Tam
EskidenYeniye
 

Paralel kulak belgeyi çarpıttı

Paralel medya, Eskişehir'deki usulsüz dinleme davasında, sanıkların suçlu olup olmadığını gösterecek dinlemelere ilişkin emniyetten ilginç bir cevap geldiğini ileri sürdü ve belgeyi yayınladı. Ancak belgede, haberde iddia edilenin aksine ifadeler yer aldığı görülüyor. Yasadışı dinlemeleri yapan paralel yapının, "yavuz hırsız" misali, medyası aracılığıyla karşı tarafı suçlaması ve kendi yayınladığı belgedeki detayları bile gözden kaçıran pişkinliği pes dedirtti.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.03.2016 11:55 Eskişehir'deki paralel yapıyla bağlantılı usulsüz dinleme davasına devam ediliyor. Mahkemeye Emniyet'ten gelen bir yazı, paralel medyada inanılmaz ölçüde çarpıtıldı. Söz konusu olan yasadışı dinlemeler bu çarpıtmayla aklanmak ve sanıklar masum gösterilmek istendi. Oysa gelen belge dikkatle okunduğunda denilmek istenenin ne olduğu açıkça görülüyor.Gelen belgede şu ifadeler yer alıyor:

"Müfettişlerce usulsüz olarak dinlendiği değerlendirilen ve ilgi (c) sayılı yazı ile de Mahkemenizce asılları talep edilen İletişime Müdahale Talepleri içerisinde soruşturmaya konu olan iletişim araçlarının haricinde (PKK-KCK-DHKP/C-MLKP- DEAŞ VB.) örgütleri ile ilgili de iletişim araçlarına müdahale edildiği ve aynı kararda bu şahısların bulunduğu ve hali hazırda iletişimine müdahale edilen şahıs/şahısların olabileceği bu kararların mağdurlar, müştekiler ve bunların vekilleri tarafından da incelenebileceği göz önünde bulundurulması, yukarıda belirtilen örgütler ve bu örgütler içerisinde faaliyet gösteren şahısların, ve hali hazırda iletişimine müdahale edilen şahısların haberdar olabileceğinin, 2559 sayılı Polis Vazife ve Selahiyet Kanununun Ek 7 - (Ek:16.6.1985-3233/7 md.) maddesinde belirtilen gizlilik ilkesinin zafiyete uğrayabileceğinin yanı sıra terör örgütlerine yönelik yapılan çalışmaların deşifre olabileceği hususunu; Bilgilerinize arz ederim."

YAYINLADIĞI BELGENİN İÇERİĞİNİ OKUYAMAYAN/ANLAMAYAN MEDYA!

Oysa bu belge paralel örgütün merkez yayın organları olduğu iddia edilen Cihan Haber Ajansı'nda 1 Mart'ta, Zaman gazetesinde ise Mehmet Kuru imzasıyla 2 Mart'ta "Emniyet'ten Usulsüz Dinlemeleri Çürüten Yazı: Dinlemeler Sürüyor Belge Veremeyiz" şeklindeki aynı başlıkla verilen haberde ise şu satırlarla yer aldı:

"Emniyet'ten mahkemeye, suçlamaları boşa çıkaran yazı: Dinlemeler sürüyor belge gönderemeyiz

Kamuoyunda usulsüz dinleme iddiası olarak bilinen davayla ilgili Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nden itiraf gibi bir cevap geldi. 1. Ağır Ceza Mahkemesi, dinlenen şahıslara yönelik çalışma dökümü ve isim listesini istedi. Emniyet, evrakların gizli olduğu ve bazı dinlemelerin devam ettiğini gerekçe göstererek belgeleri göndermedi.

Eskişehir'de usulsüz dinleme iddiasıyla ilgili davada, sanıkların suçlu olup olmadığını gösterecek olan dinlemelere ilişkin evraklarla ilgili mahkemenin talebine emniyetten ilginç cevap geldi. Emniyet, polislerin yargılanmasına sebep olan dinlenen şahıslara yönelik yapılan çalışma ve isim listesini isteyen mahkemeye, evrakların gizli olduğu ve bazı dinlemelerin halen devam ettiğini gerekçe göstererek göndermedi. Yazıyla usulsüz olduğu belirtilen ve polislerin yargılanmasına sebep olan dinlemelerin halen devam ettiği ortaya çıktı. Buna göre dinlemelerin usulsüz olduğu iddialarının çürüdüğü, davanın ortadan kalkması gerektiği belirtildi.

Eskişehir'deki usulsüz Dinleme operasyonu kapsamında açılan ve 26 polisin yargılandığı davada ilginç bir gelişme yaşandı. 1. Ağır Ceza Mahkemesi, polis avukatlarının talebi üzerine, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube'den, yargılamaya konu olan dinlenen şahıslara yönelik çalışma dökümü ve isim listesini istedi. Ancak Emniyet, evrakların gizli olduğunu, bazı kişilerle ilgili dinlemelerin halen devam ettiğini gerekçe göstererek mahkemeye göndermedi. İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin imzalı mahkemeye gönderilen yazıda, “Mahkemenizce asılları talep edilen İletişim Müdahale Talepleri içerisinde soruşturmaya konu olan iletişim araçlarının haricinde, (PKK, KCK, DHKP-C, MLKP, DEAŞ yani IŞİD) gibi örgütleri ile ilgili de iletişim araçlarına müdahale edildiği ve aynı kararda bu şahısların bulunduğu. Halihazırda iletişimine müdahale edilen şahıs veya şahısların olabileceği. Bu kararların mağdurlar, müştekiler ve bunların vekilleri tarafından da incelenebileceği göz önünde bulundurulması. Yukarıda belirtilen örgütler ve bu örgütler içerisinde faaliyet gösteren şahısların ve halihazırda iletişimine müdahale edilen şahısların haberdar olabileceği. Buna göre, gizlilik ilkesinin zafiyete uğrayabileceğinin yanı sıra terör örgütlerine yönelik çalışmalarının deşifre olabileceği hususuna.” ifadelerine yer verildi.

‘Belge yandaş medyada yayımlandı, bu nasıl gizlilik?'

Polis avukatları, belgelerin suçun olup olmamasının ortaya çıkmasında önemli rol oynayacağını belirterek, yeniden istenmesini talep etti. Dava da yargılanan M.K. adlı polis, mahkemeye emniyetin bu gerekçesinin çelişkili olduğunu anlattı. M.K. hakime, "Belge suçlu olup olmadığımız ortaya çıkaracak. Ama dinlediğimiz şahıslarla ilgili çalışma, isim listesini, 'gizlidir, bazı dinlemeler devam ediyor' denilerek mahkemeye verilmiyor. Yargılanmamıza neden olan şahısların hala dinlemesi yapılıyorsa ki emniyet dinlemelerin devam ettiğini belirtiyor. O zaman biz neden yargılanıyoruz. Ya da o şahısları dinleyerek suç işlediysek, o zaman yargılanmamıza neden olan şahısları dinleyenler neden yargılanmıyor?" ifadelerini kullandı.

Gizli ve dinlemelerin halen devam ettiği belirtilen evrakların 1,5 yıl önce Star Gazetesi'nde yayınlandığını kaydeden M.K., şöyle anlattı: "Bakın birisi dinlendiğini gazeteden öğrenip şikayetçi oluyor. Gizli denilen belge Star Gazetesi'nde geniş haber oldu, isimler yayınlandı. Ama mahkemeye gelince 'gizli' deyip göndermiyorlar. Gazetede yayınlanan belge mahkemeye neden verilmez. Belgeyi mahkemeye vermezseniz gerçek nasıl öğrenilecek. Bu nasıl gizlilik, çelişki değil mi?"

Mahkeme safhasında yaşanan bir gelişme ise emniyetin 'gizli evrak' gerekçesini çürütme adına dikkat çekti. Mahkemeye başvuran görevli polis S., "Polislerden şikayetçiyim. Beni de dinlemişler." dedi. Hakim, "Nereden çıkardın, nereden biliyorsun seni dinlediklerini?" diye sordu. Bunun üzerine polis S., "Star Gazetesi'nden öğrendim. Haberde dinlenenler listesinde adım vardı." cevabını verdi."


ÇARPITMA, USULSÜZ DİNLEMELERİ YOK EDER!

Evet Cihan ve Zaman'daki haber bu şekilde. Görüldüğü gibi, Emniyetin mahkemeye gerekçesini de belirterek belgeyi göndermemesi, davadaki paralel sanıklara atfedilen usulsüz dinlemelerin olmadığının delili sayılıyor. Oysa o suçlamalar hala geçerli.

Kimse o polislerin yaptığı tüm dinlemelerin usulsüz olduğunu iddia etmiyor. İddia edilen ve yargılama konusu olan husus, dinlemelerden "bazılarının" yasadışı olduğu şeklinde. Ki aralarında Eskişehir Belediye Başkanı da olmak üzere 107 ismin yasadışı şekilde dinlendiği suçlaması davanın konusu.

Paralel polislerin usulsüz dinleme kararlarını aldırırken doğrularla yanlışları biraraya getirdikleri, kamuoyunda bilinen isimler anlaşılmasın diye dinleme talebine başka isimleri ya da sadece IMEI numaralarını yazdıkları ve bazı hakimlerden onayı böyle aldıkları zaten sık sık gündeme gelen bir husustu. Yani doğru dinlemelerin içine sinsice başka isimleri de ekliyorlardı.

Kimse, paralel polislerin görevleri süresince yaptığı tüm işlerin paralel örgütün talimatları doğrultusunda olduğunu da iddia etmiyor. Emniyet sadece doğru yapılan işlemlerle dinlemeye alınan terör örgütü mensuplarıyla ilgili detayların ortaya çıkmasını istemiyor. Ama söz konusu haberde paralel medya bu iki hususu birbirine karıştırıyor, tam anlamıyla bir manipülasyon yapıyor.

Benzer bir manipülasyonu Tahşiye davasında da yapmışlardı. MİT ve Emniyet tarafından Bakırköy'deki Tahşiye sanıklarının yargılandığı davaya gönderilen "Sanıkların terörle bağlantılı olduklarına dair bir delil elde edilememiştir" şeklindeki yazı, inanılmaz şekilde bir kısmı örtülerek yayınlanmış ve "MİT ve Emniyet sanıkların terörle bağlantılı olduğunu mahkemeye bildirdi" diye ifade edilmiş, olay tamamen çarpıtılmıştı. Fetullah Gülen karşıtı nur cemaati mensubu oldukları için başlarına bunların geldiğini iddia eden o sanıkların yargılandığı dava geçtiğimiz haftalarda sonuçlandı. Sanıklar beraat etti. O isimlere kumpas kurdukları suçlamasıyla ise Fetullah Gülen, medya mensupları ve çok sayıda polis ise halen mahkemede yargılanıyor.

HEM DİNLİYORLAR HEM DE MÜDAHİL OLMASINA KIZIYORLAR!

Haberde iki çarpıtma daha var. Biri; usulsüz dinlenen isimlerin 1,5 yıl önce basında yayınlandığını dile getiren paralel kesimlerin "Ama Emniyet şimdi mahkemeye belge göndermiyor. Gazetede yayınlanan belge mahkemeye neden verilmez. Belgeyi mahkemeye vermezseniz gerçek nasıl öğrenilecek. Bu nasıl gizlilik, çelişki değil mi?" demesi. Yani ne demek lazım bu iddiaya, pes mi yoksa yuh mu?.. Oysa basında yayınlanmış olan isimler ile Emniyet'in göndermediği belge çok açık ki birbirinden farklı.

Üçüncü çarpıtma ise; davaya müdahil olmak isteyen bir polisle ilgili.. Adam dinlendiğini gazete haberinden öğrenip mahkemeye başvurmuş. Gayet doğal olanı yapmış. Ama ona adeta deniliyor ki "Arkadaş sen ne hakla davaya müdahil olmak istiyorsun, git başımızdan."

Görüldüğü gibi paralel medyanın haberinde birbiriyle alakasız bir çok husus birbirine karıştırılarak tam bir manipülasyon yapılıyor. Usulsüz dinlemeler yok sayılmaya, dinledikleri adam mahkemeye başvurunca da suçlamaya kalkıyorlar. Tam bir yavuz hırsız örneğini teşkil ediyor bu yapılanma ve tabi onun medyası.

Belgelerin üzerini örtüp tam tersi bir anlam yüklemeye çalışmak..  Ya da bu haberde olduğu gibi okuduğunun ne anlama geldiği bilmeden, ya da bildiği halde kamuoyu nasıl olsa belgenin satır aralarını okumaz diye çarpıtmak.. Ve tam tersi bir hükümle yasadışı dinlemeleri yok saymak..

İşte bu bulgular, paralel medyanın gerçeği aramak değil onu çarpıtmak amacıyla ve örgütsel bir bağlantıyla bunu yaptığını düşündürüyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Tahşiye'de Gülen'in tutukluluğu sürecek: Paralel medya çarpıtmada ısrarlı
Tahşiye çöktü, paralel böyle çarpıttı
Paralel yapı-28 Şubat (2015) 'Eskişehir yasadışı dinleme' soruşturması manşetlerimiz

(02 Mart 2016, 11:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7722    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.177.949