Tam
EskidenYeniye
 

73 mahrem pilottan 44'ü itirafçı oldu

TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz darbe girişimine yönelik Konya'daki soruşturmada önemli gelişmeler yaşanıyor. 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na yönelik operasyonların 5'incisi gerçekleşti. 55 pilot hakkında daha gözaltı kararı verildi. Önceki 4 operasyonda 70 şüpheli tutuklanmıştı. Peşpeşe gelen operasyonların gözaltına alınan isimlerin verdiği ifade ve itiraflarla geldiği bildiriliyor. 73 mahrem pilottan 44'ünün itirafçı olduğu, örgüt ve Hava Kuvvetleri'ndeki yapılanmasıyla ilgili çok önemli bilgiler verdikleri belirtiliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.11.2016 10:17 Konya Cumhuriyet Başsavcılığı darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Konya'da bulunan 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na daha önce 4 kez operasyon düzenlendi. Operasyonlarda gözaltına alınan pilotlardan, itirafçı olanlar ifadelerinde, örgütün yapılanmasını anlattı. Bunun üzerine de örgütün Hava Kuvvetleri yapılanmasına yönelik, 7'si daha önce ihraç olan 1'i yarbay, 54'ü üsteğmen olmak üzere 55 pilot hakkında daha yakalama kararı çıkartıldı.

Konya'da 5, Ankara'da 18, İzmir'de 16, İstanbul'da 5, Kayseri'de 3, Eskişehir'de 3, Balıkesir'de 4 ve Adana'da 1 pilotun gözaltına alınması için 9 Kasım sabahı eş zamanlı operasyon düzenlendi .Operasyon kapsamında 39 pilot yakalanarak gözaltına alındı. 16 pilotun yakalama çalışmaları ise sürüyor. Diğer illerde gözaltına alınan pilotlar ifadeleri alınmak üzere Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

4. dalgada 20 tutuklama

Öte yandan, bir önceki operasyon olan 4. dalga operasyonlarda gözaltına alınan 69 pilottan, 1'i albay, 2 si kadın 20 pilot tutuklandı, 49'u adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişimi ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na yönelik 2'si albay 71'i üsteğmen 73 pilot hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Pilotların yakalanması için geçen 27 Ekim günü operasyon düzenlendi. Konya merkezli 17 ilde düzenlenen operasyonda 2'si albay 69 pilot gözaltına alındı. 4 pilotun yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Pilotların, 'Anayasayı ihlal, Yasama Organlarını Engellemeye Teşebbüs, Hükümete Karşı İsyan, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Örgüt Adına Faaliyette bulunmak' iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkartıldığı belirtildi.

Gözaltına alınan 69 pilottan 1'i albay, 2'si kadın 19'u üsteğmen olmak üzere 20 pilot tutuklandı, 40 pilotta adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Kendilerine itaat etmeyenleri 'Şok Mangası' ile yıldırdılar

Soruşturmayla ilgili ifadelerdeki detaylar ise dikkati çekiyor. Hava Harp Okulunda, resmiyette olmamasına rağmen "şok mangası" ve "fırsat eğitimi" adı altında bir uygulama olduğu öğrenildi. Bu uygulama ile örgüt üyesi son sınıf veya mezun öğrencilerin, yeni gelen ve örgüt yapılanmasından olmayan öğrencilere normal eğitimler haricinde ekstra eğitim yaptırarak, baskı uyguladığı öne sürüldü.

Bu eğitimlerde yeni gelen öğrencilere istirahat saatinde, "şınav pozisyonunda bekle, ayaklarını havaya dikip bekle, yat-kalk, çök-kalk, sürün, kendi etrafında dön" gibi talimatlarla uygulamalar yaptırıldığı belirtildi.

Ağır eğitim şartları nedeniyle okulu bırakan öğrenciler olduğu, kendilerine tam itaat etmeyenlerin uçuş eğitimine katılmaları engellenerek, F-16 pilotu olmalarının önüne geçildiği iddia edildi. Örgütün, kendisine tam itaat edenlerin pilot olmasının yolunu açtığı, bu kapsamda tüm kolaylıkların sağlandığının belirlendiği kaydedildi.

Örgütün bu baskılarına ilişkin, operasyonun önceki aşamasında gözaltına alınan şüpheli pilotun verdiği ifadede, "Örgüte itaat etmediğim için kalbimde sorun olduğu gerekçesiyle rapor hazırlandı. Özel hastanede yapılan tetkiklerimde kalbimde sorun olmadığını öğrendim. Özel hastaneden aldığım raporu okula götürdüm. İtiraz muayenelerine gittim. Burada bana özel hastanenin pilotaj muayenesinden anlamadığını, verdikleri raporun herhangi bir geçerliliğinin olmadığını söylediler. Bu sebeple pilotaj eğitimi, yani uçuş eğitimine katılmaya hak kazanamadım." dediği öğrenildi.

Göreve başlayan örgüt mensubu pilotların bekar olanların maaşlarından yüzde 20, evlilerin maaşlarından yüzde 10 himmet kesintileri yapıldığı da belirtildi.

Alınan ifadelerde örgütün hava kuvvetlerindeki "abilik" sistemine ilişkin detaylara ulaşıldı.

Operasyonun önceki aşamasında gözaltına alınan şüpheli pilot üsteğmen ifadesinde, örgütün askeri öğrencilere tatil dönemlerinde kamp yaptırmasının amacının tamamen baskı ve kontrol için olduğunu anlattı.

Öğrencilerin bilgisayarlarına gizlice program yüklemişler

Yapılanmadan olmayan birisinin yurt dışında eğitim almasının çok düşük bir ihtimal olduğunu savunan itirafçı pilot, "Verilen isimlere göre bazı öğrencilerin bilgisayarlarına ceza almaları için bazı programlar yüklüyorlardı. Bu programları yüklemelerindeki amaç, öğrencilerin bilgisayarlarda ne yaptıklarını öğrenmekti." ifadelerini kullandı.

İtirafçı pilot, örgütün "abilik" sistemine ilişkin de şu bilgileri verdi: "Askeri okul yıllarında abiler ile buluşmalara giderken kesinlikle görüşmenin yapılacağı eve girene kadar yan yana gelmiyorduk. Gerekmedikçe telefonla irtibata geçmiyorduk. Aynı abi ile buluşmaya üç arkadaş bile gitsek görüşme yapılacak eve ayrı ayrı gidiyorduk. Normal şartlarda abiler okul döneminde iki haftada bir olmak üzere hafta sonu bir gün buluşmaya gelmemizi istiyordu. Yine tedbir kuralları kapsamında bana kod isim vermişlerdi. Okul yıllarında görüşmeler genellikle daha önceden belirlenen bir yerde veya evde yapılıyordu. Telefonla irtibat sağlanması gerektiğinde ise abinin bize verdiği irtibat numarasını ya ezberlememiz ya da telefonumuza şifreli olarak kayıt etmemiz isteniyordu. Biz abiyi ararken kesinlikle ankesörlü veya sabit bir hattan kendisini arıyorduk. Kendisi de aynı şekilde bizi ankesörlü veya sabit bir hattan arıyordu. Öğrencilik yıllarında buluşma yaptığımız evler tahminime göre yine örgütten birisinin eviydi."

"Minibüse binince bile yan yana oturmuyorduk"

Başka bir itirafçı pilotun ise ifadesinde şöyle konuştuğu belirtildi: "Abiler ile ilk buluştuğumuzda aracın içerisinde benim için getirdikleri kıyafetleri giydim ve üniformamı çıkarttım. İkinci buluşma için iki hafta sonra hafta sonu izninde abinin belirttiği yerde kendisiyle buluştum. Bana söylendiği gibi buluşmadan önce üzerime bir mağazadan aldığım elbiseleri giyerek gittim. Buluştuktan sonra minibüse bindik. Minibüse binince bile yan yana oturmadık. Evde ortaokul yıllarındaki gibi Fetullah Gülen kitapları okuma, videolarını izletme gibi konular yaptırdı. Buluşmalar bu şekilde devam etti. Hafta sonu izinlerimde arkadaşlarımla gezip eğlenmek istiyorum ancak buna müsaade edilmiyordu. Her buluşmamızda yaklaşık 5 saat vakit geçiriyorduk. Bildiğim kadarıyla abi bu evin anahtarını yapıya ait dershaneden alıyordu. Bu ev dershanede çalışan bir öğretmene ait olabilir."

KADET'e örgüt mensubu öğrencileri seçtiler

Alınan ifadelerde örgütün hava kuvvetlerindeki Harbiyeli Komuta Teşkilatı (KADET) uygulamasına ilişkin detaylara ulaşıldı.

Operasyonun önceki aşamasında gözaltına alınan şüpheli pilot üsteğmen ifadesinde, öğrenci seçme uçuşunda kendileri zamanında üç sortilik özendirici uçuş, temel askerlik, yanaşık düzen, yatak, çadır, tertip düzen ve spor eğitiminin verildiğini söyledi.

Kendilerinden olmayanlara ağır eğitim

Öğrenci eğitimlerinin, filoda görevli kol, tim, filo, komutanları başta olmak üzere, bu kişilerin görevlendirdiği, Hava Harp Okulu son sınıfındaki KADET öğrencilerince verildiğini dile getirdi.

Örgüte bağlı filo komutanlarının KADET'e kendilerinden olan öğrencileri seçtiğini anlatan itirafçı, "Bu öğrenciler, eğitime katılan öğrenciler arasında bazı bahaneler söyleyerek farklı gruplar oluşturuyorlardı. Bu grupların çoğunluğu askeri liseden gelen öğrencilerden seçtikleri kişilerdi. Bu öğrencilere aşırı derecede ve yüksek düzeyde ağır eğitim yaptırıyorlar, az uyku zamanı veriyorlar, ancak bazı gruplara ise normal kamp düzenindeki programa göre eğitim veriyorlardı. KADET'e bağlı öğrencilerin, kendilerinden olmadığını tespit ettikleri öğrencileri bu şekilde okuldan ayrılmalarını sağlamaya çalıştıklarını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Eğitimi geçen öğrencilere baskılar devam etmiş

Başka bir itirafçı pilot üsteğmen ise İngilizce bir kelime olan "KADET"in askeri öğrenci anlamına geldiğini ve Hava Harp Okulunda lider olarak seçilen öğrencilere bu şekilde hitap edildiğini bildirdi.

KADET'lerin yaptığı uygulamanın yasal bir kuralının olmadığını aktaran itirafçı, şu bilgileri verdi:

"KADET olarak seçilen bu öğrenciler, öğrenci seçme uçuşuna katılanlara okula uyum sağlamaları için yardımcı olmaları gerekirken ekstra şınav, mekik, çök kalk gibi sporları uzun süre yaptırarak eziyet ediyorlardı. Uçuş eğitiminde özellikle bazı öğrencilere herhangi bir sebep göstermeden ekstra spor yaptırıyorlardı. KADET olarak seçilen öğrenciler, gece çadırlarda kalan öğrencilerin bazılarını kaldırıp gecenin bir vakti uzun süre spor yaptırarak bir nevi eziyet ediyorlardı. Öğrenci seçme uçuşu ve intibak kampı eğitimi dönemlerinde eziyet ve mobbinge maruz kalan bazı öğrenciler eğitimi yarıda bırakıp okuldan ayrılmak zorunda kalmıştı. Bu şekilde eziyete maruz kalan öğrencilerden eğitimi tamamlayabilenler ise Hava Harp Okuluna başladıktan sonra bile kol ve tim komutanı ile KADET olarak seçilen öğrenciler tarafından, 'Neden botun boyalı değil, yatağını neden düzgün bırakmadın, masan neden tozlu' gibi sudan bahanelerle savunması istenilerek, okuldan ayrılmalarını sağlamak için baskı uygulanmaktaydı."

Soruşturmada öğrencilere "bir şey anlatmayın" tehdidi

İtirafçı, öğrenci seçme uçuşu ve intibak kampı eğitimi döneminde mobbing uygulanarak istifa ettirilen bazı öğrencilerin açtığı dava sonucu, okula soruşturma için 2008-2009 eğitim yılında askeri savcının geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Kol komutanı 'Eğitimlerde herhangi bir usulsüzlük olmadığını hepiniz biliyorsunuz. Aksi yönde beyan veren olursa ne olacağını siz benden daha iyi tahmin edersiniz' diyerek bizleri tehdit etti. Bu sebepten dolayı herkes korktuğu için aynı şekilde beyan vermişti. Hatta soruşturmayı yürüten askeri savcı bizlere 'Herkes aynı şeyi söylüyor, bu ifadeleri size daha önceden ezberlettiler mi?' diye sormuştu. Bildiğim kadarıyla soruşturma neticesinde herhangi bir sonuç çıkmadı. O gün görevli bazı komutanların bu şekilde FETÖ/PDY yapılanması içerisinde bulunduklarının ortaya çıkmasından dolayı Hava Harp Okullarında filo, kol ile tim komutanı ve KADET olarak bilinen öğrencilerin de çok büyük ihtimalle FETÖ/PDY yapılanması içerisinde bulunan şahıslardan seçildiğini düşünüyorum."

Suikast timindeki Binbaşı'dan ceza

Gözaltına alınan şüphelilerin verdiği bilgiler doğrultusunda, FETÖ'nün Hava Kuvvetlerindeki yapılanması da ortaya çıkıyor.

Şüpheli pilot üsteğmen O.S, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde verdiği ifadesinde, Hava Harp Okulunda yapılan bazı uygulamaların FETÖ/PDY yapılanmasının kendi içerisinden olmayan askeri öğrencileri bir şekilde okuldan uzaklaştırarak Türk Silahlı Kuvvetlerine tamamen kendi adamlarını yerleştirme düşüncesiyle yapıldığını belirtti.

Komutanları tarafından kız arkadaşı olduğu için pilot olamayacağının söylendiğini aktaran O.S, arkadaşlarıyla ilgili örgüt mensuplarına bilgi vermediği, kız arkadaşından ayrılmadığı ve örgüte itaat etmediği için oda hapsi, hafta sonu çarşı izni yasağı gibi cezalar almaya başladığını dile getirdi.

Öğrencilik yıllarında Hava Kuvvetlerinde etkin bazı komutanların FETÖ'nün darbe girişimi sonrası ya ihraç edildiğini ya da tutuklandığını anlatan O.S, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldıran MAK timinden Binbaşı Taner Berber'in de kendisine cezalar vermeye başladığını söyledi.

Pilot olmak için en önemli kriter "örgüte itaat"

O.S, Hava Harp Okulu bitinceye kadar çeşitli cezalara maruz kaldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bana cezalar veren Taner Berber mezuniyet sicilime, 'Kritik yerlerde görev yapamaz, güvenilmez. Takip edilmesi gereken personel. Disiplin yönünden zayıf. Tek başına görev yapamaz' gibi bir subayın alabileceği en kötü sicil değerlendirmesini yapmıştı. Yani bana verdiği bu sicil değerlendirmesine bir tek 'vatan haini' yazmamıştı. En kötü şekilde mezuniyet sicili almamın yanı sıra herhangi bir şekilde sağlık problemim olmamasına rağmen 4. sınıfta sağlık raporunda kalbimde sorun olduğu bahane edilerek o dönem pilot olmam engellendi."

Hava Kuvvetleri Komutanlığında çalışabilecek en kötü sınıflardan birinde görevlendirildiğini anlatan O.S, "Gelinen bu noktada gördüğüm ve yaşadıklarımdan dolayı tahminime göre 2006 ve sonrasında uçuş eğitimine katılmayı hak etmek veya uçuş eğitimini başarıyla tamamlayabilmek için örgütten olmak gerekmektedir. Hatta yapılanmadan olman bile yeterli değil. Örgüte tam itaat edenleri pilot yapmaktadırlar. Bir öğrencinin işaret parmağının olmamasına rağmen pilot olduğunu duydum." diye konuştu.

Sınıf eğitimine başladığında bir cemaat abisinin kendisinden maaşının yüzde 20'sini istediğini ifade eden O.S, himmet vermediği ve örgüte tam olarak itaat etmediği için birtakım olumsuzluklar yaşadığını bildirdi.

73 MAHREM PİLOTTAN 44'Ü İTİRAFÇI OLDU: 5 Puan Alana, F-16 Pilotluğu!

Konya'daki FETÖ soruşturmasında deşifre edilen 73 mahrem pilottan 44'ü, etkin pişmanlık yasasından faydalanarak, TSK'yı yöneten örgüt abilerini deşifre etti. Örgütün kendilerini 'robotlaştırdığını' belirten itirafçı pilotlar, 15 yıldır parçası oldukları örgüte ilişkin de çok çarpıcı bilgiler verdi.

"Oruç tutmamıza izin vermediler"

İşte, örgütünün çok gizli olarak tanımladığı, ByLock kullanmayan, hatta ailelerinin bile Gülen örgütü üyesi olduklarını bilmediği mahrem pilotların itirafları:

"Bizi ortaokulda tespit ettiler. Öğrenci evlerinde özel olarak ders çalıştırıp askeri okullar ve harp akademilerine hazırladılar. Geçmişimizde örgütle bağlantı olmaması için, örgüte ait olmayan dershanelere kaydettirdiler. TSK'nın okullarına adım atmamızdan itibaren de gölge gibi takip ettiler. İslam'ın şartı olmasına rağmen, deşifre olmayalım diye bize oruç tutmayı yasakladılar. Ne askeri lise, ne hava harp okulu, ne de meslek hayatımız boyunca hiç oruç tutmadık. Namazları, tedbir adı altında ima yoluyla üç nokta belirleyerek kıldık. Örgütün elinde adeta esir hayatı yaşadık.

Maaştan yüzde 15 kesinti

Her ay maaşlarımızdan yüzde 15 kestiler. Evleneceğimiz kadınları bile örgüt içerisinden seçmemizi istediler. Örgüt abileri ile her 2 haftada bir, hiç iletişim kurmadan buluştuk. Bu abiler, aramızda gönül bağı ve yakınlık oluşmaması için 2 yılda bir değiştirildi. 8 yıllık eğitim sonunda, hiç tanımadığımız devrelerimiz ve komutanlarımızın verdiği notlara göre sınıflandırıldık. Örgüt, TSK'da görev alacak pilotlara özel önem gösterirdi. 8 yıllık bir puanlama sistemine göre hangi subayın orduda ne görev alacağı belirlenirdi. Sistemde en yüksek not olan 5 puan alanlar F-16 pilotu, 4 alanlar F-4 pilotu, 3 alanlar helikopter ve casa uçağı pilotu, 2 alanlar kule-radar subayı, 1 alanlar ise yer subayı yapıldı."

Cumhurbaşkanlığı ve MİT'e başvurdular

Soruşturma aşamasında yapılan incelemede, bazı pilotların itirafçı olmak için Cumhurbaşkanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı'na mail gönderdiği belirlendi.

İTİRAFÇI 44 PİLOT SERBEST BIRAKILDI

 Etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istediklerini belirten pilotlardan 44 üsteğmen yurtdışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'Konya darbeye destek' soruşturması

(13 Kasım 2016, 10:17)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9007    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.388.104