Tam
EskidenYeniye
 

Yarbay Dönmez, Ergenekon´un en tehlikeli biriminin üyesi

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez´in örgütün en tehlikeli operasyon birimi olduğu belirtilen ve operasyon esnasındaki öldürme ve ortadan kaldırma, ihanet eden örgüt üyelerini infaz etme gibi kirli işlerini yürüten ve acımasız subaylardan oluşan ´Kontrol Dairesi´nde görevli olduğu iddia edildi. Bu kirli bölümün diğer bir üyesi olarak da Binbaşı Fikret Emek gösteriliyor. Hücre yapılanması şeklinde düzenlenen ´Kontrol Dairesi´nin üyelerinin doğrudan ´Bir Numara´ya bağlı olduğu bildiriliyor ve dairenin görevi, örgütün anayasası olarak nitelendirilen ´Ergenekon Analiz, Yeni Yapılanma Yönetim ve Geliştirme Projesi´ başlıklı dokümanda açık ve net olarak açıklanıyor. Yarbay´ın TSK silahlarını çalmak suçlamasıyla askeri mahkemede yargılandığı davanın bugünkü 3. duruşmasında ise çarpıcı olaylar yaşandı. Bulunan silah ve krokinin polis tarafından konulduğu iddiasını sürekli tekrarlayan Yarbay Dönmez, polisin olay yerine herhangi bir şey bırakma şüphesini ortadan kaldırmak için askeri savcının tavsiyesiyle aramalar sırasında olay yerinde bulunduklarını söyleyen çok sayıdaki asker tanıklar tarafından yalanlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Yarbay Dönmez, Ergenekon´un en tehlikeli biriminin üyesi

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez´in örgütün en tehlikeli operasyon birimi olduğu belirtilen ve operasyon esnasındaki öldürme ve ortadan kaldırma, ihanet eden örgüt üyelerini infaz etme gibi kirli işlerini yürüten ve acımasız subaylardan oluşan ´Kontrol Dairesi´nde görevli olduğu iddia edildi. Bu kirli bölümün diğer bir üyesi olarak da Binbaşı Fikret Emek gösteriliyor. Hücre yapılanması şeklinde düzenlenen ´Kontrol Dairesi´nin üyelerinin doğrudan ´Bir Numara´ya bağlı olduğu bildiriliyor ve dairenin görevi, örgütün anayasası olarak nitelendirilen ´Ergenekon Analiz, Yeni Yapılanma Yönetim ve Geliştirme Projesi´ başlıklı dokümanda açık ve net olarak açıklanıyor. Yarbay´ın TSK silahlarını çalmak suçlamasıyla askeri mahkemede yargılandığı davanın bugünkü 3. duruşmasında ise çarpıcı olaylar yaşandı. Bulunan silah ve krokinin polis tarafından konulduğu iddiasını sürekli tekrarlayan Yarbay Dönmez, polisin olay yerine herhangi bir şey bırakma şüphesini ortadan kaldırmak için askeri savcının tavsiyesiyle aramalar sırasında olay yerinde bulunduklarını söyleyen çok sayıdaki asker tanıklar tarafından yalanlandı. Askeri Mahkeme heyeti duruşmayı 25 Ağustos´a ertelerken Yarbay Mustafa Dönmez´in tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.

Üçüncü iddianamede ´Bir Numara´ olarak tabir edilen örgüt liderine bağlı olan ve diğer örgüt mensupları tarafından kimlikleri bilinmeyen ´Kontrol Dairesi´ üyelerine ilişkin tespitler de yer alıyor. Örgütün anayasası olarak nitelendirilen Ergenekon Analiz, Yeni Yapılanma Yönetim ve Geliştirme Projesi başlıklı dokümanda söz konusu birimin görevi açık ve net olarak açıklanıyor.

BİRİMİN GÖREVİ: TEMİZLİK YAPMAK!

Gizliliğine ayrıca önem verilen belgeye göre, Kontrol Dairesi, Ergenekon. Belgesinde, Bu dairenin varlığından Ergenekon Örgütü Başkanı/Komutanı´ndan başkaca hiç kimsenin bilgisi olmaması kesin bir gerekliliktir. Operasyonlarda yer alması zorunlu olan bu dairede yer alan ajanların ilk görevi; operasyon alanı içinde bulunmak, operasyon esnasında temizleme ve ortadan kaldırma gibi işlemlerde doğabilecek sorunları çözümlemektir. İkinci bir görevleri, karşı istihbarat örgütlerine geçen, yakalanan veya operasyon amacına aykırı hareket eden herhangi bir ajanı öldürmektir. ifadelerine yer veriliyor. Kontrol Dairesi´nde görevlendirilecek ajanların, mutlaka Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinden ve özel operasyon ünitelerinden çok dürüst, güvenilir kişilerden seçilmesi gerektiği yazıyor. Bu ajanların merhametsiz olması ve bağımsız görev yapabilmesi gerektiği bildiriliyor.

EMİRLER DOĞRUDAN ´1 NUMARA´DAN

Emirleri doğrudan Ergenekon Komutanı´ndan alacağı, üst yöneticiler ve örgüt personeli ile ajanları tarafından bilinmemesi gerektiği vurgulanıyor. İlk iddianamede, Özel Kuvvetler´den emekli Fikret Emek´in Kontrol Dairesi´nde görevli olduğu ileri sürülüyor. Üçüncü iddianamede ise aynı soruşturma kapsamında tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez´in doğrudan ´Bir Numara´ya bağlı olduğu ve Kontrol Dairesi´nde görevli bulunduğu aktarılıyor. Dairenin hücre yapılanması şeklinde düzenlendiği ifade ediliyor. ( Zaman)

Tankçı yüzbaşı: ´Askeri savcı bana aramada herhangi bir şüphe doğmaması için odada bulunmamı söyledi. Güvensizlik değil ama polisin herhangi birşey koymaması için özellikle böyle davrandık!´

Asker tanıklar, Yarbay Dönmez´in ´silahları polis koydu´ iddiasını yalanladı

14 Ağustos 2009: Ankara Yenikent´teki Zir Vadisi´nde ele geçirilen Ergenekon cephaneliğiyle ilgili yargılanmasına başlanan Yarbay Mustafa Dönmez´in ´silahları ve krokileri polis koydu´ iddiası tanıklar tarafından yalanlandı. Dönmez´in, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi´nde, ´askeri eşyayı gizlemek´ suçundan yargılanmasına devam edildi. Askeri mahkemede görülen üçüncü duruşmada ilk olarak söz verilen Topçu Kıdemli Albay Ahmet Şahin, Yarbay Dönmez´in Yenikent´teki evinin kendi nezaretlerinde arandığını söyledi. Polisin bulduğu materyalleri tek tek görerek tutanağı imzaladıklarını anlatan Albay Şahin, delillerin cumhuriyet savcısının onayı ile toplandığını kaydetti. Tanık Teğmen Ferdi Gökçe ise arama sırasında odadan hiç ayrılmadığını belirterek, Polisin silahları koyması mümkün değildir. dedi. Lojman Üst Yönetim Kurulu Başkanı Yüzbaşı Mustafa Timuçin Tıraş ise, ´arama yapan polislerin konuşmaları ve yaptıklarının yoruma açık olmadığını´ belirterek, ´Polisler katakulliye getirme çabasında değillerdi. Düzenli ve düzgün bir şekilde aradılar. Bizden bir şey kaçırdıkları yönünde bir kanaat edinmedim. diye konuştu. Söz alan Yarbay Dönmez, iftiraya uğradığını savunurken, duruşmayı 25 Ağustos´a erteleyen mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

´Silahları ve krokileri polis koydu´ iddiası çürüyünce Yarbay Dönmez ve avukatı, bu kez lojmanların güvenli olup olmadığını sorguladı. Lojmanlarda iki deposunun bulunduğunu ve buraların aranıp aranmadığını soran Dönmez, tanıklara özellikle lojmanlarda herhangi bir hırsızlık olayının yaşanıp yaşanmadığını ısrarla sordu. Yarbay Mustafa Dönmez´in ´askeri eşyayı gizlemek´ suçundan yargılanmasına Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi´nde devam edildi. Duruşmada Mahkeme heyeti, Dönmez´in Yenikent´teki evinde yapılan aramada yer alan subayları tanık olarak dinledi. Delillerin cumhuriyet savcısının onayı ile toplandığını kaydeden tanık Topçu Kıdemli Albay Ahmet Şahin, Merkez Komutanlığı´nın emriyle aramalarda inzibat personelinin hazır bulundurulduğunu açıkladı. Aramalara katılan Üsteğmen Murat Gazi Çeşitçioğlu da kendisinin yatak odasını aradığını söyledi. Yanında bir polis memurunun bulunduğunu ifade eden Çeşitçioğlu, 3 tabanca, 5-6 SİM kart ve çok sayıda CD bulduğunu vurguladı. Yarbay Mustafa Dönmez´in Lojmanın altında 2 depom var. Burada arama yaptınız mı? şeklindeki sorusuna Çeşitçioğlu, bununla ilgili bir aramanın yapılmadığını dile getirdi.

Dönmez´in silah ve krokileri polisin koyduğu yönündeki iddiaları ise Teğmen Ferdi Gökçen çürüttü. Polisin arama yaptığını, kendisinin nezaret ettiğini anlatan Gökçen, yatağın altından 2 Kaleşnikof marka silahın çıktığını söyledi. Silah bulununca odaya cumhuriyet savcısının çağrıldığını ifade eden Gökçen, polisin koyma ihtimalinin bulunmadığını vurguladı. Gökçen, ilk başta 3 polisle arama yapıldığını, daha sonra diğer odalarda aramalar bittiği için tüm yoğunluğun kendi bulunduğu odaya verildiğini kaydetti. Odadan arama sırasında hiç çıkmadığını vurgulayan Gökçen, Benim odada bulunduğum sırada görmeden silahların konulması mümkün değildir. diye konuştu. Polisin beze sarılı silahları çektiğini ve açtığını gördüğünü dile getiren Gökçen, polislerin de arama sırasında oda dışına gitmediğini belirtti. Polislerin odadaki raflardan aldıkları ajanda ve dokümanları önce incelediklerini, Cumhuriyet savcısına sorduktan sonra da delil olarak ayırdıklarını anlatan Gökşen, odadan 2 kaleşnikof tüfek, onlara ait şarjör, mermi, gece görüş dürbünü ve çok sayıda doküman bulunduğunu kaydetti.

Teğmen: Tüfekleri polisin koyma ihtimali yok

Tüfekleri, odadaki yatağın altından beze sarılı şekilde polislerin çıkardığını ifade eden Gökşen, ´Polisin arama sırasında tüfekleri yatağın altına koyması gibi bir ihtimal yok. Aramanın başından sonuna kadar odadaydım. Ben görmeden odaya birisinin silah koyması mümkün değil. Yanımda Lojman Üst Yönetim Kurulu Başkanı bir de yüzbaşı vardı´ dedi. Gökşen, sanık Yarbay Mustafa Dönmez´in ´ajandalarda kroki gibi bir ayrıntı dikkatini çekti mi´ sorusu üzerine, ajandalara dikkatli bakmadığını, dokümanların içeriğini görmediğini söyledi. Yarbay Dönmez´in, silahların sarılı bezin tozlu olup olmadığını sorması üzerine de Gökşen, bezlerin tozlu olup olmadığını konusunu hatırlamadığını belirtti.

Yüzbaşı: Askeri savcı bana aramada herhangi bir şüphe doğmaması için odada bulunmamı söyledi

Tankçı Yüzbaşı Timuçin Tıraş ise askeri savcının kendisine aramalar sırasında bulunmasını ve en son ayrılmasını söylediğini iletti. Odaya hakim bir noktada durarak aramayı dikkatli bir şekilde takip ettiğini belirten Tıraş Güvensizlik değil; ama polis sonradan bir şey koyabilir diye aramaları dikkatlice inceledim. Polisler bir şeyler koyabilir mi diye bakıyordum. diyen Tıraş, aramanın başından sonuna kadar askeri savcının talimatıyla evde bulunduğunu, arama yapılan her odaya bir subayın yerleştirildiğini, herhangi bir talimat verilmeden de tüfeklerin bulunduğu odadaki aramaya refakat ettiğini anlattı. Evde bulunan tüfeklerin bir yatağın altından beze sarılı çıkartıldığı, bez açıldığında bir naylona sarılı silahları gördüğünü, silahları çıkartan polise, başka bir polisin de yardım ettiğini belirten Tıraş, ´Yatağın altından bez çıkartıldı. Siyah naylona sarılıydı. Polisler arasında boşluk vardı, olup biteni görebiliyordum´ dedi. Bir takımın kısımlarını gösteren kare bir kağıt bulunduğunu dile getiren Tıraş, polislerin bunun kroki olup olmadığı konusunda sürüncemede kaldıklarını anlattı. Sonra amirlerinin ´alın´ demesiyle deliller arasına koyduklarını söyleyen Tıraş, bir başka yerde ise ´DTÖ´ yazılı bir kağıdın bulunduğunu belirtti. Yarbay Dönmez´e ait ajanda ve el yazısı örneği için bir dilekçe ve kitap ya da dergi arasından 2 kağıt parçasının da kroki olabilir şüphesiyle alındığını kaydeden Tıraş, ´Kağıtlardan birinde iki kutu çizilmişti. İkinci kağıtta ise üzerine DTÖ yazan bir kutu şekli vardı. Orijinal, gizlilik arz edecek, davanın seyrini etkileyecek bir yazı görmedim, ama aldılar´ diye konuştu. Tıraş, tüm delillerin Cumhuriyet savcısına sorularak alındığını, evde bulunan gece görüş dürbününün stok ve seri numarası olmadığını, dürbünün orijinal etiketinin de kazınmış olduğunu anlattı. Yüzbaşı Tıraş, sanık Yarbay Dönmez´in ´polislerin tutumlarına ilişkin´ sorusu üzerine, ´Arama yapan polislerin konuşmaları ve yaptıkları yoruma açık değildi. Katakulliye getirme çabasında değillerdi. Düzenli ve düzgün bir şekilde aradılar. Bizden birşey kaçırdıkları yönünde bir kanaat edinmedim´ yanıtını verdi.

Arama da kıta komutanı sıfatıyla bulunan Mühendis Albay Bekir Kazandır da lojmanın çilingir tarafından açıldığını ve arama bitene kadar evde kaldığını belirterek, evin uzun zamandır kullanılmadığı gibi bir havası olduğunu, mutfak ve salonda bozulmuş yiyecekler bulunduğunu söyledi. Albay Kazandır, bir soru üzerine, eve giren polislerin üzerlerinin aranmadığını ancak dikkat çekici bir durumun da bulunmadığını kaydetti. ( Zaman)

Yarbay Dönmez: Tutuklanan subayların hepsi seçme, hedef Türk subayı. Krokileri polis hazırladı. Atatürk´e ve Ecevit´e suikastleri hep polisler yaptı Subaylar suikast yapmaz!

Sanık Yarbay Dönmez, tanıkların dinlenmesinin ardından yaptığı açıklamada, Polis Akademisi yayınlarını okuduğunu belirterek, yayınlarda kroki hazırlama tekniklerinin yer aldığını, evinde ele geçirildiği öne sürülen krokilerin de bu tekniklere göre hazırlandığını öne sürdü. ´Açık bir oyun, tezgah içinde bulunuyorum´ diyen Dönmez, çok hızlı yazdığını ve yazarken birçok hatalar yaptığını belirterek, dava konusu krokilerin çok düzenli yazıldığını, tek bir hatanın bile söz konusu olmadığını söyledi. Dönmez, şöyle konuştu:

´Tarihinde bir tek subay, bir devlet yöneticisine suikast yapmamıştır. Mustafa Kemal´e bile suikast girişiminde bulunan bir polistir. Başbakan Mustafa Bülent Ecevit´e 1977´de kimyasal silahla ateş eden de Bilal Çetin isimli bir komiserdi. Atatürk´e, Ecevit´e suikast yapan polis, başbakana da yapacak olan yine polistir. Tutuklanan teğmenlerin, subayların hepsi seçme, hedef Türk subayı. Çeteleşmiş polisleri yakalayamazsak yarın size de sıra gelecektir. Zir Vadisi´nde arama yapan polislerin parmak izleri alınırsa gerçek ortaya çıkacaktır. Polis olmuş eşkıya, halkın vergileriyle beline silah takılmış. Arama yapan 27 TEM polisini tutuklarsanız birçok masum kurtulacaktır, ama eli öpülesi polisler de var.´

İddiaları bir bir çürüyen yarbay ve avukatı direnmeyi sürdürüyor

Yarbay Mustafa Dönmez´in avukatı da tanık beyanlarına karşı yazılı savunmalarını yapacaklarını ifade ederek, Zir Vadisi´ndeki aramada bulunan inzibat subaylarının ve kazıyı yapan iş makinası operatörünün tanık olarak dinlenmesini istedi.

Mahkeme ajandayı istedi

Duruşma Hakimi Binbaşı Cemil Çelik, Zir Vadisi´ndeki kazılara dayanak olduğu belirtilen kroki ile ilgili olarak, Adli Tıp incelemesinin yaptırılıp yaptırılmadığı, yaptırılmış ise düzenlenen rapordan onaylı bir suretin gönderilmesi; Adli Tıp Kurumu Başkanlığından bu konuda bir rapor alınmamış ise ajandada belirtilen kroki ile sanığın daha önce yazmış olduğu yazı ve işaretler arasında benzerlik olup olmadığı, bu yazıların gerek el yazısı karakteri gerek kullanılan mürekkep açısından aynı el ürünü olup olmadığı hususlarında Adli Tıp Kurumu incelemesi yaptırılabilmesi için krokinin yer aldığı ajandanın mahkemeye gönderilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine yazılan müzekkerenin cevabının beklenmesine karar verildiğini açıkladı. Mahkeme, Yarbay Dönmez´in eşi Binbaşı Fatma Dönmez´in ifadesinin alınmasına da karar verdi. Sanık Dönmez´in tutukluluk halinin devamını kararlaştıran mahkeme, duruşmayı 25 Ağustos 2009 saat 14.00´e erteledi. ( Zaman)

(14 Ağustos 2009), son güncel.: (15 Ağustos 2009)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Yarbay Mustafa Dönmez manşetlerimiz

Yarbay Dönmez´in adının geçtiği tüm manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=886    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.761.334