Tam
EskidenYeniye
 

Fetö'cü 29 din görevlisi yargılanıyor

Kırşehir'de, din görevlilerine yönelik Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 7'si tutuklu 29 sanığın yargılanmasına 18-19-20 Ocak'taki peşpeşe günlerde devam edilen duruşmalarla başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

22.01.2017 18:55 Kırşehir'de, din görevlilerine yönelik Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 7'si tutuklu 29 sanığın yargılanmasına başlandı.

18.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

18 Ocak'ta Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya 7 tutuklu ve 16 tutuksuz sanık ile avukatları katıldı. Kimlik tespitinin ardından sanıklar savunma yaptı.

Kapatılan Kırşehir Din Adamları Derneği Başkanı C.Ö, derneğin 2011 yılında kendisinin de aralarında olduğu din görevlileri tarafından kurulduğunu, mevcut başkanın tayini çıkması nedeniyle yerine bu göreve getirildiğini söyledi.

Amaçlarının imam ve müezzinler arasında sosyal faaliyetler yapmak ve seslerini duyurmak olduğunu ifade eden C.Ö, derneğin FETÖ ile irtibatlandırılması nedeniyle 2015 yılında kapandığını ileri sürdü.

C.Ö, "Kurucu başkanın tayini çıkınca başkanlığı bana teklif ettiler. Daha seçilmeden 'başkan' diye hitap etmeye başladılar. Bir anda kendimi derneğin başkanı olarak buldum. Keşke kabul etmeseydim. Başkan olduğum için de hep beni suçladılar. Derneğimiz hiçbir tarikatın ve cemaatin derneği olmamıştır." dedi.

Mahkeme başkanının, "Dernek Kırşehir'de 'Herkes Onu Okuyor' isimli bir yarışma yapmış ve örgüt liderinin 'Sonsuz Nur' isimli kitabını okutmuş, İstanbul'da bir dernekle protokol yapmışsınız, altında da imzan var. Bu organizasyonu siz mi yaptınız?" şeklindeki sorusu üzerine C.Ö, programı düzenlediklerini kabul ederek, kitabın yer alıp almadığını hatırlamadığını öne sürdü.

C.Ö, "Örgüt liderinin çağrı yaptığı dönemde Bank Asya'ya para yatırdın mı?" sorusuna, "Oğlumun düğününde takılan 100 gram altını birisine borç vermiştim. Ödediğinde de parayı hırsızlar çalar korkusu ve faizsiz olduğu için Bank Asya'ya yatırdım. Yatırmadan önce Türkiye Finans bankası ile de görüştüm. En fazla kar payını bu banka verdiği için orayı tercih ettim. İhtiyacım olduğunda da iki seferde tamamını çektim. Dernek başkanlığım nedeniyle FETÖ ile irtibatlandırılıyorum ama yeğenlerimin isimleri 'Tayyip' ve 'Erdoğan' olmasına rağmen AK Parti ile neden irtibatlandırılmıyorum?" yanıtını verdi.

"FETÖ'nün iki yüzlü olduğunu gördüm"

Sanık imam M.P. de hiçbir terör örgütünü övücü konuşma yapmadığını ileri sürerek, her sabah namazında camiyi devlet büyüklerine dua ederek açtığını iddia etti.

Örgütle 17-25 Aralık sürecinden önce irtibatlı olduğunu, maddi yardım da yaptığını anlatan M.P, bu süreçten sonra ilişkisini tamamen kestiğini ileri sürerek, "FETÖ'nün iki yüzlü olduğunu gördüm. Bir daha da toplantılarına gitmedim. Hatta ismini Mehmet Ali olarak bildiğim, toplantıları yapan hoca beni ikna etmeye çalıştı. Beni iknaya geldiğinde, ' Tayyip Erdoğan zaten birkaç gün içinde kaçacak, ülkeyi terk edecek' dedi." şeklinde konuştu.

Ara verilen duruşmaya, yarın sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam edilecek.

19.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kırşehir'de, din görevlilerine yönelik Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 7'si tutuklu 29 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde dun başlayan duruşmanın ikinci celsesine, 5 tutuklu ve 16 tutuksuz sanık ile avukatları katıldı. Kimlik tespitinin ardından tutuksuz sanıkların ifadeleri alındı.

Eski Kırşehir Müftüsü M.B, 41 yıldır çeşitli il ve ilçelerde müftü olarak görev yaptığını belirterek, 2014 başında yaş haddinden emekli olduğunu, memleketi Samsun'a dönerek burada İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanlığı görevini yürütmeye başladığını söyledi.

Kırşehir'de görev yaptığı 2009-2014 yıllarında FETÖ mensuplarıyla hiç bir ilgisinin olmadığını ileri süren M.B, örgütün faaliyetlerine karşı yurt yapılması ve öğrencilerin yetiştirilmesi için gayret gösterdiğini belirtti.

Mahkeme başkanının, tanık ifadelerini okuyarak, FETÖ ile irtibatlı bir şirkette toplantıya katılıp katılmadığını sorması üzerine M.B, "Kırşehir'de göreve başladığımda 2-3 aylık müftü iken hayırlı olsun ziyaretine gelenler oldu. Ben de iadeyi ziyaretlerde bulundum. Bir seferinde ziyaret yapacağım kişilerin bir reklam şirketinde olduklarının söylenmesi üzerine ben de orada ziyaretimi yaptım. Hiç bir toplantılarına katılmadım." dedi.

Soruşturma başladığında Samsun'daki evinde arama yapıldığını ve FETÖ'ye ait herhangi bir bilgi ve belge bulunmadığını öne süren M.B, mahkeme başkanının, FETÖ ile irtibatlı kişilerle Mısır gezisine katılıp katılmadığını sorması üzerine de " Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan izin aldıktan sonra Mısır'a şahsi olarak gittim. Ziyarete katılanlar arasında farklı sektörlerden insanlar da vardı. Hain örgütle irtibatlı olanlar var mıydı, bilmiyorum." ifadesini kullandı.

M.B, FETÖ ile irtibatlı kişilerle telefon görüşmelerinin HTS kayıtlarına yansımasının hatırlatılması üzerine, sözü edilen telefonun müftülüğe ait resmi numara olduğunu, o görüşmelerin kendisi emekli olduktan sonra yapılmış olabileceğini ifade ederek, mahkemeye belge sundu.

Tutuksuz sanıklar H.K, İ.D, H.P, K.E, H.Y ve M.Y de 17-25 Aralık sürecinden önce FETÖ ile irtibatlı toplantılara katıldıklarını ancak bu süreçten sonra ilişkilerini kestiklerini öne sürdü.

20.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kırşehir'de, din görevlilerine yönelik Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 7'si tutuklu 29 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde dün başlayan duruşmanın üçüncü celsesine, 5 tutuklu ve 16 tutuksuz sanık ile avukatları katıldı.

Kimlik tespitinin ardından ifadeleri alınan din görevlileri, kapatılan Ahi Din Adamları Derneği ile ilgili iddiaları kabul etmedi.

Tutuksuz sanıklardan imam S.E, Kırşehir Ahi Din Adamları Derneğine 2011 yılında üye olduğunu ancak denetim kurulu asil üyeliğine seçildiğini sonradan öğrendiğini öne sürdü.

Mahkeme başkanının, FETÖ ile irtibatlı kişilerle toplantılara katılıp katılmadığını sorması üzerine S.E, herhangi bir şekilde cemaat toplantısına katılmadığını savundu.

Sanık S.E, "Kapatılan Serhat Dershanesinde çocuğum seviye tespit sınavını kazandı. Sınavda başarılı olanlara indirim yapmaları nedeniyle çocuğumu dershaneye gönderdim." dedi.

Tutuklu sanıklardan müftülükte memur olarak çalışan V.K.T. de derneğe üye olduğunu dahi bilmediğini ileri sürdü. Üyelik formunu sehven veya bilinçsizce imzalamış olabileceğini savunan V.K.T, dernekten haberdar bile olmadığını iddia etti.

Eski Kırşehir Müftüsü M.Ş'nin eşi Kur'an kursu öğreticisi Ş.Ş. ise eşinin bireysel emeklilik başvurusu nedeniyle Bank Asya'da hesaplarının bulunduğunu belirtti. Burayı faizsiz bankacılık nedeniyle tercih ettiklerini öne süren Ş.Ş, "Kur'an kursu öğreticisi olarak görev yapıyorum. Hakkımızda söylenen sözler birtakım kişilerin eşime duydukları husumetten dolayıdır. FETÖ denilen örgütle bir bağım da yoktur." şeklinde konuştu.

Ara verilen duruşmaya, diğer sanık ve tanıkların dinlenmesiyle devem edilecek.

(22 Ocak 2017, 18:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9393    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.480.474