Tam
EskidenYeniye
 

Paralel'in 8 kurumuna kayyum

Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında Zonguldak'ta 5 şirkete, Aksaray'da ise 3 eğitim kurumuna kayyum atandı. Yeni hazırlanan torba yasada kayyum atamanın kolaylaştırıldığını iddia eden paralel örgüt medyasında da tedirginlik gözleniyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.04.2016 12:54 Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında Zonguldak'ta 5 şirkete, Aksaray'da ise 3 eğitim kurumuna kayyum atandı.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta 13 Nisan'da mahkemece alınan karar gereği paralel yapıya finans sağladığı iddiasıyla beş şirkete kayyum atandı.Zonguldak Sulh Ceza Hakimliği, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Paralel Yapı'ya yakınlığıyla bilinen eğitim ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren 11 şirkete geçen Cumartesi günü kayyum atanmasına karar verirken, 5 şirketle ilgili kayyum talebini reddetmişti. Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 şirketle ilgili 'ret' kararı üzerine Bartın Sulh Ceza Hakimliği'ne itirazda bulundu.

İtirazı yerinde bulan Bartın Sulh Ceza Hakimliği, otomotiv, madencilik ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren 5 şirkete daha kayyum atanmasına karar verdi. FETÖ/PDY'ye finansman desteği sağlamak gerekçesiyle 13 Nisan'da alınan bu karar gereği polisler söz konusu şirketler önünde önlem alırken, kayyumların aynı günü akşamı göreve başladığı belirtildi.

KAYYUM KARARINA GÖTÜREN DELİLLER

Zonguldak merkez ile Ereğli ve Çaycuma ilçelerinde Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında kayyum atanan eğitim kurumlarının 3 milyon TL'ye yakın kayıt dışı işlem yaptığı belirlendi. Bunun da terör finansmanında kullanılmak üzere FETÖ/PDY'ye aktarıldığı yönünde kuvvetli şüpheler bulunduğu tespit edildi. İncelemelerde 2009-2010 ve 2014- 2015 eğitim-öğretim dönemlerinde kent merkezinde faaliyet gösteren Fatih Koleji, Anafen ve FEM dershanesi, Çaycuma FEM-Anafen Dershanesi, Ereğli'deki FEM-Anafen Dershanesi ve Fatih Koleji'nin bağlı olduğu 5 şirketin, 2 milyon 770 bin liranın üzerindeki bir tutarı kayıt ve beyan dışı bıraktığı tespit edildi.

Terörün finansmanı şüphesi

Merkez, Ereğli ve Çaycuma'daki 5 eğitim kurumunu işleten şirketin ortak ve yöneticilerinin, kayyum atanan diğer 6 şirkette ortak ve yönetici oldukları da tespit edildi. Şirket ortaklarının özel eğitim kurumlarına ait firmalarda farklı tarihlerde ortak, yönetici veya üye olmalarından dolayı bunlar üzerinden terörün finansmanında kullanılacak gelirleri gizledikleri ya da FETÖ/PDY'ye para aktardıkları yönünde kuvvetli şüpheler bulunduğu tespit edildi.

Bağış adı altında para toplandı

Soruşturma kapsamında görüşülen öğrenci velileri ve bazı okul çalışanları, Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisi abonesi olmaya zorlandıkları, bağış adı altında para istendiğini, okul arsa ya da inşaatına yardım için para talep edildiğini ve her sınıftan bir kurban parası toplandığını anlattı.

Maaşları karşılığında zorla abone yapıldılar

İfadesine başvurulan bazı personelin, maaşları karşılığında bağış talep edildiğini söyledikleri belirtildi. Zaman gazetesi ile Sızıntı dergisine abone edildiklerini ve bunlara altışar kişi bulup abone yaptırılmasının istendiğini belirten personel bunun zorunluluk sayıldığını kaydetti.

AKSARAY

Aksaray'da da 15 Nisan'da (dün) mahkemece alınan karar gereği paralel yapıya finans sağladığı iddiasıyla üç ayrı eğitim firmasına bağlı kolej, yurt ve dershaneye kayyum atandı.Aksaray Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadelesi Şubesi ekipleri, geçtiğimiz aylarda 'Paralel Yapı' operasyonu kapsamında paralel yapıya finans sağladığı iddiasıyla, Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen bir eğitim kurumunun kolejlerine, başka bir eğitim kurumuna ait dershaneye ve yine başka bir eğitim kurumuna ait erkek öğrenci yurduna operasyon düzenleyip, evrak ve bilgisayarlarına el koymuştu.

Operasyonun ardından Sulh Ceza Hakimliği tarafından üç eğitim kurumu ile bu kurumlara bağlı yurt, kolej ve dershanelere 9 kişilik kayyum atandı.

Atanan kayyumlar, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri eşliğinde şirketlerin bulunduğu binalara gelerek, mahkeme kararını gösterip çalışmalarına başladı. Kayyum görevlilerinin bu kurumların muhasebe birimlerinde çalışan yetkililerinin işine de son verdiği öğrenildi.

Kayyum atanan kurumların Safa Eğitim Hizmetleri AŞ'ye ait Sabah Dershanesi, Akça Eğitim Hizmetleri AŞ'ye ait Özel Sema İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi ile Gonca Eğitim Kurumları AŞ'ye ait Sefa Öğrenci Yurdu olduğu öğrenildi.

DUMANLI'NIN ARACINI SATMIŞLAR

Öte yandan kayyuma devredilen Zaman gazetesinde eski yönetimin ‘mal kaçırma’ sahtekarlıkları da bir bir ortaya çıkıyor. Dumanlı’nın makam aracının da bir çalışana satılıp şirkete kiralandığı ortaya çıktı

Kayyuma devredilen Zaman gazetesinin bağlı olduğu Feza Gazetecilik A.Ş.'nin eski yönetiminin mal kaçırmak için şirkete ait 6 lüks makam aracını çalışanlara sattığı belirlendi. Kayyum yönetiminin bir denetim şirketine yaptırdığı mali incelemeye göre, Feza Gazetecilik'e ait 6 lüks aracın gazeteye kayyum ataması yapılmasından kısa bir süre önce çalışanlara satıldığı, daha sonra plakası değiştirilen aynı araçların çalışanlardan kiralandığı belirlendi.

Bu şekilde çalışanlara satılan araçlar arasında hakkında Selam Kumpası soruşturması çerçevesinde yakalama kararı çıkarılan Zaman eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın makam aracının da bulunduğu belirlendi. Dumanlı'nın firar etmeden önce kullandığı Audi marka lüks aracın 25 Kasım 2015 günü gazetenin Reklam Grup Başkanı olarak görev yapan Ömer Karakaş'a satıldığı, noterdeki satış işleminin ardından aracın gazeteye bu kişi tarafından kiralandığına ilişkin işlem yapıldığı belirlendi.

Ekrem Dumanlı 2001'de başladığı Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini 5 Ekim 2015'te bırakmıştı. Hakkında Selam Kumpası soruşturması çerçevesinde gözaltı kararı çıkarılan Dumanlı'nın karardan önceden haberdar olup ortadan kaybolduğu anlaşılmıştı. Dumanlı aranıyor.

Zaman gazetesine ait lüks araçlardan birinin de gazetenin eski Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal'a satıldığı anlaşıldı. Şaibeli satışların büyük bölümünde tahsilat yapılmadığı belirlendi. Hazırlanan mali denetim raporunda bu işlemlerin şirketin içini boşaltmak amacıyla gerçekleştirildiği tespit edildi.

TORBA YASA PARALEL ÖRGÜTÜ TEDİRGİN ETTİ

Diğer yandan konuyla ilgili bir gelişme de yeni hazırlanan torba yasa konusunda yaşanıyor.  Paralel medya, torba yasa ile kayyum atama işinin kolaylaştırıldığını, hedefte yine cemaatin olduğunu iddia etti.

Paralel örgütün internet sitelerinden Rotahaber'de dün yayınlanan haberde şu satırlar yer aldı:

"İktidar bugüne kadar çeşitli bahanelerle şirketlere kayyım atayarak el koyuyordu. Torba yasaya eklenen bir düzenleme ile kayyım atama yetkisi Maliye Bakanı'nın keyfine bırakılabilecek. Bakan "teröre finansman" gerekçesiyle dilediği şirkete kayyım atama kararı alabilecek.

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen torba yasada öne çıkan düzenlemeler arasında kayyım atama yetkisini kolaylaştıran düzenleme dikkat çekiyor.

Kabul edilen maddeye göre Maliye Bakanı doğrudan kayyım atama yetkisine sahip olacak.

İktidarın özellikle Gülen cemaatinin şirketlerine daha kolay kayyım atama için torba yasaya eklediği düşünülen düzenlemeye göre, artık iktidar bakan yetkisiyle istediği kuruma çökebilecek.

"Teröre finansman sağlamak" gibi bir bahane ile ilişkilendirilen şirketlere derhal el konulabilecek.

PKK-IŞİD-DHKPC İLE İLGİLİ HİÇBİR ŞİRKETE KAYYIM ATANMADI

İşin ilginç tarafı Türkiye'yi terör ile 40 yıldır kana bulayan PKK ile ilgili hiçbir şirkete kayyım atama kararı alınmadı. Öte yandan son yıllarda onlarca kişinin ölümüne sebep olan kanlı eylemler düzenleyen IŞİD ile ilgili de finansman sağladığı gerekçesiyle hiçbir şirkete el konulmadı. Aynı şey DHKP-C için de geçerli.

TEK HEDEF CEMAAT KURUMLARI MI?

Halbuki "teröre finansman" bahanesiyle hükümet bugüne kadar onlarca cemaat kurumuna el koydu. Bu bakımdan iktidarın torbaya eklediği yasa ile yine sadece cemaati hedef alacağı, gerçek terör örgütlerine ise kör kalacağı düşünülüyor.

İşte torba yasadaki o maddeler:

-Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun’da sayılan işlemlerin, mal varlığının aklanması veya terörün finansmanı suçuyla ilişkili olduğuna dair şüphe bulunması üzerine; Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı’nca şüpheyi teyit etmek, işlemi analiz etmek ya da gerekli görüldüğünde analiz sonuçlarını yetkili makamlara aktarmak amacıyla 7 işgünü süreyle askıya almaya veya bu işlemlerin aynı süreyle gerçekleşmesine izin vermemeye Maliye Bakanı yetkili olacak. Bu yetki; yabancı bir muadil kuruluşun işlemin askıya alınması veya gerçekleşmesine izin verilmemesi yönündeki gerekçeli talebinde yer alan işlemler hakkında da aklama veya terörün finansmanı suçu ile ilişkili olduğuna dair şüphe görülmesi şartıyla, mütekabiliyet ilkesi gözetilerek kullanılabilecek.

-Ceza Muhakemesi Kanunu’nda yer alan şirket yönetimi için “kayyum tayini, iletişimin tespiti, dinlenmesi ve kayda alınması, gizli soruşturmacı görevlendirilmesi, teknik araçlarla izleme” tedbirlerine ilişkin hükümler, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun için uygulanabilecek."


AKSARAY'DAKİ RUHSATSIZ BÖLÜMLERE YIKIM

23.04.2016 19:58 Aksaray Belediyesi, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'Paralel Yapı' soruşturması sonrası kayyum atanan Fetullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen iki eğitim kurumuna ait iki kolejin ve bir yurdun ruhsatsız bölümlerini yıktı, ruhsata aykırı olan yerleri de mühürledi.

Aksaray'da geçtiğimiz günlerde kayyum atanan paralel yapıya ait dershane, yurt ve okullarda belediye tarafından mühürleme ve yıkım operasyonu düzenlendi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın yönettiği operasyonda okullardaki ruhsatsız yapılar yıkıldı, ruhsata aykırı olan her yer mühürlendi. İlk olarak Özel Sema İlkokuluna giden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, belediyeye ait iş makineleri ile birlikte okula girerek ruhsatsız olan kantinin yıkımını gerçekleştirdi. İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şubesi ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri ile gerçekleştirilen yıkımda aynı okulun sığınak olarak ruhsatlandırılan ancak yemekhaneye dönüştürülen bölümü de mühürlendi.

Yıkımın ardından polis ekipleri ile birlikte Özel Sema Lisesi'ne geçen Belediye Başkanı Yazgı, burada da ruhsatta sığınak olarak görünen ancak yemekhane olarak kullanıldığı tespit edilen bölümü mühürlemek istedi. Zabıta ekipleriyle birlikte liseye giren Başkan Yazgı, okulda bazı görevliler tarafından engellenmek istedi. Engellere aldırış etmeden yemekhaneyi mühürleyen Belediye Başkanı Yazgı, hakarete maruz kaldı. Buradaki mühürlemenin ardından da Safa Yurduna geçen ekipler, burada da 2 ayrı bölümü ruhsata aykırılıktan dolayı mühürledi.

Yıkım ve mühürlemenin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Paralel Yapıya ait yerlerle ilgili işlemlerini yapmaya devam edeceklerini belirterek, "Bugünde özel bir kolejin olduğu yerdeyiz. Burada ruhsata aykırı olarak yapılan kantin binasının yıkımı ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Bundan sonra da okulun içinde mühürlenmesi gereken yerler var mühürleme işlemleri de yapacağız. Bizler belediyemizin üzerine düşen ve bu yapıyla mücadele etmek anlamında yapılacak her şeyi sonuna kadar yapacağımızı söylemek istiyoruz. Bizim isteğimiz bu okulda çocukları olan ailelerin biran önce çocuklarını, beyinleri zehirlenen bu okullardan kurtarmasını istiyoruz. Paralel yapının bu memlekete, bu ülkeye ne kadar zarar verdiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir an önce bu işlerin bitmesi içinde bizler bize düşen görevi sonuna kadar yapacağımızı söylemek istiyorum" dedi.

Paralel Yapıya ait olan Fen Lisesindeki mühürleme işlemlerini de yaptıklarını belirten Başkan Haluk Şahin Yazgı, "Sizler de görüyorsunuz tepkilerini, yapmış oldukları hakaretleri. Ama maalesef terörist yetiştirdiklerini, teröre hizmet ettiklerinin farkında değiller. Bu üzücü. Bununla ilgili işlemler inşallah en kısa zamanda yapılır. Biz belediye olarak üzerimize düşen her türlü şeyi yapmaya sonuna kadar varız. Ama onların tavırları, onların düşüncelerinin bir gram bile değişmediğini görünce üzüntümüz daha da artıyor. Bunları biran önce gerekli işlemlerin yapılması için gerekli mercilere ben şikayette bulunuyorum. Oradaki yapıda, bodrum katında sığınak olarak kullanılan yer yemekhane olarak değiştirilmiş ve ruhsata aykırı bir yapılaşma söz konusuydu. Bizlerde belli bir süre verdiğimiz halde o süre içinde düzenleme yapmadıkları için ekibimizle birlikte gidip orayı mühürledik. Dün yıkımını yaptığımız yurdun önündeyiz. Bu yurdun en üst katında çatı olarak kullanılan 60 metrekarelik yer salon olarak düzenlenmiş. Dolayısı ile oranın da mühürleme işlemlerini gerçekleştirdik. Bundan sonra da Pazartesi günü belli yerlerin bahçelerinin yıkımı ile ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Çünkü mahallenin parkı olarak kullanılan yerlere etrafını çevirmek sureti ile okula dahil etmişler. Vatandaşlarımızı tekrar uyarmak istiyorum. Bu okullara çocuklarınızı göndermeyin. Bir an önce alın. Az önce sizlerde gördünüz ki bir sürü hakarete uğradık. Ama biz görevimizi sonuna kadar yapacağız. Bu yapıya mensup olan insanların hala burada bu şekilde hareket etmeleri bizi gerçekten üzmekte. Gerekli mercilere de ben buradan şikayetimi söylemek istiyorum" diye konuştu

Zonguldak'ta 11 şirkete kayyum

(16 Nisan 2016, 12:54), spn güncel.: (23 Nisan 2016, 19:58)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7895    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.655.655