Tam
EskidenYeniye
 

Zonguldak 2 sanıklı 2 Fetö davası

Zonguldak'ta 1'er sanıklı iki Fetö davasına devam edildi. Tutuklu yargılanan gazete dağıtıcısı 29 yaşındaki M.U., etkinlik pişmanlıktan faydalanmak istediğini belirtti ve ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Diğer davada kiraladığı depodan FETÖ terör örgütüne ait kitap, CD ve dergiler çıkan tutuklu sanık, suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, örgüt ile maddi veya duygusal bir bağ bulunmadığının anlaşıldığına kanaat getirdiği Uludağ'ın, alacağı ceza ve tutuklulukta geçirdiği süreyi de dikkate alarak tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.12.2016 20:59 Zonguldak'ta 1'er sanıklı iki Fetö davasına devam edildi.

1) Gazete dağıtıcısı etkin pişmanlıktan faydalandı

Zonguldak'ta, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan gazete dağıtıcısı 29 yaşındaki M.U., ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

22 Aralık'taki gelişmeye göre, Alaplı İlçesi'nde Zaman Gazetesi dağıtıcılığı yapan evli ve 2 çocuk babası M.U., 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlatılan soruşturma kapsamında geçen Ağustos ayında, 'terör örgütü üyesi olmak' suçlamasıyla tutuklandı. M.U.'nun, Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı.

Savunmasında 2008 yılında Zaman Gazetesi dağıtıcısı olarak işe başladığını söyleyen M.U., şöyle dedi:

"İşten atılma korkusuyla birkaç defa örgütün üniversite öğrencileriyle yaptığı sohbet toplantılarına katıldım. Örgütün Alaplı ağabeyi olduğunu öğrendiğim A.A., yerel seçimde CHP'ye oy atmamı istedi. Sonra 'Bu senin hür iraden' dedi. Ben işten atılma korkusuyla bir şey diyemedim. Ben gazetenin FETÖ'ye ait olduğunu anladıktan sonra bir şey yapamadım. Başka iş bulamamaktan korktum. Ben sadece dağıtıcılık yapıyorum diye düşündüm. Ben bu işte ekmek parası için çalıştım. Vatanıma milletime hiçbir zaman karşı olmadım. Hiç suç işlemedim ve faaliyette de bulunmadım. Bu gazeteyi dağıttığım için pişmanım."

"Silahlı Terör Örgütü'ne Üye Olmak" suçlamasıyla yargılanan Metin Uludağ, etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini söyledi.

2008 yılında iş için başvurduğu Zaman Gazetesi temsilcisi tarafından işe alındığını anlatan tutuklu sanık, 2010 yılında askere gitmek için dağıtıcılık görevinden ayrıldığını söyledi. Asker dönüşü yeniden çağrıldığını anlatan tutuklu sanık, Zaman Gazetesi'nin kapatılmasının ardından Yarına Bakış, Yeni Hayat gibi gazetelerin dağıtımını yaptığını söyledi.

Çalışanlardan CHP için oy telkini

İki çocuk babası tutuklu sanık Metin Uludağ, çalıştığı iş yerine gelen Yüksel Y. İsmindeki bir öğretmenin başkanlığında toplantılar yapıldığını anlattı. Toplantılara katılmak istememesine rağmen işten atılma korkusuyla gitmek zorunda kaldığını anlatan tutuklu sanık, yerel seçimler öncesi de CHP'ye oy vermesi konusunda kendisine telkinlerde bulunulduğunu anlattı.

Ailesinin maddi durumunun iyi olmadığını söyleyen Metin Uludağ, şöyle dedi:

"'Yarına Bakış, Özgür Düşünce gibi gazetelerinin dağıtımını yaptık. Bir gün gazeteye Yüksel Y. adında bir öğretmen geldi. O'nun başkanlığında düzenlenen toplantılara bizleri de çağırdılar. Toplantılara gitmek istememe rağmen işten atılma korkusu nedeniyle 3 defa toplantıya gittik. Toplantılarda Peygamber Efendimizin hayatı hakkında bilgiler verildi. Toplantılar öğrenci evlerinde oluyordu. Gazetenin temsilcisi olan Arif A., bir gün gazeteye geldi. En son yapılan yerel seçimler öncesi mesaimin bitmesine yakın yanıma gelerek, 'Oy atacaksan CHP'ye at ama senin hür iraden bilir' diye söyledi. Ben çalıştığım gazetenin paralel devlet yapılanması olduğunu sonradan anladım. Çalışmak zorunda olduğum için iş aradım ama bulamadım. Maaşımı Bank Asya'dan alıyordum. Ben bu işte ekmek parası için çalıştım. Vatanıma milletime hiç bir zaman karşı olmadım. Hiç suç işlemedim ve faaliyette de bulunmadım. Bu gazeteyi dağıttığım için pişmanım."

Zaman Gazetesinden kendisine gazete dağıtıcısı olarak çalışmak üzere olumlu yanıt geldiğini ve 2008 Ocak ayında burada dağıtıcı olarak çalışmaya başladığını aktaran Uludağ şöyle devam etti:

"2009'daki askerlik görevimin ardından tekrar çeşitli iş yerlerine başvuruda bulunmuş ve 4-5 ay işsiz gezmiştim. Yine bu başvurular arasından Zaman Gazetesi'ne çağrıldım. 10 Mart 2016 tarihinden sonra gazete gelmemeye başladı, onun yerine Özgür Düşünce, Yarına Bakış, Meydan ve Yeni Hayat gazeteleri geliyor, Zaman Gazetesi abonelerine onları dağıtıyordum. Bu dağıttığım yerlerden Zaman Gazetesindeki gibi fatura verip, para almıyordum. İlçe gazete temsilcisi olan Bekir Nazım Şen 'ben ödeyeceğim' demişti."

Gazete bürosuna sıklıkla Arif Akdağ olarak tanıdığı kişinin geldiğini ve büroda çalışan temsilcilerin bu kişiden izin alarak ilçe dışına çıktıklarını da dile getiren Uludağ, " Alaplı abisi' olduğunu düşündüğüm bu kişi 2014 yerel seçimlerin hemen öncesinde ben iş yerinden dışarı çıkmak üzereyken "Oy kullanacaksan CHP'ye at" demişti.

Ben de kendisine işten atılma korkusuyla herhangi bir ters cevap veremedim. Ben bunların illegal bir yapılanma olduğunu televizyonlardan öğrenmiştim ama aileme bakmak zorundaydım ve başka iş bulamadım. Zaten dağıtma işi yaptığım için de çok önemsemedim. Ben bu işte ekmek parası için çalıştım. Hiçbir zaman vatanıma, milletime karşı olmadım. O gazeteyi dağıttığım için de çok pişmanım." dedi.

Mahkeme, örgüt ile maddi veya duygusal bir bağ bulunmadığının anlaşıldığına kanaat getirdiği Uludağ'ın, alacağı ceza ve tutuklulukta geçirdiği süreyi de dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

Duruşma ertelendi.

2) Deposundan Fetö'ye ait kitap ve cd'ler çıktı, "benim değil" dedi

Zonguldak'ta kiraladığı depodan FETÖ terör örgütüne ait kitap, CD ve dergiler çıkan tutuklu sanık, suçlamaları kabul etmedi.

20 Aralık'taki gelişmeye göre, Zonguldak'ta 51 yaşındaki İbrahim Ardıç'ın "Terör örgütüne üye olmak", "Üye olduğu örgütün kitap, CD ve dergilerini dağıtarak terör örgütü propagandası yapmak", " Bank Asya aracılığı ile örgüte finansal destek sağlamak" suçlarından yargılanmasına başlandı.

2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanığın avukatı da hazır bulundu. 2007 yılında Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan emekli olduktan sonra piyasada elektrik işleri yaptığını söyleyen İbrahim Ardıç, FETÖ/PDY ile bağlantısı olmadığını ve üç çocuğunu okutmak için 2. el eşya alım-satımı yaptığını söyledi.

Eşya alıp sattığı evlerden bazılarının öğrenci evi olduğunu söyleyen tutuklu sanık, suçlamaları kabul etmedi. Isparta'da öğretmenlik yapan kızının kendisine para göndermesi için 2014 yılında Bank Asya'dan hesap açtırdığını ileri sürdü.

Kozlu İlçesi'nde oturan ve ikinci el eşya satıcılığı ile elektrik tamiri işleri yapan evli ve 3 çocuk babası İbrahim Ardıç, cemaatin öğrenci evlerinden sorumlu olduğu iddiasıyla tutuklandı. ByLock kullandığı, Bank Asya'da hesabı bulunduğu ileri sürülen, ev ve işyerlerinde terör örgütü lideri Fetullah Gülen'e ait kitap, dergi, CD ele geçirilen Ardıç, Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı.

'Anayasal düzeni ortadan kaldırmak', 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmak' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan sanık Ardıç, savunmasında, 2002'de TTK'dan emekli olduktan sonra 2007'den itibaren 3 çocuğunun okuması nedeniyle piyasada serbest elektrikçi olarak çalışmaya başladığını söyledi. Ardıç, tesadüf eseri karşılaştığı cemaatin yurtlarında kalan öğrencilerin elektrik onarım işlerini yaptığını ve onların eşyalarını istekleri üzerine sattığını söyledi. Ardıç, şöyle dedi:

"Paraya da ihtiyacım var. Kanunsuz hiçbir şey yapmadım. Depodan çıkan malzemeler öğrencilere ait. Öğrenciler tarafından farklı tarihlerde bırakıldı. Ben bu öğrencilerin bu yapıya dahil olduklarını 15 Temmuz'dan sonra öğrendim. Bilseydim muhatap olmazdım. 15 Temmuz gecesi evimdeydim. Fetullah Gülen yapılanmasına mensup değilim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Terör örgütlerini lanetliyorum. Bylock isimli programı ise tutuklandıktan sonra öğrendim. Benim telefonum akıllı değil, tuşlu telefon. Onun ne olduğunu bilmiyorum."

Eşyaları koymak için kiraladığı bir depoya öğrencilerin koyacak yer bulamadıkları için koli ve poşetlerle kitaplarını bıraktıklarını ancak bu içerikleri hakkında bilgisi olmadığını ifade eden İbrahim Ardıç, şöyle konuştu:

"Öğrenciler bu kitapları daha sonra alacaklarını söylediler ama birçoğu almadı. Ben kendi adıma kanunsuz bir şey yapmadım. Bunlar adına ev tutmadım. Sadece geçimi için uğraşan insanım. Ben bunların FETÖ gibi bir yapıya ait olduklarını 15 Temmuz'dan sonra anladım. Bank Asya'daki hesabı da 2014 başlarında açtırdım. Kızım Isparta'da öğretmendi. 2012'de işe başlamıştı. Bana para göndermesi için o hesap açılmıştı. Ama 50 lira dışında hiç para yatırılmadı. Ayrıca ben FETÖ'nün bankaya yardım yapılması çağrısını da duymadım. Ben FETÖ yapılanmasına sahip bir insan değilim. Suçları kabul etmiyorum, bütün terör örgütlerini lanetliyorum. 15 Temmuz gecesi de evdeydim. Benim kitaplarla ne işim olsun."

Tanıkların dinlendiği duruşmada tutuklu sanığın ByLock isimli programı kullanıp kullanmadığına dair tespit yapılması istendi. Mahkeme; sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

(25 Aralık 2016, 20:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9171    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Şike Kumpası: Aziz Yıldırım'a Beraat

22.11.2020 18:06 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 87 sanığın yargılanmasına devam edildi. 09.11.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Yöneticilerine 105 Yıl Hapis

23.11.2020 11:45 Adana, Ankara, Antalya, Bartın ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda çoğu yönetici konumdaki 14 sanığa..
Tamamı 23.11.2020

Savcılık: Aslı Baş Öldürüldü

23.11.2020 11:16 Muğla'da, MİSS Model of the World güzellik yarışmasında mankenler kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın Bodrum'da bir villada balkondan düşerek ölmesine ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edildiği iddiasına ilişkin 3 sanığın yar..
Tamamı 23.11.2020

Kayseri: Fetö'ye 16 Hapis Gerekçesi

22.11.2020 17:12 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçlarından çeşitli miktarlarda hapis cezalarına çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Dink Cinayeti: Savcı Akkaş'a dava

22.11.2020 18:26 İstanbul'da, Hrant Dink Cinayeti soruşturmasına bakan eski savcılardan FETÖ firarisi Muammer Akkaş hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerini koruma gayesiyle işlem yapmayarak dos..
Tamamı 22.11.2020

ABD Görevlisi Cantürk'e 5 Yıl Hapis

22.11.2020 17:49 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi. Diğer sanıklar Sevim Cantürk ve Kevser İrem Cantürk ise delil yetersizliğin..
Tamamı 22.11.2020

Fetö Çatı Davası Onandı

22.11.2020 15:18 Ankara'da, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 75 sanık hakkında açılan 'çatı davası'nda dört sanığın ağırlaştırılmış müebbet, üç sanığın ise 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırıl..
Tamamı 22.11.2020

Baransu-Fetö İşbirliği Gerekçede

22.11.2020 17:29 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk davada 77 sanıktan 51'inin a..
Tamamı 22.11.2020

Başyaver Suikastte Asli Fail

22.11.2020 17:35 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılm..
Tamamı 22.11.2020

FETÖ Trolü 'Kacsaatoldu' davası

23.11.2020 10:02 Gaziantep'te, FETÖ'nün sosyal medyadaki 'kacsaatolduson', 'kacsaatoldusonn', 'kacsaatoldunet' gibi hesapların yöneticilerinden biri olduğu iddiasıyla hakkında davada açılan Hüseyin Yılmaz ile eşinin yargılanmasına deva..
Tamamı 23.11.2020

Uğurluel'i Maceracı Gammazladı

23.11.2020 10:48 İstanbul'da, Fetö'nün ana TV kanalı Samanyolu TV'de 'Maceracı' isimli programıyla tanınan Murat Yeni'nin gözaltında iken emniyete adını verdiği isimlerden tarihçi-yazar Talha Uğurluel'in Fetö'ye üye olmak suçlamasıyla ..
Tamamı 23.11.2020

Donanma Darbe davası

22.11.2020 17:21 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 90 sanıklı davadan, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına de..
Tamamı 22.11.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.11.2020 16:17 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 22.11.2020

Edok'taki Darbeciler Yargılanıyor

22.11.2020 13:26 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin açılan davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutan..
Tamamı 22.11.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

22.11.2020 12:51 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahındaki eylemlere ilişkin 132 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 21.10.2020..
Tamamı 22.11.2020

Rus Elçi Karlov'a Suikast davası

22.11.2020 15:11 Ankara'da, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılandığı davaya devam e..
Tamamı 22.11.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.868.606