Tam
EskidenYeniye
 

Fetö intiharları arttı: İmam bile var!

Son haftalarda cezaevlerinde olan ya da cezaevine düşmek üzere olan Fetö mensuplarından intihar haberleri peşpeşe geliyor. Sayı olarak 10'u geçen intiharlar üzerine Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, intihar ya da şüpheli ölümlerin çoğalması üzerine örgüt hakkında bilgi sahibi olan ve konuşmasından korkulan kişilerin öldürülmüş olabileceğini iddia etti. 3'ü cezaevi, 2'si Emniyet'te gerçekleşen 5 intiharın haricinde 7 de diğer Fetö intiharı meydana geldi. Fetö soruşturmalarında görevden alınmalar sonrası ortaya çıkan psikolojik bunalımla alakalı olduğu ileri sürülen intiharlardan biri dikkat çekici. Mersin'de öğretmen oğlu FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan 53 yaşındaki imam Hasan Taştan, cemaate yatsı namazını kıldırdıktan sonra yandaki lojmanına geçti ve kendini iple asarak intihar etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

12.11.2016 13:42 Son haftalarda cezaevlerinden peşpeşe Fetö mensuplarının intihar ettiği ya da ölü bulunduğu haberleri geliyor. Ölüm olaylarının sayısı 10'u geçti. 3'ü cezaevinde, 2'si Emniyet'te gerçekleşen 5 intiharın haricinde 7 tane de diğer Fetö intiharı meydana geldi. Ölümlerin Fetö soruşturmalarında görevden alınmalar sonrası ortaya çıkan psikolojik bunalımla alakalı olduğu ileri sürülüyor. Ancak giderek artan sayıda örgüt mensubunun itirafçı olarak savcılığa somut bilgiler verdiği ve örgütteki çökmeyi hızlandırdığı da hatırlandığında en azından bazı ölümlerde şüphe olasılığının söz konusu olduğu söylenebilir. Twitter kullanıcısı 'Fuatavni'ye bilgi aktardığı iddiasıyla tutuklanan İstihbarat Daire Başkanlığı'nda görevli mühendislerden Burak Açıkalın'ın 4 gün cezaevinde yaşamına son vermesi bu şüpheyi güçlendirdi. Peşpeşe gelen intiharlardaki son isimlerden birinin, örgütteki çok önemli isimleri deşifre etme olasılığı bulunan Açıkalın olması dikkatleri infaz şüphesine çekti.

10 KASIM: ESKİŞEHİR EMNİYET NEZARETHANESİ/ASTSUBAY

Eskişehir’de ‘FETÖ’ suçlamasıyla gözaltına alınan bir astsubay, nezarette bulunduğu esnada intihar etti.

Eskişehir 1’inci Ana Jet Üssü Komutanlığı’nda görevli kıdemli başçavuş Ö.I., tuvalete gitmek istediğini belirtince polis gözetiminde tuvalete götürüldü. Tuvalette kısa süre kalan Ö.I., burada bulunan temizlik malzemelerini içtikten kısa süre sonra yere yığıldı.

İlk müdahalenin ardından Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan astsubay, hayati tehlike üzerine Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Ancak Ö.I. tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

8 KASIM: KIRIKKALE CEZAEVİ/TWITTER 'FUATAVNİ'NİN BİLGİ KAYNAĞI

Twitter kullanıcısı 'Fuatavni'ye bilgi aktardıkları iddiasıyla tutuklanan İstihbarat Daire Başkanlığı'nda görevli mühendislerden Burak Açıkalın, cezaevinde yaşamına son verdi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) subaylarının darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma gerekçesiyle, İstihbarat Daire Başkanlığı'nda (İDB) görevli mühendislerden Burak Açıkalın tutuklanarak cezaevine konulmuştu. MİT'in 20 bin kişilik FETÖ'cü listesini de örgüte sızdıran A., darbe girişimi sırasında İDB yakınlarında yakalanmıştı. A., tutuklu bulunduğu Kırıkkale Cezaevi'nde intihar ederek hayatına son verdi.

Tutuklanan Başbakanlık veri uzmanı Mustafa K. da ifadesinde, bir Cemaat abisinin aracılığıyla İDB'de çalışan mühendislerle tanıştığını belirterek, "Abilerin talimatıyla mühendislerden İDB'deki işimize yarayacak verileri getirmelerini istedim. Burak ve Haşim bu verileri getirmeye başladılar. MİT'in İDB'ye bildirdiği 20 bin kişilik paralel yapılanmaya ilişkin listeyi de böyle temin ettik" demişti.

FETÖ'cü darbe girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Daire Başkanlığı'na giden ve önceki makamlarına oturmaya çalışan eski emniyet müdürleri Lokman K., Gürsel A. ve Zeki T. ile İstihbarat Daire Başkanlığı personeli Burak Açıkalın ve Haşim T. gözaltına alınmış, bu şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. A.'nın savcılık sorgusu, Fuatavni isimli Twitter hesabına bilgi aktaran isimlerin deşifre edilmesinde önemli rol oynamıştı.

Fuatavni'ye bilgi sızdırdığı iddiasıyla tutuklanan ve itirafçı olan Mustafa K. ise ifadesinde A. için şunları söylemişti: "Selman Abi'nin verdiği talimatlar doğrultusunda İDB'de çalışan Burak isimli şahısla irtibat kurup aldığımız talimatları yerine getirmeye başladık. Selman Abi son görüşmemizde beni emniyetin Ankara imamı Selahattin'e devretti. Selahattin'in talimatıyla mühendislerden İDB'deki işimize yarayacak verileri getirmelerini istedim. Mühendislerden Burak ve Haşim bana bu verileri getirmeye başladı. Bu şahıslar verileri USB, CD ya da hard diskte getiriyor, kimi zaman evlerinde kimi zaman da açık alanda teslim ediyorlardı. MİT'in İDB'ye bildirdiği 20 bin kişilik paralel yapılanmaya ilişkin listeyi de bu mühendisler aracılığıyla temin ettik. Hatırladığım kadarıyla Burak bunu bana mail olarak gönderdi."

5 KASIM: TOKAT CEZAEVİ/ALBAY

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ihraç edilen eski Kastamonu Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İrfan Kızılarslan, cezaevinde kaldığı koğuşta ölü bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Kastamonu Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İrfan Kızılarslan Kastomunu’da çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Tokat T Tipi Çamlıbel Cezaevine sevk edilen İrfan Kızılarslan sabaha karşı kaldığı koğuşta ölü bulundu. Kızılarslan’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Albay İrfan Kızılarslan'ın ayakkabı bağcığı ile kendisini pencereye asarak intihar ettiği ifade edildi.

16 EKİM: BURSA CEZAEVİ/SAVCI

Bursa’da ‘FETÖ/PDY’ soruşturması kapsamında tutuklanan Cumhuriyet Savcısı 47 yaşındaki Seyfettin Yiğit, cezaevi tuvaletinde iple asılmış olarak bulundu.

Bursa’da Cumhuriyet Savcısı Seyfettin Yiğit, bir süre önce ‘FETÖ/PDY’ operasyonu kapsamında önce gözaltına alındı sonra tutuklandı.

Savcı Yiğit, kaldığı H Tipi Cezaevi’nin tuvaletinde koğuş arkadaşları tarafından iple asılmış halde bulundu. İntihar ettiği belirtilen Yiğit’in cesedi otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yiğit’in geçen yıl İstanbul’dan Bursa’ya tayin olduğu öğrenildi. Yiğit, Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaparken tutuklanmıştı.

10 AĞUSTOS: HATAY BELEN İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ/POLİS ŞEFİ

Darbe girişiminin ardından başlatılan ‘FETÖ’ operasyonlarında gözaltına alınmak istenen emniyet amiri makamında intihar etti.

Hatay’ın Belen ilçesinde 00.30 sıralarında polis soruşturma kapsamında Belen İlçe Emniyet Amiri Ahmet Beşli’yi gözaltına almak istedi. Önce binadaki iki polisi gözaltına alan ekipler, Beşli’nin makamına giderek silahını teslim etmesini istedi. İddiaya göre Beşli bunun üzerine beylik tabancasıyla intihar etti. Hastaneye kaldırılan polis kurtarılamazken, soruşturma başlatıldı.

FETÖ İNTİHARLARI ARAŞTIRILSIN: KONUŞMASIN DİYE İNFAZ MI EDİLİYORLAR?

Şüpheli Fetö intiharları ile ölümlerinin çoğalması üzerine bir yazı kaleme alan Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, örgüt hakkında bilgi sahibi olan ve konuşmasından korkulan kişilerin öldürülmüş olabileceğini iddia etti. Dede, ölüm olaylarının incelemeye alınmasını istedi. İşte Ersoy Dede'nin Star'daki yazısından ilgili bölüm:

"Fuat Avni’nin istihbarat Daire Başkanlığındaki ayağı olan mühendis Burak Açıkalın, cezaevinde ölü bulundu..‘İntihar’ dediler.. Geçen hafta da, FETÖ’cü darbe girişiminin içinde yer alan Eski Kastamonu Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İrfan Kızılarslan, kaldığı koğuşta ölü bulunmuştu.. Ona da ‘intihar’ dediler.. Ondan bir kaç hafta önce de, Bursa’da, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu bulunan eski Cumhuriyet savcısı Seyfettin Yiğit cezaevinde ölü bulundu.. Ona da ‘intihar’ dediler... Aynı günlerde, Eskişehir’deki Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevli Astsubay Kıdemli Başçavuş Önder Irmak emniyetin tuvaletinde ölü bulundu..

Evet, ona da ‘intihar’ dendi... Değerli dostlar FETÖ çözülmeyi önlemek amacıyla pek çok taktik denedi 15 Temmuz’dan sonra.. Evvela kısa vadeli hedefler koydu. tarihler verdi.. Sanki ikinci bir kalkışma olacakmış gibi.. Kitleyi konsolide etti, umut aşıladı.. Toplu kaçış planları, Hz. Yusuf imamlığında kılınan namazlar, Hillary Clinton’lı rüya mesajları, yeminler... Neler denemediler ki..

Ama örgütün çok boyutlu olarak deşifre olmasını önleyemediler.. Şimdi ise nadim olmuş kilit konumdaki örgüt elemanları birer birer öldürüyorlar.. Evet bu ‘intihar’ denilen bütün vakaların bağımsız güvenilir bir adli tıp ekibince dikkatle incelenmesi lazım. FETÖ öteceğini anladığı bütün abilerini tek tek ortadan kaldırmadan, kritik önemdeki isimlerin koruma altına alınması kaçınılmaz.."


DİĞER FETÖ İNTİHARLARI

'Sadece korkum beni bu duruma getirdi'

25 EKİM/BURSA: Bursa’da görevli 44 yaşındaki polis memuru Cahit Korkmaz, ‘FETÖ’ operasyonuna dahil olmaktan korktuğunu söyledikten sonra beylik tabancasıyla kalbine ateş ederek intihar etti. Osmangazi ilçesindeki Çekirge Polis Merkezi’nde meydana gelen olayda, arşiv sorumlusu olarak görev yapan 18 yıllık polis memuru Korkmaz, namaz kıldıktan sonra dinlenme odasına geçip beylik tabancasıyla kalbine tek el ateş etti. Silah sesleri üzerine odaya koşan mesai arkadaşları, Korkmaz’ı kanlar içerisinde yatarken buldu. Arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan Korkmaz, hayatını kaybetti.

Korkmaz’ın, olaydan yarım saat önce birlikte çay içtiği mesai arkadaşlarına “Namaz kılıyorum diye beni de FETÖ operasyonlarına dahil ederler mi, hapse atarlar mı, ailem perişan olur mu? Bylock dinlemelerine takılır mıyım, çok korkuyorum” dediği belirtildi. Korkmaz, ailesine “Sizleri çok seviyorum, intiharımda sizlerin bir etkisi yok, sadece korkum beni bu duruma getirdi” notunu bıraktı.

21 EKİM/ÇORUM: Çorum’da ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında açığa alınan polis memuru Hakkı Topal intihar etti. Çorum İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Topal, dün kendisine ait otomobiliyle Seydim göleti yakınındaki ormanlık alandaki bir ağaca kendini asarak intihar etti. Eşinin ölüm haberini alan Çiğdem Topal, “Bizi bitirdiniz, eşimin hiçbir suçu yoktu” diyerek, baygınlık geçirdi.

15 EKİM/ADIYAMAN: Adıyaman’da ‘FETÖ/PDY’ soruşturması kapsamında infaz koruma memurluğundan uzaklaştırılan 31 yaşındaki Enver Şentürk intihar etti. Şentürk, Musalla Mahallesi’nde oturduğu apartmanın merdiven boşluğunda tavana bağladığı ipi boynuna geçirip kendini astı. Evli ve bir çocuk babası Şentürk’ün, geçtiğimiz günlerde Adıyaman E Tipi Cezaevi’ndeki infaz koruma memurluğu görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

İMAM ÖNCE YATSIYI KILDIRDI SONRA İNTİHAR ETTİ!

11 EKİM/MERSİN: Mersin’de öğretmen oğlu ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklanan 53 yaşındaki imam Hasan Taştan intihar etti. Toroslar ilçesindeki Zeytinli Bahçe Camii imamı, cemaatle birlikte yatsı namazını kıldıktan sonra yandaki lojmanına geçti. Bir süre sonra lojmana gelen yakınları tarafından evin kapısına iple asılı halde bulunan Taştan'ın cesedi otopsi için Adana’ya götürüldü. Yakınları, Hakkari’de öğretmen olan oğlu M.T.'nin ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Taştan'ın bunalıma girdiğini aktardı.

6 EKİM/BAYBURT: Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Bayburt’ta görevden uzaklaştırılan polislerin arasında bulunan, 32 yaşındaki Emrah Oğuz, 3 Ekim günü silahını teslim etmek için gittiği Bayburt Emniyet Müdürlüğü yakınlarında tabancayla başına ateş ederek intihar etti. Kanlar içinde kalan ve çevreden olayı görenlerin çağırdığı ambulansla Bayburt Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Emrah Oğuz, hayatını kaybetti.

4 EKİM/MERSİN: Darbe girişimi soruşturması kapsamında Mersin’de görevden uzaklaştırılan polislerin arasında bulunan, 26 yaşındaki bir çocuk babası Adem Tıraş, beylik tabancasıyla kimliğini teslim etti. Ertesi gün sivil kıyafetle bir parka giden Tıraş, yanındaki tabancayla intihar etti. Çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen ambulansla Toros Devlet Hastanesi’ne götürülen Tıraş kurtarılamadı.

6 EYLÜL/BİLECİK: Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında meslekten ihraç edilen 50 yaşındaki öğretmen Mustafa Güneyler, evinde tüpgazı açarak intihar etti. Güneyler, Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki çok programlı lisede elektrik ve elektronik dersi öğretmeni olarak görev yapıyordu. Yalnız yaşayan Güneyler'den haber alamayan yakınlarının durumu polise bildirmesi üzerine, çilingirle açılan evde Güneyler'in cesediyle karşılaşıldı. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

CEZAEVLERİNE DİKKAT: İTİRAF MEKTUPLARINI SAVCIDAN ÖNCE FETÖ GARDİYANLARI OKUYOR

15.11.2016 20:04 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlarla çöküş sürecine giren FETÖ’nün, örgüt içindeki çözülmeyi yavaşlatmak, yargıyla işbirliği yapan itirafçıların konuşmasını engellemek için infazlara başladığı iddia ediliyor. FETÖ’nün sosyal medya hesaplarından Fuat Avni’ye bilgi aktardıkları gerekçesiyle tutuklanan İDB mühendislerinden Burak Açıkalın’ın cezaevindeki şüpheli ölümü, gözlerin örgüt mensuplarının tutulduğu cezaevlerine çevrilmesine neden oldu. Yeniakit'in haberine göre örgütün eski Adana-Hatay adliye abisi Tamer Barış Terkeşli cezaevlerindeki FETÖ’cü ölümlerinin intihar olmadığını, intihar süsü verilmiş örgüt içi infazlar olduğunu söyledi. Terkeşli, “FETÖ’nün emniyet ve yargıdan sonra en güçlü olduğu kurumlardan biri Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’dür. Önemli bir temizlik operasyonu yapılsa da örgüt unsurları halen diriliğini korumaktadır. Bir FETÖ’cünün savcılığa gönderdiği dilekçeyi ve mektubu ilk önce FETÖ’nün infaz koruma memurları okumakta ve ulaştırmaktadır! Yani şahısların her türlü duygu düşüncelerini analiz etme, örgüte ihanet edenleri tespit etme önceliğine sahipler. Konuşmaya karar veren örgüt mensupları intihar süsüyle ortadan kaldırılmakta ya da psikolojik harp teknikleriyle intihara sevk edilmektedir” dedi.

YENİ İNTİHARLAR

04.12.2016 08:27 Fetö bağlantısı gündeme gelen isimlerin intihar olayları yaşanmaya devam ediyor.

19 KASIM/KARABÜK: 43 yaşındaki öğretmen Behçet Emdi, cezaevinde koğuş tuvaletinde kendisini ayakkabı bağıyla asarak intihar etti. Safranbolu Misakı Milli Ortaokulu’nda Sosyal Bilgiler Öğretmeni Behçet Emdi, Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında meslekten ihraç edildikten sonra gözaltına alındı. Önceki gün adliyeye sevk edilerek nöbetçi mahkemece tutuklanan Emdi, Karabük T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'na konuldu. Behçet Emdi, bugün saat 07.00 sıralarında diğer mahkumlar tarafından kaldığı koğuşun tuvalet penceresinde ayakkabı bağıyla asılı halde bulundu. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde Emdi'nin öldüğü belirlendi. Evli ve 2 çocuk babası Behçet Emdi'nin cesedi, yapılan inceleme ardından otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Behçet Emdi'nin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınması ardından psikolojik tedavi gördüğü ve ilaçlar kullandığı ileri sürüldü. Emdi'nin hemşire eşinin de aynı soruşturmada meslekten ihraç edildiği belirtildi. Emdi'nin intiharıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

24 KASIM/ÇORUM: Çorum'un Sungurlu İlçesi'nde bir orta okulda müdür yardımcılığı yaparken FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 47 yaşındaki Ergülü Yıldız, kendisini asarak intihar etti. Sungurlu'da bir orta okulda müdür yardımcılığı yaparken FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan, ardından da gözaltına alındıktan sonra adli kontrolle serbest bırakılan Ergülü Yıldız'dan haber alamayan yakınları, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdu. Polis ekipleriyle beraber arama çalışması yapan yakınları, Yıldız'ın Fatih Mahallesi'nde oturduğu eve gitti. Kapısı kırılarak girilen evde Yıldız, çatı katında tavana asılmış halde bulundu. Cesedi, Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Sungurlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

30 KASIM/HATAY: Hatay Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli olan ve FETÖ/PYD soruşturması kapsamında gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan polis memuru Hasan Hüseyin Can, intihar etti. Soruşturma kapsamında açığa alınan 46 yaşındaki Hasan Hüseyin Can, dün akşam saatlerinde (30 Kasım) ailesinin evde olmadığı sırada beylik tabancasıyla başına ateş etti. İhbar üzerine eve gelen sağlık ve polis ekipleri 2 çocuk babası Can'ın öldüğünü belirledi.

21 ARALIK/ÇORUM: FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan polis memuru Çorum'un Osmancık ilçesinde intihar etti. Edinilen bilgiye göre, Kastamonu'ya bağlı Taşköprü ilçesine görev yapan polis memuru M.O.(34), FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınmasının ardından Osmancık'a bağlı Ardıç Köyü'nde ikamet eden ailesinin yanına geldi. Polis memuru, önceki gün akşam saatlerinde dedesine ait evde kendini asarak intihar etti. Olay yerine gelen kardeşi, ağabeyi M.O.'yu asılı halde görünce ipi keserek indirdi. Sağlık görevlileri M.O.'ya ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Osmancık Devlet Hastanesine kaldırılan polis memuru tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

(12 Kasım 2016, 13:42), son güncel.: (24 Aralık 2016, 14:58)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9008    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
62.724.641