Tam
EskidenYeniye
 

Antalya 33 Fetö öğretmeni davası

Antalya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 'Silahlı terör örgütü üyesi olma' suçlamasıyla haklarında dava açılan örgütün sendikalarından Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif-Sen) üyesi 30 tutuklu 33 sanığın yargılanmasına başlandı. 7 ve 8 Şubat'ta iki gün görülen duruşmalar sonunda 14 sanık tahliye edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.02.2017 12:50 Antalya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 'Silahlı terör örgütü üyesi olma' suçlamasıyla haklarında dava açılan örgütün sendikalarından Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif-Sen) üyesi 30 tutuklu 33 sanığın yargılanmasına başlandı.

7 Şubat'ta Antalya 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, sanıkların fazla olması ve güvenlik önlemleri nedeniyle duruşma adliye içerisindeki 150 kişilik konferans salonunda yapıldı.

Duruşmaya, 30'u tutuklu, 2'i tutuksuz sanık katılırken, bir firari sanık hakkında yakalama kararının bulunduğu belirtildi. Duruşmaya ayrıca sanıkların yakınları ve avukatları katıldı. Ogün Ahmet Tepe'nin başkanlığında yapılan duruşma, sanık yoklaması, sanıklara haklarının okunması ve iddianamedeki atılı suçlamanın okunmasıyla başladı.

Duruşmada daha sonra sanık savunmalarına geçildi. Çoğunluğu 'ByLock' kullandıkları, Bank Asya'da hesap açtırdıkları, çocuklarını terör örgütü ile irtibatlı okullara ve dershanelere gönderdikleri iddiasıyla 10 yıla kadar hapisleri istenen sanıklar, suçlamaları kabul etmedi.

Sendikaya başörtüsü yasağına karşı verdiği mücadeleden dolayı üye olduklarını iddia eden sanıklar, telefonlarındaki 'ByLock' programından haberdar olmadıklarını, bunu öğrencileri ya da çocuklarının indirmiş olabileceğini ileri sürdü. Sanıklar, kanunlarla kurulan bir bankada hesap açtırmanın suç olmadığını ileri sürüp diğer bankalarda da hesapları olduğunu belirtti. FETÖ ile irtibatlı olduğu iddia edilen okullara ve dershanelere de çocuklarını kazandıkları burs nedeniyle kayıt ettirdiklerini ileri süren sanıklar, tahliye talebinde bulundu.

MİT'İN VERDİĞİ BİLGİLER DELİL KABUL EDİLEMEZ İDDİASI

'ByLock' hesabı tespit edilen sanıkların avukatları ise bu programla ilgili bilgilerin Emniyet Müdürlüğü'ne Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından verildiğini belirterek, istihbarat amaçlı bilgilerin delil olarak gösterilemeyeceğini ileri sürdü.

Duruşmada, savunma yapan sanık Abdullah Kaya, Aktif-Sen üyesi olduğunu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ise meslekten ihraç edildiğini söyledi.

Aktif-Sen'e 2012 yılında üye olduğunu belirten Kaya, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ise sendikadan istifa ettiğini söyledi. Kaya, darbeye karşı olduğunu öne sürerek, 'Her türlü darbe ve darbeyi yapanlara lanet olsun.' dedi.

Mahkeme heyeti tarafından, Antalya Emniyet Müdürlüğünden gelen yazıya göre Kaya'nın 'Bylock' kullanıcısı olduğunun hatırlatılması üzerine programı yüklemediğini iddia etti.

Sanık Ahmet Toker de terör örgütü üyeliğini kabul etmediğini, telefonuna 'Bylock' programını yüklediğini hatırlamadığını ileri sürdü. Bütün terör örgütlerini lanetlediğini belirten Toker, 'FETÖ dahil bütün terör örgütlerine lanet olsun. Dünyada, ülkede huzur bırakmadılar.' diye konuştu.

Bank Asya'da hesabının olduğunu, çocuklarını örgütün okullarına gönderdiğini kabul eden Toker, suçsuz olduğunu mahkemeden tahliyesine karar verilmesini talep etti.

Sanıklardan Cavit Sürmeli ise FETÖ/PDY üyeliğini kabul etmediğini, hiç kimseden emir almadığını, emirleri uygulamadığını öne sürdü.

İddianamede, Aktif-Sen'in Genel Kurul üyeliğinde yer alanların sıradan insanlar sıradan kişiler olmadığı ile ilgili ibareye yer verildiğini aktaran Sürmeli, 'Sıradan insanlar olmadığımız söylenmiş bu doğru. Ben Antalya'da Milli Eğitim çevresinden çok tanınan biriyim. İlköğretim ve Lise Başarı Artırma Projesi kapsamında bir çok okulu gezdim ve başarılı öğrencileri belirleme görevi yaptım. Buradan sıradan bir insan olmadığım açıktır, ben de sendikaya üye oldum.' diye konuştu.

Sanık Sürmeli, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ/PDY örgüt üyesi bütün herkesin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Duruşmada, savunmasını yapan sanık Egemen Arslanhan, liderini 'zerdüşt ve yarı peygamber' olarak tanıtan bir örgütün üyesi bulunmasının mümkün olmadığını, terör örgütü üyeliğinin hayat anlayışına ters düştüğünü savundu.

Mahkeme heyetinin, Antalya Emniyet Müdürlüğünün 'ByLock' programı kullandığına ilişkin tutanağını sorması üzerine sanık Arslanhan, telefonuna 'ByLock' programını yüklediğini hatırlamadığını kaydetti.

Sanıklardan Servet Yılmaz da 21 yıllık din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olduğunu, FETÖ terör örgütü üyeliğini kabul etmediğini söyledi.

Telefonunda 'ByLock' kullandığının belirlendiğinin hatırlatılması üzerine ise Yılmaz, 'Bir sınıfın rehber öğretmeniydim. 9-10-11-12. sınıflara derslere giriyordum. Rehber öğretmeni olduğum sınıfın öğrencilerine kısa süreliğine yarım saatliğine internete girmeleri için bazen telefonumu veriyordum. ByLock çıkmışsa bu sebeple çıkmış olabilir.' dedi.

Sanık Mehmet Kaya ise FETÖ/PDY terör örgütü ve diğer bütün terör örgütlerinin ülkeye zarar verdiğini belirterek, darbe girişimini de 'şiddetle ve nefretle' kınadığını söyledi.

Örgütün sendikası olan Aktif-Sen üyesi olduğunu ifade eden Kaya, 'Bylock' kullanımıyla ilgili emniyetten gelen yazılı tutanakta bu programın tespit edilemediğini, program hakkında ise bir bilgiye sahip olmadığını öne sürdü.

Sanık Abdullah Kaya'nın avukatı Şerife Binnur Türkoğlu da müvekkilinin 'ByLock' programı kullanmadığının tespit edildiğini ileri sürerek tahliyesini istedi.

ARA KARARLAR: 14 TAHLİYE

İki gün süren duruşmalar sonunda Mahkeme heyeti, sanıklardan Abdullah Kaya, Ayhan Durmaz, Burhan Arıtürk, Cavit Sürmeli, Fatma Çiğdem Balcı, Hakkı Zorlu, Hamdi Çiftçi, İbrahim Eravcı, Mehmet Alptekin, Mehtap Polat, Necdet Çelik ve Zehra Şeref'in, tutuklulukta geçirdikleri süre ve 'ByLock' programını kullanmadıklarına dair Antalya İl Emniyet Müdürlüğünün yazısı üzerine yurt dışına çıkma yasağı uygulanarak adli kontrol ile serbest bırakılmalarına karar verildi.

Heyet ayrıca, sanıklardan Esra Çetin Arslan ile Selma Şanlı'nın ise 'ByLock' programını kullanmalarına rağmen, savunmaları, sanık Selma Şanlı'nın sağlık durumu, sanık Esra Arslan'ın çocuğu ve annesinin sağlık durumu ile eşinin de tutuklu olmasını gerekçe göstererek, yurt dışına çıkma yasağı uygulanarak, adli kontrolle serbest bırakılmalarını kararlaştırdı.

Diğer sanıklardan Ahmet Erdoğdu, Ahmet Karakuş, Ahmet Toker, Ali Metli, Ali Oğuz, Attila Şeref, Cengiz Erakça, Egemen Arslanhan, Hacı Mehmet Demir, Hüseyin Doğruer, Mahir Tanas, Mehmet Ali Tokel, Nüsret Dişçi, Ramazan Ersoy, Servet Yılmaz'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Ayrıca sanıklardan Mehmet Kaya ve Nurcihan Dişçi hakkında soruşturma aşamasında verilen adli kontrol tedbirinin devamına ve Ali Yılmaz ile Azime Nur Tatarlar hakkında çıkarılan yakalama emrinin infazının beklenmesine karar verilerek, duruşma 5 Nisan'a ertelendi.

(11 Şubat 2017, 12:50)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9563    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.031.610