Tam
EskidenYeniye
 

Darbe kötüye gidince ortaya çıktı!

Katıldığı bir TV programında 15 Temmuz gecesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sarfettiği 'Beyefendi Marmaristeyken meclis topa tutuluyordu. Top atışları kurşun yağmurları arasında TBMM sabaha kadar çalıştı' sözleri büyük tepki toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun darbenin ilk saatlerinde sessiz kalması sorgulanıyor. Darbenin o ilk dakikalarında MHP lideri Bahçeli darbeye tepki gösteren bir açıklama yapmış, ancak merakla beklenmesine karşın CHP liderinden saatlerce hiçbir açıklama ajanslara düşmemişti. 15 Temmuz akşamı bir darbe girişiminin başladığının Başbakan Binali Yıldırım tarafından TV'lere açıklanmasının hemen ardından saat 23.00 gibi başladığımız ve dakika dakika tüm gelişmeleri ertesi gece 21.45'e kadar canlı yayında aktardığımız haberimizde de, Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını '01:11 Kılıçdaroğlu nihayet konuştu: Demokrasimize sahip çıkıyoruz!..' başlığıyla duyurmuştuk.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.11.2016 13:55 Katıldığı bir TV programında 15 Temmuz gecesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sarfettiği 'Beyefendi Marmaristeyken meclis topa tutuluyordu. Top atışları kurşun yağmurları arasında TBMM sabaha kadar çalıştı' sözleri büyük tepki toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun darbenin ilk saatlerinde sessiz kalması sorgulanıyor. Darbenin o ilk dakikalarında MHP lideri Bahçeli darbeye tepki gösteren bir açıklama yapmış, ancak merakla beklenmesine karşın CHP liderinden saatlerce hiçbir açıklama ajanslara düşmemişti. 15 Temmuz akşamı bir darbe girişiminin başladığının Başbakan Binali Yıldırım tarafından TV'lere açıklanmasının hemen ardından saat 23.00 gibi başladığımız ve dakika dakika tüm gelişmeleri ertesi gece 21.45'e kadar canlı yayında aktardığımız haberimizde de, Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını '01:11 Kılıçdaroğlu nihayet konuştu: Demokrasimize sahip çıkıyoruz!..' başlığıyla duyurmuştuk.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kaldığı otel darbeciler tarafından savaş alanına çevrilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Beyefendi Marmaristeyken meclis topa tutuluyordu. Top atışları kurşun yağmurları arasında TBMM sabaha kadar çalıştı" sözleriyle tepki toplamış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Benim nerede olduğum belli. Peki sen neredeydin?" cevabını almıştı.

SOSYAL MEDYADA BİNLER SORDU: ASIL SEN NEREDEYDİN?

Neredeydin sorusuna cevap veremeyen Kılıçdaroğlu'na ertesi gün sosyal medyada binlerce tepki ve soru geldi. ##AsılSenNerdeydinKEMAL etiketi ile günün en çok konuşulanları arasına giren Kılıçdaroğlu kendisine yöneltilen soruya halen yanıt vermedi.

Peki Kılıçdaroğlu o gece neredeydi? İşte ayrıntılar...

KALKIŞMANIN AKIBETİ BELLİ OLANA KADAR YOKTU...

15 Temmuz akşamında köprülerin kapatılması ve benzeri gelişmelerin bir darbe kalkışması olduğu söylentilerinin çıktığı dakikalardan itibaren saatler gece yarısını geçene kadar CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'dan haber alınamadı.

23.15'TE İSTANBUL'A GELDİ: DARBECİLER VARKEN ORADAN NASIL ÇIKTI?

Ancak Kılıçdaroğlu'nun o gece 22.00 uçağıyla İstanbul'a geldiği ve 23.15 sularında Atatürk Havalimanı'na indiği ortaya çıktı. Bu saat diliminde darbeciler çoktan AHL'yi kapatmıştı. Kılıçdaroğlu'nun o gece askerlerin kapattığı Havalimanından nasıl çıktığı soru hala yanıt bulamadı.

'PEKİ SEN NEREDEYDİN?' SORUSUNUN YANITI KENDİ İFADESİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelttiği "Benim nerede olduğumu herkes biliyor da peki sen neredeydin?" sorusunun yanıtı ise saat gece yarısından sonra NTV'de yaptığı bağlantıda gizli:

"İZLİYORUM"

Kılıçdaroğlu 246 vatandaşın şehit olduğu bin 535 vatandaşın yaralandığı 15 Temmuz gecesinde yaşananları izlemekle yetindiğini şu şekilde ifade etti: "Ben şuan İstanbul'dayım. 22.00 uçağıyla İstanbul'a geldim. Şimdi dikkatle izliyoruz ve arkadaşlar bilgilendiriyorlar."

DARBECİLERE "NEDEN DARBE?" DİYE SORDU!

O gece başka bir TV kanalına konuk olan Kılıçdaroğlu "Bu ülke darbelerden çekti mi? Çekti. Öyleyse neden darbe? neden darbe girişimi?" diye sorabilmiş, sokağa çıkma çağrısı yapıp yapmadığı sorulunca da net ifadeler yerine "Elbette yani yurttaşlar darbelere karşı çıkacaklarsa, demokrasiyi savunacaklarsa çıkmalılar" diyebilmişti.

2010'DA DEMİŞTİ Kİ: KİM DARBEYE KALKIŞIRSA...
Oysa aynı Kılıçdaroğlu 2010 referandumunda "Hayır" kampanyası yürütürken katıldığı Kral FM programında "Şuanda ben söylüyorum. Kim darbe girişiminde bulunacaksa o tankın önüne ilk ben çıkarım" demişti.

TANKA SELAM, VIP'TEN DEVAM

Ayrıca Gazeteci Yazar Murat Kelkitlioğlu CHP Liderinin o gece Havalimanı trafiğine ilişkin bir yazı kaleme almış ve Kılıçdaroğlu'nun da olduğu CHP ekibinin darbecileri selamlayarak Havalimanından uzaklaştığını iddia etmişti.

Kelkitoğlu'nun 8 Ekim 2016 tarihli Akşam'daki yazısında şu satırlar yer aldı:

"Tarih 15 Temmuz, saat 23.00-23.30 civarları…

Vatan hainleri havalimanını işgal etmiş, VIP salonunun önünde de bir tank konuşlanmış. Bu arada, CHP liderinin uçağı iniş yapıyor. CHP’nin İstanbul yöneticileri de Kılıçdaroğlu’nu karşılamak için VIP’e doğru yola çıkıyor. Salonun önünde konuşlanmış tankın içindekiler, partililerin araçlarını içeri sokmuyor. CHP’li yöneticiler bunun üzerine araçlarından iniyor ve asker bozuntularını selamlayarak VIP salonuna giriyor. Durum Kılıçdaroğlu’na anlatılıyor ve salondan nasıl çıkılacağının planı yapılıyor.

O sırada beklenmedik bir gelişme yaşanıyor ve salonun önündeki tank başka bir yöne hareket ediyor. Bunu fırsat bilen CHP’liler, genel başkanlarını da yanlarına alıyor ve hızla hareket ederek, tankın içeri almadığı araçlarına binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

Yani ülkenin anamuhalefet partisi ve lideri, işgal veya darbe girişimine rağmen, ne derseniz kabulüm, orada bir açıklama yaparak yaşananlara tavır koymak yerine olay yerini terk etmeyi tercih ediyor.

Varın gerisini siz düşünün!"

O GECE 'GÜVENLİ EV'DEN DIŞARI ÇIKAMADI

Kılıçdaroğlu’na, İstanbul’da askerleri selamladıktan sonra gittiği güvenli ev ile darbeci tankların çekilmesinin ardından sokağa çıktığı gün hatırlatılıyor.

Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tepki çeken, “O gece Cumhurbaşkanı Marmaris’te tatil yapıyordu” sözleri, ‘hangi liderin nerede olduğu tartışması’nı da beraberinde getirdi. 15 Temmuz gecesi dakika dakika yaşananlar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki ‘liderlik’ farkını da ortaya çıkardı.

ÖLÜMÜ GÖZE ALDI

Muğla’da ailesiyle birlikte cuntanın suikastından son anda kurtulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, televizyonlara telefonla bağlanıp halkı direnişe davet ettikten sonra cuntacıların elinde bulunan ve F16’larla üzerinde sorti yapılan İstanbul Atatürk Havalimanı’na inerek 20 bin vatandaşla birlikte darbenin adeta seyrini değiştirdi.

Erdoğan, “Öleceksek milletimle birlikte ölürüz” diyerek meydanlara çağırdığı milletle buluştu. 15 Temmuz gecesi sabaha kadar bizzat darbeye direnişe liderlik etti.

CHP LİDERİ EVE KAPANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, 2010 yılında yaptığı, ‘Darbe olursa tankın üzerine ilk ben çıkarım’ sözünü unutmuş tam tersine, darbe girişiminin ertesi günü Yeşilyurt’taki güvenlikli evden tanklar çekelince dışarı adımını atabildi. Kılıçdaroğlu’nun, Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan’ın Genelkurmay’ı arayıp FETÖ’cü yaverlerin ‘Ordu emir komuta hiyerarşisi içinde yönetime el koydu’ yanıtı aldıktan sonra süreç netlik kazanana kadar sessiz kalmayı tercih ettiği, hatta saat 23.00’de havalimanında cuntacı tankları selamlayarak eve gittiği, hükümet ve askeri yetkililerin ‘durum kontrol altında’ açıklamalarının ardından 16 Temmuzda, saatler 02.00’ye gelirken telefonla televizyonlara bağlanarak cılız bir açıklama yaptığı belirtildi.

BİR SKANDAL AÇIKLAMA DAHA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yeni bir skandala imza attı. Türkiye’nin planlı ve bilinçli şekilde darbe sürecine sokulduğunu iddia eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Açık ve net söylüyorum. Binali Yıldırım da duysun herkes de duysun. Türkiye, planlı ve programlı şekilde, bilinçli olarak bir darbe sürecinin içine sokulmuştur. Kapı gibi örneğimiz var. Mehmet Dişli, general. Kıta görevi yapmadan Genelkurmay’ın karargahına getiriyorsunuz bu adamı. Sonra terfi ediyor. Yine kıtaya göndermiyorsunuz. Diyorsunuz ki ‘Siz karargahta kalacaksınız’. Hükümet diyor ki Mehmet Dişli bu karargahta kalacak. Sonra bu kişi darbeyi yönetiyor. Mehmet Dişli’yi Genelkurmay Karargahı’nda tutan siyasi irade kim? O siyasi irade Türkiye’yi yönetenlerdir.”.

DARBECİ ASKERİ SELAMLADI

-15 Temmuz 2016, 22.00: Ankara ve İstanbul başta olmak üzere, muhtelif şehirlerinde emir komuta zinciri dışında bir askeri hareketlilik başladı. Genelkurmay Başkanlığı’nda çatışma sesleri yükseldi, İstanbul’da köprülerin kapatılmasının ardından Ankara’da F-16’lar havalandı ve ses duvarını aşarak alçak uçuş yaptı.

-Saat 23.00: Başbakan Binali Yıldırım FETÖ’nün darbe girişiminde/kalkışmada bulunduğunu açıkladı.

-Saat 23.00: İstanbul’a gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’ndan cuntacı askerleri selamlayarak Yeşilyurt’ta bir belediye başkanının evine gitti.

-Saat 23.25: FETÖ cuntası, TSK tarafından yapıldığı belirtilen açıklamada ordunun yönetime el koyduğu söylendi, korsan darbe bildirisi TRT’de yayımlandı. Cunta, Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi’ni bombaladı.

ABD’DEN SONRA KONUŞTU

-23.57 : Moskova’daki ABD Dışişleri Bakanı John Kerry “Türkiye’de barış, istikrar ve devamlılık olmasını umuyorum” açıklaması ile tepki çekti. FETÖ’nün darbe girişimi devam ederken, ne demokrasi vurgusu ne de seçilmiş hükümete destek olmadığı, sürecin nasıl sonuçlanacağının ABD tarafından beklendiği sinyali verildi.

-23.59 : Cumhurbaşkanı Erdoğan bu darbe girişiminin başarılı olacağına inanmadığını ifade ederek milli iradeyi sokağa inmeye çağırdı.

-00.07 : CHP’nin resmi web sitesinden, Kılıçdaroğlu adına “Bu ülke darbelerden çok çekmiştir. Aynı sıkıntıların yeniden yaşanmasını istemiyoruz” gibi, cuntacılara karşı direniş içermeyen veya tepki göstermeyen genel bir açıklama yapıldı.

-01.35 Marmaris’te, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldırıldı.

TANKLAR ÇEKİLİNCE, EVDEN ÇIKTI

-02.05: CHP lideri Kılıçdaroğlu önce, “İstanbul’dayız, dikkatle izliyoruz’ dedi, daha sonra gidişat değişince, “Kimden, nereden gelirse gelsin, ortak tavır takınılması gerekir” açıklaması yaptı

-02.50 Cumhurbaşkanı’nı taşıyan uçak, cuntanın kontrolündeki Atatürk Havalimanı’na indi.

-04.00:Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Havalimanı’nda milyonlara seslendi.

-06.00: İstanbul boğaz köprülerindeki cuntacı askerlerin de teslim oldu, darbe girişimi fiilen bitti.

-10.30: Kılıçdaroğlu, konuk olduğu partili bir belediye başkanının evinden sokağa çıktı.

"BEYEFENDİ ÖLÜM YOLCULUĞUNDAYKEN SEN HANGİ GÜVENLİ EVDEYDİN?"

Star yazarı Ahmet Kekeç de Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren isimler arasında yer aldı. Kekeç'in yazısı şu şekildeydi:

"'Yenikapı Ruhu' ayağına bir süre eleştirilerden muaf tutulmuştu ama bu satırların yazarı ortadaki tıyneti bildiği için, eleştirilerine ara vermedi.

Hep, “Bu adamla mı uzlaşacaksınız?” diye sordu.

Eşten dosttan da azar işitti: “Kılıçdaroğlu’na vurmanın zamanı mı? Yenikapı ruhu diye bir şey var...”

Yenikapı ruhu diye bir şey vardı ama Kılıçdaroğlu’nun o ruhla bir alakası yoktu.

Yenikapı’ya gitti. Doğru.

Biraz nazlanarak gitti.

Kendisine “önemi” hissettirildiği için gitti.

Aslında gitmeme şansı bulunmadığı için gitti.

İlk fırsatta da kaytardı...

ABD Büyükelçisi John Bass’le görüştükten sonra fikir ve tıynet değiştirdi. Darbecilere kol kanat geren açıklamalar yapmaya başladı.

Cumartesi günü Cumhuriyet resepsiyonundaydım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na ilişkin bir sitemini dile getirdi, “Açıklamaları beni rencide etti” dedi. Dahasını söyleyecekti; hak ediyordu çünkü. Ama söylemedi. Edeple yutkundu.

“Beyefendi Marmaris’te tatildeyken, Meclis bombalanıyordu” diyordu Kılıçdaroğlu.

Doğru. Beyefendi Marmaris’teydi.

Ve Meclis bombalanıyordu.

Ama Meclis’in bombalandığı saatlerde Beyefendi, çocukları ve torunlarıyla çıktığı “ölüm yolculuğu”nu tamamlamış, Atatürk Havalimanı’nda “darbeye karşı halk direnişi”ni yönetiyordu.

Kaldı ki, Beyefendi Meclis’in bir üyesi değildi... Marmaris’e gitmeseydi de Meclis’te bulunmayacaktı.

Kendisi neredeydi?

Meclis’in bir üyesi olarak nerelerde eğleşiyordu, hangi güvenli evde darbenin ne yöne doğru evirileceğini bekliyordu?

Niçin darbe haberini alır almaz Meclis’e koşmadı?

Niçin bombacılara karşı göğsünü siper etmedi?

Beyefendi Marmaris’te suikastçilerle köşe kapmaca oynarken, kendisi Bakırköy Belediye Başkanı’nın Yeşilköy’deki güvenli evinde bekliyordu.

Evet “bekliyordu...”

Bir kalkışma olduğu bilgisi “erkenden” ulaştırılmıştı kendisine.

Ankara’ya dönecekti.

Dönmedi.

Bekledi.

Yukarıda da söylediğim gibi, darbenin hangi yöne evirileceğini bekledi.

Atatürk Havalimanı, Yeşilköy’deki “güvenli ev”in hemen yanındaydı.

Dışarı çıkabilirdi. Darbecilere “Ne yapıyorsunuz siz? Bu yaptığınız anayasa suçudur. Derhal kışlalarınıza dönün!” diyebilirdi.

Demedi.

Bir televizyon kanalına bağlanıp, “kalkışmayı kabul edemeyiz” türünden steril ve zararsız bir açıklama yapabilirdi.

Yapmadı.

Güvenli evin risk oluşturduğunu düşünmüş olacak ki, kalkıp Atatürk Havalimanı’na gitti. Tanklar havalimanını kuşatmıştı. Darbecilere selam çakarak VIP salonuna girdi. Bir süre uçuş izni bekledi. Uçuş izni çıkınca Ankara’ya uçtu.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuşmuş, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül konuşmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan CNN Türk’e bağlanıp konuşmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmuş, neredeyse memleketteki bütün televizyon kanalları “darbe karşıtı” yayına başlamıştı ama Kemal Bey’den ses yoktu.

Çünkü bekliyordu.

Kimin galip çıkacağını bekliyordu.

Pozisyonunu riske edemezdi.

Pozisyonu, temkinle yaklaşmayı ve renk vermeden beklemeyi gerektiriyordu.

Sabaha karşı durum anlaşıldı.

Bir darbeci general tam alnının çatından vurulmuştu. Halk tankların üzerine çıkmıştı. Polis geniş tutuklamalara başlamıştı. Darbeciler kaybediyordu.

Durum netleşince Kılıçdaroğlu çıkıp lütfen bir açıklama yaptı ve darbeye karşı meşru hükümetin yanında olduklarını söyledi.

İşte bu adam, kalkmış, “Beyefendi Marmaris’te tatildeyken...” diye açıklamalar yapıyor.

Hadi Beyefendi Marmaris’te tatildeydi...

Sen neredeydin?

Sen darbe çözüldükten sonra bile ortaya çıkmadın. “Beklemelerine” Ankara’daki güvenli evde devam ettin." (Ahmet Kekeç / Star)

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe girişimi: İşte dakika dakika tüm gelişmeler (Canlı Yayın)
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi' ve soruşturmaları

(05 Kasım 2016, 13:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=8967    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

Kayseri: Darbeci General davası

29.03.2020 20:35 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyi'nce hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutan..
Tamamı 29.3.2020

Kozmik Oda Kumpası davası

28.03.2020 10:56 Ankara'da, 'Kozmik Oda' soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kumpas kurulduğu gerekçesiyle 101 kişinin yargılandığı davaya ..
Tamamı 28.3.2020

Fetö'nün Avrupa Casusları davası

28.03.2020 10:50 Ankara'da, Türk vatandaşlarına ait kişisel veriler ile terör örgütü bağlantılı bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgeleri, Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine kanuna aykırı olarak v..
Tamamı 28.3.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

28.03.2020 12:46 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 28.3.2020

Şike Davasına Corona Arası

28.03.2020 12:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle açılan davada 15. celse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi. 20 Mart'ta Fenerba..
Tamamı 28.3.2020

Diyarbakır: Korg. Yılmaz beraat etti

28.03.2020 11:47 Diyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada yeniden yargılanan dönemin 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz'ın, 4 ayrı suçtan beraatine karar verildi. 12 Mart'ta Darbecil..
Tamamı 28.3.2020

Karlov Suikastı'na 8 Müebbet

07.03.2020 09:53 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 7.3.2020

Şırnak: Darbeye 1 Müebbet

07.03.2020 11:24 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada 3'ü ağırlaştırılmış müebbet 1'i 9 yıl olmak üzere hapis cezalarına çarptırılan ..
Tamamı 7.3.2020

Hakim: Allah'ı kandırmaya kalktılar

08.03.2020 10:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 8.3.2020

Yeniden Yapılanmaya Darbe

07.03.2020 11:04 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sa..
Tamamı 7.3.2020

Yazıcıoğlu'da Fetö şüphesi güçleniyor

08.03.2020 10:44 BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının 25 Mart 2009'da bir helikopter kazasında ölmelerinin Fetullah Gülen Terör Örgütü bağlantılı bir suikast olduğuna dair şüphe giderek güçleniyor. Hürriyet gazetesinden..
Tamamı 8.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

07.03.2020 10:32 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 24.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 7.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

07.03.2020 10:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 7.3.2020

Darbede AK Parti'yi İşgal davası

07.03.2020 10:44 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 15 sanıklı davanın, yerel mahkemenin hükmünün Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülmes..
Tamamı 7.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
42.200.144