer geçmez Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti aleyhinde iftira ve kara propagandaya başladı. Can Dündar’ın Çankaya’daki ODTÜ ormanı yanındaki lüks villasını 2 yıldır satamadığı halde 29 Mayıs 2015 tarihli MİT tırlarına ilişkin Cumhuriyet gazetesi manşeti ardından birden satıldı. Villayı satanların isim ise MİT tırlarını durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu’nun dosyalarına bakan hukuk bürosunun ortağı olduğu belirlendi. Dündar’a tapuda görülen tutarın yanı sıra açıktan da yüklü bir miktar para ödendiği, bu organizasyonu MİT tırları manşeti karşılığında FETÖ’nün yaptığı iddiaları bulunuyor. Bu iddialar çerçevesinde operasyon gerçekleştirildi ve 3 avukat tutuklandı.

DÜNDAR’IN İFADESİ ALINACAK

Soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili İrfan Fidan’ın Can Dündar’ın şaibeli villa satışıyla ilgili ifadesinin alınması bekleniyor. Şüpheli 4 avukattan 3’ü tutuklu bulunuyor. Bu avukatlardan Sönmez Ahi, MİT tırlarını durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu’nun avukatı. Villanın satışına ilişkin belgelerde imzası olan Bekir Mustafa Yılmaz ise Ahi’nin ortağı. Fakat Sönmez Ahi, Ceren isimli bir bayanla telefon görüşmesinde Can Dündar’dan villayı beraber aldıklarını ve hukuk bürosu olarak kullandıklarını söylüyor. Tutuklu avukatlardan Atilla Tarık Çilekçi’nin ise ünlü Aydınlı Giyim’in hukuk müşaviri olduğu biliniyor. Çilekçi’nin Fetullah Gülen’e yakın olduğu hatta bir dönem de Türkiye’de hizmetinde bulunduğu belirtiliyor.

MİT tırlarında avukatlar tutuklandı
Paralel yapı-19 Ocak (2014) TIR baskını ve soruşturması manşetlerimiz
Dündar iddianamesi kabul edildi
Dündar TIR ihanetinden tutuklandı!
Cumhuriyet'e TIR soruşturması
Paralel yapı-Selam-Tevhit kumpası manşetlerimiz

(02 Mart 2016, 10:27)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7720    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.177.618