Tam
EskidenYeniye
 

Samsun 74 sanıklı Fetö davası

Samsun'da FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olduğu iddia edilen 37'si tutuklu 74 sanığın yargılanmasına 18-19-20 Ocak'taki peşpeşe günlerde görülen duruşmalarla başlandı. Mahkemede tutuksuz olarak yargılanan MHP eski Samsun Milletvekili Ahmet Aydın, suçlamaları kabul etmedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

22.01.2017 19:52 Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'terör örgütü üyesi olmak' suçundan haklarında 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 37'si tutuklu 74 sanığın yargılanmasına başlandı.

18.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Yargılama, Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Sanıklardan, bir süre tutuklu kaldıktan sonra itiraz üzerine tahliye edilen MHP eski Samsun milletvekili işadamı Ahmet Aydın mahkeme heyetine, "Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Önceki ifadelerim geçerlidir" dedi.

Kendisi hakkında iddianamede T.S. adlı kişinin beyanında 17-25 Aralık'tan sonra sahibi olduğu tavuk çiftliğimden, cemaat yurtlarına tavuk ve yumurta gönderdiğimi söylediğini kaydeden Ahmet Aydın, şunları söyledi:

"Ben Ay-Pi tavukçuluğun sahibiyim. Satamadığımız ciğer, taşlık kanat gibi parçalarla, kırık yumurtaları zaten herkese gönderiyoruz. T.S.'yi tanımam. Belki ona da gördermişimdir. Terör örgütüne üyeliği ve terör örgütüne yardım suçlamalarını kabul etmiyorum. 17-25 Aralık'tan sonra zaten ben ayrıldım. Benim taşınmazlarımda tedbir kararı vardır. İmza yükümlülüğüm vardır. Yurt dışında işlerim olmaktadır. Tedbir kararlarının kaldırılmasını talep ediyorum. Şirketimin üzerinde bulunan tedbirlerden dolayı ciddi olarak sıkıntı var."

Tutuksuz sanıklardan B.A. ise 17/25 Aralık'tan önce "cemaat" diye bilinen yapının zaman zaman iftar yemeği gibi sohbetlerine katıldığını ama bu yapıya hiçbir zaman yardımda bulunmadığını ve örgüt üyesi olmadığını ifade etti.

Tutuksuz sanıklardan T.Ö. de uzun yıllardır ticaretle uğraştığını anlattı.

Kızı ve damadının daha önce Güney Afrika'da cemaat olarak bildiği yapının okulunda öğretmen olduklarını belirten T.Ö, "Bank Asya'daki hesabım emekli maaşımla ilgilidir. Üzerine atılı suçlamaları kabul etmiyorum." dedi.

Tutuksuz sanık O.A. da suçsuz olduğunu savunarak, "Hindistan, Bangladeş ve Suriye'ye 17/25 Aralık'tan önce gezmek için gittim. Sohbetlere katılmıştım. Himmet ya da burs adı altında yardımda bulunmadım. 17/25 Aralık'tan sonra bu yapıyla ilgili irtibatımı kopardım. Üzerime atılan örgüt üyeliği suçlamasını kabul etmiyorum." diye konuştu.

Tutuksuz sanıklardan, öğretmenlikten ihraç edilen ve emniyetin ablası olduğu iddia edilen Derya Uzun ise Delta Koleji'nde eşi ile öğretmenlik yaptıklarını belirterek, "Benim bayan polislerden sorumlu kişi olduğum söylenmiş. İddianamede okuduğumda şoke oldum. Ben, bir bayan polis bile tanımam. Emniyette ifadem alınırken bile bu konuyla ilgili bir şey sorulmadı. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben vatanıma ihanet etmem, kimseye de ettirmem. Kolejin cemaate yakınlığını ilk zamanlarda bilmiyordum. Zaman gazetesine abone olmamı okul yönetimi istemişti. Diğer gazetelere de abone olmuştum. Okulda toplantı yaptığım ilk zamanlarda Fetullah Gülen'e ait kitaplar okundu, vaazlar dinlendi ama daha sonra bunlar yapılmadı. Benim bayan polislerden sorumlu olduğum söylenmiş. İddianamede okuduğumda şoke oldum. Ben bir tek bayan polis bile tanımıyorum. Örgütle bağlantım yoktur. Ben 10 yıldır öğretmenim. Öğretmenlikten başka bir şey yapmadım. Vatanıma ihanet edecek bir kişi değilim." diye konuştu.

Derya Uzun'un eşi olan ve öğretmenlikten ihraç edilen tutuksuz sanık Eyüp Uzun da, "Benim hakkımda emniyetin imamı denmiş. Ben kesinlikle bu suçu kabul etmiyorum. Eşime ve bana iftira atıldı" dedi.

Sanıkların bir kısmının ifadelerini tamamlayan mahkeme heyeti, ifadeleri alınamayan diğer sanıkların da dinlenmesi için duruşmayı yarına erteledi.

19.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesince Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferans Salonu'nda görülen davanın ikinci celsesinde, "terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla yargılanan 74 sanıktan 37 tutuklu ve 30 tutuksuz sanık ile avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanıklardan İ.M, mahkeme heyetinin "Amerika'ya gittiğinde Gülen'in takkesinin hediye edildiğini" sorması üzerine, Amerika'ya gittiğinin doğru olduğunu ancak torununu ziyarete gittiğini, FETÖ lideri Fetullah Gülen'i ziyarete gitmediğini iddia etti.

İ.M. 1960 yılından bu yana "nur hareketinin" içerisinde olduğunu belirterek, "1970'li yıllardan beri kendimi nurcu olarak değerlendiriyorum. Fetullah Gülen'in hareketine de 1980'li yıllarda girdim. Her sene düzenli himmet verdiğim doğrudur. Fakat sadece o zamanlar hizmet hareketi diye nitelendirdiğim yapılara değil genelde dini yapılara yardım ederdim. Benim FETÖ'nün mütevelli yönetiminde olduğum söylenmiştir. Bunu kabul etmiyorum. Terör örgütü üyesi suçlamalarını da kabul etmiyorum." dedi.

Tutuklu sanık H.S. ise FETÖ'yü 1990'lı yıllarda tanıdığını ancak terör örgütü değil cemaat olarak bildiğini savundu.

AK Parti'den belde belediye başkanlığı yaptığını ifade eden H.S, "2009 - 2014 yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Zaman zaman cemaatin sohbetlerine katılırdım. Amerika'ya Gülen'in yanına gittim. Zaman Gazetesi üyesiydim. 17-25 Aralık olunca iptal ettirdim. Ben AK Parti'den belediye başkanlığı yaptım. Dolayısıyla iktidar ile Gülen cemaati arasının açılmasından sonra kendilerinden uzaklaştım. Herhangi bir faaliyette bulunmadım." diye konuştu.

Tutuklu sanık A.İ.Ö. de Sakarya AŞ'nin kurucu üyesi olduğunu, 2008 yılında işlerinin bozulmaya başladığında " Bafra abisi" olarak bilinen M.Ş. ile görüşerek FETÖ'den ayrıldığını öne sürdü.

Diğer tutuklu sanıklarda "terör örgütüne üye olmak" suçunu kabul etmeyerek tahliyelerini talep etti.

Bu arada, mahkeme heyeti duruşmanın ilk günü sonunda duruşmaya cep telefonuyla girilmesinin yasaklandığını belirtmesinin ardından duruşmanın ikinci gününde tutuksuz iki sanığın avukatı A.B.Ö. duruşma salonuna cep telefonu sokup müvekkili H.İ.K'ya verdiği sırada salonda görevli polis memurları olayı görüp avukatı uyardı. Uyarının ardından diğer tutuksuz sanık A.İ.Ö'nün duruşmayı takip etmeye gelen kızı M.B.Ö'ye duruşma salonunda cep telefonu verirken görevli polisler tarafından fark edildi. Avukat hakkında tutanak tutularak mahkemeye sunulmasının ardından mahkeme başkanı olayı kayda geçirdi.

Avukat ise savunmasında müvekkilinin kızının cep telefonunu kendisine emanet olarak bıraktığını daha sonrada kendisinin cep telefonunu iade ettiğini söyledi. Cumhuriyet savcısı ise baroya yazı yazılarak avukat hakkında disiplin soruşturması başlatılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, diğer sanıkların da ifadesi için duruşmayı sonraki, güne erteledi.

20.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 37'si tutuklu 74 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesince Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferans Salonu'nda görülen davanın üçüncü celsesinde, "terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla yargılanan 74 kişiden 37 tutuklu ve 30 tutuksuz sanıkla avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanıklardan F.K. savunmasında, "Bank Asyaya para yatırdığım doğrudur. Para yatırmamı söyleyen o dönemin bölge imamı F.D. beni telefonla aradı. 'Para yatırırsan iyi olur' dedi. Ben de 'fazla paramın olmadığını' söyledim. O dönemde bankanın iyi durumda olmadığını biliyordum. Bu yüzden para yatırdım. Daha sonra para lazım olduğu için geri çektim." ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanık M.Ö. ise hakkındaki örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı iddiasını kabul etmediğini kaydetti.

Bank Asyaya para yatırdığını belirten M.Ö, "2008'den beri Bank Asyayı kullandım. Oğluma bedelli askerlik için para gönderdim. Fatih Üniversitesi ödemelerimi Bank Asya üzerinden yaptım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Cemaatle hiçbir ilgim yok. ByLock kullandığımı kabul etmiyorum." dedi.

Tutuklu sanık A.Ü. de hiçbir örgüte üye olmadığını savundu.

FETÖ'nün Bafra'daki dershanesinde büro memuru olarak çalıştığını söyleyen A.Ü, "2013 yılında cemaat olarak bilinen yapıyla, dershanesinde büro memuru olarak çalışmaya başlayınca tanıştım. İmam hatip mezunu olduğum için sohbetler yaptım. Dershane ortakları sohbet düzenledikleri için bana teklif ettiler. Bir süre sohbet verdim. 17-25 Aralık'tan sonra sıkıntılı olabileceğini gördüğümüz için sohbetleri bıraktık." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, duruşmaya, diğer sanıkların da ifadesi için, 23 Ocak Pazartesi günü devam edilmek üzere ara verdi.

Samsun'un Bafra İlçesi'nde polis tarafından bir süre önce gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda içlerinde işadamları, esnaflar, ve öğretmelerin bulunduğu 74 kişi gözaltına alınmıştı. Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 37'si tutuklanmış, 37 şüpheli ise adli kontrol altında tutulmak kaydıyla serbest bırakılmıştı.

23.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 37'si tutuklu 74 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesince Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferans Salonu'nda görülen davanın dördüncü celsesinde, "Terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla yargılanan 74 kişiden 37 tutuklu ve 30 tutuksuz sanık ile avukatları hazır bulundu.

Sanıklar, savunmasında "Terör örgütüne üye olmak" suçunu kabul etmedi.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, sanıklardan M.Y, A.İ.Ö. ve M.B'nin tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tahliyelerini, TCK'nın 224. maddesi kapsamında etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde H.T, Y.K, O.Ş, A.G, F.G, T.Ş, ve F.K'nın tahliyelerine, diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, KHK hükümleri dikkate alınarak, sanıkların mal varlıklarındaki tedbirin ve adli kontrol tedbirlerinin devamına karar verilmesini talep etti.

Mütalaanın ardından söz alan sanıklar, tahliyelerini istedi.

21 tahliye

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan M.Y. ve F.G'nin tahliyesine, İ.M'nin 40 bin, Y.K'nın 30 bin, H.T, O.Ş, M.B, M.K, A.D. ve E.K'nın 20 bin, M.A.Ç, A.G, A.İÖ, T.Ş, G.D, F.K, S.B, A.Y, D.N, A.Ö ve A.P'nin 10 bin lira kefaletle tahliyelerine, diğer 16 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Tüm sanıkların Bank Asya ve FETÖ ile bağlantısı olduğu düşünülen şirketlerdeki mal varlıkları hariç diğer mal varlıklarındaki tedbirlerin kaldırılmasına, tutuksuz sanıklara yurt dışına çıkış yasağı getirilmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

(22 Ocak 2017, 19:52), son güncel.: (23 Ocak 2017, 18:20)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9395    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.663.588