Tam
EskidenYeniye
 

Kırıkkale 64 sanıklı Fetö davası

Kırıkkale'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında eski Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ekrem Gök ve iş adamı Hasan Basri Tonga'nın da yer aldığı 27'si tutuklu, 12'si firari 64 sanığın yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.02.2017 17:59 Kırıkkale'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında eski Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ekrem Gök ve iş adamı Hasan Basri Tonga'nın da yer aldığı 27'si tutuklu, 12'si firari 64 sanığın yargılanmasına başlandı.

31.01.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Hamza Erol, Yozgat Çekerek Adliyesinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. 51 sanık ve avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

Kimlik kontrollerinin ardından duruşmada, 'FETÖ/PDY'ye üye olmak ve örgüt yöneticiliği' suçlamasıyla yargılanan sanıkların ifadeleri alındı.

Tutuklu sanıklardan Ömer A, savunmasında, FETÖ'ye üye olmadığını ve 15 Temmuz darbe girişiminden önce tutuklandığını belirtti. Ömer A, 16 Temmuz sabahı darbe girişimini cezaevinde radyodan öğrendiğini iddia etti.

Firari sanık Ali K'nin tutuksuz yargılanan oğlu Dursun K. de telefonuna, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'un babası tarafından indirildiğini öne sürdü. Dursun K, babası Ali K'nin Gürcistan'da olduğunu ve orada inşaat işleriyle uğraştığını kaydetti.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, 'FETÖ/PDY'ye üye olmak ve örgüt yöneticiliği' suçlamasıyla yargılanan sanıkların ifadelerinin alınmasına devam edildi.

Tutuklu sanıklardan Fazile Y. savunmasında, 2015 yılına kadar FETÖ'nün okullarında öğretmenlik yaptığını, bu dönemlerde 'cemaat' adı altında hiç bir toplantılarına katılmadığını, FETÖ ile hiç bir alanda iletişimi olmadığını öne sürerek, bütün terör örgütlerini lanetlediğini söyledi.

Tutuksuz sanıklardan Ziya A. ise 2012 yılına kadar FETÖ'nün 'cemaat' toplantılarına katıldığını, 17-25 Aralık sürecinin ardından bu yapıyla bütün fiziki bağını kestiğini ifade etti.

Bu yapıya himmet adı altında yardımlarda da bulunduğunu anlatan Ziya A, 2012 yılında yapıya arsa bağışladığını kaydetti.

Duruşmaya, yarın devam edilmek üzere ara verildi.

01.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesinde 31 Ocak'ta görülmeye başlanan duruşmanın bugünkü celsesinde, 'FETÖ/PDY'ye üye olmak ve örgüt yöneticiliği' suçlamasıyla yargılanan sanıkların ifadelerinin alınmasına devam edildi.

Tutuklu sanıklardan Fatih S. Kırşehir, Tuğba U. Keskin, Fikret C. Çorum ve Hasan G. ise Konya'dan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Tutuklu sanıklardan eski Kırıkkale TSO Meclis Başkanı Bekir Şahin savunmasında, laik bir insan olduğunu söyledi.

Bir dönem FETÖ içerisinde bulunduğunu, burs, kurban ve para yardımı yaptığını, gazete aldığını anlatan Şahin, şunları kaydetti:

'2002 yılında hacdan dönünce bunların arasına katıldım ve hayatım değişti. Örgütün yurt dışı seyahatlerine katıldım ama o zaman bunun adı hizmetti. Devlet de o zaman bunlara sahip çıkıyor diye ben de destek verdim. Ben ve benim gibi birçok kişiyi yanılttılar. 17-25 Aralık sürecinden sonra bunları bıraktım ve gitmedim. 15 Temmuz darbe girişiminden önce beni itaat etmedi diye içeri attırdılar. Darbe girişimi olmasaydı da tutuklattıracaklardı. FETÖ'nün para aktardığı kasa değilim. Seçimlerde bunlarla hareket etmedim. Yılmaz A. ve Mehmet M. cemaatin il abileriydi. Mal varlığımdaki tedbir ve kayyumun kaldırılmasını, tahliyemi talep ediyorum.'

Tutuklu sanıklardan iş adamı Hasan Basri Tonga da FETÖ'ye himmet adı altında para vermediğini, sadece öğrencilere burs verdiğini belirterek, 'Mütevelli heyeti üyesi değilim. Şirketimizin FETÖ'nün olduğu iddiası doğru değil.' ifadesini kullandı.

İl imamı olduğu iddia edilen Mehmet M'nin tutuksuz yargılanan eşi Tuba M. ise kriptolu haberleşme programı 'ByLock' kullanmadığını ancak programı eşinin indirmiş olabileceğini düşündüğünü öne sürdü.

Eşiyle katalog evliliği yapmadığını savunan Tuba M, '15 Temmuz darbe girişimini kimin yaptığını bilmiyorum. Yapanları lanetliyorum. Medyadan öğrendiğim kadarıyla darbe girişimini FETÖ yapmış.' dedi.

Ara verilen duruşmaya yarın devam edilecek.

02.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesinde 31 Ocak'ta görülmeye başlanan duruşmanın 2 Şubat'taki celsesinde, 'FETÖ/PDY'ye üye olmak ve örgüt yöneticiliği' suçlamasıyla yargılanan sanıkların ifadelerinin alınmasına devam edildi.

Tutuklu sanıklardan eski Kırıkkale TSO Başkanı Gök, savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini FETÖ'yü terör örgütü olarak gördüğünü söyledi.

Kendisinin, bu yapının gazete, dergi de dahil hiçbir organıyla irtibatının olmadığını savunan Gök, şunları kaydetti:

'46 yıllık ticari hayatım var. Bu yapının bankasıyla hiçbir alakam olmadı. Bu yapının öğrencilerine burs vermedim. Sadece bu yapının toplantılarına birkaç defa katıldım. Benim gittiğim toplantılarda daha çok iş ve para konuşulurdu. Fakir çocukların okuması için kendi mahallemizde bulunan arsayı buraya okuma salonun yapılması için bağışladım. 2014 yılında bana ait düğün salonunda bu yapıya ait ' Ayna' programı düzenlendi. Ben onlardan dahi para aldım. Suçlamaları kabul etmiyorum.'

İl imamı olduğu iddia edilen Mehmet M. ise bu yapının içerisinde yer aldığını ancak sadece okulda verilen görevini yerine getirdiğini ifade etti.

Örgütün kriptolu iletişim programı 'ByLock'u indirdiğini belirten Mehmet. M, 'Herkes konuştuğu için ben de meraktan indirdim. Zaten indirdiğim dönemde herhangi bir kanuni sıkıntı da yoktu. 15 Temmuz darbe girişimini bir ilahiyatçı olarak Fetullah Gülen'in emriyle olduğuna inanmıyorum. Ben bu yapının okullarında çalıştım. Keşke devletin bütün okulları böyle kaliteli öğrenciler yetiştirse. Gülen'in kitaplarının hepsini okudum. Herhangi bir sıkıntılı durum görmedim. 15 Temmuz'un onun emriyle olduğunu düşünmüyorum. 17-25 Aralık'tan sonra bu yapının içerisinde bir şeyler olduğunu anladım ancak ne olduğuna anlam veremedim.' diye konuştu.

Ara verilen duruşmaya yarın devam edilecek.

03.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

3 Şubat'ta Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmanın dördüncü celsesine, 27'si tutuklu 52 sanık ile avukatları katıldı.

Tanık ve müştekilerin ifadelerinin alınmasını tamamlayan mahkeme heyeti, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatlarının savunmalarını aldı. Avukatlar, tutuklulukta geçen süre göz önünde bulundurularak, müvekkillerinin tahliyelerini talep etti.

Cumhuriyet savcısının mütalaasını da alan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Süleyman S, Mutlu K, Meliha A, Hasan G, Ali Ö, İbrahim S. ve Ömer A. hakkında tahliye kararı verdi.

Tutuksuz sanıkların haftada iki gün olan adli kontrollerinin bir güne indirilmesine hükmeden heyet, dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı 28-29-30 Mart'a erteledi.

(04 Şubat 2017, 17:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9521    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

Kayseri: Darbeci General davası

29.03.2020 20:35 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyi'nce hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutan..
Tamamı 29.3.2020

Kozmik Oda Kumpası davası

28.03.2020 10:56 Ankara'da, 'Kozmik Oda' soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından kumpas kurulduğu gerekçesiyle 101 kişinin yargılandığı davaya ..
Tamamı 28.3.2020

Fetö'nün Avrupa Casusları davası

28.03.2020 10:50 Ankara'da, Türk vatandaşlarına ait kişisel veriler ile terör örgütü bağlantılı bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgeleri, Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine kanuna aykırı olarak v..
Tamamı 28.3.2020

Kayseri 26 sanıklı Fetö davası

28.03.2020 12:46 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla 9'u tutuklu 26 sanığın duruşması görüldü...
Tamamı 28.3.2020

Şike Davasına Corona Arası

28.03.2020 12:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle açılan davada 15. celse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi. 20 Mart'ta Fenerba..
Tamamı 28.3.2020

Diyarbakır: Korg. Yılmaz beraat etti

28.03.2020 11:47 Diyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada yeniden yargılanan dönemin 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz'ın, 4 ayrı suçtan beraatine karar verildi. 12 Mart'ta Darbecil..
Tamamı 28.3.2020

Karlov Suikastı'na 8 Müebbet

07.03.2020 09:53 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 7.3.2020

Şırnak: Darbeye 1 Müebbet

07.03.2020 11:24 Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimi faaliyetleriyle ilgili Adana'da görülen davada 3'ü ağırlaştırılmış müebbet 1'i 9 yıl olmak üzere hapis cezalarına çarptırılan ..
Tamamı 7.3.2020

Hakim: Allah'ı kandırmaya kalktılar

08.03.2020 10:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 8.3.2020

Yeniden Yapılanmaya Darbe

07.03.2020 11:04 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı (FETÖ/PDY) yeniden canlandırmak amacıyla İç Anadolu Bölgesi'nde yeni bir yapılanma içine girdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 11'i tutuklu 26 sa..
Tamamı 7.3.2020

Yazıcıoğlu'da Fetö şüphesi güçleniyor

08.03.2020 10:44 BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının 25 Mart 2009'da bir helikopter kazasında ölmelerinin Fetullah Gülen Terör Örgütü bağlantılı bir suikast olduğuna dair şüphe giderek güçleniyor. Hürriyet gazetesinden..
Tamamı 8.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

07.03.2020 10:32 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 24.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 7.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

07.03.2020 10:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 7.3.2020

Darbede AK Parti'yi İşgal davası

07.03.2020 10:44 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 15 sanıklı davanın, yerel mahkemenin hükmünün Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülmes..
Tamamı 7.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
42.055.562