Tam
EskidenYeniye
 

Eskişehir 4 sanıklı 3 Fetö davası

Eskişehir'de Fetö'ye karşı açılan üç davada duruşmalar yapıldı. Davalardan birinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürlüğü çalışanı 2 sanık yargılanıyor. Diğer bir davada, müvekkilinin ifade verdiği sırada polis memurlarıyla tartışan ve hakkında 'tehdit ve hakaret' suçlamasıyla dava açılan 1 avukat yargılanıyor. Avukat tehdit iddiasına dayanak olan diyaloğu kabul etti ancak bunun tehdit olmadığını savundu. Diğer davada ise Türk Telekom'da Elektrik Elektronik Mühendisi iken gözaltına alınan ve ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 1 kişi yargılanıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.12.2016 15:27 Eskişehir'de Fetö'ye karşı açılan 5 sanıklı üç davada duruşmalar yapıldı. İşte o gelişmeler:

1) METEOROLOJİ ÇALIŞANI 2 SANIK

Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürlüğü çalışanı 2 sanığın yargılanmasına başlandı.

13 Aralık'ta Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında, tutuklu sanıklar Tuncay Dikyol ve Salim Demirel ile avukatları hazır bulundu. Sanık Salim Demirel, savunmasında, FETÖ/PDY ile ilgisinin bulunmadığını öne sürerek, iddianamede geçen suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Darbe girişimini gerçekleştirenleri lanetlediğini belirten Demirel, şunları kaydetti:

"İddianamede de geçtiği üzere oğlumu Samanyolu okullarına kaydettirmiştim çünkü kendisi başarılı bir öğrenciydi. Ben bu okulun FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğunu bilmiyordum. Ayrıca oğlumun bu okula gitmesinden dolayı 3 bin lira teşvik parası alıyordum. Milli Eğitim Müdürlüğü kayıtlarında bu durum mevcuttur. Bunun dışında okul Bank Asya ile çalıştığı için bu bankadan hesap açtırdım. Açtırdığım bu hesaptan çocuğun okul taksitlerini ödedim. İddianamede Ufuk Büro-Sen'e üyeliğim geçiyor. Ben Nisan 2014'te üye oldum aynı yılın kasım ayında bu sendikadan ayrıldım. Benim bu örgütle ilgim yoktur. Bu örgütün evinde veya yurdunda da kalmadım. Darbe gecesi imkanım olsaydı ben de tankın önüne yatardım. Suçsuzum, tahliyemi talep ediyorum."

Demirel, "Sosyal paylaşım hesabı ile ilgili twitter bana ait değildir. Herhangi twitter hesabım bulunmamaktadır. Bunu mahkemece araştırılmasını talep ediyorum. Okul ile ilgili kaydetme sebebim başarılı olmasıdır. 17-25'ten önce kaydettim. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yasal bir kurum olduğundan kaydettim. Devlet tarafından özel okullara verilen yıllık 3 bin lira teşvikten yararlandık. Bundan dolayı bu okulların yasal olduğunu düşünmeme neden oldu. Banka Asya'daki hesabım, okul kaydı sırasında açtım. Mecburen açtım. Okul hesabı bu bankayla anlaşması vardı. Okul ortalama 12 bin lira idi. Oraya bırakılan para ile okul taksitlerini ödedim. Kendime ait olan parayı bu bankaya yatırdım. Amacımda maaş hesabı ile karışmaması içindi. İddianamedeki çağrıdan haberim yoktur. Bu yatırdığım para hibe olarak aktarılmadı. Kendi hesabıma aktarıldı. İddianamedeki diğer paralar ise okul taksiti ve fatura ödemelerine ilişkin faturalardı. İhraç olmamla ilgili Anayasa Mahkemesine başvurdum. Ülkemize kara leke olan 15 Temmuz kim planladı ise onları lanetliyorum. Bizim bu duruma düşmemizin sebebi onlar olmuştur. Darbe girişimi sırasında o tankın altında ölecek insanlardan biri benim. Bununla ilgili darbe girişiminde hayatını kaybedenlere yardımda bulundum. Bu konuyla ilgili Başbakanlık tarafından teşekkür aldım. Bu durum benim nerede durduğumun göstergesidir. Anne ve babam ile eşimde mağdur olmuştur. Benim için en ağır gelen şey vatan haini ilan edilmesidir. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Mahkeme başkanının "Aracında yapılan aramalarda FETÖ/PDY ile ilgili CD'ler ele geçirilmiş. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine sanık Demirel, "Çocuğumun okul kaydı yaptırılınca bana kırtasiye listesi verildi ve okul yönetiminin belirttiği bir mağazadan bunları temin edebileceğim söylendi. O mağazadan okul alışverişini yaptıktan sonra bu CD'leri promosyon olarak vermişlerdi. İçeriğinde ne olduğunu bilmiyorum." dedi.

"17 ve 25 Aralık'tan sonra kızgınlıkla bazı paylaşımlarda bulunmuştum"

Diğer sanık Tuncay Dikyol ise üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirterek, yaklaşık 5 aydır suçsuz yere cezaevinde bulunduğunu savundu.

Dikyol, 12 Eylül 1980 darbesini yaşadığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Darbeyi desteklemem söz konusu değildir. Hiçbir darbe bu ülkeye yarar sağlamaz. Oğlum devlet lisesine gidiyordu ve çok başarılı bir öğrenciydi. Öğretmenlerinin talebi üzerine özel okula tam burslu olarak kayıt yaptırdım. Bu okulun FETÖ/PDY'ye ait olduğunu 15 Temmuz'dan sonra öğrendim. Bank Asya'da ise 1999 yılından beri hesabım var. Ben faize karşı bir insanım. Bank Asya'da param faizsiz duruyordu, bu yüzden bu bankayı tercih ettim. Ufuk Büro-Sen üyeliğime gelince devletin onayıyla kurulmuş bir sendikaydı. Ben sendikanın FETÖ/PDY bağlantısını 15 Temmuz'dan sonra öğrendim."

Dikyol, "FETÖ/PDY ile bir bağlantım yoktur. Benim oğlum başarılı bir çocuktur. Şu anda Fatih Fen Lisesin okumaktadır. Devlet okulundaki sınıf öğretmeninin yönlendirmesiyle çocuğumu burslu olarak okula gönderdim. Özel okula vermemle devletten teşvik aldım. Yıllık 3 bin lira verdik. Aylık taksitler halinde ödedik. Bank Asya da 99 yılından bu yana param vardır. O da bana gelir getirmektedir. 30 yıllık devlet memuruydum. Banka TMSF ye geçti. Daha da garantili bir banka olmuştur. Bundan dolayı para tuttum. Herhangi bir sohbetlerine katılmadım, evlerine gitmedim, okullarına gitmedim. Ben 12 Eylül darbesini görmüş birisiyim. Hiç bir darbe memlekete fayda sağlamaz. Herkes kendi görevini yapsın. Vatanını seven insan görevini en iyi yapan insandır. Ben 30 yıldır görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Facebook sayfası bana aittir. Paylaşımlarım bir eleştiri idi. Ben 4 aydır dışarıdayım. Ailemin ihtiyaçları var. Yapmadığımız bir eylemden dolayı cezalandırılıyoruz. Tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum. Dünya menfaati için kimseyi ezmek istemem. İsteyeni ise lanetlerim." dedi.

ÖRGÜT LEHİNE SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM YAPTIĞINI KABUL ETTİ

Dikyol, mahkeme başkanının "Sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan örgüt lehine paylaşımlarda bulunmuşsun" demesi üzerine, "17 ve 25 Aralık'tan sonra kızgınlıkla bazı paylaşımlarda bulunmuştum ama sonra bu tarz paylaşımlarda bulunmadım." ifadelerini kullandı.

Sanık Dikyol, savcının "Telefonunda ByLock ve Eagle programları var mı?" sorusu üzerine, "Ben ByLock ve Eagle'nin ne olduğunu cezaevinde öğrendim. Kesinlikle bu programları kullanmadım." diye konuştu.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 9 Şubat'a erteledi.

2) POLİSLERE HAKARET EDEN AVUKAT

Eskişehir'de geçen yıl Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde müvekkilinin ifade verdiği sırada polis memurlarıyla tartışan ve hakkında "tehdit ve hakaret" suçlamasıyla dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklu avukatın yargılanmasına başlandı.13 Aralık'ta Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, bu suçtan tutuksuz yargılanan ancak FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu olan sanık avukat Turgay Balaban ile müşteki polis memurları C.Y, İ.H.Ö. ve Ö.Y. hazır bulundu. Müşteki cumhuriyet savcısı Orhan Sancak ise duruşmaya katılmadı.

Sanık Balaban, savunmasında olay günü müvekkili N.A'nın Terörle Mücadele Şubesinde ifade verdiğini, kendisinin de yanında bulunduğunu söyledi. Polis memurlarının müvekkiliyle polemiğe girdiğini öne süren Balaban, şunları kaydetti:

"ESEN RÜZGARA ALDANMA" DEDİĞİNİ KABUL ETTİ

"Ben de polislere 'Lütfen polemiğe girmeyin' dedim. Daha sonra bana 'Sana söz hakkı verilmedi' denildi. Bunun üzerine avukatlık mesleğimi yapamayacağımı dile getirdim. Eskişehir Barosu Avukat Hakları Merkezini arayacağımı söyledim. Daha sonra müvekkilimden ifadeyi sonlandırmasını istedim. Benim, o soruşturmayı yürüten savcı Orhan Sancak ile bir sorunum yok. Sadece savcının yanlış yaptığını söyledim. 'Esen rüzgara aldanmayın' şeklinde söz söyledim. Benim amacım yasak ifade alma şekline müdahale etmekti."

Balaban, "Müvekkilim ile polisler arasında tartışma yaşandı. Ben de müvekkilime polemiğe girmemesini söyledim. Polis bana söz hakkı vermediğini ve müdahale etmememi söyledi. Ben de burasının TEM olduğunu ve istediğim gibi konuşabileceğimi söyledim. Avukatlık mesleğimi yapamayacağımı anlayınca amirlerinin odasına gittim. Amirleri de aynı tepkiyi gösterince Avukat Hakları Merkezi'ni arayarak tutanak tutacağımı söyledim. Müvekkilime de bu şartlarda ifade verilemeyeceğini ve ifadesini sonlandırmasını belirttim. Yaptıkları uygulamanın yanlış olduğunu belirterek esen rüzgara çok aldanmamalarını söyledim. Ben kendilerini ne ile tehdit edebilirim ki. Suçsuzum ve beraatımı istiyorum." dedi.

Müşteki polis memurlarından C.Y. ise sanık Balaban'ın kendilerine hakaret ettiğini belirterek, "Kendisi iddianamede geçen, 'Rüzgarı arkanıza aldınız ama rüzgar tersinden de esecek. Senin o savcıların hepsi gününü görecek. Hepsi gün gelip hesabını verecek. Sizin savcılarınız kanunsuz iş yapıyor. Hepsine hesabını soracağız.' sözlerini sert bir şekilde sarf etmiştir." dedi.

Mahkeme heyeti, olayın tanığı avukat Balaban'ın müvekkili N.A'nın da dinlenilmesi için duruşmayı 2 Mart 2017 tarihine erteledi.

Olay

Avukat Balaban, 22 Mayıs 2015'te Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde bir müvekkilinin ifade vermesi sırasında polis memurlarıyla tartışmıştı.

Tartışma sırasında sanık Balaban'ın soruşturmayı yürüten savcı Orhan Sancak'ı kastederek, "Rüzgarı arkanıza aldınız ama rüzgar tersinden de esecek. Senin o savcıların hepsi gününü görecek. Hepsi gün gelip hesabını verecek. Sizin savcılarınız kanunsuz iş yapıyor. Hepsine hesabını soracağız. Ben savcılara ön yargılıyım. Bugün rüzgara kapılanlar yarın tırmalayacaklar" dediği öne sürülmüştü. Balaban hakkında "tehdit ve hakaret" suçlamasıyla dava açılmıştı.

3) ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSİ

Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanan elektrik-elektronik mühendisi Mustafa Yılmaz'ın tahliye talebi yargılandığı mahkemece kabul edilmedi.

Eskişehir 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Türk Telekom'da Elektrik Elektronik Mühendisi iken gözaltına alınan ve ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan evli 2 çocuk babası 37 yaşındaki Mustafa Yılmaz'ın yargılanmasına başlandı. Duruşmaya tutuklu sanık ile yakınları ve avukatlar katıldı.

15 Aralık'ta yapılan ilk duruşmada 10 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan Yılmaz suçlamaları kabul etmedi. Kızını, okulun başarılı olması nedeniyle Samanyolu Okulları'na gönderdiğini söyleyen Mustafa Yılmaz şöyle konuştu:

"Bu okula milletvekilliği yapmış ve kentin önde gelen kişileri de çocuklarını gönderiyordu. Daha başarılı olacağını düşündüğüm için 2011 yılında çocuğumu bu okula kayıt yaptırdım. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra okulun FETÖ bağlantısını öğrendiğim için 20 Temmuz'da çocuğumu okuldan aldım. Faizsiz kazanç geldiği için Bank Asya'yı tercih ettim. Bank Asya'dan önce ve sonra faizsiz olan bankalarla çalışmam oldu. Bank Asya'da ilk 2010 yılında hesap açtırdım. 2011 yılında da gelirimizin artması nedeniyle araç almaya karar verdik. Kredi için en uygun verilen kuruluş bu bankaydı. Bank Asya'dan kredi çektim. 2011-2013 yılına kadar kredi ödemesi yaptık. Ev almaya karar verdik. Başka bir bankadan ev için kredi çektim. 2013-2015 yılı arasında ev kredisi ödedik. 2015 yılında krediyi ödeyemediğim için evi sattım. Geri kalan 77 bin 600 lirayı bankaya yatırdık. İhtiyaçlarımız olduğu zamanlarda bu paradan çektim. Son olarak kalan 20 bin lira paramızı da geçtiğimiz yıl bankadan çekerek hesabımı sıfırladım. Tutuklandıktan sonra eşim bu parayı kullanmaya başladı. Ben banka hesaplarından kesinlikle terör örgütüne para aktarmadım. Devlet kontrolünde olan bir bankaya para aktarmamın sakıncasının olduğunu düşünmedim."

Çalıştığı Türk Telekom İl Müdürlüğü'nde Müdürü ile tartıştıklarını belirten Mustafa Yılmaz, müdürün bu nedenle kendisini FETÖ'cü olarak ihbar etmiş olabileceğini iddia etti. Yılmaz, "Eskişehir'de bizim kurumdan bir tek ben çıkartıldım. Müdürümüz ile aramız açıktı. Genel müdürlükten isim istedikleri için benim ismimi vermiş olabileceğini düşünüyorum. Ancak işten çıkarıldığım tarihte bu okullar kapatılmamıştı. İşten çıkarılmadan öncede kızımın kaydını aldırmıştım. Müdürümüz de çocuğunu FETÖ'nün okuluna gönderiyordu. Ben 15 Temmuz öncesinde böyle bir terör faaliyeti içine girebileceklerini bilmiyordum. Cumhurbaşkanımızın bir ifadesi var. 'Bunların üstü ihanet, ortası ticaret, altı ibadetti.' Ailem psikolojik ve maddi sıkıntılar yaşamaktadır. Var olan hastalıklarım hapishanede artmıştır. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkeme heyeti Mustafa Yılmaz'ın tahliye talebini kabul etmeyerek tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 28 Şubat 2017 tarihine erteledi.

(17 Aralık 2016, 15:27)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9144    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.279.548