Tam
EskidenYeniye
 

Darbede 3. dava Ak Parti işgaline

15 Temmuz darbe girişiminde Sütlüce'deki Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'nı işgale giden askerler hakkında düzenlenen iddianame tamamlanarak mahkemeye gönderildi. İddianamede, biri binbaşı, ikisi yüzbaşı olmak üzere tutuklu 14 rütbelinin aralarında bulunduğu 74 şüpheli asker yer aldı. Tutuksuz olan 60 şüpheli askerin ise er rütbesinde olduğu kaydedildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.12.2016 19:29 15 Temmuz darbe girişiminde Sütlüce'deki Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'nı işgale giden askerler hakkında düzenlenen iddianame tamamlandı..

6 Aralık'taki gelişmeye göre, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Orhan Aydın tarafından hazırlanan iddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından onaylandı. 236 sayfadan oluşan iddianamede, biri binbaşı, ikisi yüzbaşı olmak üzere tutuklu 14 rütbelinin aralarında bulunduğu 74 şüpheli asker yer aldı. Tutuksuz olan 60 şüpheli askerin, er rütbesinde olduğu kaydedildi.

TÜM ŞÜPHELİLER HAKKINDA 3'ER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ.

İddianamede, tüm şüpheliler hakkında TCK'nın "Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar"ı düzenleyen 309, 311. ve 312. maddesi uyarınca ayrı ayrı üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi..

İddianamede, bir kısım şüpheliler hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan, diğer bazı şüpheliler hakkında ise "örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına faaliyette bulunmak" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. İddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar tarafından onaylanarak 23. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

15 Temmuz Darbe girişiminde Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'nı işgale giden askerler hakkında düzenlenen iddianame, askerlerin olay yerine giden Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk tarafından ikna edildiği belirtildi. İddianamede, 14'ü rütbeli 74 asker hakkında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi..

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Orhan Aydın tarafından hazırlanan iddianamede, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın işgal girişimi nerede ve ne zaman planlandığı ortaya çıktı. İddianamede Sütlüce'deki Ak Parti İl Başkanlığı'nın işgal edilmesi planının, 15 Temmuz günü Kara Harp Akademilerinde baş hoca olarak görev yapan Albay Ahmet Zeki Gerehan ve öğretim elemanı olan Binbaşı Zafer Özleblebici tarafından yapılan toplantıyla planlandığı belirtildi.

47. MOTORLU PİYADE ALAYI'NDAKİ TOPLANTIDA KARAR VERİLDİ.

Şüphelilerin bu toplantıda, darbe girişimi kapsamında İstanbul genelinde değişik kışlalarda kanunsuz bir şekilde görevlendirilen öğrenci subaylardan bir kısmını, 47. Motorlu Piyade Alayı'na yönlendirdikleri, burada Harp Akademileri'nden gelen subaylar ile Alay komutanı Kurmay Albay Sadık Cebeci'nin de katıldığı toplantıda, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti İl Binası'na gidecek darbeci askerlerin kimler olacağının kararlaştırıldığı kaydedildi.

"BUGÜN MESAİ 00.00 KADAR...".

İddianamede, 15 Temmuz günü saat 15.00'da 47. Motorlu Piyade Alayı'nın eğitim alanında toplanan darbecilerin burada yaptıkları toplantıda, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'na gidecek ekibin emir komutasını Harp Akademisi'nden gelen Binbaşı Faruk Şimşek'e verdiği belirtildi. Alay komutanı Sadık Cebeci'nin toplantıya katılan komutanlara, "Bugün mesai 00.00 kadar... Reaksiyonunuzu ölçmek için iki kez durum vereceğim" dediği, saat 20.00 sıralarında tabur Komutanı Recep Karaçam'ın "KOKTOD" toplansın şeklinde talimat verdiği, 21.00'da da alay komutanı Sadık Cebeci'nin odasında brifing vererek, "Emir komutayı Harbiyeden gelen Subaylara veriyorum" diyerek, askerlere ikişer şarjör mermi dağıtıldığı belirtildi.

"8 ASKERİ ARAÇLA AK PARTİYİ İŞGALE GİTTİLER".

Darbeci askerlerin kışladan saat 22.00-22.15 sıralarında 7 tane açık land,1 tane Mercedes Unimork araca binerek Ak Parti İl Binasına gitmek üzere hareket ettikleri ve 23.15 sıralarında Ak Parti İl Binasına vardıkları belirtildi. Burada, Binbaşı Faruk Şimşek'in, parti binasında görevli olan görevli polisler ve özel güvenliğe, "Bundan sonra buranın güvenliğini biz alacağız" diyerek uzaklaştırdıktan sonra binayı işgal ettikleri kaydedildi. Bina içine giren darbecilerin buradaki özel güvenliğe de 5 dakika içinde burayı boşaltın dedikleri, ancak güvenlikçilerin, "Kesinlikle binayı boşaltmayız" dedikleri belirtildi.

MİLLETVEKİLİ İKNA ETTİ DARBECİ ASKERLER TESLİM OLDU.

Bu sırada Ak Parti İstanbul İl Başkanı'nın da korumalarıyla birlikte odasında olduğu, darbeci askerlerden bir üsteğmenin gidip il başkanıyla konuştuğu ve binayı boşaltmalarını istediği ancak il başkanın yaptıkları eylemin kanunsuz olduğunu belirtmesi üzerine, üsteğmenin odadan çıktığı anlatıldı. Bu sırada halkın da parti binası önünde toplandığı, olay yerine Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün de geldiği ifade edildi. Külünk'ün, darbeci askerlerle görüşmeler yaptığı ve yapmış oldukları eylemin, hukuksuz olduğu ve biran önce eyleme son vermelerini söylediği, bu görüşmeler sonunda da, bölük komutanı üsteğmen Muzaffer Dikencik'in çalışmaları sonucu darbeci askerlerin bina içerisinde bir alanda toplandığı, sabaha doğru da getirtilen otobüslerle kışlalarına gönderildiği tespitlerine yer verildi.

3 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ.

İddianamede 1 Binbaşı, 2 yüzbaşı ve 60 erin de arasında olduğu şüpheliler hakkında, "Anayasayı ihlal", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya Türkiye Büyük Millet Meclisinin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs" ve "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede, bir kısım şüpheliler hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan, diğer bazı şüpheliler hakkında ise "Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına faaliyette bulunmak" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasının 74 asker tarafından işgali girişimine ilişkin hazırlanan iddianamede, 47. Alay Komutanı Albay Sadık Cebeci'nin savcılığa verdiği ifadesinde önemli bazı detaylar ortaya çıktı. Albay Cebeci savunmasında, il binası önündeki halka ateş edilmesi yönünde talimatı olmadığını ancak askerlerinden birinin "Niye ateş etmiyorsun" denilerek Harp Akademisi'nde görevli bir albay tarafından vurulduğunu iddia etti..

"13 TEMMUZ'A KADAR OLAYLARDAN BİLGİM YOKTU"

Eylemin koordinatörü olduğu belirtilen Albay Sadık Cebeci ifadesinde, 13 Temmuz tarihine kadar olaylar hakkında da hiçbir bilgisinin olmadığını, 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda Daire Başkanı pozisyonunda olan Albay Muzaffer Düzenli tarafından toplantıya çağrılarak 15 Temmuz günü saat 03.00 sıralarında "Yurtta Sulh" operasyonu icra edileceğini, tüm birliklerin beraber hareket edeceğini, kendi alayına da valilik binası, İBB binası ve AK Parti İl Teşkilatı binasının emniyetinin alınması görevinin verildiğini söylediğini iddia etti. Sadık Cebeci, tayin olduğunu bu nedenle bu işin başında olamayacağımı belirtmesine rağmen Albay Muzaffer Düzenli'nin "Sizi takviye ederiz, sen bu işi yapmazsan yerine başka birisini de bulabiliriz ama herkes yaptıklarının sonuçlarına katlanır" diyerek üstü kapalı tehdit edildiğini, korkuya kapıldığı için bunu kabullenmiş göründüğünü ileri sürdü.

"ORTADAN KALDIRILIRIM KORKUSUYLA KİMSEYE BİR ŞEY SÖYLEYEMEDİM".

14 Temmuz akşamı Murat yarbay tarafından Hava Harp Okulu'ndaki toplantıya çağrıldığını ifade eden Cebeci, burada Albay Muzaffer Düzenli'nin kendi alayına verilen görevleri özetlediğini, Harp Akademisi'nden 10-15 tane subay öğrenci göndereceğini söylediğini belirterek "Konuşmalar daha çok monolog tarzı oldu. Herhangi bir şekilde fikir beyan etmedim. Sadece dinledim. Ordunun tüm unsurlarıyla bu işin olduğunu düşündüğüm için hain olup ortadan kaldırılırım korkusuyla hiç kimseye bir şey söyleyemedim. Bu nedenle hiçbir merciye başvuramadım. Bu süreçte astlarıma herhangi bilgi vermedim. Çünkü kendimi bu işten kurtarma düşüncesi vardı. Birlikten ilişiğimi keserek bu işin başkası üzerine kalacağını düşünüyordum" dedi.

OLAYLARI WHATSAPP GRUBUNDAN İZLEMİŞ

Olayın emir komuta zincirinde olduğunu düşündüğünü savunan Cebeci, olay günü Muzaffer Düzenli'nin cep telefonundan arayarak askerleri çıkartmasını istediğini söyledi..

Bu arada Murat binbaşı tarafından Whatsapp grubuna eklendiğini belirten Cebeci, saat 22.00'a doğru Boğaziçi Köprüsü'nün tutulduğunu görünce birlikteki bölük ve tabur komutanlarını çağırdığını anlattı. Cebeci, "Görevi bölüklere göre üçe ayırarak valilik, İBB binası ve AK Parti İl Başkanlığı'nın tatbikat ve eğitim maksatlı emniyetinin alınması yönünden emir verdim. Akademiden gelen öğrencileri de 5'erli olarak bölüklere dağıttım. Hazır olanlar peyderpey çıktılar. TV'den ve internetten olayları takip etmeye başladım. Saat 22.30 civarında TV'lerde Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarını görünce belli bir grubun yaptığını anladım. Ben bu arada Whatsapp grubundan da yazışmalar yaptım. AK Parti İl binasında görevli üsteğmen Muzaffer ve akademi öğrencilerinden binbaşı aradı. Bina önünde halkın kalabalıklaştığını söylediler. Kendinizi emniyete alın şeklinde emir verdim. Kendinizi koruyun, gerekirse havaya ateş edin, bekleyin dedim" diye konuştu..

"ÖLÜM OLAYLARINDA ASKERİMDEN KAYNAKLANAN BİR ŞEY YOK"

"Halka ateş edilmesi yönünde herhangi bir ifade kullanmadım" diyen Cebeci, tüm birliklerine emniyetli bir şekilde geri dön talimatı verdiğini söyledi. Cebeci, "Ben birlikteyken AK Parti İl binasına giden grup geri döndü. Diğerleri de karakola teslim olmuşlar. Odamdaki sivillerimi giyerek oturup emniyetin gelmesini bekledim. Saat 11.00'da emniyet görevlilerinin gelmelerini öğrenmem üzerine nizamiyeye giderek teslim oldum. Birliğimdeki astlarımın olay hakkında herhangi bir bilgilendirmeleri olmadığı için herhangi bir kasıtları yoktur. Meydana gelen ölüm olaylarında da benim askerimden kaynaklanan birşey yoktur. Harp Akademisi'nde görevli albay İBB önünde tamamen kendi inisiyatifiyle ateş etmiş. Ayrıca yanındaki yüzbaşılar da ateş etmiş. Hatta benim askerimin birini de 'Niye ateş etmiyorsun' diyerek bu albay tarafından vurulmuş. Bu albay sonradan öldürülmüş. Bu albay, benim emir komutamda değildir. Onun yaptığı eylemlerden sorumlu değilim" şeklinde konuştu. Fetullah Gülen'in liderliğini yaptığı grupla ilişkisi olmadığını öne süren Cebeci, "Bu grubu medyadan biliyorum. Bu grupla bağlantılı olarak tanıdığım kimse yoktur" dedi.

Paralel yapı-14 Aralık (2016) 'İstanbul Darbe Yapılanması/Valilik İşgali 90 sanık' davası
Paralel yapı-22 Aralık (2016) 'İstanbul Darbe Yapılanması/Valilik İşgaline Yardım 24 sanık' davası
Paralel yapı-28 Kasım (2016) 'İstanbul Darbe Yapılanması/Sabiha Gökçen Havalimanı Baskını 62 sanık' davası
Paralel yapı-06 Aralık (2016) 'Darbe Yapılanması/İstanbul Ak Parti İl Binası İşgali 74 sanık' davası

(24 Aralık 2016, 19:29)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9211    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.504.748