Tam
EskidenYeniye
 

Denizli 67 sanıklı Fetö davası

Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) finans ayağına ilişkin soruşturma çerçevesinde 42'si tutuklu 67 sanık hakkında hazırlanan iddianamede tanık sıfatıyla ifade veren bir iş adamı, örgütün, Afrika'dan Türkiye'ye para aktarmak için Angola'da uçak bileti satış ofisi kurduğunu, paranın ise İstanbul'da tahsil edildiğini belirtti.

Önceki haber title=Sonraki haber

07.01.2017 16:51 Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) finans ayağına ilişkin soruşturma çerçevesinde 42'si tutuklu 67 sanık hakkında hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıkıyor.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının sürdürdüğü soruşturma kapsamında 42'si tutuklu 67 sanık hakkında "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, FETÖ'ye üye olma" suçlamalarıyla hazırlanan ve Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Afrika'daki bir firmaya sattığı ürünlerin parasını alamayan H.Ç'nin ifadelerine yer verildi.

Buna göre iş adamı H.Ç, iddianamede, yaklaşık 3 yıl önce, Angola'nın başkenti Luanda'dan arayan bir kişinin kendisinden mutfak ekipmanları istediğini, bunun üzerine tanımadığı söz konusu şirketle ilgili araştırma yaptığını, Denizli'de bu şirketle ortak iş yapan biriyle iletişim kurduğunu ve oluşan güvenin ardından Angola'ya mal göndermeye başladığını belirtti.

İş adamı H.Ç, Angola'daki kişiyle Viber üzerinden mesajlaştıklarını, kendisine malları Denizli'deki iş ortağına satıp parayı da bu kişiden alacağının söylendiğini, FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı tespit edilen, hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yakalama kararı çıkarılan ve örgüte finans desteği sağladığı iddia edilen firari iş adamı Ali İhsan K'nın ihraç edilen malların faturasını kendilerinin şirketine fatura edileceğini, ödemenin de bir kimya firmasınca yapılacağını söylediğini belirtti.

İddianamede Ali İhsan K'nın ortaklığının olduğunu öğrendiği firmanın Ekim 2015'e kadar yaklaşık 30 milyon lira ödeme yaptığını, hesabında da 23 milyon liranın bulunduğunu tespit etmesinin ardından şirkete olan güveninin iyice arttığını ifade eden H.Ç, bunun üzerine mal vermeye başladığını kaydetti.

Ekim 2015'te 398 bin, Kasım 2015'te ise 748 bin liralık mutfak ekipmanlarını konteyner ile gönderdiğini, kendisine alacağı karşılığında çek verildiğini kaydeden H.Ç, aldığı 12 çekin ödendiğini kalan 500 bin liralık bölümünün karşılıksız çıktığı için tahsil edemediğini ifade etti.

"Somali uçağının patlatılması"

İddianamede, söz konusu şirketin Mayıs 2016'da Denizli Asliye Ticaret Mahkemesinden iflas erteleme kararı aldığını sonradan öğrendiğini belirten H.Ç, şunları kaydetti:

"Çok kısa bir süre içinde iflas erteleme kararı alınması, bu sürenin bu kadar kısa olması beni şüphelendirdi. Bu sürecin daha uzun bir zamana yayılması gerektiği yönünde bilgilere ulaştım. Gelişmeler üzerine Ali İhsan K'yı telefonda 'Neden çekleri ödemediniz, iflas erteleme kararı aldınız' dediğimde bana 'Afrika'dan para getiremediklerini' söyledi. Daha sonraki görüşmemizde ise bana ' Angola'nın Luanda şehrindeki kişinin cezaevinde bulunduğunu ve bu sebeple oradan para getiremediklerini anlattı. Afrika'dan Türkiye'ye para getiremedikleri için çözüm yolu aradığını, bu bağlamda İstanbul ile Luanda şehirlerinde uçak bileti satışı için ofis kurduklarını, bileti Luanda'dan kesip parasını İstanbul'dan aldıklarını, bu yolla ülkeden para çıkarttıklarını söylediler. Bu yolla bilet sattıkları bir şahsın yanılmıyorsam Somali'de bindiği uçağı patlatmasından sonra biletle ilgili yapılan araştırmadan bu kişinin ofisinden para aktarmak amaçlı satıldığı tespit edilmesi üzerine Fransız istihbaratının bu kişiyi 11 Şubat 2016'da tutukladığını, bu nedenle de para gelişinin durduğunu ve ödemeleri yapamadıklarını söylediler. Ben de telefon kayıtlarıma baktığımda en son 11 Şubat'ta bu kişiyle görüşmüştüm sonra bir daha görüşemedim, kendisine ulaşamadım."

Parasını isteyince tehdit etmişler

Alacağını istediğinde bu kez kendisine, ihracat için alınan KDV ödemelerini alamadıkları bu nedenle ödeme yapamadıklarının söylendiğini, daha sonra ise "Naylon fatura işi yapıyorsun, vergi kaçırıyorsun" denilerek tehdit edildiğini savunan H.Ç, iddianamede Ali İhsan K'nın mali müşaviri olduğunu söyleyen bir kişinin de kendisini arayarak evraklarında eksikliklerin bulunduğunu, şikayet edilmesi halinde sıkıntı yaşayacağını söylediğini iddia etti.

H.Ç, kendisinin tehdide boyun eğmemesi üzerine geri adım atıldığını, Haziran 2016'da parasını yine istediğini bu kez de "Bundan sonra beni arama, benim şirketim iflas ertelemede, avukatım veya kayyım ile görüşebilirsin" dendiğini kaydetti.

"İflas erteleme kararı veren hakim FETÖ'den tutuklandı"

Parasını almak istediği kimya firmasına iflas erteleme kararı veren Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı ve bir üyenin FETÖ/PDY soruşturmasından tutuklandığını savunan H.Ç, iddianamede, "Ben çeklerin karşılıksız çıkmasından sonra yaptığım araştırmalarda ve 15 Temmuz darbe sürecinden sonra edindiğim bilgiler ışığında ve basında çıkan haberlerden de anladığım kadarı ile FETÖ/PDY yapılanmasının Angola'da diğer ülkelerde olduğu gibi yapılanma içine girdiğini, benim gibi vatandaşlardan aldıkları malları kendi şirketleri üzerinden ihracat yaparak örgüte yakın şirketlere devletten aldıkları KDV desteği ile finansal kaynak sağladıklarını, bu ülkelerde yapılan ticaretten elde edilen gelirleri de yine örgüte aktardıklarını düşünmekteyim. Benim yaptığım ticarette de ihracat için verilen KDV desteğini kimya şirketi almıştır." ifadelerini kullandı

İddianame

Denizli'de, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında TUSKON Genel Sekreteri ve eski Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ile örgütün sözde 3 "il imamı"nın da aralarında yer aldığı 42'si tutuklu 67 sanık hakkında hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edilerek dava açılmıştı. Sanıklar hakkında 10 yıldan ağırlaştırılmış müebbet hapse kadar değişen cezalar talep edilmişti.

FETÖ kurban bağışlarını bakın ne yapmış

17.01.2017 19:19 Denizli'de FETÖ/PDY soruşturmasına ilişkin ifade veren gizli tanık, toplanan kurban bağışlarının örgüte kazanç sağlamak amacıyla bir yemek fabrikasının ticari faaliyetlerinde sermaye olarak kullanıldığını anlattı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının sürdürdüğü soruşturma kapsamında 42'si tutuklu 67 sanık hakkında "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya, TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, FETÖ'ye üye olma" suçlamalarıyla hazırlanan ve Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, "Yılmaz" kod adlı gizli tanığın ifadelerine yer verildi.

Sağlık sektöründe çalıştığını, bu işi yaptığı sırada FETÖ üyeleriyle tanıştığını, bu tanışıklığının ilk başta dini vecibeleri yerine getirmek amacıyla olduğunu dile getiren gizli tanık, başlarda sohbet toplantısına davet edildiğini, burada genelde dini konuların konuşulduğunu ancak zamanla örgütün ticari faaliyetlerde bulunanları menfaat amacıyla kullandığını görünce buradan ayrıldığını ifade etti.

KURBAN OYUNU

Gizli tanık "Yılmaz", FETÖ'nün kurban bayramları öncesinde doğu illerine giderek buradan kurbanlıklar getirdiğini ifade ederek, şunları anlattı:

"Cemaate yakın olan yerlerde kesim organize edilir, bu organizasyonda toplanan paraları, derileri ve etleri cemaate kazanç sağlamak için organize ederdi. Denizli ilinde benim mütevelli olduğum dönemde bu kurbanlar Çağlayan Catering isimli Kayhan tarafında bir yemek şirketinde kesilip, yüzülür ve pay edilirdi. Kesilen etler bu iş yerinde kalırdı, bu fabrikada yapılan yemeklerde kullanılır, yurtlara, okullara dağıtılır aynı zamanda yemek fabrikasının ticari faaliyetlerinde sermaye olarak kullanılırdı. Bu şirket her ne kadar şahıs şirketi olarak gözükse de şirketin yönetici kadrosunda çalışanlar cemaatin aktif elemanlarıdır. Cemaat yararına her tür işlemleri yaparlar, devlet ihalelerine girerler, buradan cemaate maddi kaynak sağlarlar.

"DEV EKRANLARDA GÖSTERİLİDİ"

Çağlayan Catering isimli iş yerinde ayrıca en üst katında şark köşesi olarak dizayn edilmiş büyükçe bir salon vardır, burası aynı zamanda mescit olarak da kullanılır, burada Çağlayan Catering'de özel toplantılar organize edilir, bu toplantılarda cemaatin ileri gelenleri de olabileceği gibi cemaate yakın bazı dernek ve grupların da yemekleri organize edilirdi. Bu toplantılarda Fetullah Gülen'in konuşma videoları, yine cemaatin internet sitesi olan 'herkul.org' sitesinde yayınlanan Fetullah Gülen'in gündeme ilişkin özel sohbetleri duvara yansıtılarak dev erkanda gösterilirdi. Bu toplantılarda da yardım toplanması, yeni üyelerin kazanılması yönünde telkinler ve yönlendirmeler yapılırdı. Bu şirket faaliyetlerini doğrudan cemaatin kontrolü altında yürütüyordu."

Paralel yapı-12 Ağustos (2016) 'Denizli örgüte finansal destek 67 sanık' soruşturması/davası

(07 Ocak 2017, 16:51), son güncel.: (17 Ocak 2017, 19:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9282    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.963.202