Tam
EskidenYeniye
 

Alparslan Arslan akıllı çıktı: ´Kendini hasta göstermeye çalışıyor´

Duruşmalardaki tuhaf hareketleri sebebiyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi´ne sevk edilen Ergenekon sanığı Alparslan Arslan akıllı çıktı. Yaklaşık üç hafta süren kontroller sonunda Arslan´ın kendini hasta gibi göstermeye çalıştığı (simülasyon) tespit edildi. Bunun üzerine sağlık kurulunun, Alparslan Arslan için ´sağlam raporu´ verdiği öğrenildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Alparslan Arslan akıllı çıktı: ´Kendini hasta göstermeye çalışıyor´

Duruşmalardaki tuhaf hareketleri sebebiyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi´ne sevk edilen Ergenekon sanığı Alparslan Arslan akıllı çıktı. Yaklaşık üç hafta süren kontroller sonunda Arslan´ın kendini hasta gibi göstermeye çalıştığı (simülasyon) tespit edildi. Bunun üzerine sağlık kurulunun, Alparslan Arslan için ´sağlam raporu´ verdiği öğrenildi.

Uzman doktorları kandırmayı başaramadı

Alınan bilgilere göre, 28 Ağustos 2009 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi´ne getirilen Arslan için çok yönlü testler yapıldı. Kamera takibindeki hareketleri incelendi, olaylara verdiği tepkiler ölçüldü, gözlemler yapıldı. Bire bir görüşmelerde basit sorular yöneltildi. Çekilen elektrokardiyografisi, yapılan biyokimyasal tetkikleri (kan tahlilleri) ve psikolojik testlerin hepsinde sonuçlar normal seviyelerde çıktı. Kendini hasta gibi göstermeye çalıştığı anlaşılan Danıştay katili Arslan, yeniden Silivri Cezaevi´ne geri gönderildi. Arslan´a, 6 ay önce de Ankara Numune´den benzer bir rapor verilmişti. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi´nin ´sağlam raporu´yla Danıştay davasını sekteye uğratma çabaları bir kez daha boşa çıktı.

Danıştay provokasyoncuları çok akıllı bir tetikçi seçmişler

Edinilen bilgilere göre, doktorların Lütfen oturun´ sözüne Arslan´ın cevabı, Ben özgürüm, oturmak istemiyorum.´ oldu. Bugün günlerden nedir, hangi ayda ve yıldayız?´ sorusunu ise, Hangi gün bilmiyorum. Ama ağustos ayı ve yıl 2009.´ şeklinde mantıklı olarak cevapladı. Arslan´a sorulan sorulardan biri de, Şu an neredesin, burası neresi? Aklınızla ilgili sorunlarınız mı var?´ oldu. Sanığın verdiği cevap gayet netti: Akıl hastanesindeyiz. Aklım yerinde. Niye buraya getirdiler bilmiyorum.´ Bu görüşmelere ek olarak Arslan´ın hastanede çekilen elektrokardiyografisi, yapılan biyokimyasal tetkikler (kan tahlilleri) ile psikolojik testleri normal seviyelerde çıktı. Daha sonra bütün bilgiler ışığında Bakırköy´de kurul toplanarak, raporunu tamamladı. Kurul, Arslan´ın ´simülasyon´ yaptığına, yani kendini hasta gibi göstermeye çalıştığına karar verdi. ´Sağlam´ raporu hazırlandı. Arslan daha sonra Silivri´ye geri gönderildi. Arslan, 6 ay önce de Ankara Numune Hastanesi´nde ´hasta olmadığına´ dair benzer bir rapor almıştı. ( Zaman)

Alparslan Arslan Mahkeme Başkanı Köksal Şengün´le tartışması sonrası Bakırköy´e sevkedilmişti

Ergenekon davası kapsamında yargılanan Alparslan Arslan, 27 Ağustos 2009 tarihli duruşmada Mahkeme Başkanı´yla tartıştı. Beyinsel rahatsızlığım var diyen Arslan, Bakırköy Akıl ve Ruh Hastalıkları Hastanesi´ne sevkedildi. Danıştay Saldırısı sanığı Alparslan Arslan, sol eli pantolonun cebinde mahkeme salonuna girdi. Birkaç dakika sonra dışarı doğru giden Arslan´a mahkeme başkanı nereye gittiğini sordu. Arslan, rahatsız olduğunu söyleyince mahkeme başkanı, Ne rahatsızlığın var dedi. Arslan´ın Beyinsel rahatsızlığım var demesi üzerine Mahkeme başkanı, Oturtun yerine diye jandarmalara seslendi. Arslan mahkeme başkanının sözleri üzerine, Size mi kaldı bu memleket. Sana ne oluyor. Çoluk çocuk sahibi adamsın yüzlerce kişiyi buraya toplamışsınız. Bırakın gitsinler diye konuştu. İşte Mahkeme Başkanı Şengün ile Alparslan Arslan arasında geçen diyalog:

?Arslan: Hastayım, oturamıyorum. Anladınız mı? İçeride yatıyorum, uzanıyorum. Şengün: Otur. Arslan: Ben defalarca dilekçe yazdım. Hastayım. Şengün: Nedir hastalığın, 50 tür hastalık var.Arslan: Beyinsel problemlerim var. Sana ne? Şengün: Otur, ne konuşmak istiyorsan söyle. Arslan: Sen kimsin ya? Şengün: Otur yerine. Arslan: Oturmuyorum. Şengün: Elin nerede? Arslan: Size mi kaldı bu memleket? Oturmuyorum. Şengün: Otur.Arslan: Oturmuyorum. Şengün: Otur. Arslan: Oturmuyorum. Şengün: Oturtun onu! Arslan: Çoluk çocuk sahibi adamsın. Yüzlerce insanı doldurmuşsun buraya hepsi hasta. Bırak gitsin. Şengün: Otur. Arslan: Hastayım, oturamıyorum. Kes kafamı at gitsin. Şengün: Oturtun.? Bunun üzerine Alparslan Arslan, bir jandarma görevlisi tarafından oturtuldu ve jandarma görevlisi eliyle Arslan´ı kalkmaması için tuttu. Gergin tavırları duruşma boyunca devam eden Arslan, Bakırköy Akıl ve Ruh Hastalıkları Hastanesi´ne sevkedildi. ( Hürriyet)

10 doktorun imzaladığı rapor belli oldu: Hekim yanıltma çabası olarak simulasyon (temaruz) var

29 Eylül 2009: Alparslan Arslan´ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Servisi´ni yanıltmaya çalıştığı ortaya çıktı. Hastaneden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderilen 3 sayfalık raporda Arslan´ın psikiyatrik hastalığının bulunmadığı belirtildi. 10 doktorun imzasının yer aldığı raporun sonuç bölümünde şunlar yer aldı:

?Sonuç olarak kişinin sergilediği tutum ve davranışlar herhangi bir akıl hastalığı ya da zayıflık bulgusu olarak değerlendirilmedi. Psikiyatrik tedavi düzenlenmedi. Tutum ve davranışlarıyla hekim yanıltma çabası olarak simülasyon (temaruz) tanısı ile değerlendirildi. Kişide halen tedaviyi gerektiren bir psikiyatrik hastalık bulgusu saptanamadığı tıbbi kararını bildirir sağlık kurulu raporu oy birliği ile verildi.?

Raporun gözlem kısmında ise Alparslan Arslan´ın hastanedeki gözetim sürecinde bağırıp çağırdığı ve hiçbir uyarıyı dikkate almadığı belirtildi. Bu durumda Arslan´ın sakinleştirilmesi için ellerinin ve kollarının bir süre bağlandığı ifade edilerek Arslan´ın görevlilerin üstüne saldırdığı kaydedildi. Sık sık cinsel organını çalışanlara gösterdiği ve sağa sola küfrettiği belirtilen raporda, Arslan´ın elini eşofmanın içinden hiç çıkarmadığına dikkat çekildi. ( Star)

Raporun ürperten ayrıntıları.. Yanıltma çabası için Arslan´ın katlandığı ve gözden kaçırdığı ancak 6 doktorun dikkatle izleyip ortak teşhise vardığı davranışları

01 Ekim 2009: Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabipliği Adli Sağlık Kurulu´nun, bu hastanede 12 gün kalan Arslan hakkında 6 doktor tarafından düzenlenen ve başhekimin onayladığı rapor, davanın görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne ulaştı. Raporda, yapılan psikiyatrik muayeneleri sonucunda Arslan´ın, servise ilk alındığı dönemde bilincinin açık, özbakımının kötü, saçı ve sakalının uzamış olduğu, göz teması kurmadığı, iletişime girmediği belirtilerek, amaçsızca cama ya da kapıya yönelerek hareket ettiği kaydedildi. Görüşme odasına gelmeyi ve oturmayı reddeden Arslan´ın raporunda ´Negativist bir tutum içinde, eliyle, kadın sağlık ekibinin ´başının kapalı olmadığı ve görüşmek istemediği´ şeklinde yorumlanan işaretler yapıyor. Öfkeli bir tutum sergiliyor, abartılı mimikler ve jestler yapıyordu. Ağzını açmadan dişlerini sıkarak kızdığını belirten anlaşılmaz sesler çıkardığı gözlemlendi´ denildi. Raporda, Arslan´ın gözlem odasında yakın takibe alındığı ifade edilerek, burada sol elinin sürekli pijamasının içinde olduğu, zaman zaman güldüğü ve bağırdığı, odanın içerisinde sürekli dolaşarak birileri ile konuşuyormuş gibi yaptığının gözlendiği bildirildi.

Sigara izmariti yemiş

Kan ve idrar vermeyi, arteryel kan basıncı ölçümünü reddeden Arslan´a daha sonra ikna edilerek işlemler yapıldığı dile getirilen raporda, şu ifadelere yer verildi: ´Başını duvara vurmaya başlaması ve sözel olarak ikna edilememesi üzerine kişinin kendisine zarar vermesini engellemek amacıyla, kısa süreli el ve ayak bileği tespitine alındı. Tespite alınırken canının yandığını belirtti. Bir süre sonra tespitine son verildi. Kendine zarar verici davranışı tekrarlamadı. Herhangi bir ilaç uygulanmadı. Takip edilen gözlemlerinde sigara izmariti yedi. Pijamasını çıkarıp cinsel organını kameraya gösterdi. Cinsel organını tutarak odada yürüdü. Odaya gaitasını yaptı. Görüşme odasına gelmeyi reddettiği için gözlem odasında yapılan doktor görüşmelerinde anlamsız sesler çıkarıyor, gülüyor, zaman zaman kahkaha atıp, zaman zaman bağırıyor. Eliyle ´git´ manasına gelen işaretler yapıyor. Eliyle başını gösterip deli işareti yapıyor. Ağzını açıp kısa süre hareketsiz kalıyor. Namaz kılar gibi yapıyor. Yerde emekleyerek dolaşıp, derin derin nefes alıyor. Dilini dışarı çıkarıp havlama taklidi yapıyordu. Eliyle parmaklarıyla sayma hareketleri yapıyordu. Kişi, idrarını ve gaitasını odaya yapmaya devam etti.´

Arslan´ın diğer hastaları odasından işaretle tehdit ettiği belirtilen raporda, bu şekildeki işaretle tehditleri zaman zaman sağlık ekibine karşı da gerçekleştirdiği, yatan hastalardan birisine ´Senin kafanı koparırım´ ve ceza infaz memuruna ´Memur bey beni çözer misiniz?´ dediği vurgulandı. Yapılan doktor görüşmesinde konuşmayı reddeden Arslan´ın bu şekildeki davranışlarına devam ettiği anlatılan raporda, BT´si çekilirken kısa süreli ellerini ve ayaklarını yukarı kaldırma hareketleri yaptığı, ancak BT´si çekilirken hareketsiz durduğu, EEG çekimi esnasında oturması söylendiğinde baş hareketi ve dişlerini sıkarak oturmayacağını belirttiği yer aldı. Raporda, bu işlemin ne olduğu açıklanarak tekrar oturması istenen Arslan´ın sağlık personelinin üzerine yürüdüğü, tekme atmaya çalıştığı, ancak jandarma tarafından engellendiği belirtildi. Arslan´ın vurmaya çalıştığı ve sarf ettiği küfürler ve yaptığı hareketlere yer verilen raporda, sanığın bu davranışları üzerine EEG´sinin çekilemediği bildirildi.

Doktorlar: Arslan´ın görüşme sırasında tutumu, davranışları, mimikleri, görüşme odasına girerken ve çıkarken sergilediği davranışlar, aşırı abartılı ve teatral özellikler taşımaktaydı

Küfür edip tehditlerde bulunmuş

Arslan´ın psikiyatrik muayene için görüşme odasına alındığında da oturmak istemediği ve küfür etmeye başladığı ifade edilen raporda, Arslan´ın ´Sen kimsin kendini ne sanıyorsun. Bırakın beni dışarıda bunu sizin yanınıza bırakmam´ diyerek tehditte bulunduğu vurgulandı. Psikometrik incelemeyle ilgili ise raporda, aşırı negativist tutumu nedeniyle iletişim kurmaya isteksiz olan Arslan´ın görüşmeye ilgisiz gibi olmakla birlikte, kendisine soru sorulduğunda öfkeli bakarak, ağzı kapalı bir şekilde ´sus´ işareti, boğazını keser gibi yapma ve vurur gibi hareketlerde bulunduğu kaydedildi. ´Bireyin görüşme sırasında tutumu, davranışları, mimikleri, görüşme odasına girerken ve çıkarken sergilediği davranışlar, aşırı abartılı ve teatral özellikler taşımaktaydı´ ifadelerine yer verilen raporun sonuç bölümünde de şu tespitlere yer verildi: ´Kişinin sergilediği tutum ve davranışlar herhangi bir akıl hastalığı yada zayıflığı bulgusu olarak değerlendirilmedi. Psikiyatrik tedavi düzenlenmedi. Tutum ve davranışlarıyla, hekimi yanıltma çalışması olarak similasyon (temaruz) tanısıyla değerlendirildi. Kişide halen tedaviyi gerektiren bir psikiyatrik hastalık bulgusu saptanmadı.´ ( Zaman)

Alparslan Arslan: Ben basit bir hasta değilim

01 Ekim 2009: Birinci ´Ergenekon´ davasında mahkeme heyeti, tutuklu sanık Alparslan Arslan´a, ´Hastayım, savunma yapamayacağım´ şeklindeki beyanı üzerine, savunmasını hazırlaması için süre verdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada Cumhuriyet savcıları Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın tarafından Birinci ´Ergenekon´ iddianamesinde yer alan Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin bölümlerin okunması tamamlandı. Duruşmada daha sonra Alparslan Arslan´ın savunmasına geçildi. Askerler eşliğinde duruşma salonundaki kürsüye getirilen Alparslan Arslan´ın ayakta durmakta güçlük çektiği gözlenirken, ´Konuşamayacağım´ dediği duyuldu. Arslan, daha sonra ´Ben burada ne anlatayım. İdam hakkı istiyorum. Öldürün beni. Türkiye´ye nükleer bomba lazım´ şeklinde sözler sarf etti. Bunun üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, Arslan´a, suçlandığı konularla ilgili konuşup konuşmak istemediğini sordu. Arslan, ´Hepsini bırakın evlerine gitsin´ diye konuşurken, mahkeme başkanına da ´Ağabey´ diye hitap etti. Alparslan Arslan, Şengün´e hitaben ´60-70 yaşında adamsın. Paşalar yargılandı. Doğu Perinçek 80 yaşında. Siz de buraya gelirsiniz. Yazık olur size, sizin için ağlarım´ sözleri dikkat çekti. Köksal Şengün de Arslan´a, yasal hakları ile ´susma hakkına sahip olduğunu´ hatırlatarak, suçlandığı konularla ilgili konuşmasını istedi. Bir ara gülümsediği gözlenen ve suçlandığı konulara ilişkin konuşmayan Arslan, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün´ün isteği üzerine sandalyeye oturtuldu.

Avukatının Bakırköy teşhisine itirazı reddedildi

Bunun ardından duruşmada söz alan Arslan´ın avukatı Oğuz Kayıran, müvekkilinin özgür iradesine dayanarak savunma yapacak durumda olmadığını ileri sürdü. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin raporunun isabetli olmadığını düşündüğünü ifade eden Kayıran, Arslan´ın şizofrenik davranışları olduğunu, psikolojik ruhsal durumunun tespiti için Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesini talep etti. Bu sırada Arslan´ın, ´Ben basit bir hasta değilim´ dediği duyuldu. Avukat Kayıran, hastanenin raporunun son derece kuşkulu ve yetersiz olduğunu, doktorların kamuoyu baskısıyla böyle bir rapor oluşturduklarını öne sürerek, CMK´nın 148/1 maddesine göre sorguya geçilmesinin doğru olmadığını savundu. Kayıran´ın talepleri üzerine görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel de, hastanenin raporunun yeterince bilimsel, açık olduğunu ve yeterli bulunduğunu ifade ederek, Arslan´a savunmasını yapması için süre verilmesini talep etti. Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, sanığın oturumlarda gözlenen hali, bugünkü davranışları, muayene sonucu hastaneden gelen raporu dikkate alarak, Arslan hakkında Adli Tıp Kurumundan rapor alınması talebini reddetti. Savunmasının başında ´Hastayım, savunma yapamayacağım´ şeklindeki beyanını dikkate alan mahkeme heyeti, Arslan´a süre verilmesini hükme bağladı. ( Zaman)

(18 Eylül 2009), son güncel.: (01 Ekim 2009)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Danıştay soruşturması sil baştan

Danıştay saldırısının Ergenekon davasıyla birleştirilmesi manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=957    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.721.420