Tam
EskidenYeniye
 

En ucuz örgüt '1 Dolar'lık!

TSK'daki FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişimine yönelik baskınlarda şüphelilerde sık sık 1 dolarlık paralar ele geçiriliyor. Özel olarak muhafaza edildiği anlaşılan '1 dolar'ların sırrı çözülüyor. Fetullah Gülen'in bizzat okuyup üflediği ileri sürülen '1 dolarlık banknotlar', darbe soruşturmasının delilleri arasına eklendi.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.07.2016 19:19 TSK'daki FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlatılan soruşturmalarda gözaltı patlaması yaşanıyor. Doğrudan darbede görev alan asker polis ve sivillere yönelik olanlar dışında daha önce örgütle ilgili elde edilmiş delil ve isimler ışığında Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı hemen her kurum ve kademedeki isimlere karşı geniş kapsamlı gözaltı operasyonları düzenleniyor.

Şu ana dek 2 binden fazla tutuklamanın gerçekleştiği operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerde sık sık '1 dolarlık' paralar da ele geçiriliyor. Özel olarak muhafaza edildiği anlaşılan "1 dolar"ların sırrı çözülürken, Fetullah Gülen'in bizzat okuyup üflediği iddia edilen "1 dolar banknotlar", darbe soruşturmasının delilleri arasına ekleniyor.

Önceleri bir şehir efsanesi gibi görünen ve FETÖ'de örgütsel açıdan özel anlamı olduğu dile getirilen 1 dolarlık kağıt paraların varlığı iddiasının, hemen her operasyonda bu paraların ele geçirilmesiyle doğrulandığı ortaya çıkıyor. Başlangıçta bazı sanıklarda ele geçirilen paraların, tesadüf ya da 'herkeste bu türden 1 dolar bulunabilir, neticede taşıması yasak değil' düşüncesi akıllara gelirken, bazı olaylarda ise tevil edilemeyecek yerlerde bulunması, ya da sanıkların sorguda o paralar için verdiği tuhaf ve çelişkili cevaplarla ya da yapılan itiraflarla artık bir örgütsel anlam taşıdığı kesinleşiyor.

EN UCUZ ÖRGÜT: 1 DOLARLIK ADAMLAR!

1 dolarlık paraların üzerinde Fetullah Gülen tarafından düşüldüğü belirtilen tarih notları da dikkat çekiyor. Bu paraların bizzat Fetullah Gülen tarafından okunup üflendiği ve ardından örgüt üyelerine hem birbirlerini tanıması ve hem de onları onore etmek, moral vermek ve kendilerini özel hissetmeleri için dağıtılıyor. FETÖ'nün elebaşısı tarafından sözde "Bereket ve işlerinin yolunda gitmesi" amacıyla okunarak gönderildiği de iddia ediliyor. Gülen'in giydiği fanilanın dahi bazı üst düzey örgüt mensuplarınca gururla muhafaza edildiği basına daha önce yansımıştı.

Gülen'in adeta yarı tanrı konumuna getirildiği bu sapık anlayışın bir başka yansıması olarak örgütsel açıdan üyelerin birbirini tanıması için '1 dolarlık' banknotlar kullanıldığı anlaşılıyor. "TSK'da 40 küsur yıldır örgütlenmeye devam eden FETÖ'cüler, harekete geçtikleri son ana kadar kendilerini böyle nasıl gizleyebildiler" sorusunun cevabını da verebilecek olan "birbirlerini simgeler yoluyla tanıma" uygulaması masonik örgütlenmeleri anımsatıyor.

SERİ NUMARANI SÖYLE ÖRGÜTSEL KONUMUNU SÖYLEYEYİM!

Dolarları ve ele geçirildiği kişileri inceleyen savcılık bazı bilgilere ulaştı. Savcılık kaynaklarına göre; dolarların seri numarasında bulunan harfler örgütün hiyerarşik yapısını belirliyor. İddialara göre: 'F harfi' Yüksek rütbeli askerleri ve FETÖ'nün il imamlarını, 'J ve C harfleri' düşük rütbeli FETÖ askerlerini, 'E ve S' harfleri ise FETÖ okullarında görevli eğitimciler ile akademisyenleri simgeliyor.

ÇOK SAYIDA ŞÜPHELİNİN ÜZERİNDEN 1 DOLAR ÇIKTI

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı asker, polis, akademisyen ve iş adamlarının üzerinden birer dolarlık banknotlar çıktı. Örgüt için önemli olduğundan şüphelenilen bazı isimlerin üzerinde seri numarası "F" ile başlayan 1 dolar çıkması dikkati çekti. Diğer zanlıların cüzdanlarında ise J ve C seri numaralı 1 dolarlık banknot bulundu. Dolarları iş adamlarının bereket, askerlerin ise örgüte mensup olduğunu göstermek için yanında taşıdığı iddia edildi.

EGE KOMUTANLARINDAKİ METAL VE KAĞIT DOLARLAR

Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Süleyman Manka'nın odasında yapılan aramada bir dolarlık metal para, Sahil Güvenlik Ege Bölge Deniz Komutanı Kurmay Albay Murat Yılmazaslan'ın odasında ise "F serisi" bir dolarlık banknot ele geçirildi.

DARBE GÜNÜ SARI ZARFLAR İÇİNDE 1 DOLAR DAĞITILDI

Yeşilköy Hava Harp Okulu'nda, darbeden bir gün önce 20 general ile subayın katıldığı toplantı yapılmıştı. Hava Harp Okulu Destek Komutanı Albay Yusuf Özdemir'in darbe günü okulda sarı zarf içinde F serisinden birer dolar dağıttığı iddia ediliyor. Bu dağıtılan "F serisi" dolarlardan bir tanesi, darbe girişiminden tutuklanan sözleşmeli er Muhammet Ömer Saldanlı'nın üzerinden çıktı.

HARP AKADEMİLERİNDE ELE GEÇEN DOLARLAR

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki operasyonda gözaltına alınanların sayısı 44'e yükseldi ve 3 albay, 1 yarbay, 5 binbaşı 34 yüzbaşı ile 1 astsubay başçavuş gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda diğer malzemelerle birlikte 23 adet 1 dolarlık banknot ile FETÖ lideri Fetullah Gülen'e ait kitaplar da ele geçirildi.

YARBAY KARAKUŞ'TAN ELE GEÇEN DOLARLARA CEVAP:  HATIRA!

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün damadı Yarbay Hakan Karakuş'ta da 69 adet 1 dolarlık banknot ele geçirildi. Karakuş, evinde bulunan dolarların sorulması üzerine "Evimde yapılan aramada 69 adet 1 dolar buldular. Ben bu dolarları Amerika'ya tatbikata gittiğimde harcamalar sonrasında artan para üstleri şeklinde biriktirdim. Onlar hatıra olsun diye çekmecede duruyordu. Kimseye 1 dolar vermedim, kimseden de almadım. FETÖ/PDY ile bağlantım yoktur. Sülalemde de yoktur, dershaneye bile hiç gitmedim" diye konuştu.

MERKEZ VALİSİNİN EVİNDEKİ DOLARLAR

Darbe girişimin ardından FETÖ'nün kamudaki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında adreslerinde arama yapılan bir merkez valisinin evinden F serili '1 dolar'lar çıktı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından el konulan dolarlar, soruşturma kapsamında delil olarak emniyete getirildi. Bugün başlatılan operasyon kapsamında çeşitli bürokratlarla birlikte Merkez Valileri Hüseyin Avni Mutlu, Fatih Şahin, Necmettin Kalkan ve Nurullah Çınar da gözaltına alınmıştı.

KIRKLARELİ: TUĞGENERAL VE BAŞÇAVUŞ'TAKİ DOLARLAR

Darbe girişiminden 2 gün sonra soruşturma kapsamında Kırklareli'nde tutuklanan 55'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak'ın üzerinde '1 ve 5 dolar', Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli başçavuş Özcan Şahanoğlu'nun üzerinde de 1 dolarlık banknot ele geçirildi. Tuğgeneral'deki 1 doların seri numarasının ‘L' harfi ile başladığı, 5 dolarlık banknotun ‘F' harfi ile başladığı, Başçavuş'taki 1 doların seri numarasının ise ‘F' ile başladığı belirlendi.

14. MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI

14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve Sarıkamış 9. Komando Tugay Komutanlığı'nda yapılan çalışmalarda bazı askerlerin üzerinde farklı serilerde 1 dolar bulundu.

ZONGULDAK

Zonguldak Garnizon Komutanlığında görevli Jandarma Kurmay Albay Kamil Günler'in ikametinde yapılan aramada 1 dolar çıktı.

SAKARYA

Sakarya'da düzenlenen operasyonda aralarında Erenler İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Yüzbaşı Ümit Ahlat ve İstihbarat Şube Müdürünün de yer aldığı 11 asker gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin makam odası ve evlerinde arama yapıldı. Yapılan aramada, şüphelilerin üzerinden 1 dolar çıktığı öğrenildi.

MUŞ'TAKİ POLİSLER

Muş'ta darbe girişiminin yaşandığı gece kendisine verilen talimatlara uymayarak polis memurlarından darbeyi desteklemelerini istediği gerekçesiyle gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli emniyet amiri Beyhan Ceylan'ın da üzerinde 1 dolar bulundu.

ELAZIĞ'DAKİ POLİSLER

Elazığ'da gözaltına alınan 18 emniyet mensubunun üzerinden 1 dolar çıktı. Gözaltına alınan eski Bursa Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Ç.'nin üzerinde 1 dolar bulundu. Elazığ'da gözaltına alınan şüphelilerden aralarında 3'üncü ve 4'üncü sınıf emniyet müdürleri, emniyet amirleri ve bir komiserin bulunduğu 18'inin cebinden FETÖ/PDY'nin şifresi olarak tahmin edilen 1'er dolar çıktığı kaydedildi. Ağrı'da gözaltına alınan polisin üzerinde 1 dolar bulundu.

AKADEMİSYENLER

Çukurova Üniversitesi'nde 5 akademisyenin, Kanuni Üniversitesi'nde 3 akademisyenin, İstanbul Üniversitesi'nde akademisyenlerin odalarından 10 adet, Namık Kemal Üniversitesinde bazı akademisyenlerden 5 adet 1 dolar çıktı.

DİĞER ŞÜPHELİLER

-Karaman'da FETÖ/PDY'ye ait okulda muhasebeci olduğu ileri sürülen bir kişinin evinde "F serisi" dolar bulundu.
-Mersin'de FETÖ/PDY'ye örgüte finansal kaynak sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişinin üzerinden 1'er dolar çıktı.
-Kırşehir'de yurtta yapılan aramada, müdür odasında bardağın içerisine gizlenmiş "B serisi" 1 dolar, R.Y'nin cüzdanında da 1 dolar bulundu.
-Kocaeli'de gözaltına alınan 19 şüphelinin bazılarının üzerinden 1 dolar çıktı.
-FETÖ/PDY'nin sözde "Muş il imamı" olduğu gerekçesiyle İlci İmam Hatip Lisesinde meslek öğretmeni olan Bahattin Türkaslan'ın üzerinden 1 dolar çıktı.
-Sivas'ta bir okulda çelik kasada, kasanın iç yüzeyine yapıştırılmış olarak 1 dolar bulundu.
-Zonguldak'ta bazı eğitim kurumlarında 1 dolar bulundu.
-Hakim Neslihan Dağlı ile Gülüzar Gülşen Fırat adlı kişinin de üzerinde 1'er dolarlık banknotlar çıktı.
-Iğdır'da Özel İbrahim Avcı okulunda 1 dolar bulundu.
-Erzincan'da düzenlenen operasyonda 1 kişinin evinde 1 dolar çıktı.

Tekrar etmek gerekirse, önceleri bir şehir efsanesi gibi görünen ve FETÖ'de örgütsel açıdan özel anlamı olduğu dile getirilen 1 dolarlık kağıt paraların varlığı iddiası, hemen her operasyonda bu paraların ele geçirilmesiyle güçleniyor. Başlangıçta bazı sanıklarda ele geçirilen paraların, tesadüf ya da 'herkeste bu türden 1 dolar bulunabilir, neticede taşıması yasak değil' düşüncesi akıllara gelirken, bazı olaylarda ise tevil edilemeyecek yerlerde bulunması, ya da sanıkların sorguda o paralar için verdiği tuhaf ve çelişkili cevaplarla ya da yapılan itiraflarla artık bir örgütsel anlam taşıdığı kesinleşiyor.

1 DOLARI ALAN KENDİNİ VE VATANINI SATIYOR!
 
Muhterem hocaefendilerinden aldıkları okunmuş üflenmiş '1 dolar'la kafayı bulan, cennetin baş köşesine gideceklerini zannedenler, hocaefendileri tarafından böyle onore edilmeleri sonrası verilen her emri yerine getirmekten hatta vatanlarını dahi satmaktan çekinmiyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin askeri darbe girişimi' soruşturması manşetlerimiz

(26 Temmuz 2016, 19:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8307    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.644.972