Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat Davasında Fetö iddiası

28 Şubat dönemine ilişkin, 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak' suçundan 103 sanığın yargılandığı davaya 86. duruşma ile devam edildi. Duruşma-da sanık ve avukatları, davanın FETÖ savcılarınca açıldığını, bu nedenle de düşürülmesi gerektiğini iddia ettiler. Müştekilerden gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, duruşmada, Abdullah Çatlı'nın ölümünde de FETÖ'nün önünün açılmak istendiği ileri sürerek, 'Çatlı, eğer medya, borsa Erbakan'a karşı harekete geçecek olsaydı arkadan dolanıp onlarla hesaplaşacaktı. Yani Susurluk da bunun bir parçasıydı. Fetullah Gülen'in önü açılacaktı, iktidara taşınacaktı. Ama BÇG, İslam'ın ılımlısına da karşıydı radikaline de' dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

03.12.2016 07:14 28 Şubat dönemine ilişkin, 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak' suçundan 103 sanığın yargılandığı davaya 86. duruşma ile devam edildi.

30 Kasım'da Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanıklar Çevik Bir, Çetin Saner, Çetin Doğan, Alican Türk, Selman Yazıcı, Cemal Hakan Pelit, Lokman Ekinci, Ünal Akbulut, Ersin Yılmaz, Erkan Yaykır, Erol Özkasnak ile mağdurlar ve tarafların avukatları katıldı.

ÇİLLER 3. KEZ DE GELMEDİ!

Duruşma öncesi, 28 Şubat döneminde DYP Genel Başkanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunması dolayısıyla üç kez "tanık" olarak dinlenmek üzere davetiye çıkardığı eski Başbakan Tansu Çiller'in, duruşmaya katılmayarak mazeret gönderdiği belirtildi.

Tanıklık için mahkemeye çağrılan REFAH-YOL Hükümeti'nin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın danışmanlığını yapan gazeteci İlnur Çevik'in de ABD'de olduğundan duruşmaya katılamayacağını bildirdiği kaydedildi.

DYP'Lİ ESKİ MİLLETVEKİLİ: İSTİFAMDA ASKERİN ETKİSİ YOK. TANKLAR SOKAĞA BUGÜN ÇIKSA ONURLU BİRİSİ OLARAK YİNE İSTİFA EDERDİM!

Duruşmada, 28 Şubat döneminde partisi DYP'den istifa eden eski milletvekili Şamil Ayrım tanık olarak dinlendi. Ayrım, 28 Şubat döneminde istifasında herhangi bir kurum ya da kişinin etkili olmadığını belirterek, "Kendi irademle istifa ettim ve kimsenin tesiri olmamıştır. DYP üyesi olarak REFAH-YOL Hükümeti'ne güvenoyu verdim. Parti içerisinde de verilen görevleri yaptım." dedi.

Müşteki avukatlarından Emrullah Beytar'ın, "Bir siyasetçi olarak, 28 Şubat döneminde sokakta tankların ne işi vardı. Bilginiz var mı?" sorusu üzerine Ayrım, "Bir tarafta kapatma davası, bir tarafta istifalar. Onurlu, haysiyetli bir siyasetçi olarak bugün ülkede aynı şartlar olsa yine aynı kararı verirdim." dedi.

Müşteki avukatlarının, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonunda, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'a baskı yapılmadığını belirtmesine tanık olmadığını belirten Ayrım, DYP milletvekili olarak REFAH-YOL Hükümeti'nin icraatlarından memnun olduğunu söyledi.

Partisinden istifasında dış etkenlerin etkisinin olduğu iddiaları sorulan Ayrım, iddiaların doğru olmadığını söyledi.

SANIK TÜRKERİ'NİN AVUKATI: 28 ŞUBAT DAVASI FETÖ İŞİ!

Eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri'nin avukatı Aykanat Kaçmaz, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından firari olan ve geçen günlerde yakalanan eski savcı Mustafa Bilgili'nin iddianameyi hazırladığı hatırlatarak, dava konusu iddianamenin FETÖ talimatıyla hazırlandığını öne sürdü.

Sanıkların TSK'da yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda yargılandıklarını savunan Kaçmaz, "Yapılan istihbarat çalışmaları sonucu işlemler yapıldı. Bu insanlar, işlemler yapıldığı için yargılanıyor. FETÖ'cülerin TSK'dan atılmaları bu insanlara suç olarak yöneltiliyor. O zaman gerekli tedbirler olmasa belki 15 Temmuz gecesi, 10 yıl önce yaşanacaktı. Başörtüsü mağdurlarının istismar edilerek, hazırlanan iddianame, örgüt talimatıyla yazılmış 'şey'den başka bir şey değildir." dedi.

Sanıklardan Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz de Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki FETÖ çatı davasının Ergenekon, Balyoz davaları ile Kozmik Oda soruşturmasının birbiriyle bağlantılı olduğunu ve bu davaların TSK'nın biçimlendirilmesi ve FETÖ'ye karşı kişilerin TSK'dan tasfiyesinde kullanıldığını ileri sürdü.

Mahkemenin görev konusunu karara bağlaması gerektiğini belirten Ersöz, Ergenekon davasında Yargıtay 16. Ceza Dairesinin işaret ettiği hususların göz önüne alınmasını talep etti.

"Aynı örgüte hizmet ettiklerini düşünüyorum"

Sanıklardan Çevik Bir'in avukatı Ümit Kara da davanın düşürülmesi gerektiğini savunarak, "Silahlı Kuvvetler, o dönemde 15 Temmuz'daki gibi hareket tarzı benimsememiş, en yüksek istişare organı olan MGK'da tavsiye niteliğindeki görüşlerini açıklamıştır. Batı Çalışma Grubu (BÇG), 28 Şubat'taki MGK'dan 41 gün sonra, dönemin Genelkurmay Başkanının emriyle kurulmuştur." dedi.

Avukat Kara, müştekilerden Tamer Tatar'ın eski bir FETÖ mensubu olduğunu ve iddianameyi hazırlayan savcının da FETÖ'den meslekten ihraç edildiğini savunarak, kovuşturmanın sonlandırılmasını talep etti.

SANIK KARADAYI'NIN AVUKATI: 15 TEMMUZ, 28 ŞUBAT'IN HAKLILIĞINI GÖSTERDİ!

Sanıklardan eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın avukatı Erol Aras da davanın başından itibaren yargılamanın Anayasa Mahkemesinde yapılması gerektiğini söylediğini belirterek, "15 Temmuz, 1997'de alınan kararların ne kadar isabetli olduğunu ortaya koymuştur. Burada müvekkillerimizin hepsi yaşlı. Yeniden bir yargılama, sil baş yapılırsa süre çok uzayacak. Kimilerinin artık bu saatten sonra gelip ifade vermesinin bir kıymeti kalmamıştır. Dosyanın tamamlanıp, beraat kararı verilmesini istiyorum." diye konuştu.

Sanık avukatlarından Akın Şenol ise yargılama aşamasında, Genelkurmay Başkanlığından bilgi istendiğinde zorluklarla karşılaştıklarını ileri sürerek, "Genelkurmay'a yapılan taleplerde direnç gösterilmişti. Evrakların bir dolap içerisinde bulunduğu söylenmişti. Delillerin toplanması aşamasında istenilen kurumlardaki kişilerin de aynı örgüte hizmet ettiklerini düşünüyorum." değerlendirilmesinde bulundu.

SANIK ÇETİN DOĞAN: CUMHURİYETİ KORUMAK SADECE BİZİM GÖREVİMİZ DEĞİL!

Sanıklardan emekli Orgeneral Çetin Doğan, yaptığı savunmada, BÇG'nin meşru bir zeminde hareket ettiğini söyledi. BÇG'nin aldığı kararlara değinen Doğan, "O döneme ait olaylar FETÖ'yü hedef alan, yaptığı faaliyetlerle ilgili önlem alınmasını gerektiren kararlar, ilgili makamlara iletilmiştir. Gülen'in kayırıldığına dair belge, 72 sayfalık bir Gülen Raporu olduğu söyleniyor. Özetle beş sayfa bir rapor var. Burada Gülen'in zararlı ve takip edilmesi gereken birisi olduğu bu belgede de yazılıdır." ifadelerini kullandı.

Darbe karşıtı olduğunu savunan Doğan, "Kimse kanaatlerle hareket etmesin, biz vatanperver insanlarız. 1980'den ve 1971 muhtırasından ders almış insanlarız. Daha önce de açıkladığım gibi cumhuriyeti korumak sadece bizim değil bütün vatandaşların asli görevidir." dedi.

Çevik Bir'in savunması

Sanıklardan emekli Orgeneral Çevik Bir de iddianameyi hazırlayan savcının FETÖ'den tutuklandığını hatırlatarak, iddianamenin FETÖ'nün talimatları doğrultusunda hazırlandığını ileri sürdü. Bir, "Sayın Çiller defalardır davet ediliyor fakat mağdur olarak bir defa ifade vermeye gelmedi. Dosyada Çiller'e ait olduğu iddia edilen ifadelerin sadece 2-3 sayfası Çiller'e aittir. Geri kalan kısmı savcı tarafından düzenlenmiştir." ifadelerini kullandı.

Kendisinin FETÖ elebaşı Gülen ile yakınlığı olduğuna dair söylemler olduğunu belirten Bir, "Konu saptırılıyor, FETÖ ile ilgili ilk brifingi, 17 Ocak 1997'de Cumhurbaşkanına verdim. O takdimler iddianameye konulmamış. TSK, bu konuda 90'lı yıllardan itibaren çalışmaya başlamış ama bizim dönemimizde devlete duyurulmuştur, FETÖ tehlikesi. Yine FETÖ'nün okulların devri konusunda bana yazdığı mektup aleyhimizde kullanılmaya başlandı. Bu mektubu arzu ederseniz size takdim edebilirim ama siz de isterseniz bulabilirsiniz." diye konuştu.

DİLİPAK: ÇATLI'NIN ÖLÜMÜ İLE GÜLEN'İN ÖNÜ AÇILACAKTI

Müşteki gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, 1991'de CIA'nın kendisi ile görüştüğünü ileri sürerek, BÇG ve Fetullah Gülen yapılanmasını, "ABD'nin Türkiye'deki taşeronları" olarak nitelendirdi. "Amerika'nın Türkiye üzerinden İslam dünyasını dönüştürmeyi hedefleyen bir projeksiyon savaşı var." değerlendirmesinde bulunan Dilipak, 28 Şubat'tan sonra kendisine bir CD geldiğini aktararak, şunları söyledi:

"Bu CD, Erbakan'a ulaşan CD'nin aynısı. Ben Erbakan'ın eski danışmanıyım, biliyorum. O toplantı GATA'daydı. Çevik Bir'in de sesi vardı. O zaman kim bunu kaydetti bilmiyorum. Kayıtta diyor ki 'Eğer hükümet üzerimize gelirse ne yapacağız?' Bunlar Gezi'de olduğu gibi bir halk ayaklanması planlıyorlardı. Hükümet üzerimize gelirse halkı sokağa çekelim konusu konuşuluyor. 'Peki kontrol dışına çıkarsa ne olur?' diyor içlerinden biri. Bir tanesi 'Bu bir felaket olur' diyor. Bir tanesi de 'Gerekirse rejimi korumak için bunu göze almalıyız' diyordu. Erbakan'a ulaşan kaset buydu."

Abdullah Çatlı'nın ölümünde de FETÖ'nün önünün açılmak istendiği ileri süren Dilipak, "Çatlı, eğer medya, borsa Erbakan'a karşı harekete geçecek olsaydı arkadan dolanıp onlarla hesaplaşacaktı. Yani Susurluk da bunun bir parçasıydı. Fetullah Gülen'in önü açılacaktı, iktidara taşınacaktı. Ama BÇG, İslam'ın ılımlısına da karşıydı radikaline de." dedi.

"DEAŞ'ı kim örgütlüyorsa, İslamofobia'yı da FETÖ'yü de o örgütlüyor"

Dilipak, "DEAŞ'ı kim örgütlüyorsa, İslamofobia'yı da FETÖ'yü de o örgütlüyor" değerlendirmesinde bulundu.

28 Şubat'ın baskılarından ötürü gelininin okuyamadığını, psikolojik baskı gördüğünü aktaran Dilipak, suçluların cezalandırılmasını talep etti.

Müşteki avukatlarından Emrullah Beytar, davanın 'örgüt' kısmının yargılandığını, sivil kısmıyla ilgili bir yargılamanın yapılmadığının belirterek, "Görevli mahkemenin burası olduğunu düşünüyorum ve sanık avukatlarının görevsizlik talebinin reddedilmesini istiyorum." dedi.

Görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Levent Savaş, bir kısım sanıklar yönünden CMK 8 ve 11. maddelerinin dikkate alındığında bağlantı ve ayırma hususunun düşünülmesi gerektiğini belirtti. Savaş, geçerli kabul edilen iddianame ve buna bağlı görevsizlik kararı hakkında, şunları kaydetti:

"Dosyamızda, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının iddia edilen eylemlerinin örgütsel bağ iddiası, görevin kendisine kolaylık ve avantajla gerçekleştiğinin iddia edilmesi karşısında, Yüce Divan sıfatıyla yargılamasının Anayasa Mahkemesinde yapılması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 158/3 maddesinde mahkemeler-Anayasa Mahkemesi arasında görev uyuşmazlığında Anayasa Mahkemesinin kararının esas alınacağı hükme bağlamıştır.

Mahkeme, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarıyla ilgili suç tarihindeki iddialara bağlı olarak tefrik kararı verip dosyayı Anayasa Mahkemesine gönderebileceği gibi bağlantı iddiası karşısında iddianamenin sonuç bölümündeki düzenleme karşısında tüm sanıklar hakkında da dosyayı gönderebilir. Diğer hususlar, açıklama ve buna yönelik talepler mahkeme takdirindedir."

ARA KARARLAR

Mahkeme, verilen aradan sonra ara kararlarını açıkladı. Buna göre, 28 Şubat döneminde DYP Genel Başkanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunması dolayısıyla "tanık" olarak dinlenmek üzere daha önce davetiye çıkarılan Tansu Çiller'in yeniden çağrılmasına karar verildi.

Çağrı kağıdında, Çiller'in gelecek duruşmada hazır olmadığı takdirde zorla getirileceğini dair ihtarda bulunulacak.

REFAH-YOL Hükümeti'nin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın danışmanlığını yapan gazeteci İlnur Çevik hakkında yeniden "tanık" sıfatıyla çağrılması için çağrı kağıdı çıkartıldı.

Bir kısım sanık avukatının, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın, tanık olarak dinlenmesi talebinin reddine karar veren mahkeme, Özkan'ın duruşma günü hazır olması durumunda dinlenebileceğini bildirdi.

FETÖ elebaşı Gülen'in sanık Çevik Bir'e gönderdiği belirtilen mektubu mahkemeye sunması için Bir'e süre verildi.

Kamuoyunda "FETÖ Çatı Davası" olarak bilinen FETÖ ana iddianamesinin Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinden istenilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Davanın 18 Temmuz'daki son celsesinde eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu ile eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Salim Dervişoğlu, telekonferans sistemiyle İstanbul'dan bağlanarak, "tanık" olarak dinlenmişti.

Paralel yapı-28 Şubat süreci & Darbeye destekleri
Hanefi Avcı: Fetullahçılar 28 Şubat'ın yanında durdu
28 Şubat davasında 'paralel' tartışması
28 Şubat davası duruşmaları
28 Şubat soruşturması manşetlerimiz
28 Şubat süreci manşetlerimiz
28 Şubat iddianamesinde arama yap

(03 Aralık 2016, 07:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9046    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

Kayseri: Darbeci General davası

29.03.2020 20:35 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyi'nce hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutan..
Tamamı 29.3.2020

Kozmik Oda Kumpası davası

28.03.2020 10:56 Ankara'da, 'Kozmik Oda' soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kumpas kurulduğu gerekçesiyle 101 kişinin yargılandığı davaya ..
Tamamı 28.3.2020

Fetö'nün Avrupa Casusları davası

28.03.2020 10:50 Ankara'da, Türk vatandaşlarına ait kişisel veriler ile terör örgütü bağlantılı bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgeleri, Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine kanuna aykırı olarak v..
Tamamı 28.3.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

28.03.2020 12:46 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 28.3.2020

Şike Davasına Corona Arası

28.03.2020 12:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle açılan davada 15. celse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi. 20 Mart'ta Fenerba..
Tamamı 28.3.2020

Diyarbakır: Korg. Yılmaz beraat etti

28.03.2020 11:47 Diyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada yeniden yargılanan dönemin 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz'ın, 4 ayrı suçtan beraatine karar verildi. 12 Mart'ta Darbecil..
Tamamı 28.3.2020

Karlov Suikastı'na 8 Müebbet

07.03.2020 09:53 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 7.3.2020

Şırnak: Darbeye 1 Müebbet

07.03.2020 11:24 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada 3'ü ağırlaştırılmış müebbet 1'i 9 yıl olmak üzere hapis cezalarına çarptırılan ..
Tamamı 7.3.2020

Hakim: Allah'ı kandırmaya kalktılar

08.03.2020 10:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 8.3.2020

Yeniden Yapılanmaya Darbe

07.03.2020 11:04 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sa..
Tamamı 7.3.2020

Yazıcıoğlu'da Fetö şüphesi güçleniyor

08.03.2020 10:44 BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının 25 Mart 2009'da bir helikopter kazasında ölmelerinin Fetullah Gülen Terör Örgütü bağlantılı bir suikast olduğuna dair şüphe giderek güçleniyor. Hürriyet gazetesinden..
Tamamı 8.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

07.03.2020 10:32 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 24.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 7.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

07.03.2020 10:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 7.3.2020

Darbede AK Parti'yi İşgal davası

07.03.2020 10:44 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 15 sanıklı davanın, yerel mahkemenin hükmünün Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülmes..
Tamamı 7.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
42.055.481