Tam
EskidenYeniye
 

Adana FETÖ davası sürüyor

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan ve Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Tutuklu 5 sanığın bu hallerinin devamına karar verilen duruşma ileri bir tarihe ertelendi. 1 numaralı şüpheli Fetullah Gülen hakkında müebbet hapis cezası istenen davada Adana eski Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan'ın arasında olduğu sanıklar, arazi yolsuzluğu yapmak ve belediyenin imkanlarını örgüte aktarmakla suçlanıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.06.2016 14:06 Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan ve Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar eski Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aldırmaz, sanayici Mustafa Varol, eski Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ile Erzurum'da tutuklu bulunan eski Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ferat Yüksel, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Tutuksuz sanıklardan eski Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Hasan Uzun, Oya Erişen, Mustafa Demir, Bekir Kadı, Cengiz Dinçer ve Tarık Kaplan da avukatlarıyla hazır bulundu. Diğer sanıklar ile Fetullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak ise duruşmaya gelmedi.

TANIKLARIN İFADESİ

Görüntülü kayıtla yapılan duruşmada tanıklar Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Dairesi Başkanı Kazım Küçüksoy, gazeteciler Ercan Yılmaz ve Taner Talaş ile Hikmet Erol Akça dinlendi.

Küçüksoy, davaya konu İsot arazisinin kamulaştırılmasında görev aldığını söyledi. Mahkeme başkanının, "Kamu yararına kamulaştırma kararında bedel" yazılıp yazılmadığını sorması üzerine Küçüksoy, "Kamulaştırma bedeli karar içine yazılmaz. Ben ilk defa böyle bir karar gördüm" dedi.

Eski Belediye Başkan Vekili Aldırmaz'ın fiyat belirlemesinde müdahalesi olup olmadığının sorulması üzerine ise "Asla olmadı" yanıtını verdi.

"500 bin lira istedi"

Sanıklardan Ferat Yüksel'in avukatının gösterdiği tanık gazetecilerden Ercan Yılmaz ise davada gizli tanık olduğu iddia edilen Tamer Barış Terkeşli'nin, 2 yıl önce kendisinden Yüksel'den para istemesi için aracılık yapmasını istediğini iddia etti.

Yılmaz, "Tamer Barış Terkeşli, bana Paralel Yapı operasyonu olacağını söyledi. Ferat Yüksel nedeniyle cezaevine girdiğini, maddi kaybının olduğunu söyledi. Bu kaybının karşılanması için Ferat Yüksel'den 500 bin lira istediğini ifade etti. Ben de bunu Ferat Yüksel'e aktardım. Ferat da güldü, 'Yüce Türk milleti bu ifadeleri dikkate alacaksa yatarız' dedi. Tamer Barış Terkeşli de Ferat'ın cevabı için 'Geçmiş olsun' diye cevap verdi" şeklinde konuştu.

"Ferat ve Zihni bana para versin"

Yerel gazete sahibi Taner Talaş da Terkeşli'nin kendisini de aracı olarak kullanıp Yüksel'den para istediğini ileri sürdü. Terkeşli ile 3 ya da 4 kez görüştüğünü ifade eden Talaş, şöyle konuştu:

"Ofisime gelip görüştük. Bana 'Ferat senin arkadaşın. Belediye operasyonundan beni tutuklattı. Büyük mağduriyetim oldu. Ferat ve Zihni Aldırmaz bana para versin' dedi. Ben aracı olmak istemediğimi söyledim. 17-25 Aralık süreci sırasında yaptığımız bir görüşmede de bölge imamı olduğunu belirterek, 'Bu iş nereye gidecek göreceksin' dedi. Ferat'a, Tamer'in emniyette belli güçleri olduğunu kendisini de cemaat işine sokabileceğini söyledim. O da para vermeyeceğini belirtti."

SANIK ZİHNİ ALDIRMAZ'IN SAVUNMASI

Daha sonra tanık ifadeleri sanıklara soruldu. Zihni Aldırmaz, Kanuni Üniversitesinin yapılmasıyla ilgili bilgilerin yer aldığı AK Parti seçim beyannamesini mahkemeye sundu. Aldırmaz, iddia edilen kamulaştırmanın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın zamanında ele alındığını belirterek, "Kamulaştırma olmasaydı trenden inen yolcuların çıkacak yeri olmayacaktı. Kanuni Üniversitesinin 4-5 ay mütevelli heyeti üyeliğini yaptım sonra istifa ettim. Suçsuzum." diye konuştu.

SANIK MUAMMER ÇALIŞKAN'IN SAVUNMASI

Eski Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ise gizli tanıkların, "Ticaret Borsası Başkanlığına cemaat getirdi" gibi suçlamalarına cevap verdi. Gizli tanıkların yalan söylediğini savunan Çalışkan, "Ben 60 yaşındayım. Gizli tanık kaç yaşında? Çocukluğumu, yaşamımı nereden biliyor." diye sordu.

Binlerce kişiye burs verdiğini vurgulayan Çalışkan, "Cemaat ve siyasi görüş ayrımı yapmayan biriyim. Şehrin bir üniversite kazanması için çalıştım." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde evinde misafir olduğunu da dile getiren Çalışkan, şöyle devam etti:

"Gizli tanık Fetullah Gülen'e bağlı biri olduğumu söylüyor. Neye dayanarak söylüyor. Fetullah Gülen ile yüz yüze görüştüğümü, dolaylı talimat aldığımı ispat etsinler bütün suçlamaları kabul edeceğim. Cemaatin kasası olduğum ile ilgili iddiaları belgelesinler yine suçlamaları kabul edeceğim. Suçlamalar mesnetsiz. Terörist olmaktan 5 aydır tutuklu bulunuyorum. İddia makamı, Kanuni Üniversitesini neye dayanarak terör örgütü olarak gösteriyor? İnsanların hayatını bu kadar altüst etmek, bu kadar kolay olamaz. Neden tutuklu kalıyorum? Adana'ya bir bilim yuvası kazandırmaya çalıştığım için tutukluyum. Devlet beni teşvik etti."

Çalışkan, cezaevinde açılan bir resim kursuna katılmak istediğini ancak terör örgütü üyeliğinden yargılandığı için kabul edilmediğini söyledi. "Müebbet alan, uyuşturucudan 29 yıl hapse çarptırılanı alıyorlar. Bizi PKK, Hizbullah ile aynı görüyorlar" diyen Çalışkan, "Bu çok onur kırıcı. Bu davadan beraat edeceğime inanıyorum. Terör örgütü sıfatıyla yargılanmak bile ceza." ifadelerini kullandı.

SANIK MUSTAFA VURAL'IN SAVUNMASI

"Benim için bir tek devlet var o da Türkiye Cumhuriyetidir" diyen iş adamı Mustafa Vural ise Kanuni Üniversitesi için arsa alım satım işini yatırım amaçlı yaptığını tekrarladı.

Eşi ve 5 çocuğunun olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu, kendisinin de rahatsızlandığını anlatan Vural, "İşim yüzde 40 düştü. Ben yurt dışındayken sizlere güvenip geldim. Ben şimdi ramazan ayında erzak dağıtıyor olacaktım. Eğer yapmış olsaydım yurt dışından gelmezdim. Benim burada bulunmam ülke ekonomisi için büyük zarardır. Cezaevinde biz PKK'lılardan daha kötüyüz. PKK'lılar resim kursuna gidiyor bizi almıyorlar." dedi.

Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmeyip beraatlarını istedi.

Mahkeme heyeti, avukatların savunmalarına geçtikten sonra duruşmayı ara verdi.

Öğleden sonra devam edilen duruşmada sanık avukatları, savunmalarını yapıp müvekkillerinin tahliyesiyle yurt dışı yasaklarının kaldırılmasını istedi.

ARA KARARLAR

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verirken hakkında yakalama kararı bulunan sanıklar Fetullah Gülen, Kemal Elibal, Cemal Somuncu ve Ömer Ekinci'nin yakalanamadıklarını, sanıkların bilinçli olarak kaçmaları nedeniyle haklarında yeniden çağrı kağıdı çıkartılmasını kararlaştırdı. Çağrı kağıdının sanıkların konutlarının kapısına asılmak suretiyle ilam edilmesine, 15 gün içinde mahkemeye başvurmamaları halinde kaçak olacakları ve Türkiye'de bulunan mal, hak ve alacaklarına el konulabileceğinin şerh olarak yazılması da karara bağlandı.

AYTAÇ DURAK TANIK OLARAK ÇAĞRILDI

Ayrıca eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytaç Durak ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın tanık olarak tekrar polis aracılığıyla çağrılması kararlaştırıldı. Tutuksuz sanıkların yurt dışı yasaklarının da devamına karar verilip, duruşma eksikliklerin tamamlanması için 15 Temmuz'a ertelendi.

İDDİANAME: GÜLEN İÇİN MÜEBBET İSTENİYOR

Haklarında dava açılan 17 sanıktan Fetullah Gülen'in "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek"ten ağırlaştırılmış müebbet, eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da "terör örgütüne üye olmak, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet, nitelikli dolandırıcılık" suçlarından 35 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Diğer sanıklar için de 5 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

13 Ocak'ta yapılan operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 5'i tutuklanmış, 3 firari sanık hakkında da yakalama kararı çıkarılmıştı.

İddianamede, vasfı üniversite alanı olan arazinin konut alanına çevrilerek, terör örgütü ile mensuplarına yüksek meblağlarda finansman sağlandığı, hiçbir faaliyette bulunulmamasına rağmen çeşitli ülkelere gidildiği ve masrafların belediyeye ödetildiğine yer verilmişti.

Paralel yapı-13 Ocak (2016) 'Adana örgüte finansal destek' soruşturması manşetlerimiz

(18 Haziran 2016, 14:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8118    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Balyoz'da Kumpas davası

13.07.2019 14:40 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 13.7.2019

Vali Harput yeniden yargılanacak

13.07.2019 14:13 Bursa'da, eski Vali Şahabettin Harput'un da aralarında bulunduğu 60 kişinin yargılandığı FETÖ davasında verilen kararlar itiraz üzerine Bursa Bölge Adliyesi 2. Ceza Dairesi tarafından ele alındı. Ceza Dairesi, sanıklar..
Tamamı 13.7.2019

Selam-Tevhid Kumpası davası

13.07.2019 13:25 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 13.7.2019

Darbede Havalimanı: Karar 17'sinde

13.07.2019 15:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe teşebbüsünde, Atatürk Havalimanı'nı işgal girişimi ve burada çıkan olaylarda 2 kişinin şehit edilmesine ilişkin 159 sanığın yargılandığı davada, sanıkları..
Tamamı 13.7.2019

Savcı Şanal'a Hapis Gerekçesi

14.07.2019 12:01 Ankara'da, FETÖ üyeliğinden 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Ergenekon soruşturmasının Erzincan ayağını yürüten eski özel yetkili savcı Osman Şanal hakkındaki hükmün gerekçesi yazıldı. 6 Temmuz'daki gelişmeye gö..
Tamamı 14.7.2019

Akıncı Üssü Darbe davası

13.07.2019 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 kişinin yargılandığı davada sanıklar, esasa ilişkin savunma y..
Tamamı 13.7.2019

Kara Kuvvetleri Darbe davası

13.07.2019 13:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlerle ilgili 142 kişinin yargılanmasına devam edildi. 27.06.2019 GÜNKÜ DURUŞMAD..
Tamamı 13.7.2019

İstanbul Jandarma Darbe davası

13.07.2019 15:30 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'ndaki 15 Temmuz darbe girişimi faaliyetlerine ilişkin 10'u tutuklu 29 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 10 Temmuz'da İstanbul 29..
Tamamı 13.7.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

13.07.2019 17:34 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 11'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davay..
Tamamı 13.7.2019

FETÖ Futbol Yapılanması davası

13.07.2019 14:58 İstanbul'da, eski futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın bulunduğu FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin davaya devam edildi. 3 Temmuz'da İstanbul 32. Ağı..
Tamamı 13.7.2019

Çanakkale 66 sanıklı Fetö davası

13.07.2019 14:17 Çanakkale'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, 5'i tutuklu 66 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Duruşma, 15 Temmuz'a kadar devam edec..
Tamamı 13.7.2019

Furkan Vakfı Fetö davası

14.07.2019 11:38 Adana'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme' ve 'silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak' suçlamasıyla h..
Tamamı 14.7.2019

Malatya Darbe davası

13.07.2019 17:55 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat ve mahkumiyet kararları bozulan, aralarında dönemin 2...
Tamamı 13.7.2019

Kocaeli: Fetö'ye 17 Hapis

13.07.2019 17:37 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında yargılanan 17 sanık, 1 yıl 6 ay 22 gün ila 10 yıl arasında değişen sürelerde hapis cezasına çarptırıldı. 1 Temmuz'da Ko..
Tamamı 13.7.2019

Polis Şefine 13 Yıl Hapis

13.07.2019 15:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün işgal girişimi olaylarına karıştığı iddia edilen eski emniyet müdürü İsmail Uğuz, 'Silahlı terör ör..
Tamamı 13.7.2019

ÖSYM Fetö Yapılanması davası

13.07.2019 13:03 Ankara'da, FETÖ'nün ÖSYM yapılanmasına ilişkin 10 sanığın yargılandığı davaya tanık beyanlarıyla devam edildi. 5 Temmuz'da Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatla..
Tamamı 13.7.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
37.271.427