Tam
EskidenYeniye
 

Denizli 50 sanıklı Fetö davası

Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında kapatılan 13 özel okul ve bir bakımevinin yetkilileri ile bazı çalışanlarından oluşan 14'ü tutuklu 50 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı. 4 gün peşpeşe görülen duruşma sonunda tutuklu sanıklardan İbrahim Metli, tahliye edildi. Mahkeme, ayrıca sanık avukatlarının Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, AK Parti Denizli eski milletvekilleri Mehmet Yüksel ve Nurcan Dalbudak ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un tanık olarak dinlenmesi yönündeki taleplerini reddetti.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.01.2017 19:59 Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında kapatılan 13 özel okul ve bir bakımevinin yetkilileri ile bazı çalışanlarından oluşan 14'ü tutuklu 50 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı.

17.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

EGS Kongre ve Kültür Merkezi'nde oluşturulan Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan 50 sanıklı davanın ilk duruşmasına 14'ü tutuklu 31 sanık katıldı. Türk Ceza Kanunu'nun 314. maddesine göre terör örgütü üyeliğinden yargılanan sanıkların kimlik tespitleri yapıldı. Kimlik tespitlerinin ardından Özel Serhat Eğitim ve Araç. Lok. İşlet. San. Tic. A.Ş. ve Çağlar Özel Eğitim Malz. San. Tic. A.Ş.'ye ait 13 özel okul ile Özel Serhat Eğitim Araçları Lokanta İşletmeciliği San. Tic. A.Ş.'ye ait 1 bakımevini kapsayan 188 sayfalık iddianamenin özeti okundu.

Denizli'de FETÖ/PDY eğitim, dershane ve okul yapılanması kapsamında yürütülen soruşturmada kapsamında açılan ve 50 kişinin yargılandığı davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanık Özel Servergazi Günay Fen Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Dolukan savunmasını yaptı. Dolukan, müdürlük yaptığı okulda Denizli'nin ileri gelenlerinin çocuklarının okuduğunu belirterek, "Görev yaptığım okul çok başarılıydı, ulusal ve uluslararası alanlarda madalyalar alıyordu. Elit kesime ait örneğin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin'in çocukları burada okudu. Görev yaptığım sürede okulumuz denetlendi. Milli Eğitim, belediye gibi kurumlar sıkı denetimler yaptılar. Denetimlerin sonunda eksiklik olmadığını söylediler ve teşekkür ettiler. Okulumuzda terör örgütüyle ilişki de tespit edilemedi. Biz vatanına milletine bağlı çocuklar yetiştirdik" dedi.

Savunmasında Ankara'daki çatı iddianamesine değinen Dolukan, "Ankara çatı iddianamesinde herhangi bir olaya karışmayanlar, sadece gönül bağı ile bağlı olanların soruşturma dışında tutuldukları belirtilmiştir. Hukukun her yerde aynı şekilde uygulanacağını düşünüyorum" diyerek beraatini istedi.

Şirket kurucularından Mehmet Hilmi Yavaşlar, Türkiye'deki eğitim-öğretim hayatına katkı vermeye çalıştıklarını ileri sürdü.

Aynı şirketin ortaklarından Ali Dağdaş da okullardan elde ettikleri gelirleri tekrar yatırıma dönüştürdüklerini ve okul sayılarını artırdıklarını ileri sürerek, hakkındaki iddiaları kabul etmedi.

Sanıkların savunmalarına yarın devam edilecek.

18.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince, duruşma salonuna dönüştürülen Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'nde görülen duruşmada "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla yargılanan 14'ü tutuklu 31 sanık ile avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanıklardan kapatılan özel okulların genel müdürü Recep Ali Yalçın, iddianamede kendisine isnat edilen suçlamaları reddederken, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimini lanetlediğini belirtti.

Sanık Yalçın, okullarında eğitimi ön planda tuttuklarını ve bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını, yasa dışı bir eylemde bulunmadığını savundu.

Tutuklu sanıklardan Fehmi Demirten, soruşturma öncesinde şirketin ortaklarından olduğunu ifade ederek, okulların profesyonel bir şekilde yönetildiğini, herhangi bir şekilde direktif verilmediğini ayrıca kendisine yönelik suçlamaların iftira olduğunu ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, savunmaların alınmasına yarın devam edilmesini kararlaştırarak oturumu sonlandırdı.

19.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince duruşma salonuna dönüştürülen Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'nde görülen duruşmada "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla yargılanan 14'ü tutuklu 31 sanık ile avukatları hazır bulundu.

Duruşmanın 3. gününde tutuklu sanıkların savunmaları tamamlandı.

Tutuklu sanıklar, kaçma ihtimallerinin olmadığını, tutuklu olmaları nedeniyle mağdur olduklarını belirterek tahliye talebinde bulundu.

Sanık avukatları da müvekkillerinin tutuksuz yargılanmasına yönelik taleplerini mahkemeye iletti.

İddia makamı, tahliye taleplerinin reddedilmesi yönünde mütalaa verdi.

Mahkeme heyeti, taleplerin değerlendirilmesi için duruşmaya yarına kadar ara verdi.

20.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan özel sağlık, eğitim, öğrenci yurdu, vakıf, dernek, sendika, federasyon ve konfederasyonda görev yapan 50 şüpheli hakkında açılan davanın 4 gündür süren ilk duruşması tamamlandı.

Duruşmanın 4. gününde avukatlardan sanıklarla ilgili son savunmalarını ve taleplerini alan mahkeme heyeti, duruşmaya bir süre ara verdi ve 40 maddelik kararı açıkladı.

1 doların niteliğinin araştırılması konusundaki talebi reddetti

Bütün sanıkların maaş hesapları üzerindeki tedbir kararının kaldırılmasına, bu hususta Türkiye Bankalar Birliği ile ilgili banka ve şubesine müzekkere yazılmasına karar veren mahkeme, "bütün sanıkların araç kayıtları üzerine konulan tedbir kararının kaldırılmasını, bir kısım sanık müdafilerinin sanıklarla ilgili yapılan aramalarda ele geçirilen 1 ABD dolarının niteliğinin araştırılması hususundaki talebinin reddini, bazı sanıklarla ilgili telefon haklarına ilişkin cep telefonu operatörlerinden sözleşme asıllarının istenmesini, internet aboneliklerinin kimin üzerine kayıtlı olduğunun tespitini" kararlaştırdı.

Mahkeme, "Dosyamızın bazı sanıklar yönünden mahkememizin 2016/388 esas sayılı dosyasıyla birleştirilmesine yönelik talebin bu aşamada reddine, bir kısım sanık müdafileri tarafından dinlenilmesi talep edilmiş olan diğer tanıkların dinlenilmesi taleplerinin gerekçesi nazara alınarak dosyaya katkı sağlamayacağından reddine karar verilmiştir." hükmünde bulundu.

Diğer tanıkların dinlenilmesi

Gizli tanık Yılmaz ile diğer tanıkların dinlenilmesi hususunda gerekli işlemin yapılmasını karara bağlayan mahkeme, "haklarında yakalama kararı bulunan sanıkların yakalama kararının devamına ve infazının uygulanmasına" karar verdi.

Mahkeme, sanıklar "Cem Altay, Gülten Tecimen, Gündüz Duran, Habib Çetinkaya, İsmail Tecimen, Mestan Çetin, Muhammet Dolukan, Ramazan Kılınç ve Şeyma Karademir hakkındaki adli kontrol uygulamalarının kaldırılması ve yurt dışı çıkış yasağı tedbirinin konulmasını, haklarında adli kontrol tedbiri uygulanan diğer sanıklar hakkındaki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına yönelik taleplerin şimdilik reddini" kararlaştırdı.

İbrahim Metli'nin tahliyesini, başka suçtan tutuklu veya hükümlü değilse salıverilmesini, adli kontrol şartıyla yurt dışına çıkış yasağı uygulanmasını kararlaştıran mahkeme, tutuklu sanıklar Ali Dağdaş, Aydın Cankılıç, Halil Kayhan, İmam Azam Kaya, İsmail Yılmazoğlu, İsmet Kalkan, Metin Aktürk, Muhammed Yıldız, Recep Ali Yalçın, Turgay Karabacak ve Yıldıray Özsoy hakkında, atılı suçların işlendiği yönündeki kuvvetli şüphenin varlığı, yakalanış şekilleri, delillerin etkilenmesi ve kaçma şüphesinden dolayı tutukluluklarının devamına hükmetti.

Mahkeme heyeti, 13 tutuklu sanıktan eşinin doğum yapacağını ve bakacak kimsesi olmadığını belirten İbrahim Metli hakkında tahliye kararı verdi. 8 tutuksuz sanık hakkındaki adli kontrol şartının da kaldırılmasına hükmetti. Mahkeme heyeti, sanıkların maaşları ve maaş hesapları üzerindeki tedbiri kaldırırken, banka hesapları üzerindeki tedbiri kaldırmadı.

15 Temmuz sürecinden sonra el konulan Özel Serhat Eğitim ve Araçları, Lokantacılık A.Ş., Çağlar Özel Eğitim Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ait 13 okul ile bir bakımevini kapsayan davada, mahkeme heyeti sanık avukatlarının tanınmış siyasi isimlerin davada tanık olarak dinlenmesi yönündeki taleplerini ise davaya katkı sağlamayacağı gerekçesiyle reddetti.

Davada sanık savunmaları sırasında söz konusu okulların yöneticileri, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar başta olmak üzere birçok siyasetçi, bürokrat ile tanınmış kişinin çocuklarının söz konusu okullarda okuduğunu, okulların terör örgütü ile ilgili olmadığını iddia etmişti.

Bu isimlerle birlikte AK Parti eski milletvekilleri Nurcan Dalbudak ve Mehmet Yüksel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un davada tanık olarak dinlenmesini talep etmişti.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca, kapatılan 13 özel okul ve bir bakımevinin yetkilileri ile bazı çalışanlarından oluşan 13'ü tutuklu 50 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla açılan davada, sanıklar hakkında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Paralel yapı-06 Ekim (2016) 'Denizli Yapılanması 50 sanık' davası

(21 Ocak 2017, 19:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9386    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.864