Tam
EskidenYeniye
 

İstanbul'da FETÖ'ye 65 gözaltı

İstanbul merkezli 3 ilde Fetullah Gülen Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda 65 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Bunlardan ulaşılan 36'sı gözaltına alınırken diğer kişileri arama çalışması sürüyor. Zanlılara 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'Yardım Toplama Kanununa muhalefet', 'Bankacılık Kanununa muhalefet', 'Terörün Finansmanına Dair Kanuna muhalefet', 'nitelikli dolandırıcılık', 'Çek Kanununa muhalefet' ve 'suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklama' suçlamaları yöneltiliyor. Soruşturmanın, 19 Kasım 2014'te bir vatandaşın FETÖ/PDY Yapılanmasının üs olarak kullandığı Maltepe'deki bir restoranda örgüt mensuplarının bazı suç delilleri ve belgeleri kaçırarak yakacaklarını ihbar etmesiyle başladığı, mali polisin çevrede yaptığı araştırmada, durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta 3 bin 500 kişilik isim listesi, bağış makbuzları ve yapılan gayri resmi harcama ve para transferlerine dair mini kasa defteri ele geçirilmesiyle başladığı, soruşturmada önemli delillerin ele geçirildiği öğrenildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.05.2016 21:23 İstanbul merkezli 3 ilde Fetullah Gülen Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda 65 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Bunlardan ulaşılan 36'sı gözaltına alınırken diğer kişileri arama çalışması sürüyor.


Foto: Gözaltı listesindeki isimlerden Ali Çelik (örgütün Türkiye Mali Sorumlusu), Ahmet Beyaz (Eski Bank Asya Genel Müdürü), Mustafa Özcan (örgüt üst düzey yöneticisi). Hepsi yurtdışına kaçtı.

30 Mayıs'ta gerçekleşen gözaltılarla ilgili edinilen bilgilere göre; Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) finansman sağlandığı iddiasıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, 5'i kadın 65 şüpheliye yönelik, "silahlı terör örgütüne üye olma", "Yardım Toplama Kanununa muhalefet", "Bankacılık Kanununa muhalefet", "Terörün Finansmanına Dair Kanuna muhalefet", "nitelikli dolandırıcılık", "Çek Kanununa muhalefet" ve "suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklama" gibi suçlardan yakalama, ev ve iş yerlerinde arama kararı çıkarıldı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, karar doğrultusunda, İstanbul, Konya ve Kırklareli'de, 7 şirket ve bir derneğin de aralarında bulunduğu 65 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, şirket ve dernek yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 36 şüpheli gözaltına alındı.

Bazı zanlıların ev ve iş yerlerinde de aramalar yapıldı. Şüphelilerden bir bölümü, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

DETAYLAR

İstanbul merkezli 3 ilde yapılan FETÖ/PDY para sağlayan kişilere yapılan operasyonda gözaltı sayısı 36'ya çıktı. Gözaltı listesindeki 65 şüpheliden 14'ünün yurtdışında olduğu tespit edilirken, 15 şüphelinin ise aranmasına devam ediliyor. Toplanan 10 Milyon Euro'nun belgesi olan defterler, polis kamerasına yansıdı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine, 19 Kasım 2014 günü Maltepe'de bulunan 'pinhan' adlı restoranda FETÖ/PDY ait kişilerin kurban parası ve burs adı altında vatandaşlardan para aldıkları belirlendi. Bu alınan paralarında 200 deftere yazılarak not edildiği belirlendi. Defterler ve makbuz ve diğer belgelerin yakılacağı bilgisi üzerine operasyon düzenlendi. Polis ekipleri, ihbar üzerine çalışma başlatarak, restorandan çıkan bir otomobilde yaptıkları aramada, 3 bin 500 kişilik isim listesi, bağış makbuzları ve para transferleri yazılı not defteri ele geçirince, soruşturmayı genişletti. Tamamlanan çalışma kapsamında, Kartal'da bulunan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan izinle, 5'i kadın 65 şüpheliyi yakalamak için İstanbul, Konya ve Kırklareli'nde bulunan 7 şirket ve 1 derneğin de aralarında bulunduğu çok sayıda adrese eşzamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 4'ü kadın 36 şüpheli gözaltına alındı. Polis ekipleri, yaptıkları aramalarda çok sayıda fatura, çek ve çeşitli evraka el koydu.

KURBAN VE BURS PARALARI MISIR'DA

Polis ekipleri, FETÖ/PDY üyelerinin kurban ve burs parası adı altında vatandaşlardan toplanan 10 Milyon Euro topladığı bu paranın 7 Milyon Euro'sunu Mısır'a gönderdiği kalan parayı da kişisel işlerinde kullandıklarını tespit etti. Gözaltına alınanların 36 şüpheli emniyetteki sorgusu devam ederken 15 şüpheliyi yakalamak için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne 19 Kasım 2014'te yapılan ihbar üzerine, Birim Gayrimenkul Limited Şirketi ile bu şirkete bağlı kuruluşlarda özellikle Maltepe'de bulunan bir restoranda FETÖ/PDY ile ilgili toplantılar yapıldığı, terör örgütüne finansman sağlandığı iddiaları üzerine Anadolu Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosunca soruşturma başlatıldığı belirtildi.Soruşturma devam ederken söz konusu restoranda bir kamyonet evrakın imha edileceğine ilişkin 12 Eylül 2015'te gelen ihbar üzerine sulh ceza hakimliğinden talep edilen karar doğrultusunda arama yapıldığı belirtilen açıklamada, imha edilmek üzere hazırlanan belgelere el konulduğu kaydedildi.

Açıklamada, el konulan belgelerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Şube Müdürlüğünce incelendiği belirtilerek, Başsavcılığa sunulan ön rapor içeriğine göre, şüpheli Mustafa Özcan'ın "FETÖ/PDY'de üst düzey yönetici" olduğu, ayrıca Ali Çelik ve Ahmet Beyaz'ın da "örgütte yönetici" konumunda bulundukları, 2005 yılı ortalarına kadar bürokrasinin değişik kesimlerinden kişilerle görüştükleri ve Birim Gayrimenkul Limited Şirketi'nin adının değiştirilerek anonim şirkete dönüştürüldüğünün tespit edildiği vurgulandı.

Soruşturma kapsamında elde edilen bilgi ve bulgular ile hazırlanan rapor doğrultusunda sulh ceza hakimliğinin kararı uyarınca "terör örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak", "terör örgütünün finansmanını sağlamak", "suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklamak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından dün İstanbul ve diğer illerde eş zamanlı operasyon yapıldığı hatırlatılan açıklamada, operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen kişilerden 32'sinin İstanbul'da gözaltına alındığı, Konya, Kırıkkale ve Balıkesir'in Bandırma ilçesinde de birer şüphelinin yakalandığı kaydedildi.

"Örgütün üst düzey yöneticileri" Mustafa Özcan, Ali Çelik, Ahmet Beyaz ve Vedat K'nın da aralarında bulunduğu firari 30 şüpheli hakkında Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliğince yakalama kararı verildiği kaydedilen açıklamada, şüphelilerden İsrafil G'nin de bugün Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalanarak, gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Açıklamada, gözaltına alınan şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Yine sulh ceza hakimliğinden alınan karar doğrultusunda, FETÖ/PDY ile ilişkisi olduğu tespit edilen 1 dernek ile 6 şirket hakkında da arama kararı alınmış olup, dernek ve şirketlerin tüzel adreslerinde yapılan aramalar sonucu suç delili olabilecek belge ve eşyalara el konulmuştur. Gözaltında bulunan şüphelilerin kolluktaki ifade alma işlemleri, el konulan belge ve materyaller üzerindeki incelemelerin devam etmekte olduğu hususu kamuoyuna duyurulur."

İŞTE BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI

"İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne 19 Kasım 2014 tarihinde yapılan ihbar üzerine Birim Gayrimenkul LTD. ŞTİ. ile bu şirkete bağlı kuruluşlarda özellikle Maltepe ilçesinde bulunan bir restaurantta FETÖ/PDY ile ilgili toplantılar yapıldığı, terör örgütüne finansman sağladığı iddiaları üzerine Başsavcılığımızın Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosunca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma devam ederken, bu restaurantta bir kamyonet evrakın imha edileceğine ilişkin 12 Eylül 2015 tarihinde gelen ihbar üzerine Sulh Ceza Hakimliğinden talep edilen arama kararı doğrultusunda işyerinde arama yapılmış, imha edilmek üzere hazırlanan belgelere el konulmuştur."

"Başsavcılığımıza sunulan ön rapor içeriğine göre Mustafa Ö. isimli kişinin FETÖ/PDY terör örgütünde üst düzey yöneticisi olduğu ayrıca Ali Ç. ve Ahmet Ç.'nin de örgütte yönetici konumunda oldukları 2005 yılı ortalarına kadar bürokrasinin değişik kesimlerinden kişilerle görüşmeler yaptıkları ve Birim Gayrimenkul LTD. ŞTİ.nin adının değiştirilerek A.Ş.'ye dönüştürüldüğü tespit edilmiştir."

"Sulh Ceza Hakimliğinden talep edilen karar uyarınca Terör Örgütü Kurmak, Yönetmek ve Üye Olmak, Terör Örgütünün Finansmanını Sağlamak, Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklamak ve Terör Örgütü Propagandası Yapmak suçlarından 30 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul ve diğer illerde eş zamanlı operasyon yapılmıştır."

"1 şüpheli Konya'da, 1 şüpheli Kırklareli'nde, 1 şüpheli de Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yakalanmış İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilmiştir. Örgütün üst düzey yöneticileri olan Mustafa Ö., Ali Ç., Ahmet Ç., İ.G., M.G., Vedat K., H.G.'nin de aralarında bulunduğu 30 firari şüpheli hakkında Sulh Ceza Hakimliğince yakalama kararı verilmiş olup şüphelilerden İsrafil G. bugün Sabiha Gökçen Havalimanında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltında bulunan şüphelilerin soruşturma işlemleri devam etmektedir."

"Yine Sulh Ceza Hakimliğinden alınan karar doğrultusunda Terör Örgütü FETÖ/PDY ile ilişkisi olduğu tespit edilen 1 dernek ve 6 şirket hakkında da arama kararı alınmış olup, dernek ve şirketlerin tüzel adreslerinde yapılan aramalar sonucu suç delili olabilecek belge ve eşyalara el konulmuştur. Gözaltında bulunan şüphelilerin kolluktaki ifade alma işlemleri ve el konulan belge ve materyaller üzerindeki incelemelerin devam etmekte olduğu hususu kamuoyuna ve tüm basın yayın kuruluşlarına saygı ile duyurulur."

OPERASYONLAR POLİS KAMERASINDA

Öte yandan Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre halen yakalanamayan şüphelilerden 14'ünün yurtdışında olduğu belirlendi. Polis operasyonlarının görüntüleri de soruşturma dosyasına konuldu. O görüntülerin birinde ticari araçta yapılan arama var. Söz konusu aramada 3 bin 500 kişilik isim listesi, bağış makbuzları ve para transferleri yazılı defterlerin bulunduğu belirtiliyor. Polis kameraları tarafından kayda alınan görüntülerde İstanbul, Konya ve Kırklareli'nde toplam 7 şirket ve 1 dernekte yapılan aramalar da var. El konulan fatura, çek ve kasa defteri Vatan Caddesi'nde bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sergilendi. Gözaltında bulunan 36 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Operasyon süreci

Operasyon çalışmalarının 19 Kasım 2014'te bir vatandaşın FETÖ/PDY Yapılanmasının üs olarak kullandığı Maltepe'deki bir restoranda örgüt mensuplarının bazı suç delilleri ve belgeleri kaçırarak yakacaklarını ihbar etmesiyle başladığı, mali polisin çevrede yaptığı araştırmada, durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta 3 bin 500 kişilik isim listesi, bağış makbuzları ve yapılan gayri resmi harcama ve para transferlerine dair mini kasa defteri ele geçirilmesiyle çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Yapılan teknik ve fiziki takip çalışmaları neticesinde, zanlıların yurt dışı bağlantılı faaliyetlerde bulundukları, çok sayıda yurda giriş ve çıkış kayıtlarının bulunduğu (ABD), yüklü miktarda parayı yurt dışına kaçırdıkları ve 14 şüphelinin halen yurt dışında bulunduğu tespit edildi.

MASAK raporları doğrultusunda bazı şüphelilerin, 15,5 milyon doları bankacılık sektörü üzerinden Mısır ve bazı Arap ülkelerine aktardıkları, Bank Asya'da örgütsel amaçlı açılan 6 ayrı hesapta, burs, kurban ve "himmet" adı altında vatandaşlardan toplanan 8,7 milyon lirayı akladığı, örgüt şirketleri arasında 60 milyon liralık şüpheli para transferleri gerçekleştirdiği ve 2014-2015 döneminde Bank Asya'dan 4,5 milyon TL'lik usulsüz kredi kullandırdığı belirlendi.

Şüpheliler arasında FETÖ/PDY terör örgütünün 2 numaralı ismi olduğu öne sürülen firari Mustafa Ö, Bank Asya eski ortaklarından Ali Ç. ve Arnavutluk'ta bulunan Bank Asya'nın eski genel müdürü Ahmet B'nin de bulunduğu, Mustafa Ö. ve Ali Ç'nin ABD'de olduğu ileri sürüldü.

ÇOK ÖNEMLİ DELİLLER ELE GEÇTİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2014'te bir ihbar üzerine başlattığı soruşturma çerçevesinde FTÖ/PDY'ye finansman sağlayan bir grup şüphelinin ilişkileri inceleniyordu. Soruşturma sürerken bir vatandaştan gelen "FETÖ mensupları Maltepe'de bir restoranttaki himmet listelerini Samandıra'da bir inşaatta yakacaklar" şeklindeki ihbarı değerlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ihbarda adı geçen ve geçen Maltepe'de yer alan 'saklı gizli' anlamındaki Pinhan adlı restoranı teknik ve fiziki takibe aldı. İzleme devam ederken restorandan bir kamyonete belgeler yüklendiği belirlendi.

3 BİN 500 KİŞİLİK HARAÇ LİSTESİ

Polis kamyoneti durdurarak, arama yaptı. Kamyonetin kasasında çöp torbaları içinde ıslak imzalı FETÖ yardım toplama belgeleri, FETÖ'nün finansmanını gerçekleştirilen kişilere yönelik notlar, yapının yurtdışındaki okulları ile ilgili dokümanlar ve örgütün Anadolu yakasındaki en büyük mütevellisine ait 3 bin 500 kişinin adının yer aldığı bir "mali kayıt defteri" çıktı. Himmet, gayri resmi harcamalar ve para transferlerinin yer aldığı defteri detaylıca inceleyen Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, örgütün aralarında "Kıta Sorumlusu" ile "Türkiye Mali Sorumlusu"nun adlarının da bulunduğu 65 şüpheliyi bir bir belirledi.

60 MİLYON LİRALIK PARA TRANSFERİ

Yapılan teknik ve fiziki çalışmalarda şahısların yurt dışı bağlantılı faaliyetlerde bulundukları, başta ABD olmak üzere çok sayıda yurda giriş ve çıkış kayıtlarının bulunduğu ve yüklü miktarda parayı yurt dışına kaçırdıkları belirlendi. Soruşturmayı İstanbul Mali Polisi ile birlikte yöneten MASAK, hazırladığı raporda örgütün topladığı 15 milyon 500 bin doları bankacılık sektörü üzerinden Mısır ve bazı Arap ülkelerine aktardığını, Bank Asya'da örgütsel amaçlı açılan 6 ayrı hesapta burs, kurban, himmet adı altında vatandaşlardan toplanan 8 milyon 700 bin lira toplanıp aklandığını belirledi. Örgüt şirketleri arasında 60 milyon liralık şüpheli para transferlerinin gerçekleştirildiğini de tespit eden MASAK yetkilileri 2014-15 döneminde Bank Asya'dan 4 milyon 500 bin liralık usulsüz kredi kullandırıldığını da tespit etti.

Bu tespitler üzerine harekete geçen polis, İstanbul, Konya ve Kırklareli'nde dün sabah FETÖ'ye yönelik şafak operasyonu düzenledi. Önceden belirlenen adreslere giren ekipler, 33 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin bulunduğu adreslerin yanı sıra 7 şirket ve 1 dernekte arama yapan dedektifler, çok sayıda dijital belleğe ve dökümana el koydu. Gözaltına alınan örgüt üyeleri, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı. 65 kişilik gözaltı listesinde bulunan isimlerden 14'nün yurtdışına kaçtığı belirlenirken, adları yakalama listesinde yer alan ve FETÖ/ PDY'nin 2 numarası olarak bilinen Mustafa Özcan ile örgütün Türkiye Mali Sorumlusu olarak bilinen Ali Çelik ve Bank Asya'nın eski genel müdürü Ahmet Beyaz'ın da Pensilvanya'ya kaçtığı belirlendi. Beyaz ve Çelik'in kamyonete baskın yapılacağı haberini önceden alarak apar topar yurtdışına kaçtıkları düşünülüyor. İllegal yollardan yurtdışına çıkan 14 isim arasında örgütün bölge imamlarının da bulunduğu öğrenildi. Şüpheliler, "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak", "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Kanunu'na Muhalefet", "Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama", "Nitelikli Dolandırıcılık", "Çek Kanunu'na Muhalefet", "Yardım Toplama Kanunu'na Muhalefet" ve "Bankacılık Kanunu'na Muhalefet"le suçlanıyor.

YAKALANACAKLARINI ANLAYINCA FİRAR ETTİLER

FETÖ'nün finans şurasının başındaki isim olan Mustafa Özcan Mart 2014'te bir mali polis operasyonu öncesi sırra kadem basmıştı. Ali Çelik ve Ahmet Beyaz da Maltepe'deki operasyon öncesi kaçtı.

SORGULAR SÜRÜYOR

01.06.2016 19:50 "Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansman sağladıkları" öne sürülen, aralarında şirket ve dernek yöneticilerinin de bulunduğu şüphelilere yönelik İstanbul merkezli Konya ve Kırklareli'de gerçekleştirilen operasyonun detayları ortaya çıktı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul, Konya ve Kırklareli'de düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 36 şüphelinin sorgulamaları sürüyor.

Şüphelilerin, bazı bankalardan kredi olarak çektikleri milyonlarca lirayı örgütsel faaliyetlerde kullandıkları, kredilerin geri ödemesini vatandaşlar tarafından yardım kuruluşlarının banka hesaplarına yatırılan kurban paralarıyla yaptıkları, yardımsever vatandaşlara da kurbanlarının kesildiği yönünde bilgi verdikleri öne sürüldü.

FETÖ bünyesinde faaliyet gösteren çok sayıda şirketin öğrenci burs ücretlerini masraf gösterip düşük vergi ödediği ancak söz konusu burs paralarının öğrencilere ödenmeyerek örgüte aktarıldığının belirlendiği iddia edildi.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporlarında, FETÖ yöneticilerinin Kahire'de yaptıracağı okul için 10 milyon avro topladığı, bu paranın 7 milyon avrosunun Mısır'a gönderildiği, 3 milyon avronun ise yöneticiler tarafından harcandığı ileri sürüldü.

(31 Mayıs 2016, 21:23), son güncel.: (01 Haziran 2016, 19:50)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8067    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.284.509