Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Zaman'a kayyum atandı

Gülen örgütünün merkez yayın organı olarak nitelendirilen Zaman gazetesine kayyum atandı. Gündemi sarsan bu flaş gelişmeye göre; gazetenin terör örgütü FETÖ ile bağlantısına dair delillerin elde edildiği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurması üzerine de mahkemenin Zaman gazetesine kayyum ataması yaptığı öğrenildi. Mahkeme kararının gerekçeleri arasında tanık ifadeleri de yer aldı. Tanık ifadelerinde; Zaman Gazetesi'nin bizzat Fetullah Gülen tarafından yönetildiği, gazetede yazılacak yazıların önceden Fetullah Gülen'e gönderildiği, yazıların Gülen'in kontrolünden geçtikten sonra gazetede yayınlandığı ve kendisinin onay vermediği hiçbir haber ve yazının yayınlanmadığı iddiaları yer aldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.03.2016 16:25 Gülen Cemaati'nin merkez yayın organı Zaman gazetesine şok!.. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Feza Yayıncılık A.Ş. bünyesinde bulunan Zaman gazetesine İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından kayyum getirildi.

ZAMAN GAZETESİNE KAYYUM NEDEN ATANDI?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu, nöbetçi mahkemeye yaptığı başvuru çerçevesinde Zaman, Today’s Zaman gazetesi ve gruplarına kayyum atandı. Kayyum olarak atanacak isimlerin belli olduğu belirtildi. Kayyum tebligatlarının tek tek isimlere verildiği ve mahkeme kararının polislere ulaştırıldığı öğrenildi. Polisler zaman gazetesine doğru yola çıktı.

Zaman'a kayyum atanmasının gerekçesi olarak, Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) olarak adlandırılan örgütün yayın organı olduğu ve yayın faaliyetlerine bu örgüt çerçevesinde devam ettiği belirtildi. Diğer bir gerekçe olarak ise, FETÖ/PDY'nin finans kaynaklarının Zaman gazetesi üzerinden döndüğü ifade edildi.

CEMAATE AİT YAYIN ORGANLARINA KAYYUM

Feza Yayıncılık A.Ş. bünyesinde bulunan Zaman, Meydan, Today's Zaman gazetesi ile Cihan Haber Ajansı ve Aksiyon Dergisi'ne de kayyum atandığı belirtildi. Zaman Kitap, Cihan Medya Dağıtım, Irmak Tv ve Radyo Cihan'a da kayyum atandığı bilgisi verildi.ZAMAN ÖNÜNDE TOPLANIYORLAR

Zaman gazetesine kayyum atandı. Gazete çalışanları, Zaman önünde toplandı. Yenibosna'daki binanın kapısı zincirlendi. Biber gazlı müdahaleye karşı kapının önünde şemsiye yığıldı.

ZAMAN'IN BAŞINDAKİ ABDULHAMİT BİLİCİ'DEN AÇIKLAMA

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici, "Sağduyulu ve demokrat herkesi medya özgürlüğüne ve Zaman Gazetesine sahip çıkmaya çağırıyorum." dedi. Bilici, "Medya özgürlüğü anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS) tarafından garanti altına alınmış durumdadır. Gazetemize kayyum atanması demek anayasanın askıya alınması demektir. İpek Medya Grubu'na yapılanlardan bu kişilerin medya grubuna kapatmaktan başka bir dertlerinin olmadığını gördük. Umarım bu haber sosyal medya söylentisinden öteye geçmez. Umarım Türkiye bu yoldan döner, normal hukuk yoluna girer." ifadelerini kullandı.

"BELKİ BUGÜN SON GAZETEMİZİ ÇIKARACAĞIZ"

Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Sevgi Akarçeşme, Periscope'tan yaptıkları canlı yayında, "Belki bugün son gazetemizi çıkaracağız" dedi.

AK PARTİLİ METİNER: YÜREKTEN ALKIŞLIYORUM

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Zaman gazetesine kayyum atanmasıyla ilgili olarak "FETÖ'yle de, medyadaki uzantılarıyla da, iş dünyasındaki uzantılarıyla hukuk içinde mücadeleye devam edeceğiz" dedi. Metiner, "Yürekten alkışlıyorum, destekliyorum" diye konuştu. Kanal 24'e bağlanan Mehmet Metiner, şunları söyledi:

"Bunlar tıynetlerine uygun bir biçimde efendilerinden aldıkları talimatla konuşacaklar. Onlar konuşacak diye biz doğru bildiğimizi yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. FETÖ'yle de, medyadaki uzantılarıyla da, iş dünyasındaki uzantılarıyla hukuk içinde mücadeleye devam edeceğiz.

Kayseri'deki savcılığı tebrik ediyorum, FETÖ'nün Kayseri'deki ayağına yönelik başarılı bir operasyon düzenleniyor. Bir terör örgütünün uzantılarıyla mücadele ediliyor. Yürekten alkışlıyorum, destekliyorum."

İŞTE GEREKÇE VE KAYYUM İSİMLERİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Zaman Gazetesini yöneten FEZA Gazetecilik A.Ş üzerine 3 kayyum atandı. İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararda, şirketin çıkardığı Zaman Gazetesi'nin FETÖ/PYD örgütünün yayın organı haline geldiği kaydedildi. Gazetenin FETÖ yapılanmasının faaliyetlerine katıldığı, faaliyetlerini meşru göstermek ve propagandasını yapmak üzere çalıştığı kaydedildi. Kayyum ataması ile bu faaliyetlerin önüne geçilebileceği düşünülen kararda, ceza muhakeme kararı 133/1 maddesi gereği, Sezai Şengönül, AV. Tahsin Kaplan ve AV. Metin İlhan'ın kayyum olarak atanmasına karar verildi. Bu kişilerin, FEZA Gazetecilik A.Ş'nin yönetim organlarının tüm yetkilerine sahip olduğu ve kayyumlara her bir şirket başına 10 bin TL ücret bağlanacağı öğrenildi.

HAKİMLİK KARARININ DETAYLARI

Zaman'a el konulmasının ardındaki detaylar yine Zaman tarafından duyuruldu. Buna göre; tanık ifadeleri ile Zaman'ın düşük tirajına rağmen yüksek ilan alması yolsuzluğu da gerekçeler arasında yer aldı.

Savcı Fuzuli Aydoğdu, sulh ceza hakimliğine başvurarak kayyum atanması talebinde bulundu. İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimi Fevzi Keleş, gizli tanık ifadelerinin de yer aldığı bildirilen talebi kabul ederek bünyesinde Zaman Gazetesi'ni bulunduran Feza Gazetecilik A.Ş.'ye 3 kayyum görevlendirdi. İstanbul Başsavcıvekili Fuzuli Aydoğdu, sulh ceza hakimliğine gönderdiği talep yazısında gizli tanıkların "paralel yapı PKK ile işbirliği yaptı" suçlamasını ve buna dair delilleri de esas aldı. Hakim Fevzi Keleş, talebi kabul ederek kayyum atadı. Hakim Keleş imzalı kararda "Yine dosya içerisinde bulunan kimliği açık yada kimliği gizli tanık beyanlarının bulunduğu, tanık beyanları ayrıntısıyla incelendiğinde yapılanmanın varlığı, eylemleri ve hareket tarzının açıkça ortaya çıktığı görülmektedir." ifadeleri yer aldı. Kararda tanık ifadeleri üzerinden Tahşiye ve Şike davalarıyla bağlantı suçlaması da yer aldı.

TİRAJ ŞİŞİRME YOLSUZLUĞU DA GEREKÇELER ARASINDA

Öte yandan kayyum atama kararında düşük tiraja rağmen devletten yüksek ilan ve bedeli alınması yolsuzluğu da gerekçeler arasından yer aldı.  700 bin ila 1 milyon arasında tirajı var gösterilen Zaman gazetesinin 30 bin tirajı olduğu iddiaları uzun zamandır gündemdeydi. Basın İlan Kurumu da bunun kanıtlanması üzerine harekete geçmiş, haksızca alınmakta olan reklam gelirlerini kesmişti. Şişirme tirajla gerçek tiraj arasındaki korkunç farka göre devletten alınan milyonlarca liranın ise Fetullahçı Terör Örgütüne aktarıldığı, örgütün en önemli finans kaynaklarından birinin de Zaman'a alınan bu haksız ilan geliri olduğu iddiası gündeme gelmişti.

Hakim Keleş tanık ifadelerini kararda aktararak "Şirkete kayyum atanması yönünde hakimliğimizde vicdani kanaat oluşmuştur. Anlatılan neden ve gerekçelere göre dosya kapsamı da dikkate alınarak aranan yasal koşullar oluşmuş olduğundan İstanbul başsavcılığının talebi haklı görülmekle talebin kabulü ile söz konusu şirkete yönetim organın yetkilerinin tümü ile devredildiği kayyumlar atanması ve yeni yönetim kurulunun atanan kayyumlarca oluşturulması gerektiği izahı kanaati ile aşağıdaki şekilde karar verilmiştir." dedi.

"KUVVETLİ DELİLLER ELDE EDİLDİ"

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararda, "Feza Gazetecilik A.Ş. uhdesinde bulunan Zaman Gazetesi'nin FETÖ/PDY terör örgütünün faaliyetleri kapsamında ve örgüt faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunduğu" ifade edilerek, "Delillerin toplanabilmesi ve maddi gerçeğin ortaya çıkarılabilmesi için adı geçen şirkete kayyum atanması yönünde hakimliğimizce vicdani kanı oluşmuştur" denildi.

"ŞİKE VE TAHŞİYE OPERASYONLARINA ZAMAN GAZETESİ BİNASINDA KARAR VERİLDİ"

Kararda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fuzili Aydoğdu'nun talep yazısına da yer verildi. Savcılığın talep yazısında, Zaman Gazetesi'nin aslı yöneticisinin FETÖ'nün kurucu ve yöneticisi Fetullah Gülen olduğu, gazetenin yayın ilkelerini örgüt lideri Fetullah Gülen'in belirlediği, örgüt üyelerinin ise Zaman Gazetesi adına yardım amacıyla para topladığı ifade edildi. Yine savcılık yazısında Şike ve Tahşiye operasyonlarının Zaman Gazetesi binasında örgüt yöneticileri tarafından karar verilerek uygulamaya konulduğu belirtilerek "Bu eylemler birlikte değerlendirildiğinde, Feza Gazetecilik A.Ş.'nin söz konusu örgüt ile fikir ve eylem birliği içinde olduklarını göstermektedir" ifadesine yer verildi.

"PKK YÖNETİCİLERİNİN YURTDIŞINDA GÖRÜŞMELER YAPTIKLARI..."

FETÖ'nün, terör örgütü PKK ile işbirliği yaptığı ileri sürülen yazıda, "FETÖ üst düzey yöneticileri ile PKK yöneticilerinin yurtdışında görüşmeler yaptıkları, PKK'nın amacının Türkiye Cumhuriyeti topraklarını bölmek olduğu, FETÖ'nün de bu örgütle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeyi planladıkları, bu amaçla da 17-25 Aralık Selam-Tevhid kumpaslarını gerçekleştirdikleri Feza Gazetecilik A.Ş.'nin de bu örgüte ait olduğu Zaman Gazetesi'nin de bu amaca hizmet ettiği" vurgulandı.

"AMACINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GAZETE, TELEVİZYON, RADYO VB ARGÜMANLARI KULLANDIĞI..."

6. Sulh Ceza Hakimliği kararında "Söz konusu örgüt yapılanmasının örgüt amacına ulaşmak için her türlü aracı kullandığı, en başta amacını gerçekleştirmek için gazete, televizyon, radyo vb. argümanları kullandığı, örgüt kapsamında işledikleri suçlar ve legal görünümlü operasyonlara zemin hazırlamak amacıyla basın yayın organlarında sürekli olarak yayınlar yaptıkları bu bağlamda da bizzat basın yayın organlarına sahip oldukları görülmektedir" denildi. Dosya kapsamındaki tanık ifadelerinde Zaman Gazetesi'nin bizzat Fetullah Gülen tarafından yönetildiği, gazetede yazılacak yazıların öncesinden Fetullah Gülen'e gönderildiği ifadelerinin anlatıldığı kararda, yazıların Gülen'in kontrolünden geçtikten sonra gazetede yayınlandığı ve kendisinin onay vermediği hiçbir haber ve yazının yayınlanmadığı ifade edildi.

"KAYYUM ATANMASI YÖNÜNDE HAKİMLİĞİMİZCE VİCDANİ KANI OLUŞMUŞTUR"

6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararda, "Feza Gazetecilik A.Ş., uhdesinde bulunan Zaman Gazetesi'nin FETÖ/PDY terör örgütünün faaliyetleri kapsamında ve örgüt faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunduğu" ifade edilerek "delillerin toplanabilmesi ve maddi gerçeğin ortaya çıkarılabilmesi için adı geçen şirkete kayyum atanması yönünde hakimliğimizce vicdani kanı oluşmuştur" denildi.

CİHAN'A DA KAYYUM ATANDI

11.03.2016 18:51 İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, “FETÖ/PDY’ye bağlı şekilde yayın politikası izleyerek, örgütün amacına hizmet ettiği” gerekçesiyle Cihan Medya Dağıtım AŞ, Irmak Radyo TV Hizmetleri AŞ ile Dünya Dağıtım AŞ’ye kayyum atanmasına karar verdi.

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) bağlı şekilde yayın politikası izleyerek, örgütün amacına hizmet ettiği” gerekçesiyle Cihan Medya Dağıtım AŞ, Irmak Radyo TV Hizmetleri AŞ ile Dünya Dağıtım AŞ’ye, avukatlar Tahsin Kaplan ve Metin İlhan ile Sezai Şengönül’ün, yönetim organının tüm yetkilerini kullanmak ve yeni yönetim kurulunu oluşturmak üzere kayyum atanmalarına hükmetti.

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Cihan Medya Dağıtım AŞ, Irmak Radyo TV Hizmetleri AŞ, ve Dünya Dağıtım AŞ’ye kayyum atanması talebini değerlendirdi.

Hakimlik kararında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliğince, FETÖ/PDY’nin yayın organı haline gelen Zaman gazetesinin bağlı bulunduğu Feza Gazetecilik AŞ’ye ve Cihan Haber Ajansına kayyum atandığı hatırlatıldı.

Feza Gazetecilik AŞ ile Cihan Haber Ajansına atanan kayyumların şirket bünyesinde yaptıkları incelemede, İstanbul Ticaret Odası sitesinden temin edilen belgelere göre, Cihan Medya Dağıtım AŞ’nin 23 Ocak 2007’de kurulduğu, daha sonra Feza Gazetecilik AŞ’nin bu şirkete ortak olduğu vurgulanan kararda, kayyumların hazırladığı rapora yer verildi.

Raporda, Feza Gazetecilik AŞ’nin Cihan Medya Dağıtım AŞ ile 23 Aralık 2010’dan beri ortak ve pay miktarının 2 milyon lira olduğu, 30 Aralık 2014’te Feza Gazetecilik AŞ’ye ait menkullerin genel kurul onayına sunulduğu, aynı gün Cihan Medya Dağıtım AŞ’deki hisselerin satışına karar verildiği, 23 Aralık 2010’da 2 milyon lira ile şirkete ortak olunurken, 30 Aralık 2014’te 2 milyon lira ile hisselerin devredildiği, aradan geçen bu kadar zamana rağmen hiç bir değer artışı yapmadıkları, satılan hissenin değeri hususunda da bir çalışma yapılmadığı kaydedildi.

Raporda, 2015’te Adana ve Trabzon tesislerinin Cihan Medya Dağıtım AŞ’ye satıldığı, 31 Aralık 2015 tarihi itibariyle Feza Gazetecilik AŞ’nin Cihan Medya Dağıtım AŞ’ye borcunun 5 milyon 36 bin lirayken, 29 Şubat 2016 tarihindeki borcun ise 5 milyon 444 bin lira olduğu, Cihan Medya Dağıtım AŞ’ye menkul ve sabit kıymet satışlarına ait toplam değer 168 milyon 12 bin lira, buna karşılık alınan çeklerin detaylarında ilk etapta, 158 milyon 354 bin lira uzun vadeli çek alındığı, daha sonra bu çeklerin tekrar iade edilip, daha uzun vadeli çekler alındığı belirtildi.

FETÖ/PDY’ye bağlı şekilde yayın politikası izleyerek, örgütün amacına hizmet ettiği belirtilen Feza Gazetecilik AŞ ile Cihan Haber Ajansına, kayyum atanmasına ilişkin belirtilen gerekçelerin söz konusu Cihan Medya Dağıtım AŞ, Irmak TV Hizmetleri ve Dünya Dağıtım AŞ hakkında da geçerli olduğu kaydedilen kararda, “Bu sebeple Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 133. maddesinde belirtildiği şekilde, ‘Bir ticari şirketin faaliyeti kapsamında suç işlendiği hususu gündeme geldiğinde maddi delillerin elde edilmesi, şirket mal varlığının korunabilmesi adına kayyum tayin yoluna gidilmesinin imkan dahilinde olduğu’ dikkate alındığında Feza Gazetecilik AŞ ile Cihan Haber Ajansına atanan kayyumlar Sezai Şengönül ile avukatlar Tahsin Kaplan ve Metin İlhan’ın yönetim kurulu yetkilerine de sahip olacak şekilde CMK’nın 133. maddesi gereğince söz konusu 3 kurumu da kayyum tayin edilmelerine karar verilmiştir” denildi.

Kayyum olarak atanan kişilerin yönetim organının tüm yetkilerine sahip olmalarına ve yönetim organının yetkileri tümüyle devredildiğinde yeni yönetim organının bu kayyumlarca oluşturulmasını kararlaştıran hakimlik, kayyumların kendilerine kararın Cumhuriyet Başsavcılığınca tebliğinden sonra derhal toplanarak yönetim kurulu başkanını kendi aralarından seçmelerine ve şirketin faaliyetlerini yönetmeyi derhal devralmalarına, karar tarihi itibariyle yönetim organının yetkilerinin kaldırılmasına, bu tarihten itibaren yaptıkları işlemlerinin hükümsüz kalacağının ilanına hükmetti.

Hakimlik, kayyumların, Feza Gazetecilik ile Cihan Haber Ajansına atanan kayyumlarla aynı oldukları, bu nedenle ek ücret olarak biner lira ücret verilmesine de karar verdi.

Paralel yapı-04 Mart (2016) 'İstanbul Zaman Gazetesi' soruşturması manşetlerimiz

(04 Mart 2016, 16:25), son güncel.: (11 Mart 2016, 18:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7740    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.644.008