Tam
EskidenYeniye
 

Burdur Savcısından FETÖ açıklaması

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, yürütülen FETÖ/PDY soruşturmalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Gözaltındaki FETÖ'cülerle ilgili açıklamalarda bulunan Sadi Doğan, Ben Fethullah Gülen'i annemden, babamdan ve çocuklarımdan daha çok seviyorum" diyenlerin olduğunu belirterek vatandaştan yardım istedi. Burdur'daki FETÖ/PDY Terör Örgütü yapılanmasının bir daha gelmemek üzere tamamen çökertileceğine vurgu yapan Başsavcı Doğan, herkes tarafından merak edilen sorulara da açıklık getirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

20.08.2016 18:59 Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, yürütülen FETÖ/PDY soruşturmalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye'ye zarar veren bir eylem olduğunu ve bunun bedelini ödemesi gerekenlerin mutlaka cezasını çekeceğini vurgulayan Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, "Ben facebook sitemde bir açıklama yaptım, inanarak yaptığım bir açıklamadır. Darbe nedir sorusunu 6 yaşındayken 1980 darbesince karşılaştığımız zaman hafifçe algılamaya çalışıyorduk. O gün Kenan Evren'in askeri kıyafetli resimlerini babalarımız, komşularımız araçlarına ya da pencerelerine asıyorlardı çünkü darbe olmuştu ve o darbenin yanında durmayan herkes gözaltına alınıyordu. Türkiye o darbeden dolayı çok büyük sıkıntı çekti hala o darbenin sonuçlarını tartışmaya devam ediyorken, 15 Temmuz'da kalkışılan bu darbe inanın o kadar ağır bir şey ki, ülkemiz açısından, dünyadaki yeri açısından, demokrasi ve özgürlükler açısından inanılmaz şekilde Türkiye'ye zarar veren bir eylem oldu ve bunun bedelini ödemesi gerekenler mutlaka ödeyecekler" dedi.

BU YAPININ YENİDEN DARBE YAPABİLECEĞİNE YA DA PEYGAMBER OLDUĞUNA İNANANLAR VAR

Burdur'daki FETÖ soruşturmalarında FETÖ mensuplarının ifadelerinde, "Ben Fethullah Gülen'i annemden, babamdan ve çocuklarımdan daha çok seviyorum" dediğini, Terörist Başı Fetullah Gülen'in mehdi ya da peygamber olduğunu düşünenlerin olduğunu anlatan Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, "Bizim yaptığımız soruşturmalarda hala bu yapının yeniden darbe yapabileceğine inanan insanlar var. Hala Fetullah Gülen'in mehdi olduğuna ya da peygamber olduğuna inanan insanlar var ve onun tekrar bu mücadeleyi başaracağına inanan insanlar olduğunu görüyoruz. Bu insanların içinde hala bir kısmının 'Ben Fetullah Gülen'i annemden, babamdan ve çocuklarımdan daha çok seviyorum' dediğini görüyoruz. Şimdi bu kadar inanan bir itaat zinciri olan bir yapıdan endişe etmek lazımdır. Toplumun da gerçekten endişe etmesi lazımdır. O nedenle bu soruşturmaları aralıksız bir şekilde devam ettireceğiz, Türkiye bunu başarmak zorunda aksi halde yeni bir tehlike dalgasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Şu ana kadar ülke genelinde yanlış hatırlamıyorsam 18 bin tutuklu var, yine yüksek sayıda işlem yapılan kişi sayısı var. Ancak bu yapılması gereken soruşturmaların bizim tahminlerimize göre hala yüzde 30 - 40 seviyelerinde olduğudur, bütün unsurlarıyla bu yapının çökertildiğini söylemek henüz mümkün değildir. O nedenle dikkat ederseniz, Cumhurbaşkanımız da, meydanlardaki nöbet süresini uzatarak, (geçen Çarşamba) itibariyle sonuçlandırdı. Bu bizim bakış açımızdan doğru bir eylemdir, çünkü hala dediğimiz gibi bu yapının unsurları yeniden kalkışabileceklerini birçok ortamda söylediklerini görüyoruz ve gözlemliyoruz" diye konuştu.

"VİCDAN YAPMAYIN ADALETE TESLİM EDİN"

Vatandaşın FETÖ/PDY'ye bağlı kişilerin Cumhuriyet Baş Savcılığına ihbar etmeleri gerektiğini söyleyen Doğan; 'Bu insanların çocukları var, aileleri var, onlar ne olacak ya da ihbar edersek onların çocuklarına ya da ailelerine zarar vermiş olacağız' diye düşünen insanların, vicdan muhasebesini bırakarak, hemen Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmelerini isteyen Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, "İdari ve Adli yönden yapılanlardan sonra bir kısım vatandaşlarımız da vicdan muhasebesi yapıldığını görüyoruz. Bu düşünceyi yok etmek lazımdır. Zira, az önce söylediğimiz gibi bugün yönetenlerin tamamı ya da bugün iş sahibi olanların tamamına yaptırım gelecekti. Bugün, devletin meşru olarak, hukuki olarak yaptığı uygulamaların tam tersine darbeci zihniyet, kendi amaçlarına hizmet etmeyen tüm insanları, tüm kamu görevlilerini, tüm toplumu yok edecekti ve biz şu anda en hukuki bir şekilde, devletin yapması gereken soruşturma şeklinde ya da idari tedbirler şeklinde bunu yaparken, darbeci yapı bunu yapmayacaktı. Lütfen, toplum bunu görsün. Mısır'da başarılı olan darbecilerin ne yaptığını görsün, meşru bir seçim oldu ve Cumhurbaşkanı Mursi seçildi değil mi? Sonra darbe geldi ve o meşru seçimde Cumhurbaşkanı seçen kişiler darbeye hayır dedikleri için meydanlarda, terörist ilan edildiler, öldürüldüler ya da şu anda Cezaevindeler, şayet 15 Temmuz'daki darbe başarılı olsaydı, bugün toplumda belki vicdan yapan 'Acaba ne oluyor?' diye sızlanan insanların bir çoğu cezaevinde olacaktı ve bir çoğunun çocuğunun geleceği, kendi geleceği kararacaktı. İnsanlarımızın bu hususa eğilmelerini ve bu yapılanlara kesinlikle destek olmalarını, bu yapının içinde olanları da bize bildirmelerini istiyoruz" şeklinde konuştu.

"BU TEREDDÜTLERİ KALDIRMAK GEREKİYOR"

FETÖ mensuplarının kendi ayaklarıyla Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek, yapıyla ilgili önemli bilgileri vermeleri halinde Şahsi Cezasızlık Sebepleri olduğu için ceza tedbiri uygulanmayacağını ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, "İşin bir de ikinci yönü var. Ceza Kanunu'muzun 221'nci maddesinde bu yapıyla bağlı olanların kendiliklerinden biz kendilerine gelmeden önce bize gelmeleri halinde, örgütle ilgili ayrıntılı bilgiler vermeleri halinde, şahsi cezasızlık halleri var. Bununla ilgili Burdur Cumhuriyet Başsavcılığımıza ciddi müracaatlar oldu ve biz onları kanuni tedbirlerle gereğini yaptık ve bıraktık. Bu hususun da kamuoyunda tartışılmasını istiyoruz, gazetecilerimizin bu hususu işlemesini istiyoruz. Çünkü bu yapıyı en iyi bilen orada yaşayan insanlar ya da o yapıya hizmet eden insanlar, 15 Temmuz itibariyle 17-25 Aralık'tan sonra hala tereddüt yaşayan, hala devlet mi haklı, bu yapı mı haklı diye tereddüt yaşayan insanların 15 Temmuz'dan sonra bu tereddüdü kafalarından kaldırmaları gerekiyor. Bu nedenle kafalarında tereddüdü kalkan tüm kamu görevlisi veya vatandaş ya da esnafımızın kim varsa, gelip Cumhuriyet Başsavcılığımıza ya da Türkiye'deki bütün Cumhuriyet Başsavcılıklarına 'Ben bu yapının içindeydim, şu faaliyetlere katıldım, bu yapıyı yönetenler şunlardır, zorladılar' gibi bilgi vermeleri halinde kendileri hakkında cezasızlık sebepleri olduğu için bir ceza tedbiri uygulanmayacağını buradan belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"BU YAPIYI GERİ GELMEMEK ÜZERE ÇÖKERTECEĞİZ"

Burdur'daki FETÖ bağlantılarının geri gelmemek üzere çökerteceklerini vurgulayan Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, "Tehdit devam ediyor ve darbe başarılı olsaydı, bugünün siyasetçileri, bugünün işadamları veya ekonomistleri yer değiştirecekti. Biz tabağın ters yüzünü yaşıyor olacaktık. O nedenle bu yapıyla ilgili mücadelede her kesimin, hem devlete, hem de Cumhuriyet Başsavcılıklarına destek vermesi gerekiyor. Biz de bu yapıyı Burdur'da geri gelmeyecek şekilde çökertmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Şu anda Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı olarak yaptığımız soruşturma veya yapmayı düşündüğümüz soruşturma açısından yüzde 50'lerin üzerine çıktığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki 10 - 15 gün sonra bir miktar daha rahatlayacağımızı ve rutin soruşturmalara başlayacağımızı düşünüyoruz. Şu anda hızlı bir şekilde bu yapının tepesi olan, yönetici olan, finans sağlayan ya da bu yapıya eleman kazandıran kişilerle ilgili gözaltı tedbirimiz ve diğer tutuklama ve adli kontrol tedbirimiz hızla devam etmektedir" şeklinde konuştu.

"YARGILAMA SÜRECİNE EL KOYMAK YOK SADECE TEDBİR KARARI VAR"

FETÖ operasyonları kapsamında kamuoyunda da sık sık dile gelen gözaltına alınan veya açığa alınanların mal varlığına el konulması konusuna da açıklık getiren Başsavcı Doğan, gözaltına alınan işadamları ve memurların yalnızca mallarına tedbir konulduğunu ve el koyma gibi bir durumun olmadığını söyledi.

Bunun da mal varlıklarının başkalarına kaydırılmasını engellemek maksatlı bir işlem olduğuna dikkat çeken Başsavcı Doğan ilerleyen zamanlarda suçlu bulunmaları halinde mal varlıklarına el konulabileceğini söyledi.

(20 Ağustos 2016, 18:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8470    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.278.505