Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Edirne'de FETÖ'ye 40 gözaltı

Edirne merkezli 7 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında emekli asker ve iş adamlarının da olduğu 40 kişi gözaltına alındı. Şüphelilere 'Hükümetin görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek', 'terör örgütüne üye olmak', 'dini inanç ve duyguları istismar suretiyle dolandırıcılık' ve 'terör örgütüne finansman sağlamak' suçlamaları yöneltildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.06.2016 18:03 Edirne merkezli 7 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, 40 kişi gözaltına alındı.

4 Haziran'da gerçekleşen gözaltılarla ilgili alınan bilgilere göre; Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, Edirne merkezli 7 ilde gözaltı ve arama kararları çıkarıldı.

Operasyonda aralarında emekli asker ve iş adamlarının da bulunduğu 40 kişi "Hükümetin görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek", "terör örgütüne üye olmak", "dini inanç ve duyguları istismar suretiyle dolandırıcılık" ve "terör örgütüne finansman sağlamak" suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Şüpheliler Edirne Devlet Hastanesindeki sağlık kontrollerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Hakkında gözaltı kararı bulunan diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Operasyon kapsamında diğer illerde gözaltına alınan şüphelilerinde Edirne'ye getirileceği ve şüpheli sayısının artabileceği bildirildi.

DOKTORLARDAN SORUMLU TRAKYA İMAMI

Edirne merkezli 7 ilde düzenlenen "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 40 kişi arasında "doktorlardan sorumlu Trakya imamı" ve "Edirne imamı"nın da bulunduğu belirtildi.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, Edirne merkezli İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Zonguldak ve Antalya illerinde gözaltı ve yakalama kararı çıkartıldı.

Operasyonda aralarında emekli asker ve iş adamlarının da bulunduğu 40 kişi "Hükümetin görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek", "terör örgütüne üye olmak", "dini inanç ve duyguları istismar suretiyle dolandırıcılık" ve "terör örgütüne finansman sağlamak" suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Şüpheliler Edirne Devlet Hastanesindeki sağlık kontrollerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Gözaltına alınanlar arasında "doktorlardan sorumlu Trakya Bölge İmamı" olduğu ileri sürülen H.O ile " Edirne imamı" olduğu iddia edilen S.K'nın da bulunduğu bildirildi.

Aralarında emekli astsubay ve iş adamlarının da olduğu 40 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

FETULLAH GÜLEN ARANIYOR

Soruşturma kapsamında Fetullah Gülen'inde aralarında bulunduğu firari 35 şüpheli aranıyor.

3 AY ÖNCE ARAMA YAPILMIŞTI

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçen Mart ayında bir süre önce genel kurul kararı ile fesh edilen Balkan İşadamları Derneği (Biş-Der) ve yasa gereği 5 yıl süre ile evrakları muhafaza etmekle yükümlü son başkanı Beytullah Baykal'ın Sabuni Mahallesi'ndeki işyerine baskın düzenlemişti. İki saat süren aramalarda dernekle ilgili evraklara el konulmuştu. Ekipler ayrıca, Fetullah Gülen'in 1959 yılında Edirne'ye atandıktan sonra şehirdeki Üçşerefeli Camii'nde imam olarak görev yaptığı dönemde konut olarak kullandığı, yıkılmak üzere iken aslına uygun olarak yeniden yapılan ve halen Trakya Şükrüpaşa Eğitim ve Kültür Vakfı merkezi olarak kullanılan Dilaverbey Mahallesi'ndeki binada, Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen bir kız yurdu ve Aile Yaşamını Destekleme ve Aileler Arası Dayanışma Derneği (AYDER), Edirne Eğitimciler Derneği'nde de arama yapmıştı. Soruşturma ve operasyon sürüyor.

2 TUTUKLAMA

07.06.2016 13:12 Edirne merkezli 7 ilde 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda, gözaltına alınan şüpheli sayısı 45'e yükseldi. Adliyeye sevk edilen 19 şüpheliden, 1'i öğretmen ve diğeri imam olmak üzere 2 kişi 'terör örgütüne üye olmak' ve 'Terör örgütüne finansman sağlamak' suçlamasıyla tutuklandı. 7 şüpheli ise adli kontrol kararıyla serbest kaldı.

Şüpheliler arasındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Nuri E. ve imam Halil İbrahim K. ise 'terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklandı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçen cumartesi günü Edirne merkezli 7 ilde, FETÖ/PDY'ye yönelik operasyon düzenledi. 3 günde sayıları 45'i bulan şüphelilerden ifade işlemleri tamamlanan 19'u dün Edirne Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılıkta yaklaşık 8 saat süren sorgularının ardından 19 şüpheliden 10'u serbest bırakıldı. Diğer şüpheliler Nuri E., Halil İbrahim K., Önder A., Salih Ö., Sadık A., Abdullah T., Ali S., Muharrem A. ve Ertuğrul T. ise tutuklamaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

2'Sİ TUTUKLANDI

Mahkeme tarafından savunmaları alınan şüphelilerden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Nuri E. ve imam Halil İbrahim K., 'terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla dün gece tutuklandı. Diğer 7 şüpheli ise yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbirleriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

15 ŞÜPHELİ DAHA ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 15 şüphelinin Edirne Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifade alma işlemleri ise bu sabah tamamlandı. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen 15 şüphelinin savcılık sorgularına başlandı. Kalan 11 şüphelinin ise Emniyetteki ifade verme işlemleri sürüyor.

'HİMMET' VE 'YÜKLÜ MİKTARDA PARA TRANSFERİ'

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin cemaate yakın dernek ve vakıflarda üye ya da yönetici oldukları, çevrelerinden 'himmet' ya da 'bağış' adı altında topladıkları makbuzu olmayan yüklü miktardaki paraları yurt dışındaki hesaplara transfer ettikleri iddia ediliyor. Soruşturma sürüyor.

7 TUTUKLAMA

08.06.2016 16:13 Edirne merkezli 7 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na (FETÖ/PDY) yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 7'si tutuklandı.

Edirne merkezli İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Zonguldak ve Antalya'da, "Hükümetin görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek", "terör örgütüne üye olmak", "dini inanç ve duyguları istismar suretiyle dolandırıcılık" ve "terör örgütüne finansman sağlamak" suçlamalarıyla gözaltına alınan 45 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 8'i emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Aralarında iş adamı, emekli asker ve öğretmenlerin de bulunduğu zanlılar, Edirne Devlet Hastanesinde yapılan sağlık kontrolünün ardından Edirne Adliyesine götürüldü. Savcılıktaki ifadelerinin ardından 14 kişi daha serbest bırakıldı.

"Terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütüne finansman sağlamak" suçlarından mahkemeye sevk edilen zanlılardan N.K, E.D, E.S.B, B.C, H.O, N.E, H.İ.K, cemaate yakın dernek ve vakıflarda üye ya da yönetici oldukları, çevrelerinden 'himmet' ya da 'bağış' adı altında topladıkları makbuzu olmayan yüklü miktardaki paraları yurt dışındaki hesaplara transfer ettikleri iddiasıyla tutuklandı. 16 şüpheli de haklarında yurtdışı çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mevcut soruşturma kapsamında, yurtdışında olduğu belirlenen 31 kişinin de yakalanması için çalışmalar sürüyor.

16 KİŞİNİN SERBEST BIRAKILMASINA İTİRAZ

08.06.2016 17:56 Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 16 şüphelinin serbest bırakılmasına itiraz edildi.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, soruşturmayı yürüten savcılığın, 16 şüphelinin "FETÖ/PDY yöneticisi ve üyesi olmak" ve "terör örgütüne finansman sağlamak" suçlarından tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri mahkemece serbest bırakılmasına itiraz ettiği belirtildi.

Soruşturma kapsamında 7 zanlının tutuklandığı anımsatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan soruşturma sonucunda şüpheliler N.K, E.D, E.S.B, B.C, H.O, N.E, H.İ.K, tutuklanmış, 16 kişi hakkında da yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartı verilmiştir. Tutuklamaya sevk edilip de adli kontrol verilen kişilere yönelik olarak, Cumhuriyet Savcılığımızca itiraz edilmiş olup sonucu beklenmektedir. Mevcut soruşturma evrakı kapsamında, yurt dışında olduğu belirlenen 31 kişi hakkında yukarıda belirtilen suçları işlediklerinden dolayı ilgili mahkemeden yakalama kararı alınmış olup, yakalanmalarına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir."

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Zonguldak ve Antalya'da, eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 45 şüpheliden 14'ü savcılıktaki ifadelerinin ardından salıverilmiş, bugün tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 16 zanlı ise yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

AÇIK ARTTIRMA İLE ÖRGÜTE PARA TOPLADILAR

16.06.2016 21:18 Edirne’deki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yapılan incelemelerde, sohbet toplantılarının himmetle sonlandırıldığı, verilecek bedeli artırmak için açık artırmaya benzer usulle yüklü paralar toplandığı belirlendi.

FETÖ/PDY'ye eleman kazandırmak için sık sık sohbet programları tertip edildiği, toplantıların tamamının bir şekilde himmetle sonlandırıldığı tespit edildi. "İl imamı" ya da "il imam yardımcıları"nın yönettiği toplantıların sonunda himmet bedelini artırmak için açık artırmaya benzer usulle yüklü paralar toplandığı belirlendi.

Yüksek meblağ bağışlanıyormuş gibi davranılmış

Toplantıya katılanları bir anlamda psikolojik baskı altına almak amacıyla daha önce belirlenen bir kişinin, "himmet toplama"yı başlatırken "yüksek meblağda bağış yapıyormuş görüntüsü" vererek çoğunluğu varlıklı esnafı ve diğer katılımcıları bu bedelin üzerine çıkmaları yönünde etkilediği tespit edildi.

Toplantılara katılanlar ve şüpheli sıfatıyla ifadelerine başvurulan kişilerin beyanları doğrultusunda sohbetlerde, himmet toplamanın dışında kentin ileri gelenlerinden seçilen kişiler ile dernek ve vakıf kurarak halkın güvenini kazanmış kişilerin referans olarak kullanıldığı, bu sayede yüklü miktarda burs, bağış, kurban parası toplandığı saptandı.

2 bin lira maaşla çalışan kişi 400 bin lira havale yapmış

Operasyon kapsamında 2 bin lira maaşla çalışan bir kişinin, kısa aralıklarla 400 bin lira havale işlemi yaptığı belirlenirken, bir kamu görevlisinin 95 bin avroyu kurban bağışı olarak İstanbul'daki bir hesaba havale göndermesi gibi çeşitli işlemler ve şüphe uyandıracak şirketlerle bağlantılı yüklü miktarlarda hesap hareketleri de tespit edildi.

PARA TRAFİĞİNE POLİS İNCELEMESİ

Fetullah Gülen Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik Edirne'nin yanı sıra Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Çanakkale, Zonguldak ve Antalya'da operasyon düzenledi. Soruşturma kapsamında cemaatin Edirne'deki dernek, vakıf üyesi aralarında öğretmen ve imamların da bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından iki grup halinde adliyeye sevk edilen 45 şüpheliden öğretmen ve imam olan N.K., E.D., E.S.B., B.C., H.O., N.E. ve H.İ.K. 'terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu. Diğer şüpheliler ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BANKA HESAPLARI İNCELENDİ

Haklarında soruşturma yürütülen şüpheliler, hükümet görevlilerini tamamen ya da kısmen engelleme, terör örgütü kurmak ve yönetmek, terör örgütüne üye olmak, terör örgütü faaliyetleri kapsamında resmi belgede sahtecilik, dini inanç ve duyguları istismar suretiyle dolandırıcılık, mal varlığı değerlerini aklamak, terör örgütüne finansman sağlamakla suçlandı. Bu kapsamda banka hesapları da inceleme altına alınan şüphelilerin resmi hareketlerinde Edirne'den İstanbul ve yurt dışındaki bazı hesaplara aktarıldığı belirlendi.

Yapılan incelemede dernek ya da vakıflarda şüphelilerin himmet ve bağış adı altında toplanan ancak makbuzu olmayan 1 milyon 100 bin lira, kurban parası olarak 95 bin euro, himmet parası olduğu öne sürülen 800 bin euro ile birlikte yaklaşık 5 milyon liralık hareket tespit edildi. Himmet ve bağışların kayıt altına alınmadığı için toplanan ve aktarılan paranın çok daha yüksek olduğu öne sürüldü.

İMAMLARIN YILLIK BAĞIŞ HEDEFİ

Cemaatin Edirne'deki yapılanmasını da araştıran polis ekipleri, birçok meslek grubunun başına 'sorumlu imam' görevlendirildiği ve imamların sohbet toplantıları haricinde yılda bir kez il ve bölge imamının da katıldığı toplantıda bir araya gelerek 'yıllık himmet, burs, bağış hedefi' belirlediği tespit edildi. Ayrıca kod isim kullanan 'sorumlu imamların' çeşitli şirketlerde çalışan olarak gösterildiği belirlendi.

SAVCILIK SERBEST BIRAKILMALARINA İTİRAZ ETTİ

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında tutuklamaya sevk edilen ancak serbest bırakılan şüpheliler hakkında itirazda bulundu. Ayrıca firarda olan 30 şüpheli içinde savcılık tarafından 'yakalama kararı' çıkarıldı.

(04 Haziran 2016, 18:03), son güncel.: (16 Haziran 2016, 21:18)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8091    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.940.657