Tam
EskidenYeniye
 

Kamikaze hakimden şok savunma

Paralel Yapı soruşturmaları kapsamındaki tutuklu polisleri korsan kararlarla tahliye etmeye kalkıştıkları için adları 'kamikaze hakimler' olarak anılan ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'in Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yargılanmasına devam edildi. Özçelik, 'Darbe silahla da uçakla da yapılsa bu bize isnat edilen örgütün silahlı olduğu anlamına gelmez, eylemlerin somut olarak ortaya konulması, bunların tüm unsurlarının somut delillerle ispatlanması gerekir' şeklindeki skandal bir savunma yaptı. Duruşmada sanıkların tutukluluk hallerine dair görüşü sorulan savcı ise çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Kamikaze girişimini ilginç ifadelerle anlatan savcı, iki hakimin feda edilmesi pahasına tutuklu polislerin tahliyesinin neden önemli olduğu konusunun da irdelenmesi gerektiğine işaret eden Savcı Zeybek, polislerin tahliyesi halinde 15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol alarak, darbe girişimine katkı sağlamalarının amaçlandığını söyledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.09.2016 19:02 Paralel Yapı soruşturmaları kapsamındaki tutukluların tahliyesini kararlaştıran ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'in Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yargılandığı davaya devam edildi.

Özçelik, "Darbe silahla da uçakla da yapılsa örgütün silahlı olduğu anlamına gelmez" şeklindeki skandal sözleriyle FETÖ'yü savundu.

Yargıtay konferans salonundaki duruşmada heyete, Yargıtay 16. Ceza Dairesi Üyesi Muhsin Şentürk başkanlık etti. Sincan F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Metin Özçelik ve Mustafa Başer, salona jandarma eşliğinde getirildi. Duruşmaya, sanık avukatlarından Semra İşler Albayrak mazeret bildirmesi nedeniyle katılmazken, avukat Önder Durdu salonda hazır bulundu. Duruşma, sanık Özçelik'in savunmasıyla kaldığı yerden devam etti. Hakkındaki "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasını reddeden Özçelik, kendisinin ve Mustafa Başer'in, kim yapmış olursa olsun 15 Temmuz darbe girişimiyle ilişkilendirilemeyeceklerini savundu.

Özçelik, "Darbe silahla da uçakla da yapılsa örgütün silahlı olduğu anlamına gelmez. Darbe suçu, darbe suçudur. Sorumlusu kimse o cezalandırılır. Öncelikle üyesi olduğum iddia edilen örgütün, terör örgütü olup olmadığı tartışılmalı. Tüm deliller ortaya konulmadan 'FETÖ/PDY terör örgütü' demek hukuken mümkün değil. Hakimleri terör örgütü üyeliğinden tutuklamak için öncelikle eylemlerin somut olarak ortaya konulması, bunların tüm unsurlarının somut delillerle ispatlanması gerekir. Ardından, hakimlerin bu örgüte üye olup olmadıklarının somut delillerle ortaya konulması gerekir. İnsan verdiği bir karar nedeniyle bir günde terörist olur mu? Meslek hayatımın 8 yılında terör mahkemelerinde çalıştım. Ben terör örgütü üyesiysem, verdiğim tüm kararları yinelemek gerekir."

Özçelik savunmasında, Fetullah Gülen hakkında terör örgütü üyeliğinden açılan davada beraat kararını onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi ile buna yapılan itirazı reddeden Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun 2008'deki kararlarından bölümler okudu.

Özçelik, ikinci gün devam eden duruşmada ise iddianamede yer alan ve görüştüğü belirtilen kişiler ve tarihlerle ilgili açıklama yaptı.

Metin Özçelik, savunmasının sonunda, görüştüğü belirtilen bu kişilerden bazılarının tanık olarak dinlenmesi talebinde bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesinden, üyesi olmakla suçlandığı FETÖ/PDY'nin örgüt olup olmadığı konusunda somut veri, bilgi, belge bulunup bulunmadığının sorulmasını isteyen Özçelik, Tahşiye, Selam-Tevhid, MİT tırları dosyalarının bu davayla birleştirilmesini talep etti.

MAHKEME BAŞKANINDAN ÖZÇELİK'E TEPKİ

Özçelik'in "Bu, bir savunma değildir." demesi üzerine Mahkeme Başkanı Şentürk, "Bu kadar konuşuyorsunuz, 11 celse oldu, ondan sonra 'Savunma değildir' diyorsunuz. Savunma değil de nedir? Bu yaptığınız mahkemeyle alay etmek gibi bir şey." şeklinde konuştu.

Konuşmasını sabırla dinlediği için mahkeme heyetine teşekkür eden Özçelik, süre anlamında yeterli imkan verildiğini ancak cezaevinde bilgisayar kullanımı konusundaki sıkıntılar nedeniyle dosyayı tam inceleyemediğini ve bu nedenle buna ön savunma dediğini söyledi.

Mahkeme Başkanı Şentürk ise Özçelik'in atılı suçlarla ilgili konuştuğunu belirtti.

Dosyanın eylem ve fiil etrafında inceleneceğini, savunmanın da bu çerçevede yapılması gerektiğini anlatan Şentürk, defalarca tekrara girmesine rağmen savunmayı sabırla dinlediklerini ifade etti.

Şentürk, "Her şeyin bir makul olanı, ortalaması var. Başından beri nezaket içinde hareket ettik ama sizin de buna uygun hareket etmenizi bekliyoruz." dedi.

Savunmasını tamamlayan Özçelik, Yargıtay'ın yapısında değişiklik yapan son yasal düzenlemenin iptali için Yargıtay tarafından Anayasa Mahkemesine başvurulmasını istedi ve beraat talebinde bulundu.

HAKİM MUSTAFA BAŞER SAVUNMA YAPMADI

Yargıtay Konferans Salonundaki duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, sanık Metin Özçelik'in savunmasını tamamlamasının ardından söz verilen sanık Mustafa Başer, salonda avukatı bulunmadığından savunmasını daha sonra yapmak istediğini söyledi.

SAVCININ GÖRÜŞÜ

Duruşmada, Savcı Kenan Zeybek'ten sanıkların tutukluluk durumuna ilişkin görüşü soruldu.

Zeybek, Türkiye'de hakim ve savcıların etik kurallarıyla ilgili en önemli metnin Bangalor Yargı Etiği İlkeleri olduğunu, bu metnin HSYK tarafından benimsenip, Adalet Bakanlığınca da genelge şeklinde tüm hakim ve savcılara gönderildiğini hatırlattı. Zeybek, bu nedenle hakim ve savcıların bu kurallara göre görevlerini yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

Sanıkların, verdikleri kararların yargısal, hukuki olduğunu savunduklarını belirten Zeybek, öncelikle sanık hakimlerin kim olduklarının tekrar ortaya konulması gerektiğini ifade etti.

Özçelik'in 2006-2014, Başer'in ise 2011-2014 yılları arasında, "FETÖ/PDY üyesi yargı mensuplarının yuvalandığı özel yetkili mahkemelerde görev aldıklarını, bu mahkemelerin uygulamaları göz önüne alındığında, burada görev yapanların kamuoyunda FETÖ/PDY üyesi olduğuna dair yaygın ve haklı bir kanaat oluştuğunu" kaydeden Zeybek, iki hakimin HSYK tarafından meslekten ihraç edildiklerini de hatırlattı.

-"Polis teşkilatına sızdırıldılar"-

Özçelik ve Başer'in tahliye kararı verdiği tutuklu polislerin durumuna da bakmak gerektiğini belirten Savcı Zeybek, bu kişiler hakkında, "FETÖ/PDY üyesi olarak, Türkiye'yi uluslararası alanda zor durumda bırakmak, El Kaide'ye yardım ettiği algısı oluşturmak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" gibi suçlardan 7 ayrı soruşturma dosyası bulunduğunu belirtti. Zeybek, bu kişilerin, terör örgütünce yetiştirilerek, polis teşkilatına sızdırıldığını aktardı.

Zeybek, örgütün Türkiye Cumhuriyeti'ni ele geçirmeye yönelik faaliyetlerinden sonuç alamayınca Türk Silahlı Kuvvetlerinden gasp ettiği tank, uçak, harp silahlarıyla çok sayıda vatandaşın öldüğü ve yaralandığı 15 Temmuz darbe girişimine kalkışarak, ülkede kaos ve iç karışıklık ortamı yaratmaya çalıştığını anlattı.

-"Küheylan gibi şahlanıp, üveyik gibi kanatlandılar"-

Bu olayla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in, 19 Nisan 2015'te bir internet sitesinde yayınlanan konuşmasından alıntılar okuyan Zeybek, Gülen'in "Mukaddes Çile ve İnfak Kahramanları" başlıklı sohbetinde, FETÖ/PDY üyeliğinden tutuklu bulunanların içeride "Medrese-i Yusufiye yaşayıp, mukaddes çile çektiklerini" söylediğini aktardı.

Gülen'in tutuklu polislerin tahliyelerini sağlamak için dışarıdaki örgüt üyelerinin "küheylan gibi şahlanıp, üveyik gibi kanatlanarak, ellerinden gelen gayreti göstererek infak kahramanlığı yapmış sayılacaklarını" söylediğini belirten Zeybek, "Gülen'in dua kisvesi altında bu talimatı vermesi üzerine, sanıkların hukuku eğip bükerek, bunu yerine getirme kaygısıyla bir küheylan gibi şahlanıp, üveyik gibi kanatlandıkları görülmüştür" dedi.

Fetullah Gülen'in bu talimatı üzerine, 20 Nisan 2015'te tutuklu polislerin avukatlarının aynı gün aynı saatte Özçelik'e dilekçe vererek, hakimin reddi talebinde bulunduklarını ifade eden Zeybek, Özçelik'in, yasal görevi olmamasına rağmen, reddi hakim talebini kabul ettiğini ve tahliye için nöbetine denk getirdiği Başer'i görevlendirdiğini anlattı.

Bu şekilde, "cenazeyi kaldırma görevi" verilen Başer'in de tutukluların tahliyesini kararlaştırdığını söyleyen Zeybek, Gülen'in talimatıyla verilen kararların, yargı etik kurallarına uygun olmadığının görüldüğünü aktardı.

Zeybek, "Yargı etiği ile bağdaşmayacak şekilde, sanıkların 'küheylan gibi şahlanıp, üveyik gibi kanatlanarak', hukuku eğip bükerek verdikleri kararın 'yargı kararı', 'yargısal takdir' gibi kavramlarla izah edilemeyeceği açıktır. Bu kararlar, örgüt liderinin talimatıyla, örgütsel faaliyet kapsamında, mahkeme kararı kisvesine büründürülerek, çekecekleri sıkıntının günahlarına kefaret olacağı düşüncesiyle verilmiştir" diye konuştu.

-"İki hakimin feda edilmesi pahasına tutuklu polislerin tahliyesi..."-

İki hakimin feda edilmesi pahasına tutuklu polislerin tahliyesinin neden önemli olduğu konusunun da irdelenmesi gerektiğine işaret eden Savcı Zeybek, polislerin tahliyesi halinde 15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol alarak, darbe girişimine katkı sağlamalarının amaçlandığını söyledi.

Zeybek, darbe gecesi kullanılan zırhlı araçlar içerisinde görevden uzaklaştırılan eski polislerin yakalandığının bilindiğini, tutuklu polislerin salıverilmemesiyle devletin darbe girişiminden daha fazla zarar görmesinin engellendiğini vurguladı.

Kenan Zeybek, FETÖ'nün darbe girişiminin iç yüzünü ortaya koymaya yönelik olarak Anadolu Ajansının (AA) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hazırladığı "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabı ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan "Türkiye'de Gerçekleşen 15 Temmuz 2016 tarihli Darbe Girişimi'nin Arkasındaki Terör Örgütü" adlı kitabını dosyaya sundu.

Savcı Zeybek'in mütalaasının ardından sanıklara sözleri soruldu. Hakkındaki suçlamaları reddeden Özçelik, tahliyesine karar verilmesini istedi. Sanık Mustafa Başer de suçlamaları reddederek, "Tahliye talebim yok, takdir yüce heyetin" dedi.

Verilen aranın ardından, sanıkların tahliye taleplerinin reddine, tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Duruşmaya, 28 Eylül Çarşamba günü sanık Mustafa Başer'in savunmasıyla devam edilecek.

28 EYLÜL'DEKİ DURUŞMADA YAŞANANLAR

28.09.2016 18:51 "Paralel Yapı" soruşturmaları kapsamındaki tutukluların tahliyesini kararlaştıran ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'in Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yargılandığı davaya 28 Eylül'deki duruşmayla devam edildi.

"Paralel Yapı" soruşturmaları kapsamındaki tutukluların tahliyesini kararlaştıran ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'in Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yargılandığı davaya devam edildi.

Yargıtay konferans salonundaki duruşmada heyete, Yargıtay 16. Ceza Dairesi Üyesi Muhsin Şentürk başkanlık etti. Sincan F Tipi Cezaevinde tutuklu olan Metin Özçelik ve Mustafa Başer, salona jandarma eşliğinde getirildi. Duruşmaya, sanık avukatlarından Önder Durdu mazeret bildirmesi nedeniyle katılmazken, avukat Elkan Albayrak salonda hazır bulundu.

Duruşmada, savunma için söz verilen sanık Başer, cezaevi koşullarında sıkıntı çektiklerini, savunmaya hazırlanmak için yeterli imkanlarının bulunmadığını ileri sürdü. Başer, dosya kapsamındaki belgelere ulaşma konusunun da kendileri için ciddi bir sorun olduğunu belirterek, bu yüzden tam olarak neden yargılandıklarını bilmediklerini söyledi.

Görünümü itibariyle bağımsız, tarafsız bir mahkemede yargılanmak istediğini ifade eden Başer, 2014'te göreve gelen HSYK üyelerinin iktidarın desteğiyle seçildiklerini, Yargıtayın yeni üyelerinin de bu şekilde oluşan HSYK tarafından seçildiğini ileri sürdü.

Sulh ceza hakimliklerinin ise "paralelcileri" tutuklamak için kurulduğunu savunan Başer, sulh ceza hakimliklerinin ve Yargıtay 16. Ceza Dairesi heyetinin "tabii hakim" ilkesine uygun olmadığını iddia etti.

Başer, dairenin ve heyetin oluşumuna ilişkin yasal düzenleme ile sulh ceza hakimliklerinin kurulmasına ilişkin yasa hükmünün iptali için Anayasa Mahkemesine başvurulmasını istedi.

Verilen aranın ardından Sanık Başer'in talebini değerlendiren heyet, talebi, hukuka aykırılık bakımından ciddi görülmemesi nedeniyle reddetti.

DARBE GİRİŞİMİ...

Savunmasına devam eden Başer, 15 Temmuz 2016'da menfur bir darbe teşebbüsü yaşandığını ifade ederek, "Kim yaptıysa lanetliyorum" dedi.

Olaydan sonra cezaevi şartlarının kendileri için zorlaştığını dile getiren Başer, bazı avukatlarının tutuklanma endişesiyle duruşmaya gelmediğini, bazı avukatlarıyla da yüksek ücretler istedikleri için anlaşamadığını anlattı. Başer, bu durumun savunma hakkını kısıtladığını ileri sürdü.

Sanık Başer, mahkeme kararı olmasına rağmen cezaevinde savunma için kendilerine yeteri kadar bilgisayar kullanma imkanı sağlanmadığını, bu durumun da savunma hakkını ihlal ettiğini savundu.

Başer, HSYK müfettişlerinin yetkileri olmadığı halde Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesinden haklarında yakalama ve tutuklama kararı vermesini istediklerini, yetkisiz mahkemenin de bu kararı verdiğini iddia etti.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesinin tutuklanmalarına ilişkin kararı ile iddianame yerine geçen son soruşturma kararının hukuka, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine ve anayasaya aykırı olduğunu savunan Başer, şunları söyledi:

"Eylemimin ne olduğunu, ne yaparak terör örgütü üyesi olduğumu bilmiyorum. Darbe yapmakla suçlanıyorum. Hakkımda yakalama kararı çıktığını öğrendiğimde koşa koşa adliyeye gittim, teslim oldum. Pişman değilim. Bakmadığım terör örgütü davası kalmadı. Birçok tutuklama, birçok tahliye kararı verdim. Bir yargıcın yasayı uygulamaktan başka derdi olamaz. Ben bu tahliye kararını verirken, Türkiye'de az da olsa hukuk olduğuna inanıyordum. Hiçbir delil olmadan bu kadar insan tutuklanamazdı. Ama böyle olmadığını tutuklandığım gün acı acı öğrendim. Verdiğim karardan pişman değilim, kararın tamamen arkasındayım. Bu sıkıntıları çekmek demek ki benim kaderimmiş."

Duruşmaya, yarın Başer'in savunmasıyla devam edilecek.

29 EYLÜL'DEKİ DURUŞMADA YAŞANANLAR

29.09.2016 19:28 "Paralel Yapı" soruşturmaları kapsamındaki tutukluların tahliyesini kararlaştıran ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'in, Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yargılandığı davaya devam edildi.

Yargıtay konferans salonundaki duruşmada, Sincan F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Metin Özçelik ve Mustafa Başer salona jandarma eşliğinde getirildi.

Duruşmaya, sanık avukatlarından Önder Durdu ile Elkan Albayrak, mazeret bildirmeleri nedeniyle katılmadı.

Önceki duruşmada savunmasına başlayan sanık Başer'in savunmasına avukatı hazır bulunmadığından devam edilemedi.

Duruşmada, sanıkların tutukluluk halinin devam edip etmemesine ilişkin görüşü sorulan Savcı Kenan Zeybek, tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Savcının görüşü üzerine söz alan sanıklar Özçelik ve Başer, kaçma ve delilleri karartma şüpheleri bulunmadığını savunarak, tutuklu bulundukları sürenin göz önüne alınmasını talep etti.

Sanık Metin Özçelik, tahliyesine karar verilmesini talep etti. Mustafa Başer ise "Türkiye'nin geldiği son durumda tahliyeme karar vermeyeceğinizi bildiğim için takdiri yüce heyete bırakıyorum." dedi.

Verilen aranın ardından Yargıtay 16. Ceza Dairesi heyetince, "atılı suçlarla ilgili öngörülen ceza miktarı, sanık Başer'in savunmasının tamamlanmamış olması, delilleri karartma ve kaçma şüphelerinin bulunması ve adli kontrol şartlarının yetersiz kalacağı" gerekçesiyle sanıkların tahliye taleplerinin reddine ve tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Duruşmaya, sanık Başer'in savunmasıyla 10 Ekim Pazartesi günü devam edilecek.

Paralel yapı-25 Nisan (2015) '25 Nisan kamikaze/yargısal darbe girişimi' manşetlerimiz

(28 Eylül 2016, 19:02), son güncel.: (29 Eylül 2016, 19:28)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8716    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.602.296