Tam
EskidenYeniye
 

Şok tespit: FETÖ silah kullandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY'nin 'himmet' adı altında topladığı paralarla ilgili yürütülen soruşturmada 12 kişi hakkında iddianame hazırlandı. 'Bir ceketim var' diyerek duygu sömürüsü yapan terör örgütü FETÖ/PDY'nin elebaşı Fetullah Gülen'in, 'himmet' adı altında toplanan paralardan yüzde 10-15 oranında pay aldığı ortaya çıktı. Aynı suçlamalarla yine Ankara'da 5 sanıklı bir başka dava daha açılmıştı. Öte yandan iddianamede savcılık şok bir tespitte bulundu ve şu ifadeyi kullandı: 'FETÖ/PDY'nin silahsız bir örgüt olduğu savunulsa da finans, yargı, emniyet ayağı olan bu örgütün kilit üyelerinin çoğunun kamu görevlisi olduğu ve devletin kendilerine verdiği silahları MİT TIR'ları olayında olduğu gibi gerektiği zaman kullanmaktan çekinmediği görülmüştür.'

Önceki haber title=Sonraki haber

18.06.2016 19:49 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY'nin 'himmet' adı altında topladığı paralarla ilgili yürütülen soruşturmada 12 kişi hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, toplanan 'himmet' paralarının Bank Asya üzerinden yurt dışında bulunan Gülenist kuruluşlara transfer edildiği vurgulandı. Örgüt içinde ödül ve ceza sistemi uygulandığı belirtilen iddianameye göre, ödül alanlar ABD'ye gönderilerek örgütün elebaşı Fetullah Gülen'le görüştürülüyor, cezalılara ise 'şefkat tokadı' diye tanımlanan yöntemle itaat adli ve idari yönden baskı uygulanıyor. Dini istismar eden örgütün kurban bedeli olarak fitre, sadaka, öğrenci bursu, okul inşaatı, yurt inşaatı adı altında topladıkları paraları “himmet okyanusuna” aktarıldığı da iddianamede yer aldı.

TEHDİT EDİLDİ

“Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Terörizmin Finansmanı, Zimmet” suçları kapsamında 12 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin mağdur ettiği Selahattin Pek'in suç duyurusuna yer verildi. Pek, suç duyurusunda, 'Mali Şubede dosyanız var. Bu dosyadan zarar görmek istemiyorsan cemaate yardım edeceksin' diye tehdit edildiğini ve “Babanın adına bir okulda sınıf yaptıracağız” denilerek kendisinden 21 bin TL alındığını, daha sonra bu paranın örgüte aktarıldığını öğrendiğini anlattı. Pek'in yanı sıra 6 kişinin daha bu şekilde mağdur edildiğine de iddianamede yer verildi.

ABD'YE TRANSFER

Soruşturma kapsamında tespit edilen 12 sanığın hesap hareketleri MASAK tarafından incelendi. Bin ile 243 bin aralığında değişen yüklü miktardaki paranın Bank Asya üzerinden ABD merkezli The Respect adlı kuruluşa aktarıldığı belirlendi. Gönderilen paraların yüzde 10-15'lik kısmının 'Kutsal Hoca Payı' olarak örgütün 'Bir ceketim var' sözleriyle duygu sömürüsü yapan elebaşı Fetullah Gülen'in şahsına geri kalının ise yine Gülenist kuruluşlara aktırıldığı ifadesine yer verildi.

OKULA YARDIM

Sanıkların Ankara OSTİM'deki işadamlarını 10'ar kişilik gruplarla ABD'nin Los Angeles kentine götürdükleri ve gezi sırasında Pensilvanya'ya Fetullah Gülen'i ziyaret turlarının düzenlendiği vurgulandı. Bu turlara katılan kişilerden de, 'Mali'de yarım kalmış okulumuza yardım' adı altında 150'şer bin TL talep edildiği de iddianamede yer aldı.

HASTALIĞI BAHANE ETTİ

İddianamenin Fetullah Gülen'le ilgili bölümünde ise, “Tedavi bahanesiyle hakkında yürütülen soruşturmadan kaçmak için ABD'ye gitmiş ve oraya yerleşmiştir. Gülen'in ABD'de kalabilmesi için referans mektubu yazanlar arasında Graham Fuller'in yanı sıra eski CIA görevlisi George Fidas ile eski Ankara Büyükelçisi Morton Abramowitz gibi toplam 27 isim bulunmaktadır” denildi.

ÖDÜL-CEZA UYGULAMASI

Örgüt içinde ödül-ceza sistemi uygulandığı belirtilen iddianamede, “ödül alanlar ABD'ye gönderilerek elebaşı Fetullah Gülen'le görüştürülüyor. İtaat etmeyerek ceza alanlar içinse 'şefkat tokadı' diye tanımlanan yöntemle adli ve idari yönden baskı kuruluyor” denildi.ÖRGÜT, SİLAHLARINI TIR OLAYINDA KULLANDI

FETÖ/PDY'nin silahsız bir örgüt olduğu savunulsa da finans, yargı, emniyet ayağı olan bu örgütün kilit üyelerinin çoğunun kamu görevlisi olduğu ve devletin kendilerine verdiği silahları MİT TIR'ları olayında olduğu gibi gerektiği zaman kullanmaktan çekinmediği görülmüştür.

İŞTE ÖRGÜT HİYERARŞİSİ...

İddianamede örgütün hiyerarşisi ise şöyle anlatıldı: "Fetullah Gülen'e doğrudan bağlı tayin heyeti, istişare kurulu, mollalar grubu ve meclis olarak adlandırılan birimler yer almakta ve örgüt üst organlar olarak bu birimler tarafından sevk ve idare edilmektedir. Hiyerarşi içerisinde yer alan dünya imamı, kıta imamı, coğrafi bölge imamı, ülke imamı, bölge imamı, il imamı, ilçe imamı, semt imamı, mahalle imamı, ev imamı, ser rehberler, belletmenler, öğrenci ve cemaat mensupları tarafından gizliliğe istihbarata ve sır saklamaya özen gösterilerek emirler koşulsuz yerine getirilmektedir. Ayrıca örgütün mali kaynaklarının ne şekilde kullanılacağını mütevelli heyeti belirlemektedir."

KUTSAL HOCA PAYINA DAHA ÖNCE DAVA AÇILMIŞTI

Kamuoyunda "Kutsal Hoca Payı davası" olarak da bilinen diğer bir dava daha önce açılmıştı. Yine Ankara'da açılan ilk davada 5 sanık yargılanıyor. Himmet adı altında para toplayarak Paralel örgütü finanse etmekle suçlanan sanıkların 21 yıldan 46'şar yıla kadar hapsi istenen dava iddianamesinde, toplanan paraların ABD'ye gönderildiği, evli örgüt mensuplarının maaşlarından yüzde 10'un, bekarlardan ise 15-20'nin 'himmet' olarak alındığı ve 'Kutsal Hoca Payı' olarak doğrudan Pensilvanya'ya gönderildiği, paranın, kutsal-muhterem kabul edilen Gülen'in masrafları, ABD'de Türkiye aleyhine faaliyet gösteren lobiler, basın-yayın kuruluşları, seçimlerde desteklenen adayın kampanyası ve çalıştıkları örgütler için harcandığı' kaydediliyor.

DİĞER DETAYLAR

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Velihattin Eldemir'in hazırlayıp, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği iddianamede soruşturmanın, S.P. adlı kişinin şikayeti üzerine başladığı bildirildi.

Buna göre şikayetçi, "Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde bir dosyan var. Bu dosyadan zarar görmek istemiyorsan cemaate yardım edeceksin" denilerek, kendisine şantaj yapıldığını ve Batıkent'teki bir okulda sınıf yapılması karşılığında kendisinden 21 bin lira alındığını anlattı. Sonradan bu okulun Samanyolu Koleji olduğunu, ancak herhangi bir sınıf yapılmadığını öğrendiğini ifade eden şikayetçi, Çankaya'da "ev toplantılarına" çağrıldığını, bu toplantılarda "Afrika'daki bulunan okullara yardımcı olmasının" istendiğini beyan etti. İş yerine gelen bazı kişilerin, "Sana 50 adet burs yazdık" dediklerini, her bursun 3 bin lira olduğunu bildiren şikayetçi, bunu veremeyeceğini söylediğinde, "Hiç değilse 15-20 tane ver" denildiğini ifade etti.

Şikayetçi, "Çankaya Park Vadi'de cemaatin toplantı yeri olarak kullanılan ve burada 'ağabey' olarak tanıtılan şahısların fotoğraflarını görürse teşhiste bulunabileceğini" söyledi.

"Bilgi sahibi" olarak ifadesi alınan S.P'nin kardeşi H.P. de "kardeşinin beyanının doğru olduğunu" belirtti.

"Bilgi sahibi" İ.Ç. de Aktif İşadamları Derneğinin düzenlediği ABD seyahatine, OSTİM'deki iş adamlarından oluşan grupla gittiklerini, kendilerini karşılayan şahısların "tur" adı altında Gülen cemaatine ait okulları gezdirdiklerini, iddianamenin şüphelilerinden ikisinin, " Cemaat adına Mali'de Türk okulu yapılacak. Bu okula 450 bin lira lazım. Siz de elinizden geleni yapın" dediklerini anlattı.

Bilgilerine başvurulan S.P, H.P, Ş.Ö. ve O.M. adlı kişilere fotoğraf teşhisi yaptırıldığı bilgisine yer verilen iddianamede, bu kişilerin, Çankaya'da, örgüt mensuplarının toplandığı yerin sorumlusu olan ve örgütün yurt dışındaki okulları için para toplayan şüphelilerden Asım Uçmaklı ile Oğuz Umucu'yu teşhis ettiği kaydedildi.

MASAK raporları

İddianamenin devamında MASAK raporlarıyla "açık kaynak" çalışmalarıyla elde edilen bilgiler sıralandı. Şüphelilerin açık kaynaklarda "Gülenist Kuruluş", " Fetullah Gülen Okulu", "Gülen hareketi okulu" ile bağlantıları olduğu ifade edildi.

Sanıkların hesap hareketleri sıralanan iddianamede, "tüm tespitlerden, sanıkların parasal ilişkilerinin bulunduğu kişiler, çalıştıkları veya bağlantılı oldukları şirketlerin FETÖ/PDY ile ilişkili olduğunun" belirlendiği aktarıldı.

İddianamede, sanıkların birlikte hareket ederek, Çankaya'daki bazı dairelerde FETÖ/PDY'nin toplantılarını yaptıkları, toplantıya katılanlardan, örgüt üyelerinden veya örgüte sempati duyanlardan "himmet" adı altında topladıkları paralarla evlerin kirasını karşıladıkları ve örgüt adına hizmet eden kuruluşlar, dernekler, şirketler veya örgüt elamanları aracılığı ile FETÖ/PDY'ye para aktardıkları kaydedildi.

Sanıkların, birbirlerinden bağlantısız gözükmek suretiyle gizliliğe riayet ettikleri, FETÖ/PDY üyelerince para transferi için kullanılan Asya Katılım Bankası A.Ş. aracılığı örgüte finansman sağladıkları belirtilen iddianamede, örgüte finansman destek sağlayıp, FETÖ/PDY üyesi oldukları, insanların dini ve milli duygularını istismar ederek topladıkları paraları, kendi hesaplarında tutarak veya örgüt adına hizmet eden şirket, dernek ve kuruluşlara aktararak, Yardım Toplama Kanununa muhalefet ettikleri ve zimmet suçunu işledikleri anlatıldı.

İddianamede sanıkların, "sağlanan maddi kaynaklar ile Türkiye'de devletin bütün anayasal kurumlarını, güvenlik birimlerini, mülki ve adli yapısını ele geçirerek, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini iş yapamaz hale getirmek, hükümeti düşürmek, meşru hükümete paralel devlet yapılanması oluşturmak amacında olan FETÖ/PDY örgütüne maddi kaynak sağlayarak, Terörizmin Finansmanı Kanunu'na muhalefet ettikleri" bildirildi.

İddianamenin kabulü halinde şüpheliler Emin Aytaş, Fevzi Umucu, Asım Uçmaklı, Asım Selçuk, Mikail Kılınç, Fatih Kaya, Hasan Hüseyin Zedef, Rüstem Kahraman, Hasan Koşar, Ekrem Bulut, Yasin Kılıççeker ile Oğuz Umucu Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

Paralel yapı-05 Nisan (2016) 'Ankara Himmet/Kutsal Hoca Payı-2' soruşturması manşetlerimiz
Paralel yapı-15 Eylül (2015) 'Ankara Himmet/Kutsal Hoca Payı-1' soruşturması manşetlerimiz
Paralel yapı-Finansal uzantıları manşetlerimiz
Gülen: Parasız kaldık, himmetleri katlayın
Paralel yapı-19 Ocak (2014) TIR baskını ve soruşturması manşetlerimiz

(18 Haziran 2016, 18:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8130    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.380.814