Tam
EskidenYeniye
 

Cinayette 2. dalga hazırlığı

Fetullah Gülen Terör Örgütü tarafından domuzbağı ile öldürüldüğü ileri sürülen gazeteci Haydar Meriç cinayetinin detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Filmlere konu olacak şekilde gazetecinin peşine takılan Gülen'in polisleri, izlerini örtmek için olağanüstü gayret gösterdi. Ancak 5 yıl sonra açılan dosyada yapılan çok dikkatli incelemeler ile olayda yer alan bir itirafçının verdiği bilgiler sayesinde çetenin izi yakalanabildi. 9 polisin tutuklandığı ve Fetullah Gülen hakkında yakalama kararının çıkarıldığı soruşturmada şimdi 2. operasyon için hazırlık yapılıyor. Bu aşamada sürpriz isimlere ulaşılabileceği dile getiriliyor. Öte yandan Gülen cemaatinin bir hoşgörü yapılanması olduğu ve silahla işinin asla olamayacağı iddialarını çökerten gelişmeler peşpeşe geliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.07.2016 18:23 Fetullah Gülen Terör Örgütü tarafından 2011'de domuzbağı ile öldürüldüğü ileri sürülen gazeteci Haydar Meriç cinayetinin detayları ortaya çıkmaya devam ediyor.

Söz konusu soruşturmaya ilişkin ayrıntıları Milliyet'ten Tolga Şardan yazdı. Şardan, "Kırklareli’nde yaşayan gazeteci Haydar Meriç’in öldürülmesiyle ilgili dosyanın yeniden açılması, cinayet soruşturmasının yeni boyutlara taşınmasına neden oldu" diyerek şu yazıyı kaleme aldı:

"Meriç’in cesedi, 2011’de kaybolmasından 20 gün sonra Düzce Akçakoca sahiline vurdu. Balıkçılar; cesedi, geçmişte Hizbullah’ın kullandığı ‘domuz bağı’yla bağlanmış şekilde buldu.

Savcılık, soruşturmayı tarihi eser kaçakçılığı iddiasıyla yürütürken, 5 yıl sonra dosyanın raftan indirilmesi cinayetin failleri arasında polisler olduğunu günışığına çıkardı.

Gülen cemaatinde yer alan emniyet mensuplarının organize ettiği iddia edilen cinayetin perde arkasında aslında iki yıla uzanan bir araştırma süreci yaşandı.

17-25 Aralık sürecinin başlamasıyla birlikte emniyette Gülen cemaatine yönelik kadro tasfiyeleri gerçekleştirilirken, bazı faili meçhul olaylar yeniden ele alınmaya başlandı.2. KEZ AÇILAN DOSYA

Meriç cinayetinin dosyası ise 2014’te arşivden çıkarıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesindeki İstihbarat Dairesi (İDB) ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi (KOM) Meriç cinayetini araştırmaya başladı.

Cinayetin çözülmesinde, geçmişte Meriç’in yaşadığı bölgelerdeki telefon görüşmeleri ve kayıtlarının yeniden analiz edilmesinin payı büyük.

Dosyanın kapağını yeniden açan EGM, hummalı çalışmalar sonucunda bazı ipuçlarına ulaşmayı başardı.

Bu ipuçlarıyla birlikte cinayetin süreci şöyle işliyor:

Yıl 2011. Henüz 17/25 Aralık süreci yaşanmamış, Gülen cemaatine yakın isimler emniyet kadrolarında görev yapmaktadır.

Meriç’in elinde Fethullah Gülen’le ilgili bilgiler bulunduğu bilgilerinin Ankara’ya ulaşması üzerine, EGM İstihbarat Dairesi Başkanlığı, 25 Mayıs’ta beş kişilik bir ekibi önce İstanbul’a gönderir. Oluşturulan ekipte yer alan 5 kişi, kullandıkları telefon hatlarını ve telefonlarını Ankara’da bırakırlar. Yanlarında hiç kullanılmamış hatlar ve telefonlar vardır.

Ankara’da ekibine İstanbul’dan 4 kişilik yeni bir ekip daha katılır. Aynı iletişim düzeni sağlanır. Ve bu ekip, resmi kayıtlara göre sözde Kekova Şenliklerini takip etmek amacıyla Kırklareli’ne görevlendirilmiştir. Yola çıkan ekibi, Kırklareli Emniyeti İstihbarat Şubesi’nden bir ekip yolda karşılar.

Ev sahibi istihbaratçılar, misafirlerini kentteki MOBESE kameralarına yakalatmadan emniyete getirmeyi başarır. Özel ekibin kente gelmesiyle birlikte Meriç üzerinde çalışmalar için düğmeye basılır.

MERİÇ’E YAKIN TAKİP

Özel ekip personeli, öncelikle tanınmamak için peruk, takma sakal ve bıyık kullanarak eşgal değiştirdi. Hatta, kente geldiklerinin belli olmaması için otel veya polisevinde konaklamak yerine istihbarat şubesindeki odalarda gecelediler.

Önce Meriç dinlemeye alınır ancak bir şey bulunamaz. Daha sonra polisler, Meriç’in evinin hemen karşısında bir eve yerleşirler.

Meriç’in evini satılığa çıkarmasını fırsat bilip emlakçı kılığında eve girip dinleme sistemi yerleştirirler, bilgisayarına virüs koyarak uzaktan erişim sağlayıp iletişimi takibe aldılar. Ancak buradan da istedikleri sonucu alamayan özel ekip, bu kez bilgilerin Meriç’in üzerinde olduğunu düşünüp iki kişi yolda Meriç’e çarpıp elindekileri düşürürler.

Gülen’le ilgili bilgilere ulaşmaya çalışan ekip, Meriç’in düşürdüklerini incelerken hiçbir bilgi ve bulguya rastlayamadı.

Kırklareli’nde 4 gün süren araştırmalardan bir şey elde edemeyen ekip, zorunlu olarak 30 Mayıs’ta Ankara’ya döndü.

Meriç’in kaybolma süreci ise bundan sonra başlıyor.

Ekip Ankara’ya dönerken, bu kez Ankara’daki İstihbarat Dairesi Başkanlığı’ndan üst düzey görevli İstanbul’a gitti. Bu görevli yanında hiç kullanılmamış ve ‘patates hat’ olarak tanımlanan sahte kimlikle alınan iki telefon hattı ile yeni iki telefon cihazı götürdü.

İki hat ve telefon cihazları, Kırklareli’ne götürülerek iki sivil kişiye teslim edildi.

PATATES HATLAR MERİÇ’İN PEŞİNDE

Yapılan teknik incelemeler sonrasında, 2 telefonu kullanan iki kişi, 31 Mayıs akşamı saat 18.30’dan itibaren Meriç’i takibe aldı.

İki patates hat arasında gece 00.30’a kadar sürekli mesajlaşma trafiği yaşanırken, 01.00 sıralarında hatlardan birisi Meriç’i arayıp bir dakikalık konuşma sonrasında 01.30’da buluşma ayarlar. Bu telefon görüşmesinin ardından Meriç’ten bir daha haber alınamaz.

Meriç’in cesedi, 18 Haziran’da Akçakoca açıklarında bulunur. Bu olayların yaşanmasından yaklaşık 2 yıl sonra bir gelişme yaşanır.

Kırklareli Emniyeti İstihbarat Şubesi’nde görev yapan emniyet amiri S.D. 2013’te cinayetin kimler tarafından işlendiği yönünde elde ettiği bazı bulgular üzerine Ankara’daki İstihbarat Daire Başkanlığı’na gelmek için yola çıktı.

Emniyet amiri S.D.’nin amacı, yeni atanan daire başkanı Engin dinç ile görüşüp bilgilendirme yapmaktı. Ancak, henüz İstihbarat Dairesi’ndeki tasfiye henüz sonuçlanmamıştı. S.D.’nin gelişini haber alan daire personeli üst düzey iki görevli, S.D.’yi Yıldız’daki İstihbarat Dairesi’ne götürmek yerine doğrudan Karşıyaka Mezarlığı’na götürdü.

Mezarlıkta yapılan sohbette, iki görevli S.D.’ye, “işin peşini bırakmayıp vazgeçmemesi halinde kendisine mezarlıkta yer bulunacağını” ima ettiler. Başkan Dinç’le görüşmeyi bekleyen S.D., görüşme yapamadan ertesi gün apar topar Kırklareli’ne gönderilir.

Böylece, cinayetin üstü örtülmeye devam ediliyor.

2014’te başlatılan yeni araştırmada, Meriç’in kaybolduğu gece Kırklareli’ndeki MOBESE sistemindeki bazı kameraların kayıt yapmadığı belirlendi.

Ayrıca, İstanbul’dan Kırklareli’ne giden özel ekibin kullandığı araca alınan benzinin kayıtlarına ulaşıldı. Bu ekibin, Sefaköy’de bir benzinlikten 58 litre yakıt alıp yola çıktığı, yaklaşık 560 kilometre yol yapıldıktan sonra dönüşte de yine aynı benzinlikte depoyu doldurup İstanbul’a giriş yaptığının kayıtlarına ulaşıldı.

Sonuçta, Ankara’daki İDB ve KOM’un başlattığı, ardından da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İstanbul Emniyeti ile yürüttüğü cinayet soruşturmasında perde yavaş yavaş aralanıyor.

Meriç cinayetiyle ilgili soruşturmanın ilk bölümü tamamlandı. İkinci aşamanın hazırlıkları yapılıyor. Soruşturmanın ikinci aşamasında sürpriz isimlere ulaşılabilir." (Tolga Şardan/Milliyet)

KAÇIRILDIĞI GÜN BİLGİLER USB'LERE KOPYALANMIŞ

31 Mayıs 2011'de kaçırılan ve 18 Haziran'da Akçakoca'da cesedi bulunan Meriç'in kaçırılmadan 12 gün önce ve kaçırıldığı gün bilgisayarının kopyalandığı da ortaya çıktı.

Fethullah Gülen'le ilgili elinde belge olduğu ve bu yüzden kaçırılıp öldürüldüğü iddia edilen gazeteci Haydar Meriç'le ilgili önemli bir rapor gündeme geldi. Kırklareli'de kaçırıldıktan sonra Düzce Akçakoca'da domuz bağı yapılmış şekilde cesedi bulunan emekli öğretmen ve gazeteci Meriç'in kaçırılmadan 12 gün önce ve kaçırıldığı 31 Mayıs 2011'de bilgisayarından silme ve kopyalama işleminin gerçekleştirildiği bilirkişi raporu ile belgelendi. Bilirkişi raporuna göre, Meriç'in dizüstü bilgisayarındaki bilgiler ve yaptığı araştırmalar 3 harici belleğe kopyalandı. İddialara göre bu kopyalama işlemini, Meriç cinayeti soruşturması kapsamında şüpheli 7 polis yaptı. Sözcü, Adli Bilişim Mühendisi Tuncay Beşikçi tarafından hazırlanan bilirkişi ön raporuna ulaştı.

5 YIL SONRA AÇILAN DOSYA

Emekli öğretmen ve gazeteci Haydar Meriç 31 Mayıs 2011'de kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı. Cesedi, 18 Haziran 2011'de Akçakoca açıklarında domuz bağı yapılmış halde bulundu. Haydar Meriç cinayeti dosyası 5 yıl sonra tekrar açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun talimatı ile 41 polis hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 30 kişi gözaltına alındı. İlk aşamada 9 polis tutuklandı. 5 yıl sonra tekrar açılan cinayet dosyasının en önemli delillerinden biri ise Haydar Meriç'in diz üstü bilgisayarı oldu. Savcılık, Meriç'in diz üstü bilgisayarını Adli Bilişim Mühendisi Tuncay Beşikçi'ye inceletti. Bilirkişi ön raporu 24 Haziran'da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'na ulaştı. Bilirkişi raporunda şu çarpıcı tespitler yer aldı:

EN SON GÜLEN'İ ARAŞTIRMIŞ

– Haydar Meriç'in son olarak açıp eriştiği dosyalar incelendiğinde, Mayıs 2011'de Kırklareli'deki madenler, Fethullah Gülen ve Gülen Cemaati, Trakya'da bulunan 2 milyon kök hint keneviri, Said-i Nursi, Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş ve Defineci Ali Pehlivan hakkında araştırma yaptığı tespit edilmiştir.

– Yapılan incelemede Fethullah Gülen hakkında internet ve açık kaynaklardan toplanmış çok sayıda bilgi ve dokümana rastlandı.

– Hazırlanmakta olduğu iddia edilen ve Haydar Meriç'in bilgisayarında kayıt edilmiş herhangi bir kitap taslağına rastlanılmadı.

– 19 Mayıs 2011 tarihinde (Meriç kaçırılmadan 12 gün önce) saat 02.15 ile 03.58 arasında ve 31 Mayıs'ta (kaçırıldığı gün) 09.21 ve 18.28 saatleri arasında, bilgisayarın kullanıldığı diğer zamanlara oranla çok sayıda silme ve kopyalama işlemi tespit edildi.

– 19 Mayıs 2011 tarihinde yapılan ve dosya isimlerinden anlaşıldığı üzere aralarında Haydar Meriç'in yaptığı araştırmaları içeren kopyalama işlemlerinin 001372982FFBAA41062802AE seri numaralı Kingston Data Traveler G2, AEB90B34FEAA1D37600BA seri numaralı Toshiba Transmemory ve 1CC07CEB0EF020692112F3 seri numaralı Kingston DT101 marka USB'lere topluca kopyalandığı anlaşılmaktadır.

RAPOR EN ÖNEMLİ DELİL

Bilirkişi raporunun tespiti savcılığın en önemli iddiaları ve delilleri arasında yer aldı. 9 polis hakkında tutuklama kararı veren 2. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararında şöyle yer aldı: “Maktülün iş yerinde böcek koymak, bilgisayarında incelemeler yapmak üzere Ankara İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan şüpheliler Mehmet D., ve Abdül K., firari olan Enes Ç. ve Serkan K. ile birlikte önce İstanbul'a gelindiği… Genel arama kılıfı altında el çantasının dahi arandığı, 10 gün sonra Haydar Meriç'in kaybolduğu…

O BİLİRKİŞİ ÇYDD BİLGİSAYARLARINDA DA 40 BİN ŞÜPHELİ İŞLEM KAYDI BULMUŞTU

Haydar Meriç cinayetiyle ilgili çarpıcı tespitlerde bulunan bilirkişi Tuncay Beşikçi, 8 Ocak 2015 tarihinde de ÇYDD ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri hakkındaki iddialara ilişkin dosyaların birleştiği davada da önemli bir rapor sunmuştu. Raporda, “ÇYDD'deki bilgisayarın son kapanma tarihi olan 10 Nisan 2009'dan sonra bilgisayarın kapalı olması gereken bir zamanda 171 farklı dosyanın silinme ve 40 binden fazla şüpheli işlem kaydı tespit edilmiştir” denilmişti.HOŞGÖRÜ MASKESİ ALTINA GİZLENEN CİNAYETLER

Gülen cemaatinin bir hoşgörü yapılanması olduğu ve silahla işinin asla olamayacağı iddiaları bu yapı mensuplarınca sık sık dile getirilmekte. 2013 sonundan itibaren Paralel örgüte yönelik başlatılan ve bugüne kadar tüm illerde yüzlerceyi bulduğu söylenen soruşturmalardan bir çoğunda savcılar yapılanmanın silahlı bir terör örgütü olduğunu iddia ettiler. İddianamelerinde bu görüşü dile getiren savcılar delil olarak örgütün en önemli ayağı görülen polis içindeki yapılanmaya dikkat çektiler. Başlangıçta savcılar, bu yapılanmaya mensup polislerin silahlı bir güç olduğuna işaret etmekle yetindiler.

TAHŞİYE EVİNE BOMBA YERLEŞTİRİLMESİ

Ancak bu işaret yerini artık daha somut suçlamalara çevirmiş bulunuyor. Tahşiye soruşturmasında Fetullah Gülen karşıtı nur cemaati 'Tahşiye' grubunun evini günlerce gözleyen yapıya bağlı polislerin bomba ve silahları eve yerleştirdikleri ortaya çıktı. Öyle ki o evde yaşayan sanıklardan hiçbirisinin parmak izinin çıkmadığı bombalarda polislerin parmak izi çıktı. Tabi bu şok detaylar o günlerde polis ve yargıda etkin olan örgüt tarafından gözden kaçırılmıştı.

TIR BASKININDA SİLAHLARIN DOĞRULTULMASI

Bir diğer delil, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY'nin 'himmet' adı altında topladığı paralarla ilgili yürütülen soruşturmada 12 kişi hakkında hazırlanan iddianamede gösterildi. Savcılık, 'FETÖ/PDY'nin silahsız bir örgüt olduğu savunulsa da finans, yargı, emniyet ayağı olan bu örgütün kilit üyelerinin çoğunun kamu görevlisi olduğu ve devletin kendilerine verdiği silahları MİT TIR'ları olayında olduğu gibi gerektiği zaman kullanmaktan çekinmediği görülmüştür.' dedi. Böylece Adana'da MİT'e ait tırların örgüt tarafından basılmasında silahlı askerlerin MİT subaylarına silah doğrultmaları, ateş pozisyonu alarak MİT görevlilerini darp etmeleri silahlı terör örgütünün delili olarak gösterildi.

HİMMETİ İÇ EDEN ÜYENİN SİLAHLA YARALANMASI

Silahlı terör örgütüne delil olacak bir diğer gelişme birkaç hafta önce yaşandı. Florya'da örgüt adına himmet toplayan kişilerden birinin parayı kişisel harcamasında kullanması üzerine örgüt tarafından bacak ve kasığından tabancayla yaralandığı ortaya çıktı. Örgüt hocasından alınan fetva üzerine tepeden ayağa kadar örgütsel olarak gerçekleşen bu silahlı yaralama olayı Gülen yapılanmasının bir silahlı terör örgütü olduğuna somut delil oldu.

CEVZET SOYSAL'IN KAÇIRILARAK ÖLDÜRÜLMESİ

Örgütün daha somut bir başka eylemi ortaya çıktı daha önce: Cevzet Soysal cinayeti.. Gazeteci Haydar Meriç cinayeti, Gülen örgütüne atfedilen ilk cinayet de değil. Aylar önce Cevzet Soysal cinayetiyle ilgili bilgiler medyaya yansımıştı. Gözaltılar yaşandı. Soysal cinayeti, örgüte atfedilen ilk somut cinayet suçlaması oldu.

Gülen cemaatine üye polislerin, TPAO çalışanı Cevzet Soysal'ı 1998 yılında Batman'da kaçırarak öldürdükleri iddia ediliyor. Cinayetin nedeni ise Güneydoğu'da Gülen yapılanmasına karşı çalışan Hizbullah yapılanmasının Gülen'in talimatıyla bitirilmek istenmesi. Soysal cinayetine şahit olduğunu öne süren ve soruşturmada ifade veren bir polis, "Güneydoğu'da Hizbullah mensuplarınca paralel yapının okulları, yurtları ve mensuplarının takip edildiği" bilgisinin bölge imamı Bahattin K. aracılığıyla Fetullah Gülen'e ulaştırıldığını, bunun üzerine Gülen'in "Bu örgütü bitirin" şeklinde talimat verdiğini anlattı. Ardından Hizbullah yapılanmasına mensup gösterilen Soysal, FETÖ mensubu polislerce kaçırılıyor, sorgulanıyor ve öldürülüyor. Bu iddiaları soruşturan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı ipuçlarına ve yeni bilgilere ulaştı. Bu bilgiler ışığında genişletilen soruşturmada, olaya karıştıkları öne sürülen 14'ü polis 19 kişi hakkında Haziran 2015'te yakalama kararı çıkartıldı. Gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i savcılıkça, diğer 8'i ise mahkemece adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 3 şüpheli ise halen firari durumda.

30 İLE GÖNDERİLEN SAVCILIK TALİMATI

Örgüte yönelik en büyük soruşturmayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor. Başsavcılığın 2014'te 30 civarındaki ilin emniyetine gönderdiği talimat yazıları büyük gürültü çıkarmıştı. Başsavcılık, talimatlarda örgütle ilgili delil toplanmasını talep etmekteydi. Kamuoyunda Gülen örgütüne atfedilen Necip Hablemitoğlu ve diğer bazı cinayetlerle ilgili delil toplanması isteği de talimatlarda yer almaktaydı. (1)

Örgüt medyası bu talimatlara sert tepki gösterdi. Fetullah Gülen'in avukatları da, hala etkin oldukları HSYK'ya soruşturma savcısını görevden alınması için başvurdu. Bununla yetinmeyen avukatlar,  skandal bir girişimle o illerdeki emniyet ve savcılıklara başvurdu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlarının yerine getirilmemesi gerektiğini dile getirdiler. Getirilmesi halinde açık bir suç işleneceği, sorumlular hakkında ilerleyen süreçte davalar açılacağını iddia eden avukatların bu tehditleri, örgütle mücadelede unutulmayacak olaylar arasına girmiş bulunuyor. Bu ve benzeri tehditler aslında kısa süre sonra gerçekleşen ve 10 binden fazla hakim/savcının oy kullandığı HSYK seçimlerinde paralel yapının aleyhinde kritik bir rol oynadı. Yıllardır bu yapılanmanın tehdit ve şantajlarına en yakından şahit olan yargı mensupları örgüte beklenmedik ölçüde ağır darbe vurdu. Ankara ve diğer illerdeki cumhuriyet başsavcılıklarının elleri HSYK seçimleriyle rahatladı. "Seçimlerde galip gelecek ve başlatılmış soruşturmaları durduracak, yarım kalan 17 Aralık gibi soruşturmaları da tamamlayacağız, hükümete darbe vuracağız" gibi akılalmaz tehditleri sosyal medya, hukuk portalları ve diğer başka platformlarda doğrudan ya da dolaylı dile getirmekten çekinmeyen, "Kirli dosyaları tekrar açacak, herkesin ayıbını ortaya koyacak" imasında bulunan örgütün bu özgüveni belki de kendisini zehirlemesine neden oldu. İnanılmaz gibi görünen bu yoğun gelişmeler gerçekten de o günlerde yaşandı.

Mercek altına alınan dosyalarda dıştan bakıldığında profesyonelce örtüldüğü düşünülen olayların izleri dikkatli bakışlar tarafından yakalanabiliyor. Tıpkı Haydar Meriç olayında olduğu gibi. Bu dikkatli bakışların, başka olaylardaki şaşırtıcı detayları yakalayacağı da beklenebilir. Kim derdi ki, Fetullah Gülen'in kardeşi toplu tecavüz olayına karışacak ve bunu örtbas için de dönemin polisleri devreye girecek. Kim derdi ki, aleyhinde kitap yazmaya çalışan bir gazeteci için filmlere taş çıkartacak şekilde örgüt polisleri devreye girecek ve onu öldürecek. Kimbilir daha kimleri tehdit ettiler. (Abdullah Harun/kontrgerilla.com)

(1) 30 ile gönderilen talimat: Http://www.kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=6081 6174 6232

Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti manşetlerimiz
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti manşetlerimiz
Paralel yapı-Tahşiye Kumpası manşetlerimiz
Paralel yapı-Hrant Dink cinayeti manşetlerimiz
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti manşetlerimiz
Paralel yapı-Mustafa Akın cinayeti manşetlerimiz
Paralel yapı-18 Ocak (2016) 'Erzurum tecavüze örtbas' soruşturması manşetlerimiz

(08 Temmuz 2016, 18:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8178    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.404.264