Tam
EskidenYeniye
 

Mersin GDO davasında kavga

Kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da bilinen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davaya devam ediliyor. Peşpeşe günler içinde yapılan duruşmalardan ilki görüldü. Davaya 18 Mayıs'taki duruşma ile (yarın) devam edilecek. Davada Taraf yazarı Mehmet Baransu ve 10 emniyet müdürü hakkında müebbet hapis talep ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.05.2016 20:10 Hükümeti yıpratmak ve devirmek amacıyla 17 Aralık 2013 yolsuzluk kumpasından daha önce tezgahlandığı ortaya çıkan ve Taraf yazarı Mehmet Baransu'nun adının da karıştığı Mersin GDO kumpası davasında 70 şüphelinin yargılanmasına devam edildi.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, başka bir davadan tutuklu yargılanan gazeteci Mehmet Baransu ve eski Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün ile tutuksuz yargılanan sanıklar, bazı müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Sadece 1 şüphelinin ifade verdiği duruşmanın ilk gününde eski Emniyet Müdürü Anadolu Atayün ile gazeteci Mehmet Baransu ve bazı sanıklar, savunma yapmak için mahkemeden ek süre istedi. Bu arada Baransu'nun konuşması sırasında bazı müştekiler ile sanıklar arasında tartışma çıktı. Mahkeme heyetinin duruşmaya yarım saatlik ara vermesinin ardından adliye koridoruna taşan tartışma kavgaya dönüşünce, polis müdahale ederek tarafları ayırdı.

DAVAYA 18 MAYIS'TA DEVAM EDİLECEK

Devam eden duruşmada mahkeme heyeti, savunma için ek süre isteyen sanıkların taleplerini kabul etti. Sanık avukatlarının, duruşma güvenliğini polis yerine jandarmanın sağlamasına yönelik talebini ise reddetti. Duruşmanın 18 Mayıs'ta devam etmesine karar verildi.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 Eylül'de görülmeye başlanan FETÖ/PDY davasında, başka bir dosyanın da dahil edilmesiyle sanık sayısı 66'dan 70'e yükselmişti. Mahkeme heyeti, 13 Ekim 2015'te görülen duruşmada yayın yasağı kararı alırken, davaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu da avukatları aracılığıyla müdahil olmuştu.

MÜŞTEKİ AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Müşteki avukatlarından Murat Altındere, duruşmanın ardından basına yaptığı açıklamada, aynı zamanda davanın müştekileri arasında yer aldığını belirterek, talep ve delilleri davaya sunmaya çalışırken sanıkların kendilerine müdahale ettiğini iddia etti.

Duruşma salonunda kendilerine hakaret edildiğini de ileri süren Altındere, şöyle konuştu:

"Sanıklar bize ağza alınmayacak hakaretlerde bulundular. Biz de tabi ki şikayet hakkımızı kullandık. Müşteki olarak dosyada bulunmamız, bunların hukuksuzluklarını, kumpaslarını anlatmamız çok zorlarına gidiyor. Örgütlü bir tavır geliştirerek bize saldırıyorlar. Bugün de bunu 50 kişiyle yaptılar. Allah'tan bir fiziki saldırıya müsaade etmedik. Maalesef bu yapının halen, 'duruşmaları altüst edin', 'savunma stratejisi konusunda mümkün olduğunca kargaşa yaratın' gibi sosyal medyadaki Pensilvanya kaynaklı talimatları duruşmalarda ortaya koyduğunu görüyoruz."

Altındere, FETÖ/PDY'nin sadece kumpaslarla yetinmeyerek, aynı zamanda duruşmaya gelen müştekileri de baskıyla sindirerek, delillerin ortaya konmasının önüne geçmeye çalıştığını savundu.

------------------------------------------------------------------------------

YENİ DURUŞMA

18.05.2016 23:34 Mersin merkezli 19 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonun ardından haklarında dava açılan 70 sanığın yargılandığı davada mahkeme, duruşmaya katılmayan 10 sanık hakkında yakalama kararı verdi, savcı da tüm sanıklar hakkında tutuklama talebinde bulundu.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve izleyicilerle basın mensuplarının mahkeme heyetinin kararı doğrultusunda salona alınmadığı duruşmaya, aralarında başka bir davadan tutuklu yargılanan eski Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün'ün de olduğu bazı sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Cumhuriyet savcısı, tüm sanıkların tutuklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, mazeret belirtmeden duruşmaya gelmeyen 10 sanık hakkında yakalama kararı vererek, duruşmayı 24 Mayıs'a erteledi.

Müşteki avukatlarından Murat Altındere, 16 Mayıs'ta görülmeye başlanan, bazı sanıkların ifade için ek süre istemesi nedeniyle bugüne bırakılan dördüncü celsesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, mahkeme heyetinin, aldığı ara karar doğrultusunda geçerli mazeret sunmayarak oturuma katılmayan 10 sanık hakkında yakalama kararı verdiğini söyledi.

Hakkında yakalama kararı verilen sanıkların geçmişte emniyette önemli görevlerde bulunduğunu belirten Altındere, dosyayla ilgili gizlilik kararı olduğu için çok fazla detaya giremediğini, savcının mütalaasında sanıkların tamamının, "Suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut deliller, sanıkların ısrarla savunma yapmak istememesi" gibi nedenlerle tutuklanmasını istediğini kaydetti.

Mahkeme heyetinin, duruşmanın 24 Mayıs'ta devam etmesine karar verdiğini aktaran Altındere, savcının talebinin o gün değerlendirileceğini anlattı.

Altındere, sanık avukatlarından bazılarının da mahkemenin huzurunu bozdukları gerekçesiyle salondan çıkarıldıklarını sözlerine ekledi.

"Karşımızda örgütlü bir yapı var"

Avukat Altındere, 16 Mayıs'taki duruşmada bazı müştekiler ile sanıklar ve avukatları arasında çıkan tartışmaya da değinerek, müştekilerin, delilleri ortaya koymasının ve bazı şeyleri ifade etmesinin kasıtlı olarak engellendiğini savundu.

Sanıkların, örgütlü olarak hareket ettiğini öne süren Altındere, şöyle konuştu

"Karşımızda örgütlü bir yapı var, bunu daha önce mahkeme heyetine de ilettik. Bu yapının ifade vermek, delilleri tartışmaktan ziyade mahkemeyi olabildiğince yaptırmama, davayı yürüttürmeme, hatta fiili durum yaratarak dosyayı yıllarca sürüncemede bırakarak, bu işten kurtulma çabası var. Müştekiler olarak yaşadığımız hukuksuzlukların peşini bırakmayacağız. Bizler gibi geçmişte mağdur olmuş, hukuksuzluklarla, yasa dışı dinlemelerle uğraşmış, yapı tarafından hazırlanan ihbar mektuplarıyla kumpas kurulmuş, hakkında onlarca soruşturma açılmış insanlar burada davayı izliyor. Biz de müştekiler olarak, sonuna kadar şikayet hakkımızı kullanacağız. Cevap veremeyecekleri konuları sormaya, onlarca klasörün içerisinde gölgede kalan bazı konuları su yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz."

"Suçlar müebbet gerektiriyor"

Altındere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da davaya avukatları aracılığıyla müdahil olduğunu anımsatarak, "Sadece şahsımız değil, bu davada Sayın Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımızın avukatlarının da dilekçeleri var. Sanıklar, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni devirmeye teşebbüs gibi suçlardan yargılanıyorlar. Yargılandıkları maddeler, müebbet hapis cezalarını gerektiriyor." dedi.

Sanıkların çoğunluğunun davanın görülmeye başlandığı 2 Eylül 2015'ten beri kasıtlı savunma yapmadığını öne süren Altındere, şöyle konuştu:

"Sonuç olarak 1 yıldır hala savunma vermeyip, 'delillere ulaşamadık' gibi benzer açıklamalar yapıyorlar. Hepsi bir şekilde hukuk nezdinde tartışılabilir ama duruşma sırasında, heyetin yanında müştekileri konuşturmayarak, fiziki saldırıya teşebbüs ederek, baskı yaratarak, müştekileri dosya dışına çıkartmaya ve yaptıkları hukuksuzlukların üzerini örtmeye çalışıyorlar. Biz buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bu davaları sonuna kadar takip edeceğiz. Hiçbir baskı, küfür, tehdit bizi yıldırmadı, yıldıramaz. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Nasıl geçmişte kumpas kurdukları insanları yıllarca cezaevinde süründürdülerse insanların özel hayatlarını dinleyerek ifşa ettilerse bir sürü memuru kendilerinden olmadığı için başka yerlere savurdularsa bunun hukuk nezdinde bir hesabının olduğunu, yüce Türk adaletine hesap vereceklerini bilmeleri gerekiyor."

FETÖ/PDY davası

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde geçen yıl 2 Eylül'de görülmeye başlanan FETÖ/PDY davasının duruşmaları, salonun fiziksel koşullarının yetersizliği nedeniyle 5 güne bölünmüştü. 3 Eylül'de görülen duruşmada, tutuklu yargılanan eski Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Suat Dağlı, emniyet personeli Ahmet Şanverdi, Bekir Kaymakcıoğlu, Erdem Kanmaz ve Hüseyin Avcı hakkında tahliye kararı verilmişti.

Mahkeme heyeti, 13 Ekim 2015'te görülen duruşmada yayın yasağı kararı almış, 14, 15 ve 16 Ekim'deki duruşmalarda sanıklardan sadece 2'si ifade vermiş, aralarında gazeteci Mehmet Baransu'nun da olduğu diğer sanıklar delilleri gördükten sonra daha geniş savunma yapmak için zaman isteyince duruşma 13 Ocak 2016'ya ertelenmişti. Başka bir dosyanın da dahil edilmesiyle sanık sayısının 66'dan 70'e yükseldiği dava, bu tarihte yeniden devam etmiş, sanık avukatlarıyla mahkeme heyeti arasındaki usul tartışmalarıyla geçen duruşmaların ardından 18 Ocak'ta 2 sanık daha ifade vermiş, 19 Ocak'ta da müştekilerin ifadelerinin alınmasına başlanmıştı.

Mahkeme, 8 Şubat'taki duruşmada da savcının 18 sanık hakkındaki tutuklama istemini ve sanık avukatlarının, müvekkilleri hakkındaki adli kontrol hükümlerinin kaldırılması talebini reddederek duruşmayı ertelemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu da davaya avukatları aracılığıyla müdahil olmuştu.

------------------------------------------------------------------------------

TUTUKLAMA TALEPLERİ REDDEDİLDİ

24.05.2016 22:34 Mersin merkezli 19 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonun ardından 70 sanığın yargılandığı davada mahkeme, tüm sanıklar hakkındaki tutuklama talebini reddetti.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve izleyicilerle basın mensuplarının salonda yer olmadığı gerekçesiyle alınmadığı duruşmaya, aralarında başka bir davadan tutuklu yargılanan eski Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün'ün de olduğu bazı sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Başka bir davadan tutuklu bulunan, daha önce delillerin tamamını gördükten sonra geniş savunma yapmak için süre isteyen sanıklardan gazeteci Mehmet Baransu ise duruşmada yer almadı.

Dördüncü celsesi 16 Mayıs'ta görülmeye başlanan, bazı sanıkların ifade için ek süre istemesi nedeniyle ertelenen duruşmanın 18 Mayıs'taki oturumunda savcının bu davada tutuksuz yargılanan tüm sanıklar için istediği tutuklama talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi.

Bir sanığın ifade verdiği duruşmada mahkeme ayrıca, bir önceki oturuma katılmayan 10 sanık hakkında verdiği yakalama kararını da kaldırarak, duruşmaya yarın devam edilmesine karar verdi.

Dördüncü celsesi 16 Mayıs'ta görülmeye başlanan, sanıkların ifade için süre istemesi nedeniyle 18 Mayıs'ta devam etmesine karar verilen duruşmada savcı, tutuksuz yargılanan sanıkların tamamının "suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut deliller, sanıkların ısrarla savunma yapmak istememesi" gibi nedenlerle tutuklanmasını istemiş, kararı sonraki oturumda değerlendireceğini belirten mahkeme heyeti, geçerli mazeret sunmayarak oturuma katılmayan 10 sanık hakkında yakalama kararı ile duruşmanın 24 Mayıs'ta devam etmesine karar vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da davaya avukatları aracılığıyla müdahil olmuştu.

------------------------------------------------------------------------------

DAVA 31 MAYIS'A ERTELENDİ

25.05.2016 21:45 Mersin merkezli 19 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik operasyonun ardından haklarında dava açılan 70 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve basın mensuplarının alınmadığı duruşmaya, aralarında başka bir davadan tutuklu yargılanan eski Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün'ün de bulunduğu bazı sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Bir sanığın savunma yaptığı duruşmada mahkeme heyeti, davanın 31 Mayıs'ta devam etmesine karar verdi.

Davada, başka bir davadan tutuklu bulunan Atayün ile gazeteci Mehmet Baransu haricinde tutuklu sanık bulunmuyor.

------------------------------------------------------------------------------

YENİ DURUŞMA GÖRÜLDÜ

01.06.2016 18:19 Mersin merkezli 19 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik operasyonun ardından haklarında dava açılan 70 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve basın mensuplarının alınmadığı duruşmaya, aralarında başka bir davadan tutuklu yargılanan eski Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün'ün de bulunduğu bazı sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, cumhuriyet savcısının, bir önceki oturumda, "Suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut deliller, sanıkların ısrarla savunma yapmak istememesi" gibi nedenlerle 19 sanık hakkında istediği tutuklama talebini reddetti.

Sanık avukatlarının, müvekkilleri hakkındaki adli kontrol hükümlerinin kaldırılmasına yönelik talebi de kabul etmeyen mahkeme heyeti, duruşmayı 17 Ekim'e erteledi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, avukatı aracılığıyla yaptığı müdahillik talebinin de kabul edildiği öğrenildi.

Dosyada, başka davalardan tutuklu bulunan Atayün ile gazeteci Mehmet Baransu haricinde tutuklu sanık bulunmuyor.

FETÖ/PDY davası

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde geçen yıl 2 Eylül'de görülmeye başlanan FETÖ/PDY davasının duruşmaları, salonun fiziksel koşullarının yetersizliği nedeniyle 5 güne bölünmüştü. 3 Eylül'de görülen duruşmada, tutuklu yargılanan eski Mersin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Suat Dağlı, emniyet personeli Ahmet Şanverdi, Bekir Kaymakcıoğlu, Erdem Kanmaz ve Hüseyin Avcı hakkında tahliye kararı verilmesiyle bu davada tutuklu sanık kalmamıştı.

Mahkeme heyeti, 13 Ekim 2015'te görülen duruşmada yayın yasağı kararı almış, 14, 15 ve 16 Ekim'deki duruşmalarda sanıklardan sadece 2'si ifade vermişti. Aralarında gazeteci Mehmet Baransu'nun da olduğu diğer sanıklar, delilleri gördükten sonra daha geniş savunma yapmak için zaman isteyince duruşma 13 Ocak'a ertelenmişti. Başka bir dosyanın da dahil edilmesiyle sanık sayısı 66'dan 70'e yükselmişti. Sanık avukatlarıyla mahkeme heyeti arasındaki usul tartışmalarıyla geçen duruşmaların ardından 18 Ocak'ta 2 sanık daha ifade vermiş, 19 Ocak'ta da müştekilerin ifadelerinin alınmasına başlanmıştı.

Mahkeme, 8 Şubat'taki duruşmada da savcının 18 sanık hakkındaki tutuklama istemi ve sanık avukatlarının, müvekkilleri hakkındaki adli kontrol hükümlerinin kaldırılması talebini reddederek, duruşmayı ertelemişti.

Dördüncü celsesi 16 Mayıs'ta görülmeye başlanan, sanıkların ifade için süre istemesi nedeniyle 18 Mayıs'ta devam etmesine karar verilen duruşmada savcı, tutuksuz yargılanan sanıkların tamamının "suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut deliller, sanıkların ısrarla savunma yapmak istememesi" gibi nedenlerle tutuklanmasını istemişti. Kararı 24 Mayıs'taki yargılamada değerlendiren mahkeme heyeti, savcının talebini reddetmişti. Mahkeme, ayrıca duruşmada geçerli mazeret sunmayarak oturuma katılmayan 10 sanık hakkında bir önceki duruşmada verdiği yakalama kararını da kaldırmıştı.

Paralel yapı-01 Haziran (2015) 'Mersin/Gülen'in GDO kumpası' soruşturması manşetlerimiz

(17 Mayıs 2016, 20:10), son güncel.: (01 Haziran 2016, 18:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8005    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.750.352