Tam
EskidenYeniye
 

İstanbul Üniversitesi davası başladı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) akademik yapılanmasına ilişkin ilk dava İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Örgütün İstanbul Üniversitesi'ndeki yapılanmasının içinde yer aldığı öne sürülen 12'si tutuklu 45 akademisyenin yargılandığı davada hakim karşısına çıkan tutuklu sanık Psikiyatri Profesörü Lütfü İlhan Yargıç, 'Yaşadığım hukuksuz sürecin tek sebebi İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan yasa dışı fişlemedir. Bu fişlemenin tek sebebinin de akademik kıskançlık ya da çelme takma olduğunu düşünüyorum' dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.02.2017 18:11 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) akademik yapılanmasına ilişkin ilk dava İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

13.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

13 Şubat'ta İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya 12'si tutuklu 42 sanık ve avukatları katıldı. Kimlik tespitinin ardından iddianamenin kısa özeti okundu. Daha sonra tutuklu sanıkların savunmalarına geçildi.

Mahkeme başkanı Cem Karacan, hakkında yakalama kararı bulunan firari sanıklardan Yrd. Doç. Dr. Erol Önen'in Edirne'de yakalanıp, tutuklandığını ve duruşma salonunda olmadığını bildirdi. Böylece dava kapsamında tutuklu sayısının 13'e yükseldiği belirtildi.

Hakkında yakalama kararı bulunan diğeri firari sanıklar Yrd. Doç. Dr. Dilek Selek ve Yrd. Doç. Dr. Selahattin Çitçi de yakalama kararı tebligatlarının kendilerine yapılmadığını belirterek, duruşmaya katıldı.

Duruşmada savunma yapan öğretim görevlisi Enis Güney, Fatih Üniversitesini tam burslu kazandığı zaman okulun FETÖ bağlantılı olduğunu bilmediğini, okuduğu zaman öğrendiğini ancak örgütle hiçbir şekilde bağlantıya geçmediğini savundu. Güney, okuldan aldığı 100 dolar burs nedeniyle Bankasya'nın Beylikdüzü şubesinden hesap açtığını, ancak bursu başka bir bankadan aldığını bu nedenle bu hesabı kullanmadığını ifade etti.

Hakkında yakalama kararı bulunan sanık Yrd. Doç. Dr. Dilek Selek ise yakalama kararını pazar günü internetten öğrendiğini söyleyerek, FETÖ ile bir bağlantısı bulunmadığını ve hakkında bulunan yakalama kararının kaldırılmasını talep etti. Bankasya'da bulunan hesabını, eşine yardım amaçlı açtığını öne süren Selek, 'Ben eşimin işini bilmem, bir firmada çalıştığını biliyordum. Kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nda bulunduğunu bilmiyordum.' iddiasını dile getirdi.

Tutuklu profesör Ferah Armutçu ise teklif edilen yüksek taahhütler ve imkanlar neticesinde Fatih Üniversitesinde çalışmaya başladığını, söylenenlerin gerçekleşmemesi üzerine İstanbul Üniversitesinde işe başladığını anlatarak, şunları kaydetti:

'Ben İstanbul Üniversitesine ilk başta alınmadım, yerime başkası alındı. Ancak bir yargılama sonucunda verilen karar doğrultusunda, üniversiteye kabul edildim. Delil olarak sayılan 1 dolar, oğlumun askerlik kutlamasından kaldı, bilgisayar çıktıları eşimin çantasından çıktı. Üniversitede yapılan aramalar sonucu el konulan cep telefonu ve bilgisayarın imajları bana verilmedi. Çalışmış olduğum yerler dolayısıyla Bankasya'da hesap açtım.'

'ByLock'' kullandığı öne sürülen tutuklu öğretim görevlisi Halim Taşkaya da kendisine telefonundan 'ByLock' kırıntılarının bulunduğunun söylendiğini ifade ederek, 'Ben 'Bylock'u kurmadım, yüklenmesine izin vermedim ve bu programla kimseyle görüşmedim. Film ve uygulamalarda uzantılı olarak inmiş olabilir.' diye konuştu.

Tutuklu öğretim görevlisi Hasan Fehmi Erol ise iddianamede 'örgüt abisi' gibi iddiaların yer aldığını, ancak bunların yalan olduğunu ileri sürerek, 'Bu örgütle bir bağlantım yok. Ne abilik yaptım, ne başka bir şey. Emniyette gördüğüm kötü ve şiddet içeren müdahaleler sonucu, komşularımın ismini verdim.' dedi.

Zaman zaman ağladığı görülen Erol, tamamen maddi çıkarları doğrultusunda özel ders verdiğini, ders verdiği Kuleli Askeri Lisesi öğrencisinin babasının darbeci asker olduğunu bilmediğini söyledi.

'AKADEMİK KISKANÇLIK'

Suçlamaları kabul etmeyen akademisyenlerden Psikiyatrist İlhan Yargıç, 'Hayatımın hiçbir döneminde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile bağlantım olmadı. Yaşadığım hukuksal sürecin sebebi İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan yasa dışı fişlemedir. Bu fişlemenin tek sebebinin de akademik kıskançlık, ya da çelme takma olduğunu düşünüyorum' dedi. Bank Asya ile çalışma sebebim ise üniversiteden sonra özel hasta kabul ettiğim özel merkez üç bankanın pos cihazı ile çalışıyordu. Bunlardan biri Bank Asya'nın pos cihazıydı. Bank Asya pos cihazından kesilen paraları diğer bankalara göre çok daha erken veriyordu. Bu da bir avantajdı' dedi.

'SEHVEN YAZILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM'

Tutuklu akademisyenlerden Hasan Hakan Ulutin ise, ByLock kullanıcısı olduğu iddiasını kabul etmediğini belirterek, 'ByLock' programını hiç kullanmadım. IPhone kullanıcısıyım. Kullananlar, IPhone'na bir program yüklenemeyeceğini bilir. Mahkeme çıkışında polisler cep telefonumun temiz olduğunu söylediler. 3,5 ay tutuklu kaldıktan sonra iddianameye 'ByLock' kullanıcısı olduğum yazıldı. Bu ifadenin sehven yazıldığını düşünüyorum' diye konuştu.

'FARKLI REKTÖR ADAYINI DESTEKLEDİĞİMİZ İÇİN BURADA OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM'

Tutuklu Halit Taşkaya ise, 'Rektör adaylığı sırasında farklı bir rektör adayına destek olduğumuz için burada olduğumu düşünüyorum. 'Bylock' konusunda ise üzerime atılı suçu kabul etmiyorum. Film ve uygulamalar indirilirken uzantılı olarak Bylock inmiş olabilir. Bank Asya'daki hesabımla ilgili olarak da o dönem çalıştığım şirketin maaşları oraya yatırıyor olması üzerine bir banka hesabı açtım' diye konuştu.

AĞLAYARAK İŞKENCE GÖRDÜĞÜNÜ ANLATTI

Hasan Fehmi Erol da, ihraç olmadan önce İstanbul Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okutman olarak görev yaptığını belirterek, soruşturma kapsamında Denizli'de ailesinin yanındayken gözaltına alındığını ve polis aracının bagajında kelepçeli bir şekilde İstanbul'a getirildiğini söyledi. İfadesi esnasında emniyette şiddete maruz kaldığını anlatırken ağlayan Hasan Fehmi Erol, 'Psikolojik ve fiziki şiddet gördüm. Psikoloğa, psikiyatriste gittim. 'Yüksek kaygı bozukluğu var' dediler. Burada ağlamayacağıma dair söz verdim ama kendimi tutamıyorum özür dilerim' diyerek bir süre gözyaşı döktü. Emniyette kendisine örgüt 'abisi' olduğu yönünde suçlamalar yöneltildiğini ve polislerin sürekli birilerinin isimlerini söylemesini istediklerini anlatan Erol, 'Zaman zaman bilmediğim isimleri söyledim' diye konuştu. Darbeci bir askerin oğluna Kuleli Askeri Lisesi'ne giden oğluna özel ders verdiği yönündeki soruya ise, 'Ek iş olarak özel ders veriyordum. El ilanları dağıttığım bir çok yer oldu. Söz konusu öğrenci de sınavlarına az bir zaman kala ders almak için bana ulaştı. Ancak o kişinin babasının annesini ne iş yaptığı konusunda bilgim olmadı'

'BİR DOLAR OĞLUMUN ASKERLİK KUTLAMASINDAN KALDI'

İhraç edilmeden önce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Biyokimya Bölümünde Profesör olarak görev yapan tutuklu sanık Ferah Armutçu da, yöneltilen suçlamalar arasında yer alan bir sosyal medya paylaşımının kendisine ait olmadığını, sosyal medya hesabının bulunmadığını söyledi. Evinde bulunan bir doların ise oğlunun askerlik kutlamasından kaldığını ve çocuğunun cüzdanında bulunmasına rağmen kendisine aitmiş gibi tutanak tutulduğunu iddia etti.

Duruşma diğer sanıkların savunmalarını yapmaları için yarına ertelendi.

14.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ), akademik yapılanmasına ilişkin İstanbul Üniversitesine (İÜ) yönelik, aralarında profesörlerin de bulunduğu 13'ü tutuklu 45 akademisyenin yargılandığı davada, bütün tutuklu sanıkların savunması tamamlandı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince büyük salonda yapılan duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Prof. Dr. Vedat Demir, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Demir, tutukluluk sebebinin İstanbul Üniversitesi (İÜ) yönetimiyle fikir uyuşmazlığı içinde bulunmasından kaynaklandığını savundu.

Hakkındaki terör örgütü üyeliği suçlamasını kabul etmeyen Demir, 'Örgüt üyeliği kapsamında hiçbir eylemim olmamıştır. Silahlı terör örgütü üyeliği gibi mesnetsiz bir suçlamayı asla kabul edemem. Hayatım, demokrasi ve hukuku savunmakla geçti. Yakın çevrem benim siyasi görüşümü ve düşünce yapımı bilir. Bilerek veya bilmeyerek hiçbir suç işlemedim.' dedi.

Demir, 15 Temmuz günü yaptığı mesajlaşmanın aleyhinde delil olarak gösterildiğini savunarak, şöyle devam etti:

'Hakkımdaki tedbir olan tutukluluk cezaya dönüşmüştür. Asılsız ihbarlarla 7 aydır tutukluyum. Telefon görüşmelerim cımbızlanarak aleyhimde suç teşkil edilmiş. 15 Temmuz günü arkadaşlarımla aramdaki mesajlaşmalar, hiçbir siyasetçinin konuşma yapmadığı bir anda yaşananları öğrenmeye matuf yorumlardır. Suçlamaların maddi ve manevi bir karşılığı yoktur.'

Mahkeme başkanı Cem Karacan, 'Darbeyle ilgili 'müsamere' ifadesini kullanmışsınız. Sebebi nedir?' sorusuna Demir,

'Ben böyle bir ifade kullanmadım. Yaşanan olayı farklı yorumlamış olabilirim. Kaotik ortamda yazdığım bazı yazılar vardır. Fakat ben 'darbe iyidir, başarılı olsun' gibi ifadeler kullanmadım.' cevabını verdi.

Vatandaşın sokaklara çıkarak darbe girişimini engellemesini eleştirdiğini anlatan Demir, 'Sayın Cumhurbaşkanının bu kararının daha sonra ne kadar doğru olduğunu gördük.' değerlendirmesinde bulundu.

Söz alarak savunmasını yapan tutuklu sanıklardan Yrd. Doç. Dr. Mustafa Selçuk da iddianamede hakkında belirtilen suçlamaları reddetti.

Selçuk, FETÖ silahlı terör örgütüyle herhangi bir bağlantısının bulunmadığını öne sürerek, 'Bir akademisyenin siyasi görüşü yazdığı kitaplarından belli olur. Darbelerden en çok öğretim görevlileri zarar görmüştür. Silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandım. Bu mesnetsiz iddiayı şiddetle kınıyorum.' dedi.

Sosyal medyada FETÖ'yle ilgili hiçbir paylaşımda bulunmadığını belirten Selçuk, kaçma şüphesinin bulunmadığını ve tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesi yönünde karar verilmesini talep etti.

İstanbul Üniversitesi yönetimiyle sorunları olduğunu dile getiren Doç. Dr. Osman Abalı, '15 Temmuz günü yıllık izindeydim. Daha emniyet görevlileri bile soruşturma başlatmadan önce İstanbul Üniversitesi yönetimi bizi suçlu ilan edip açığa almıştır. Yönetimle sorunu olan ilgili ilgisiz herkes bir torbaya koyularak FETÖ'cü ilan edilmiştir. Yönetim ne kadar da zorlasa beni terörist yapamaz.' ifadelerini kullandı.

Abalı, örgütsel hiçbir faaliyet içinde olmadığını ve hiçbir örgüt üyesiyle bağlantısının bulunmadığını iddia etti.

Beraatini talep eden ve FETÖ üyesi kişilerle bağlantısının bulunmadığını öne süren Abalı, şöyle devam etti:

'Şüphe ile hayatım karartılmaktadır. Şahsımla ilgili herhangi bir terör eylemi bağdaştırılamaz. Kimseden emir, talimat almadım ve FETÖ'yle irtibatlı olan hiçbir şahısla ilişkim bulunmamaktadır. İstanbul Üniversitesi yönetimi, kendisini savcı-hakim olarak görmüş ve FETÖ soruşturmalarını istismar ederek fikir uyuşmazlığı içinde bulunduğu akademisyenleri tasfiye etmiştir. Şimdiki rektörü destekleseydim burada olmayacaktım. Ben örgüt üyesi değilim, ByLock programını kullanmadım.' diye konuştu.

Tutuklu sanıklardan Yrd. Doç. Dr. Savaş Açıkkaya, hükümetin FETÖ'yle mücadelesini desteklediğini belirterek, şunları kaydetti:

'İstanbul Üniversitesi, hükümetin haklı olarak FETÖ'yle mücadelesini suistimal ederek açıkça fişleme yapmıştır. Sadece Bank Asya'da hesabım olduğu için silahlı terör örgütü üyeliğiyle suçlanıyorum. Bu hesabımı da bankanın ekonomik gidişatını beğenmediğim için kapatmıştım. FETÖ'yü kimsenin bilmediği bir dönemde yolumun kesişmesinden dolayı suçlanamam. Bu bankayı tercih etme sebebim ise evime yakınlığıdır. Suçlamaları kabul etmiyorum. Yasal ve kamuya açık o bankaya adımımı attığım için de üzgünüm.' diye konuştu.

Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıkların ifadesinin alınması için duruşmayı yarına erteledi.

15.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesindeki (İÜ) akademik yapılanmasına ilişkin aralarında profesörlerin de bulunduğu 13'ü tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması başladı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce büyük salonda yapılan duruşmaya, 13'ü tutuklu 29 sanık ile avukatları katıldı.

Duruşmada, yoklama yapılmasının ardından sanık avukatları söz aldı.

Duruşma, sanık avukatlarının usule ilişkin taleplerinin ardından tutuksuz sanıkların savunmalarının yapılmasıyla devam edildi. Duruşmada, aralarında profesörlerin de bulunduğu 25 tutuksuz sanığın ifadesi alındı.

Tutuksuz sanıklar ifadelerinde haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, davaya konu Bank Asya'daki hesaplarının eskiden açıldığını ve 2014 yılından sonra örgüt talimatı ile hesaplarına para yatırmadıklarını öne sürdü.

Mahkeme Başkanı Cem Karaca, yarın diğer 7 sanığın da beyanlarının ardından talepleri alacaklarını, akabinde ara kararını açıklayacaklarını belirterek, duruşmayı yarına erteledi.

17.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

FETÖ/PDY'nin İstanbul Üniversitesi'ndeki yapılanmasının içinde yer aldığı öne sürülen 13'ü tutuklu 45 akademisyenin yargılandığı davada, mahkeme 6 akademisyenin tahliyesine karar verdi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 4 gün süren duruşmaların ardından mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ferah Armutçu, Hasan Fehmi Erol, Metin Halaç, Lütfi İlhan Yargıç, Savaş Açıkkaya ve Vedat Demir'in tutuklulukta kaldıkları süre ve suç vasfının değişme ihtimalini dikkate alarak tahliyelerine karar vererek haklarında yurtdışı yasağı konulmasına hükmetti.

Sanıklar Ahmet Edip Müftüoğlu, Enis Güney, Erol Önen, Halim Taşkaya, Hasan Hakan Ulutin, Mustafa Selçuk ve Osman Abalı'nın ise 'Bylock kullanıcısı olduklarına dair yapılan tespitler, Bank Asya'daki hesap hareketleri, tanık beyanları, mobil telefon dijital inceleme tutanakları ve aramalarda ele geçirilen ve örgütsel bağ şüphesini ortaya koyan kitap, yayın, eserlerin varlığı' gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Sanıklardan soruşturma aşamasına ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesine ilişkin adli bilişim işlemlerinin sonuçlarının sorulması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne yazı yazılmasına karar veren mahkeme, 'Bylock' kullandığı tespit edilen sanıkların bu programı hangi tarihte yükledikleri ve hangi aralıklarda kullandığının tespiti için ilgili kurumlara yazı yazılmasına hükmetti.

Bazı tutuksuz sanıklar hakkındaki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını kararlaştıran mahkeme, bazı sanıkların Bank Asya'daki hesap hareketlerinin incelenmesi için bilirkişiden rapor alınmasına hükmetti.

MAHKEME, AÇIĞA ALINMA VE İHRAÇLARA İLİŞKİN REKTÖRLÜKTEN BELGE İSTEDİ

Mahkeme heyeti ayrıca İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'ne yazı yazılarak sanıklarla ilgili açığa alınmalarına ve ihraç edilmelerine ilişkin varsa dayanak teşkil eden bilgi ve belgenin de mahkemeye gönderilmesine karar verdi. Duruşma, 3 Mayıs'a ertelendi.

22,5 YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEP EDİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheliler hakkında, 'Silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek' ile 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından 7,5 yıldan 22,5 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezası talep ediliyor.

Paralel yapı-19 Ağustos (2016) 'İstanbul Üniversitesi Yapılanması 45 sanık' davası

(18 Şubat 2017, 18:11)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9634    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.097