Tam
EskidenYeniye
 

Kayseri 7 sanıklı 3 Fetö davası

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında açılan 3 dava görüldü. Darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kayseri Jandarma Bölge Komutanlığından Albay Taneri Tansel Bozkurt, çıktığı ilk mahkemede adli kontrol şartıyla tahliye oldu. Diğer davada, sosyal medya hesabından FETÖ'yü ve darbeye kalkışan askerleri övücü paylaşımlar yaptığı suçlamasıyla yargılanan vinç operatörü davasında karar verildi. Mesajı için özür dileyen sanık mahkeme tarafından 1 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. Hükmün açıklanması 5 yıl geri bırakıldı. Sanık tahliye edildi. 5 Adliye çalışanlanının yargılandığı davada ise sanık avukatlarından biri savunmasında açıkça Fetö örgütünü savundu. Bir taraftan daha önce örgüt olduğunu bilmiyorduk diyen avukat diğer taraftan Fetullah Gülen'in barış yanlısı olduğunu iddia etmeye devam etti. Avukat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da eleştirdi. Savcının uyarısına rağmen savunma hakkını kullandığını dile getiren avukat, hakim hakkında da reddi hakim talebinde bulundu.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.12.2016 10:21 Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında açılan 3 dava görüldü.

1) TUTUKLU ALBAY TAHLİYE OLDU

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kayseri Jandarma Bölge Komutanlığında görevliyken TSK’dan ihraç edilen ve Ağustos ayında tutuklanan Albay Taneri Tansel Bozkurt, çıktığı ilk mahkemede adli kontrol şartıyla tahliye oldu.

20 Aralık'ta Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık Albay Taneri Tansel Bozkurt ve avukatı hazır bulundu. 25 yıl terörle mücadele etiğini, özel harekat komandosu olduğunu söyleyen Albay Taneri Tansel Bozkurt mahkemedeki sorgu ve savunmasında, "Bunca yıl sonra terör örgütü üyesi olmak ve devleti yıkmaya teşebbüs etmekle suçlanmam onurumu kırıyor. Görev sürecim boyunca 12 kez tayinim çıktı. Ailem bu durumdan mağdur oldu. Ailem itibar kaybına ve açlık ve sefalete sürüklendi. Darbeciler tarafından hazırlanan sözde Yurtta Sulh Konseyinin listesinde ismim bulunmuyor. Bu da benim onlarla hareket etmediğimi gösteriyor.

2 Temmuz'da 29 günlük izne ayrıldım. Memleketim Uşak'a, Ankara'ya ve Balıkesir'e gittim. 15 Temmuz akşamı ailemle Balıkesir'de sahilde yürürken akrabalar olağanüstü şeylerin yaşandığını söyledi. Telefonla aradılar. Ben de Kayseri'de Komutanlığı aradım. Net bilgi sahibi olmadıklarını söylediler. O geceyi Akçay'da geçirdik. İzinlerin iptal olduğunu öğrenince Kayseri'ye dönmek için yola çıkacaktık. Ancak komutanımdan 1 gün izin istedim. Bir gün geç mesaiye başlayacaktım. Komutan izin verdi. Pazartesi günü mesaiye başladım. O gün ihraç edildiğimi öğrendim. O günden tutuklandığım güne kadar Kayseri'deki evimde kaldım.

Bir süreliğine Azerbaycan görevine gittim. Dönüşte elimde ilk kez toplu bir para geçti. Ben de Bank Asya'ya yatırdım. Bu süreden sonra az az para yatırmaya devam ettim. Bazı insanların banka önünde eylem yapmaya başlamaları ve evlerini arabalarını satıp bu bankaya yatırmaya başlamaları basına yansıyınca 2015 yılında paramı çektim. Araştırırsanız benim geçmişim başarılarla dolu. Ben kesinlikle FETÖ üyesi değilim. Yardım ya da himmet yapmadım. Bylock kullanmadım. Şarlatanlara biat etmedim. Kendi beynimi kimsenin himayesine vermedim" diye konuştu.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararda tüm delillerin toplanması ve suç vasfının değişme ihtimali olduğu gerekçesiyle sanığın tutuklu kaldığı süreyi de göz önünde bulundurarak adli kontrol, yurt dışı yasağı ve duruşmaları takip etme şartıyla tahliyesine karar verdi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için Şubat ayına ertelendi.

2) DARBEYE SOSYAL MEDYADAN VERDİĞİ DESTEK İÇİN ÖZÜR DİLEDİ, 1 YIL HAPİS ALDI

Kayseri'de sosyal medya hesabından Fetullahçı Terör Örgütünü (FETÖ) ve darbeye kalkışan askerleri övücü paylaşımlar yaptığı iddia edilen vinç operatörü, hakim karşısına çıktı. Sanık mahkeme, "Gözümde fazla görmediği için yanlışlıkla paylaşım yapmış olabilirim" diyerek kendini savundu.

20 Aralık'ta Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanık Ö.D. ve avukatı hazır bulundu. Sanık Ö.D. mahkemede sorgu ve savunmasında, "Ben vinç kullanırım. Boş kaldığım zamanlarda 100-150 tane paylaşım yaparım. Askerleri linç edenleri paylaşıp tepki gösterdim. Ben bu yapının terör örgütü olduğunu bilmiyordum. Bylock kullanmadım. Gözümde fazla görmediği için yanlışlıkla paylaşım yapmış olabilirim. Bank Asya'ya faizi az olduğu için ve çocuklarım için 2 bin TL yatırdım. Terör örgütü olduğunu bilmiyordum, yanlış yapmışsam özür dilerim. Terörü övme suçu bana çok ağır geliyor" dedi.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında sanığın, terör örgütü başı Fetullah Gülen ve o yapıya yoğun sempati beslediği, o yapıyı terör örgütü olarak görmediği, farklı zamanlarda darbeye kalkışan askerleri kahraman gibi gösteren paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle cezalandırılmasını talep etti.

Yapılan yargılama sonucu mahkeme heyeti tutuklu sanığa 'terör örgütü propagandası yapma' suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verdi.

Mahkeme, sanığın sabıkasız oluşunu göz önünde bulundurarak cezayı 5 yıl hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verirken, sanığın tahliyesine hükmetti. Karar sonrası sanık, "İlk işim Facebook hesabımı kapatmak olacak" dedi.

3) AVUKAT AÇIK AÇIK FETULLAH GÜLEN VE YAPILANMASINI SAVUNDU, REDDİ HAKİM TALEBİNDE BULUNDU

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklu bulunan 5 adliye çalışanın yargılandığı davada sanıklardan Hasan Özsarı'nın avukatı Özcan Akıncı, 'Reddi Hakim' talebinde bulundu.

20 ve 23 Aralık'ta Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanıklar Hasan Özsarı, Ali Ulutaş, Mustafa Aksoy, Zengin Bilgin ve Resul Çoban ile avukatları hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan Hasan Özsarı savunmasında "Darbe girişimini lanetliyorum. ByLock kullanıcısı değilim. Evimde ele geçen dergiler 2015 yılına aittir. Bank Asya'dan 2006 yılında kredi aldım. Örgütün bankası olduğunu bilmiyordum. ByLock kullanıcısı olduğum ifade ediliyor ama kiminle görüşmüşüm, kimden mesaj almışım belli değil" dedi.

-Savcıdan avukata cemaat uyarısı-

Hasan Özsarı'nın savunmasının ardından avukatı Özcan Akıncı da, "Müvekkilimin evinde ele geçen dergiler Kültür Bakanlığı onaylıdır. Türkiye'de ByLock kullanıcılarının sayısı araştırılsın. ByLock programını kapalı devre ve şifreli olduğu için fuhuş ticareti yapanlar bile kullanıyor. FETÖ'nün lideri 50 yıldır laiklik ile ilgili konuşmazken, sayın Cumhurbaşkanı laikliği tartışmaya açmıştır. Örgütün liderinin ülkenin bölünmesiyle ilgili açıklaması yoktur" dedi.

Bunun üzerine mahkeme savcısı avukata yönelik "Cemaat savunması yapıyorsunuz" şeklinde uyarıda bulundu. Avukat Akıncı da savunma hakkını kullandığını belirterek, "FETÖ'nün geçmişinde terör eylemi yoktur. Bundan dolayı da sanıkların geçmişi olmayan bir terör örgütünü bilmesi mümkün değildir. Fetullah Gülen Cemaati barış ve demokrasi çağrısı yapmıştır. 2012 yılından önce bu cemaat Cumhurbaşkanımızlaydı. Herkesin sevdiği, saydığı bu kişiyi görmek isteyenler, ABD'de sıraya girmişlerdi." dedi.

Avukat Akıncı, "Adı geçen cemaat hizmet hareketi olarak devlet yanlısı hareket etmiştir. Örgütün anayasaya aykırı, anayasal düzeni bozacak gizli bir faaliyeti yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yerli ve milli vicdanı hür nesiller yetiştirmiştir. Bir örgüte terör örgütü denilmesi için geçmişte terör eylemi yapması gerekir. Bu örgütün geçmişte terör eylemi yoktur. Ne bomba patlatmıştır, ne terör eylemi yapmıştır. Aksine barış ve demokrasi ile insan haklarına çağrı yapmıştır. Ta ki 15 Temmuz'a kadar. ve bu örgüt, 2013'e kadar Cumhurbaşkanı ile beraberdi. O zamanlar herkesin sevip saydığı bu örgüt lideri adamı görmek için ABD'ye giderek sıraya giriyorlardı. 15 Temmuz milattır." dedi.

Diğer tutuklu sanıklar Ali Ulutaş Mustafa Aksoy, Zengin Bilgin ve Resul Çoban da örgütün iletişim programı ByLock'u kullanmadıklarını söylediler. Sanıklardan Ali Ulutaş, 15 Temmuz darbe girişiminde köyünde olduğunu, verilen salalar nedeniyle köydeki bazı kişilerin cami içerisine ayakkabı ile girerek köyün imamını dövdüklerini belirterek "Sala veriyorsun diye imamı dövenleri jandarmaya ben şikayet ettim. O kişiler serbest kaldı, ben tutuklandım."

Ulutaş, bu örgüt yüzünden hain saldırı sonrası 29 yıllık hayatının mahvolduğunu söyleyerek, "Vatana soysuzlar ihanet eder. Benim soyum bellidir, dedem Çanakkale'de savaşmıştır. Cuntacı, hainler, kansızların darbe girişiminin cezasını masumlar çekiyor. Darbe gecesi cami imamı sala okurken darp edildi. Ağabeyim ile ben imamı kurtardık" dedi.

Tutuklu sanık M.A. ise kesinlikle bylock kullanmadığını, mahkemeye MİT'in araştırırken yanılma payının olup olmadığını sordu.

Tutuklu pedagog sanık Z.B. ise 11 yıldır devlet memuru olduğunu, bylock kullanmadığını belirtti. Sanık R.Ç. de 12 yıldan beri adliye memuru olduğunu, ne bylock kullandığını ne de terör örgütü üyesi olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Savcısı, mütalaasında FETÖ/PDY'nin devlet kurumlarını ele geçirmek, hizmet hareketi altında yürüttüğü özel haberleşme araçlarının sanıkların GSM hatlarında tespit edildiği, bylock programını kırmızı listede yoğun şekilde kullandıkları gerekçesiyle savunmalarına itibar edilemeyeceği için 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatlarının mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak için süre istemeleri üzerine duruşma ertelendi.

2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanıklar Hasan Özsarı, Ali Ulutaş, Mustafa Aksoy, Zengin Bilgin ve Resul Çoban Nevşehir Kapalı Cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada, tutuklu sanıklardan Hasan Özsarı'nın avukatı Özcan Akıncı, hakimin tarafsız karar veremeyeceği iddiasıyla, Ceza Muhakemesi Kanunun 27/1 maddesi gereğince, yazılı ve sözlü olarak 'Reddi Hakim' talebinde bulundu. Mahkeme savcısı ise, reddi hakim talebinin reddini istedi.

Duruşma, talebin görüşülmesi için 29 Aralık perşembe gününe ertelendi.

(25 Aralık 2016, 10:21)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9197    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.663.575