Tam
EskidenYeniye
 

Danıştay bombalarının bizim olduğu anlaşılırsa naneyi yedik

Ergenekon´un terör örgütü olduğu iddiaları örgüt içinde yer almış elemanların itiraflarıyla da giderek güçleniyor. Ergenekon davasının sanıklarından biri gizli tanıklığa başvurdu. Dokuz farklı konuyla ilgili olarak ayrıntılı ifade veren gizli tanık ´Anadolu´ bombaları ve ordu içindeki asker-sivil örgütlenmeyi anlattı. Ergenekon sanığı iken gizli tanık olan Anadolu´nun ifadeleri şok iddialar içeriyor: ´Demirtaş, Oktay Yıldırım´a ´Danıştay bombalarının bizim olduğu anlaşılırsa naneyi yedik´ dedi. TSK içindeki gizli yapılanmayı Tolon ve Şener´den duydum. Kıvrıkoğlu bana yapının en büyük sivil ayağının ´Encümen-i Daniş´ olduğunu söyledi.´

Önceki haber title=Sonraki haber

Danıştay bombalarının bizim olduğu anlaşılırsa naneyi yedik

Ergenekon´un terör örgütü olduğu iddiaları örgüt içinde yer almış elemanların itiraflarıyla da giderek güçleniyor. Ergenekon davasının sanıklarından biri gizli tanıklığa başvurdu. Dokuz farklı konuyla ilgili olarak ayrıntılı ifade veren gizli tanık ´Anadolu´ bombaları ve ordu içindeki asker-sivil örgütlenmeyi anlattı. Ergenekon sanığı iken gizli tanık olan Anadolu´nun ifadeleri şok iddialar içeriyor: ´Demirtaş, Oktay Yıldırım´a ´Danıştay bombalarının bizim olduğu anlaşılırsa naneyi yedik´ dedi. TSK içindeki gizli yapılanmayı Tolon ve Şener´den duydum. Kıvrıkoğlu bana yapının en büyük sivil ayağının ´Encümen-i Daniş´ olduğunu söyledi.´

Gizli tanıklığa başvuran sanık ´Anadolu´dan bomba itiraflar

Soruşturma ve davanın ciddiyetle ilerlediğini ve büyüdüğünü gören sanıklar itiraflara yöneliyor. Ergenekon Terör Örgütü, hem Ergenekon savcılarının takibiyle hem de örgüt elemanlarının itiraflarıyla giderek çözülüyor.

Gizli Tanık ´Anadolu´ Ergenekon hakkında çok şeyler bildiği iddia edilen Adli Tıp´çı Ümit Sayın mı?

Ergenekon örgütünün üst düzey yöneticisi olmakla suçlanan Kemal Alemdaroğlu´nun avukatı Metin Çetinbaş, bir duruşmada ´Anadolu´ rumuzlu gizli tanığın Ümit Sayın olduğunu söylemiş, bunun üzerine cumhuriyet savcıları da Terörle Mücadele Kanunu´na göre bir kişiyi teröre hedef gösterdiği gerekçesiyle Çetinbaş hakkında suç duyurusunda bulunulmasını istemişti. 26 Ağustos´ta yapılan duruşmada da Hakim Köksal Şengün, tutuklu sanık Kemal Kerinçsiz´in isteği üzerine, gizli tanık ´Anadolu´ya ait ifade örneği ve gizli kimlik bilgilerinin kendisine gönderildiğini açıklamıştı.

Üçüncü Ergenekon iddianamesinin dayanağı, yani delil klasörleri sanık avukatlarına verilmişti. 1454 sayfada toplanan kanıtlar 185 klasöre ancak sığdı. Binlerce belgenin bir araya getirildiği klasörlerde en dikkat çekici bölümlerden biri Ergenekon sanıkları arasında yer alan, aynı zamanda soruşturma kapsamında ifade veren gizli tanık ´Anadolu´nun iddiaları oldu. Mehmet Demirtaş ve Oktay Yıldırım arasındaki ´bomba´ konuşmalarına tanık olduğunu belirten Anadolu, Demirtaş´ın ?Bu Danıştay bombalarının bizim olduğu anlaşılırsa naneyi yeriz? dediğini söylüyor. Ergenekon üyeliğinden Silivri Cezaevinde tutuklu bulunduğu belirtilen Anadolu, 10 başlık altında sıraladığı ifadelerinde ?Ergenekon örgütünün tam olarak mahiyetini iddianameden sonra anladım? diyor.

Bombaları Oktay Yıldırım koydu

Gizli tanık Anadolu, 11 Nisan 2009´da verdiği ifadede, geçmişte yaşadığı ve cezaevinde kaldığı süre içerisinde şahit olduğu olaylarla ilgili vicdanen adalete yardımcı olmak istediğini söyledi. Gizli tanık, Ergenekon davasının ilk günlerinde duruşmaya verilen arada sanıklardan Mehmet Demirtaş ve el bombalarının sahibi olduğu iddia edilen emekli astsubay Oktay Yıldırım arasında geçen görüşmeye şahit olduğunu belirterek şunları anlattı: ?Mehmet Demirtaş, ´Bu Danıştay bombalarının bizim bombalar olduğu anlaşılır ise naneyi yeriz´ dedi. Bunun üzerine Oktay Yıldırım´da ´Bizim bombalar olduğu anlaşılmaz, kafile numaraları farklı´ dediğini duydum ve o sırada içeri girdiğimde konuşmayı kestiler. Bir sefer de kendisine şaka yolu ile ?Bombaları çatı katına sen mi koydun? diye sorduğum da kendisinin koyduğunu söyledi.

Hükümeti devirmek istiyorlardı

Dokuz farklı konuyla ilgili olarak ayrıntılı ifade veren gizli tanık Anadolu, 2004 yılında Kayseri Tugay´ına bir konuşma için gittiğinde, Tugay Komutanı Reha Taşkesen ile özel odasında görüşme yaptığını ifade etti. Anadolu, görüşmede konunun ?Derin devlet?e geldiğini ve Taşkesen´in TSK bünyesinde sivillerle birlikte organize olmuş gizli bir örgüt yapılanmasından bahsettiğini de anlattı. Gizli tanık, Tugay Komutanı Taşkesen´in bu yapılanmanın başında askerlerin olduğunu ve sivil toplum örgütleri ile bazı bürokratların hükümeti beğenmedikleri, icraatları bulunduğunda hükümeti devirmek ve askeri darbe yapmak olduğunu kendisine anlattığını söyledi.

96´dan beri gizli yapılanma var

2005 yılında Fenerbahçe Orduevi´nde görüştüğü eski Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu´nun 1996´dan beri askeriye içinde gizli bir yapılanma ve örgütlenme olduğundan bahsettiğini, örgütlenmenin başta gelen sivil kanadının ise Encümen-i Danış toplantıları olduğunu söylediğini iddia etti. Anadolu, Kıvrıkoğlu´nun ayda bir yapılan bu toplantılarda alınan kararları gizlice MGK´ya ve üst düzey bürokratik makamlara yolladığını, bu grubun içindeki üst düzey komutanlar arasında eski Genelkurmay başkanları ile İsmail Hakkı Karadayı´nın da olduğunu söylediğini aktardı. Gizli tanık, ?Ayrıca bakanlar, üst düzey bürokratların bu grupta olduğun, sivil kanatta TSK ile irtibatlı en üst düzey kurulun bu kurul olduğunu ve irtibatların bu kurul üzerinden yoğun olarak sağlandığını söyledi. Benim bu görüşmeyi yaptığım ay haziran ayı olabilir? dedi.

Seçimler öncesi eylem

2006´da Ankara Merkez Orduevi´nde Ergenekon sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile yaptığı görüşmede, Tolon´un TSK içindeki gizli yapılanmadan sözettiğini anlatan gizli tanık, STK´larla da işbirliği yapıldığını kaydetti. Anadolu, Hurşit Tolon´un, Türkiye Topluluğu, ADD, Çağdaş Eğitim Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi STK´ların hükümeti yıpratıp bir yıl sonra süresi dolacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ciddi bir baskı yapmayı düşündüklerini söylediğini anlattı. Gizli tanık Anadolu, 2006 Şubat ayında yaptığı bu görüşmede Tolon´un, Türkiyem Topluluğu´na girip ayrıldığını söylediğini ve eylemler için Cumhurbaşkanlığı seçiminin olduğu zamanın uygun olduğunu söylediğini ifade etti.

Büyükanıt da varmış

Gizli tanık Anadolu, 2006´da emekli orgeneral Şener Eruygur ile yaptığı görüşmede ise TSK içindeki gizli yapılanma içinde Yaşar Büyükanıt´ın olduğunu ileri sürdüğünü söyledi. Anadolu, Eruygur´un, Genelkurmay´ın bilgisi dahilinde özel görevle Atatürkçü Düşünce Derneği´nin başına getirildiğini kendisine söylediğini anlattı. Anadolu, katıldığı toplantılar sonrasında yapılanmanın adının Ergenekon olduğunu öğrendiğini söyledi. Anadolu, Tolon´un bahsettiği gizli örgüt içinde önde gelen kurumun ADD olduğunu söylediğini, Çağdaş Eğitim Vakfı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği´nin kendileri ile hareket ettiğini anlattığını ve yaptıkları organizasyonlarda Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneğinden kendilerine para verildiğini ancak ne kadar verildiğini söylemediğini belirtti.

İstihbaratın bilgisi vardı

2006 kış aylarında emekli Tümgeneral Alaattin Parmaksız´ın İstihbarat Daire Başkanı olduğu dönemde yaptığı görüşmede Parmaksız´ın TSK içindeki gizli yapılanmanın Genelkurmay İstihbaratı´nın bilgisi dahilinde olduğunu ve hükümeti ortadan kaldıracak güçte olduklarını söylediğini anlattı.

Alemdaroğlu´nun toplantısına Demirel de katıldı

Gizli tanık Anadolu, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu´nun da 2004 Mayıs-Haziran aylarında TSK içindeki yapılanmadan bahsederek üniversite yapılanmasında görevli olduğunu anlattığını kaydetti. Gizli tanık şunları anlattı: ?Görevi kabul etmedim. Yaşar Hacı Salihoğlu´nun bu yapılanma içinde üniversitede askerler ile irtibat sağlayan kişi olduğunu, Jeopolitik Dergisi´ni çıkardığını, askerler ile toplantılar yaptığını emekli askerlerin yazılarının bu dergide yayımlandığını söyledi. Yaşar Hacı Salihoğlu´nu tanımam ancak 2003 yılında Tandoğan´da yapılan ´Cumhuriyet´e Saygı´ adlı mitingin askerlerin koordinesinde yapıldığını, ´Ordu Göreve´ pankartlarının da aynı kapsamda yapıldığını ve bu pankartları aynı mitingde Atatürkçü Düşünce Derneği Konfederasyonu tarafından yapıldığı bu derneğin Türk Solu Dergisi ve İleri Dergisi ile irtibatlı olduğunu bana söyledi. Ayrıca Kemal Alemdaroğlu ´Taksim Toplantıları´ adı altında yemekli toplantılar düzenliyordu. Bir seferde bu toplantılara Süleyman Demirel katıldı. Bu toplantıda Süleyman Demirel Türkiye´nin kötüye gittiğini ve değişmesi gerektiğini anlatıyordu.?

STK ve ordu arasında irtibat sağlıyorlardı

Ergenekon sanığı Doç. Dr. Emin Gürses ile birlikte yargılandığı ayrıntısını da veren gizli tanık Anadolu, Gürses´le yaptığı görüşmede Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol´un kilisede yaptığı toplantılardan da bahsettiğini anlattı. Bu yapılanmanın içinde emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin ile Erenerol´un bulunduğunu ve bu kişilerin STK´larla ordu arasında irtibat sağladıklarını anlattığını kaydetti. Gürses´in bu yapılanmanın adının Ergenekon olduğunu söylediğini, sanıklardan Şener Eruygur´un verdiği bilgi ve belgeler doğrultusunda yazar Ergün Poyraz´ın kitap yazdığını, JİTEM´in ise Poyraz´a çalıştığını belirtti. ´Gizli´ ibareli belgelerinde Eruygur tarafından Poyraz´a verildiğini anlattığını söyleyen Anadolu, emekli Binbaşı Fikret Emek´e duruşmada ?Bombaları neden evinde bulundurdun? diye soruduğumda annesinin evinde unuttuğunu söyleyerek komik bir cevap verdiğini kaydetti. Anadolu, ?Benim örgütün sivil ve askeri yapısı ile doğrudan ve dolaylı olarak bir alakam yoktur. Ancak bu şahıslar ile devletin büyükleri olduğu için yakınlaştım. Ergenekon´un tam olarak mahiyetini iddianameden sonra fark ettim? dedi.

Hükümeti mitinglerle yıpratacağız

Gizli tanık, 2006´da Ankara Merkez Orduevi´nde emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile arasında geçen görüşmeyi de şöyle aktarıyor: Oraya Şener Eruygur ve ADD´ler ile alakalı görüşmelere gitmişti. Hükümetin gitmesi gerektiğini söyledi. TSK içindeki gizli örgüt yapılanmasının başında Org. Y. B´nin olduğunu söyledi. Ciddi organizasyonlar düşündüklerini ve bunun için Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneğinden kendilerine para verildiğini söyledi. Kendisi bana görev teklif ettiğinde Kadıköy ADD üyesiydim. Genelkurmay´ın bilgisi dahilinde özel görev ile ADD´nin başına getirildiğini belirtti. Ayrıca gizli örgütün Türkiye´de askeri müdahale yapabilecek bir yapılanma olduğunu söyledi. Sürekli darbe olacağı beklentilerini dile getiriyordu.?

Tümgeneral Parmaksız:Hükümet gitmezse darbe ile ortadan kaldırılacak

Ek klasörlerde yer alan gizli tanık Anadolu´nun verdiği bilgilere göre Ergenekon yapılanmalarının bütün yıpratma çalışmalarına rağmen hükümetin gitmemesi halinde müdahale etmeyi planladıklarını da anlattı. Gizli Tanık Anadolu, emekli Tümgeneral Alaattin Parmaksız´ın da TSK içindeki gizli yapılanmadan söz ettiğini öne sürerek, bunun Genelkurmay istihbaratının bilgisi dahilinde olduğunu söylediğini belirtiyor. Tümgeneral Parmaksız´ın ´Hükümet gitmezse bir müdahaleyle hükümet ortadan kaldırılacak. Bununla ilgili ciddi çalışmalar yaptıklarını´ söylediğini aktaran Anadolu, TESAV Başkanı Agah Oktay Güner´in de kendisine benzeri şeyler söylediğini anlatıyor. Anadolu, Ergenekon sanıklarından Kemal Alemdaroğlu´nun da ?Gizli yapılanmanın üniversite sorumlusuyum? dediğini öne sürüyor. Anadolu ayrıca, Alemdaroğlu´nun 2003´te Tandoğan meydanında yapılan ´Cumhuriyet´e saygı mitingi´nin askerlerin koordinesinde yapıldığını, ´Ordu Göreve´ pankartlarının da aynı kapsamda açıldığını anlattığını iddia ediyor.

Vatanseverler davasında çete liderinin ifadelerinde Parmaksız paşa ve Ergenekoncular

Girdap Operasyonu ile yakalanan Vatanseverler çetesi (Vatanseverler Kuvvetler Güç Birliği Hareketi - VKGB) lideri Taner Ünal´ın mahkeme dosyasında yer alan konuşmasında Ergenekoncular için ?Bunlar ihtilal hazırlıyor. Muzaffer Tekin Cumhurbaşkanı, Parmaksız Paşa Genelkurmay Başkanı olacakmış? dediği ortaya çıkmıştı. ( Yenişafak)Vatanseverler çetesi davasının Ergenekon davasıyla birleştirilmesine karar verilmişti.

Ankara polisinin düzenlediği Girdap Operasyonu kapsamında tutuklanan Vatanseverler Güç Birliği Hareketi lideri Taner Ünal´ın, Ergenekon Terör Örgütü ve Danıştay saldırısı ile ilgili ilginç bazı açıklamaları ortaya çıktı. Ünal konuşmalarında, Ergenekon´da tutuklanan Kuvayı Milliye Derneği Başkanı emekli Albay Fikri Karadağ ile arkadaşlarının ihtilal peşinde koştuğunu söylüyordu. Taner Ünal, mahkemeden alınan izinle yapılan dinlemede kaydedilen konuşmasında emekli Tümgeneral Alaaddin Parmaksız ve emekli Albay Fikri Karadağ ile yaptıkları toplantıda konuşulanları dernek yöneticisine şu şekilde anlatıyor: ?Kardeşim dedim. Yani hoş geldiniz, iyi yaptınız, memnun oldum. İki tane dedim, Mümtaz, şey paşa subay, size nasıl yardımcı olabilirim? Ne yapmak istiyorsunuz? Hedefleriniz neler, dedim. Fikri Karadağ dedi ki, biz dedi, paşaların kellelerini çuvala dolduracağız dedi. Anlamadım dedim. Evet dedi, biz ihtilal yapacağız, ihtilali de Muzaffer Tekin yapacak dedi. Hayırdır paşam dedim ya ben birden şoka uğradım yani. Ne kellesi dolduracaksınız dedim PKK´lı kellesi falan mı dolduracaksınız dedim. Hayır dedi. Paşaların kellelerini dolduracağız dedi. Bu memlekette dedi çok vatan haini paşa var dedi. Ben tabii Alaattin Parmaksız biraz tersler diye şey yaptım. İşte dedi Genelkurmay Başkanım da burada dedi. Muzaffer Tekin Cumhurbaşkanı olacak dedi. Kendisi de başbakan filan olacak. Bunun üzerine gönderdim bunları. Ne ihtilali yapıyorsunuz siz dedim.? VKGB lideri Taner Ünal´a göre Muzaffer Tekin ihtilal yaptıktan sonra Cumhurbaşkanı olacak, Genelkurmay Başkanlığı´na ise emekli Tümgeneral Alaattin Parmaksız getirilecekti. Kuvayı Milliye Derneği Başkanı emekli Albay Fikri Karadağ ise ihtilalde Başbakanlık görevini üstlenecekti.

(31 Ağustos 2009, 11:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=923    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.011.516