Tam
EskidenYeniye
 

İtiraf: YARSAV'ı böyle ele geçirdik

FETÖ soruşturmasında tutuklanan YARSAV üyesi hakim Kazım Uslu, itiraflarıyla örgütün YARSAV'ı nasıl ele geçirdiğini anlattı.

Önceki haber title=Sonraki haber

27.11.2016 08:54 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanan ve itirafçı olan Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) üyesi eski Konya Hakimi Kazım Uslu, itiraflarıyla YARSAV'ın terör örgütü tarafından nasıl ele geçirildiğini gözler önüne serdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Akşehir Cezaevinde tutuklu bulunan Uslu, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirterek, itiraflarda bulundu.

YARSAV üyesi hakim Kazım Uslu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında verdiği ifadede, terör örgütü FETÖ ile üniversite yıllarında tanıştığını, okumak üzere geldiği Ankara'da devlet yurdu bulamayınca yerleştiği yurtta cemaatle tanıştığını anlattı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra hakim adayı olarak göreve başladığını ve cemaatle bağını sürdürdüğünü belirten Uslu, Akseki hakimliğine atandıktan sonra da cemaat toplantılarına katıldığını söyledi. Uslu, bu toplantılarda eski başsavcı Mustafa Baklacı'ya düzenli olarak maaşının yüzde 10'unu himmet adı altında verdiğini söyledi.

ATANABİLMEK İÇİN MENDERES İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Uslu, Akseki'de hakimlik yaptığı dönemde Yargıtay tetkik hakimliğine atanmak istediğini ancak dönemin HSYK Genel Kurulu tarafından atamasının yapılmadığını belirtti.

Akseki hakimi iken, dönemin Akseki Belediye Başkanı Osman Salih Çelikel hakkındaki özel veya belediyeye ilişkin çok sayıda davayı, Çelikel'in aleyhine sonuçlandırdığını itiraf eden Uslu, Belediye Başkanı Çelikel'in kendisini, "Konyalı, adı da 'Kazım Menderes', muhafazakar hakim" diyerek HSYK'ya şikayet ettiğini, atanamamasında bunun da etkili olduğunu öne sürdü.

Bu nedenle "Kazım Menderes" adını "Kazım" olarak değiştirdiğini söyleyen Uslu, tekrar talepte bulunduğunu ve kış kararnamesi ile Yargıtay tetkik hakimliğine atandığını bildirdi. Uslu, bu atamada cemaatin bir etkisinin bulunmadığını öne sürdü.

YARSAV 13 KİŞİLİK YÖNETİMİ NASIL SEÇİLDİ?

Kazım Uslu, 2007'de Yargıtay tetkik hakimi olarak göreve başladığını, YARSAV Genel Sekreteri Yargıtay tetkik hakimi Leyla Köksal ile de burada tanıştığını söyledi.

Bu sırada, dönemin tetkik hakimleri, tutuklu Yargıtay üyeleri Hüseyin Güngör Babacan ve Osman Yurdakul ile sohbet toplantılarına devam ettiğini belirten Uslu, maaşının yüzde 10'unu himmet adı altında Babacan'a verdiğini kaydetti.

Uslu, YARSAV'a nasıl üye olduğunu ve YARSAV'daki seçim sürecini şöyle anlattı:

"Leyla Köksal ile insani diyaloğumuz ilerleyince bana YARSAV üyesi olmamı teklif etti. Bu dönemde YARSAV'ın çok cazibesi kalmamıştı. Muhafazakar bir yapıya sahip olduğumu söyledim. Leyla Hanım da Ömer Faruk Eminağaoğlu ile itibar kaybettiklerini, kamuoyunca aşırı solcu olarak tanındıklarını, bu imajı yıkmak istediklerini söyledi. 2010 referandumunun ardından YARSAV'a üye oldum. Hüseyin Güngör Babacan ile Osman Yurdakul benden önce üye olmuşlardı, kurucu üyelerdi. Emine Ülker Tarhan'ın istifası üzerine olağanüstü kongre kararı alındı. Yönetim Kurulu Üyesi olmam ve görev yaptığım dairenin dernek ve vakıflarla ilgili dosyalara bakması nedeniyle kongre sürecinde aktif rol aldım. Osman Yurdakul kongre sürecinde Mithatpaşa Caddesi üzerinde bir adresteki ofise gitmemi istedi. Ofiste İlyas Şahin, Rasim İsa Bilgen, Murat Arslan, Oktay Aydın ve Yüksel Ödemiş de vardı. Osman Yurdakul'un yönlendirmesiyle bu şahısların Fetullah Gülen cemaati ile irtibatlı olduğunu ve işbirliği yaptığını biliyordum. Üç dört toplantıya çağrıldım. Toplantılarda lider pozisyonda İlyas Şahin görünüyordu. Şahin'in 'Kartal' kod ismini kullandığını ve Yargıtay'dan sorumlu veya daha üst pozisyonda birisi olduğunu öğrendim. Bu toplantılarda, kongre sürecinde yapılması gerekenler, İlyas Şahin ile Murat Arslan'ın hazırladığını düşündüğüm 13 kişilik yönetim kurulu listesinin delinmeden nasıl seçileceğine dair konuşmalar ve stratejiler hazırlanıyordu. Liste delinmeden seçimin zor olduğunu belirterek bunun nasıl yapılacağını sorduğum Rasim İsa Bilgen bana, 'YARSAV'a Gülen cemaati mensubu genç meslektaşlardan çok sayıda üye yaptıklarını, listenin herkese verileceğini ve sorun çıkmayacağını' söyledi."

ARSLAN'IN YARSAV BAŞKANI SEÇİLECEĞİ BELLİYDİ

Kazım Uslu, YARSAV'ın 13 kişilik yönetim kurulu listesinde Leyla Köksal ve Bülent Yücetürk gibi cemaatçi olmayan sol görüşlülerin de bulunduğunu, 13 kişilik listenin delinmeden açık farkla seçimi kazandığını kaydetti.

Yönetim Kurulu'nun belirlenmesinden sonra ilk toplantıda Murat Arslan ile Bülent Yücetürk'ün başkanlığa aday olduğunu belirten Uslu, 2 oy farkla Murat Arslan'ın başkanlığa seçildiğini kaydetti.

Uslu, "Seçimden önce Mithatpaşa'daki toplantılarda Murat Arslan'ın başkan seçileceği fiilen belliydi. Bu toplantılarda bazı hususları başka odaya geçerek İlyas Bey'le Murat Arslan baş başa görüşüyorlardı. Bu şekilde Fetullah Gülen cemaati, YARSAV Yönetim Kurulu üyeleri ile seçim sürecini organize ederek bizlerin üzerinden müdahalede bulunmuştur. Murat Arslan, gerek tavır gerekse konuşma üslubu ve jargonu açısından cemaat mensuplarından farklıydı, toplantılarda namaz kılınınca Murat Arslan kılmazdı." şeklinde ifade verdi.

YARSAV'IN 2014 HSYK SEÇİMİ ÇALIŞMALARI

Sorular üzerine YARSAV'ın 2014'te yapılan HSYK üyeliği seçimleriyle ilgili çalışmalarını da anlatan Kazım Uslu, Murat Arslan başkanlığındaki yeni yönetim faaliyete başladıktan sonra YARSAV'ın ekonomik olarak sıkıntılı bir sürece girdiğini kaydetti.

Bazı üyelerin istifa ettiğini, istifa etmeyenlerin de aidat yatırmayarak pasif direnişe geçtiğini söyleyen Uslu, ifadesinde şunları kaydetti:

"Cemaat mensubu İlyas Şahin ve Rasim İsa Bilgen'e ekonomik sıkıntıları anlatarak, YARSAV'a neden bu kadar önem verdiklerini sordum. Rasim Bey, 2014 HSYK seçiminde YARSAV'ın etkin rol oynayacağını, ayrıca YARSAV'ın yurt dışı bağlantılarının önemli olduğunu ve yaşaması gerektiğini söyledi. Ekonomik sıkıntı giderek arttı. Hatta dernek kirasını ve çalışanın ücretini ödeyememeye başladı. İcra gelmek üzereydi, bu sıralarda YARSAV'ın hesabına 30-40 bin liralık, daha az veya daha fazla olabilir, ihtiyacı görebilecek kadar para girişi oldu. Bu paranın kaynağıyla ilgili Rasim Bey, yapılan toplantıların birinde 'biz yatırırız, yardımcı oluruz' demişti. Bu konuşmadan bir süre sonra para girişi olmuştu. Rasim Bey'in 'biz' olarak belirttiği kesimin Gülen cemaati olduğunu düşünüyorum. Parayı yatıran kişiler YARSAV'ın 2012 ile 2014 arasındaki hesapları incelenince ortaya çıkacaktır. O tarihlerde üyelik ücreti 300 lira idi. Bu paranın tahminimce 3 bin veya 5 bin lira şeklinde 3-4 farklı kişi tarafından yatırıldığını düşünüyorum."

HSYK SEÇİM SÜRECİ

HSYK'nın 2014'deki seçim sürecinde Mithatpaşa Caddesi'nde gayriresmi toplantılar yapıldığını, daha sonra YARSAV'ın resmi yönetim kurulu toplantılarının gerçekleştirildiğini anlatan Uslu, bu toplantılarda HSYK üyeliğine aday olmak istediğini birkaç kez dile getirdiğini söyledi.

Buna karşın hem cemaat üyelerinin hem de sol kesimden olanların kendisini ciddiye almadığını belirten Uslu, YARSAV'ın 11 kişilik aday listesinin bölge toplantılarında belirlendiğini aktardı.

Söz konusu listede yer alan Levent Ünsal'ın cemaat mensubu olduğunu bildiğini ifade eden Uslu, "Levent Ünsal'ın adaylığına itiraz geldi, bunun üzerine Levent Bey ve diğer yönetim kurulu üyeleri tarafından Levent Bey'in Hacıbektaşlı, Alevi olduğu, Hamdi Yaver Aktan'ın onu bizzat tanıdığı ve referans olacağı söylenerek bu itirazlar karşılandı." dedi.

Uslu, kendi katıldığı toplantılarda Levent Ünsal'ın isminin konuşulmadığını ancak "Yargıtay İmamı" olarak bilinen Yargıtay Üyesi İlyas Şahin ile Murat Arslan'ın baş başa yaptıkları toplantılarda Ünsal'ın gündeme gelmiş olabileceğini tahmin ettiğini söyledi.

ŞİKE DOSYASININ YARGITAY SÜRECİ

Adaylık isteğinin ciddiye alınmaması üzerine cemaat tarafından kullanıldığı hissine kapıldığını belirten Uslu, şöyle devam etti:

"2014 yılı yaz aylarından itibaren gerek Mithatpaşa'daki gerekse de Osman Yurdakul ile yaptığımız cemaat toplantılarına katılmadım. Fetullah Gülen cemaati ile ilgimi ve irtibatımı sıfırladım. Buna delil olarak, kamuoyunda şike yargılaması olarak bilinen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yargılandığı dosya ile ilgili temyiz incelemesinin yapılacağı 5. Ceza Dairesi'nin başkanı Fetullah Gülen cemaati tarafından değiştirildikten sonra verilen onama kararını, UYAP'a yüklenmeden yanımda yapılan konuşmalardan anlamam üzerine yakınları aracılığıyla Aziz Yıldırım'a iletmemi gösterebilirim. Eğer cemaat mensubiyetim devam etmiş olsaydı böyle bir davranışta bulunmazdım."

Yargıtay 5. Ceza Dairesinin o dönemdeki başkanının Fenerbahçe kongre üyesi Ahmet Ceylani Tuğrul olduğunu hatırlatan Uslu, dosyanın temyiz incelemesi yapılmak üzere daireye gelmesinden bir süre sonra Tuğrul'un görev süresinin dolması nedeniyle yeniden başkanlık seçimi yapıldığını aktardı. Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu süreçte Fetullah Gülen cemaatinden bir kişinin, kim olduğunu bilmiyorum, Yargıtay 5. Ceza Dairesi üyesi olan Bahri Demirel ile görüşerek aday olması halinde destek vereceklerini söylediğini, bunun üzerine Bahri Demirel'in de teamül dışına çıkarak Ahmet Bey'e karşı aynı daire üyesi olmasına rağmen başkan adayı olduğu ve cemaat desteğiyle seçimi kazandığını, Yargıtay'da yapılan konuşmalardan duydum. Bu hususu o dönemde Yargıtay'da görev yapan herkes bu şekilde konuşuyordu. Bu anlattığıma ilişkin bizzat görgüye dayalı bilgim veya katıldığım herhangi bir toplantı yoktur. Yapılan seçimde Bahri Bey başkan seçildi ve şike dosyasında kararın onanması yönünde oy kullandı. Fetullah Gülen cemaati genelde bu tür durumlarda başkan veya daire başkanlığı seçimlerinde kimlerin seçilmesi gerektiğini birkaç ay önceden planlamıştır. Osman Yurdakul, Hüseyin Yıldırım ve Aydın Boşgelmez aracılığıyla özel yemekli toplantıda, belirlediği adaya teklifte bulunarak pazarlık yapıp, istediklerini blok yöntemiyle seçtirmiştir. Ancak Bahri Demirel'in seçilmesinde Osman Yurdakul, Hüseyin Yıldırım ve Aydın Boşgelmez'in böyle bir faaliyette bulunup bulunmadığını bilmiyorum."

Uslu, örgütün haberleşme için kullandığı ByLock programının, Yargıtay 18. Hukuk Dairesinde tetkik hakimi olarak birlikte çalıştığı Mustafa Savaş tarafından telefonuna yüklendiğini, bu programla sadece Savaş ile mesajlaşabildiğini anlattı.

Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar

(27 Kasım 2016, 08:54)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9038    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.505.396