Tam
EskidenYeniye
 

Fetö'lü futbolcuların davası başladı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbol yapılanması'na yönelik eski futbolcular tutuklu sanık İsmail Demiriz ile tutuksuz sanık Uğur Tütüneker ve firari sanık Arif Erdem'in, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan onbeşer yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanmasına başlandı. Duruşma sonunda Demiriz tahliye edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.02.2017 17:47 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbol yapılanması'na yönelik eski futbolcular tutuklu sanık İsmail Demiriz ile tutuksuz sanık Uğur Tütüneker ve firari sanık Arif Erdem'in, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan onbeşer yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanmasına başlandı.

14 Şubat'ta İstanbul 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık İsmail Demiriz cezaevinden getirilirken, tutuksuz sanık Uğur Tütüneker ve avukatları da salonda hazır bulundu. Firari sanık Arif Erdem ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada kimlik tespiti yapılan tutuklu sanık Demiriz, teknik direktör olduğunu ve emekli maaşı aldığını söyledi.

Teknik direktör olduğunu belirten Uğur Tütüneker ise üzerine kayıtlı gayrimenkul ve arabaya tedbir konulduğunu ifade etti.

Duruşmada iddianamenin özeti okundu.

Kimlik tespitleri yapılan sanıklar, mesleklerini antrenör olarak yazdırırken, ilk olarak tutuklu sanık İsmail Demiriz'in ifadesi alındı.

Sanık Demiriz ifadesinde 1990 yılında Galatasaray'da oynamaya başladığını söyleyerek, 'Her futbolcunun yaşadığı gibi benim de kötü ve düzensiz bir hayatım vardı. Müslümanım, dinimi öğrenmek istiyordum. Bu amaçla dini kitaplar okumaya başladım. Ama bunlar yetmiyordu. Çarşı esnafındakilerle tanıştım. Onların aracılığıyla 1990-1991 itibariyle evlerde düzenlenen dini sohbetlere katılmaya başladım. Bu sohbetlere kimseyi zorla götürmedim. 1991 yılında Fetullah Gülen ile tanıştım' dedi.

'Hiçbir zaman bu hareket içinde sorumluluk düzeyinde bir görev almadım'

FETÖ lideri Gülen ile tanıştıktan sonra dini bir hareket olarak düşündüğü için sohbetlere devam ettiğini kaydeden sanık Demiriz, 'Hiçbir zaman bu hareket içinde sorumluluk düzeyinde bir görev almadım. Bu hareket, hizmet hareketi olarak biliniyordu. Gayrimeşru bir hareket olduğundan bilgim yoktu. 1998 yılında Sait Alpsoy ile tanıştım. Uğur Tütüneker ile Fatih'te ortak bir restoran işletiyorduk. Alpsoy zaman zaman buraya gelip giderdi. 1998 yılında kendisiyle bir konuşmamız esnasında Foça'da askerlere iman hizmeti anlattığını söylemişti. Yapı ile bağım 2013 yılına kadar devam etti. Henüz 17-25 Aralık operasyonları olmadan evvel Pensilvanya'ya Fetullah Gülen'in yanına gittim. O tarihten sonra bu yapıyla irtibatımı kestim' ifadelerini kullandı.

Mahkeme Başkanı: 'Parası olanı es geçmezlerdi, şaşırdım'

Sanığın ifadesini tamamlamasının ardından, mahkeme başkanı sanığa, 'Bu örgüte para yardımında bulundunuz mu?' diye sordu. Sanık Demiriz böyle bir şey olmadığını söyleyince mahkeme başkanı 'Parası olan adamları es geçmezlerdi de. Ben şaşırdım' dedi.

Sanık, ev aramasında ele geçirilen 1 Amerikan doları banknotları ile ilgili soruya, 'Bu paralar, Gülen veya bu yapıya mensup kişilerce verilmemiştir. Ben antrenörken zaman zaman yurt dışına gidip geliyordum. Harcamalar sırasında cebimde kalan bozuk paralar oluyor. Bu parada onlardandır, oğlumun odasındaki bir kutuda bulunmuştur. Hatta bu kutuda farklı ülkelere ait paralar da vardı' yanıtını verdi.

'Evimde bulunan gömlek Fetullah Gülen ziyaretinden hediye'

Demiriz'e, ev aramasında ele geçirilen M.F.G. işlemeli gömlek ve Fetullah Gülen'in bulunduğu fotoğraflar ile ilgili söyleyecekleri soruldu. Demiriz, 'Ben 2013 yılında Gülen'i ziyaret için Pensilvanya'ya gitmiştim. Bu ziyaret sonrası, orada herkese hediyeler dağıtılıyordu. Ayıp olur diye pakette ne var açıp bakmadım. O hediyeyi eve getirdim. İçinde gömlek varmış. Diğer çamaşırların arasına koymuşum. Fotoğraf ise bir yerlerde kalmış, zaten o karelerde ben yokum' dedi. Bank Asya'ya hiç para yatırmadığını ve Uğur Tütüneker ile işlettikleri restorana gelen Bank Asya Şube müdürünün ısrarı üzerine bu hesabı açtığını söyleyen Demiriz, örgüt içi haberleşme programlarının hiçbirini kullanmadığını söyledi.

'OKAN BURUK İLE BİR KEZ, BÜLENT İLE TUGAY'I HATIRLAMIYORUM'

Soru üzerine futbolcu Okan Buruk ile sohbete gitmediğini ancak bir sohbette Buruk ile karşılaştığını söyleyen Demiriz, Bülent Uygun ve Tugay Kerimoğlu'nun ise bu toplantılara katıldığını hatırlamadığını söyledi.

TÜTÜNEKER: CEMAATE GİTMEMİN AMACI DİNİ ÖĞRENMEKTİ

İsmail Demiriz'in ardından tutuksuz sanık Uğur Tütüneker savunmasını yaptı. 1993 yılında Gülen cemaati ile tanıştığını belirten Tütüneker, '1998 yılına kadar sohbetlere gidip geliyordum. 1998 yılında antrenörlüğe başlayınca bağım koptu. Herhangi bir görev almadım. Kod isim kullanmadım. Ben Uğur Tütüneker'im. Bu adımla biliniyorum. Bu cemaatin gayri meşru bir amaç taşıdığını bilmiyordum. Beni tüm başkanlara sorsunlar. Şahitlerdir. Cemaat gücüyle buralara geldiğim iddia ediliyor. Ben bu noktaya kendi emeğimle geldim. Futbolculara sorabilirsiniz. Ben kimi sohbetlere götürmüşüm?' dedi.

'Soruşturmam olduğunu öğrenince takımı bırakıp geldim'

Tütüneker, Bylock, eagle gibi örgüt içi haberleşme uygulaması kullanmadığını kaydederek, 'Örgüte ait yayın organlarına aboneliğim yoktu. 5-6 yıl önce Bank Asya hesabım vardı. Battığını duyunca tüm paramı çektim. Soruşturma başladığı tarihte hakkımda İsviçre'de bir futbol takımının antrenörlüğünü yapıyordum. Hakkımdaki iddiaları duyunca hemen işlemlere başladım ve Türkiye'ye geldim' ifadelerini kullandı.

Duruşmada, sanık savunmalarının ardından tanık olarak hazır bulunan, FETÖ'de bir dönem imamlık yaptığı belirtilen Sait Alpsoy'un beyanı alındı.

TANIK: FETÖNÜN MAHREM İMAMIYDIM SONRA GAYRİ RESMİ FUTBOL İMAMI OLDUM

Daha sonra Sait Alpsoy tanık olarak dinlendi. Demiriz ile 1993'te Foça'da tanıştıklarını belirten Alpsoy, o dönemler FETÖ'nün İzmir'deki mahrem imamı olduğunu ve iltisaklı olan askerlere sohbet verdiğini söyledi. FETÖ'nün, devleti ele geçirme amacının olduğunu bilmediğini ileri süren Alpsoy, İsmail Demiriz ile Uğur Tütüneker'in de FETÖ'nün bu amacını bilmediklerini sadece dünyada dini yaymak üzere kurulmuş bir cemaat olarak gördüklerini söyledi.

'TSK'NIN DİNDARLARA DARBE YAPMASINI ENGELLEMEK İÇİN SOHBET VERDİĞİMİZİ ZANNEDİYORDUM'

Mahkeme başkanının askerlere hangi amaçla sohbet verdiğini sorması üzerine tanık Alpsoy, 'Bize, geçmişteki askeri darbelerde olduğu gibi dindarların hedef alınacağı faşist bir darbeye karşı engel olmak için, TSK içerisindeki yapıya sempati duyan kişilere bu sohbetleri veriyoruz deniliyordu. Biz de hep bu amaçla sohbet verdiğimizi düşünüyorduk. Benim dahi bilmediğim FETÖ'nün bu gizli gayesini Tütüneker ile Demiriz'in bilmesi mümkün değil' diye konuştu

Örgütle ilgili kamuoyuna deklare edilen amaç ve hedeflerin, gerçek amaç ve hedefler olmadığını söyleyen Alpsoy, 'Biz inanıyorduk fakat bunlar gerçek değildi. Bu bildiğimiz amaçlar, hukuki, vicdani, insani açıdan yadırganacak şeyler değildi. İnsanların ahiretlerinin kurtarılmasına yönelik, dindar sorumluluğu arz etmeye yönelik dile getirilen amaç ve hedeflerdi. İnsanların büyük kısmı da buna inandı, aldandı ama asıl gerçekler daha sonra ortaya çıktı.' dedi.

'Kirli hedeflerine yönelik en küçük bir tahmin söz konusu değildi'

Darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz'da örgütün gerçek amaç ve hedeflerinin görünür hale geldiğini anlatan Alpsoy, 'Devleti ele geçirmek için Fetullah Gülen'in önderliğinde, onun zihninde inşa edilmiş, totaliter bir rejim oluşturmak şeklindeki hedefe, bu kirli hedefe yönelik olduklarına dair, bizzat şahitlik edebileceğim en küçük bir tahmin, bir algı söz konusu değildi. Olsaydı, bu en azından ikili, üçlü dar dairedeki sohbetlerde gündem konumuz olurdu.' ifadesini kullandı.

Örgütle ilgili kişisel değerlendirmeyi 15 Temmuz'da değil 17-25 Aralık sürecinde yaptığını da belirten Alpsoy, 'Bu süreç yaşanıncaya kadar örgüt mensubu ya da değil kişilerin, örgütün deklare ettiği sahte amaçlarına inanarak, iyi niyetle, samimi olarak işin içinde bulunmasını makul karşılarım. Ama 17-25 Aralık'tan sonrasında da örgütün gerçek niyeti, amaçları itibarıyla bir kısım insanlar halen inanmaya devam etmişlerse, edebi tabirle bir mim koyulması gerektiğini düşünüyorum.' değerlendirmesinde bulundu.

'Gayriresmi olarak futbol imamıydım'

FETÖ'yle ilgili iddialı konuşacağı dönemin 1999-2005 seneleri arası olduğu ve doğrudan Pensilvanya'dan geldiğini tahmin ettiği bir emir üzerine bu örgütten dışlandığına dikkati çeken Alpsoy, şöyle devam etti:

'Bana gelen bilgilere göre, benimle ilgili, 'yüzüne hakaret edin, rencide edin' denilmiş. Ben gayriresmi olarak futbol imamıydım. Benim pozisyonum spontane, kendiliğinden gelişmiş bir pozisyondu. Atanmadım. O nitelikte olan, 'Nusret' adlı başka biri vardı, futbol imamı olarak. Antalyalı olduğunu ve o tarihlerde İstanbul'daki üniversitelerden birinde yüksek lisans yaptığını biliyorum. Futbolcularla kişisel uyum problemi olduğu, çocukların ona çok sempati duymadıkları söyleniyordu. Kişisel olarak Demiriz ve Tütüneker ile tanışıyordum. Onlar, cemaatin tayin ettiği kişileri sevmiyorlar, oynayan futbolcular onunla bir araya gelmek istemiyorlar. İslami motivasyonlarına yönelik olarak, yukarıya da haber vermeden İstanbul sorumlusu Ahmet Kara'dan, çocukların dinlerini daha iyi öğrenmeleri, manevi gelişimine örnek olması için imamlık teklifi geldi. Örgütteki motivasyonuma uygundu, teklifi kabul ettim. Fakat kısa süre sonra bu durum yukarısı tarafından tespit edildi ama yukarısı futbolcuların benden ve benim fonksiyonumdan memnun olduğunu duyunca, 'bu böyle devam etsin, buna göz yummuş olalım' deyip bir çeşit gayriresmi tasvip oluştu.'

'Demiriz ve Tütüneker, manevi çöküntüden şikayetçiydi'

Ahmet Kara ile oluşan sürtüşme ve ahlaki çöküşü görmesiyle 2003 yılında örgütle irtibatını sona erdirdiğini belirten Alpsoy, 'Buradan ayrıldım. Bunu Tütüneker ve Demiriz ile paylaşmışızdır. Onlar da manevi çöküntüden şikayetçiydiler, herkes gibi. 2005 senesine kadar futbolcu arkadaşlarla sadece kişisel samimiyetim devam etti. Ahmet Kara çok sert şekilde devreye girdi. Pensilvanya'dan emir geldiğini ileri sürerek, futbolcu arkadaşların beni aforoz etmelerini tayin etti. Zaten o saatten sona yüz yüze gelmiş değiliz.' ifadesini kullandı.

Bu süreçte İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker'in örgüt içinde hiyerarşik pozisyonlarının olmadığını, emekli pozisyonunda bulunduklarını ve örgütün emekli olanları ikinci derecede önemli gördüğünü de vurgulayarak, 'Bugün de böyledir sanırım. Kamuoyunda giderek şöhretleri azalır çünkü. Örgüte yüksek miktarda bağış yapma imkanları da ortadan kalkmıştır, gelirleri düştüğü için. El üstünde tutulanlar; halen daha büyük futbol takımlarından birinde oyunculuğa devam eden, ücreti artan, ciddi ücret alan insanlardır.' diye konuştu.

'Benim mahrem hizmetlerde olduğumu belki biliyorlardır'

Mahkeme heyeti başkanının, 'O tarihe kadar devlet kademesi içinde polisin kullanıldığını, sınav sorularının çalındığını, belirli yerlere belirli adamlar sokulduğunu bilmiyor muydunuz kendi özelinizde?' diye sorulan Alpsoy, 'Ben zaten mahrem hizmetindeydim İzmir'de. Bu geçmişim nedeniyle ben çok fazlasıyla biliyordum. Foça ve İzmir'deydim. Fakat bahsini ettiğimiz arkadaşların benim çapımda olayın bu boyutunu bilmeleri mümkün değildi. Ben bile arkada bıraktığım geçmişimde bu arkadaşlara ayrıntılı olarak anlatmadım. Çok biliyorlarsa bile benim genel olarak mahrem hizmetlerde bulunduğumu belki bilmişlerdir. Emniyetteki sistematik örgütlenmeyi biliyorlardır. Fakat bu derece siyaseti eli geçirmek üzere kadrolaştıklarını bildiklerini düşünmüyorum.' değerlendirmesini yaptı.

Tanık anlatımının ardından, sanık avukatlarının talepleri alındı. Tutuklu sanık Demiriz'in avukatı tahliye talebinde bulunurken, Tütüneker'in avukatı adli kontrol tedbiri ile mal varlığına konulan tedbir kararlarının kaldırılmasını istedi.

Taleplere ilişkin görüşü sorulan savcı ise tutuklu sanık İsmail Demiriz hakkında, savunmasının alınması, aramasında ele geçirilen materyallerin makul şüphe kapsamında kalması, anlatılan olaylara ilişkin dönemler ve ilk kolluk tarafından yapılan 'ByLock' sorgusu dikkate alınarak adli kontrolle tahliye kararı verilmesi talebinde bulundu. Savcı sanıklardan Uğur Tütüneker hakkında adli kontrol ve mal varlığı tedbir durumu ile Arif Erdem hakkındaki yakalama emrinin devamına karar verilmesini de istedi.

Mahkemenin tahliye ve tedbirlerin kaldırılması kararı

Davaya ilişkin ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık İsmail Demiriz'in mevcut delil durumu, savunmasının alınması ve tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliyesine karar verdi.

Tutuksuz sanık Uğur Tütüneker hakkında adli kontrol tedbirini kaldıran heyet, Tütüneker ve Demiriz'in mal varlıklarına uygulanan tedbirin kaldırılmasını da kararlaştırarak, duruşmayı 11 Mayıs'a erteledi.

TAHLİYE EDİLDİ

Duruşma sonunda İsmail Demiriz'in tahliyesine karar verildi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından hazırlanan iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) futboldaki yapılanması ve sanıklara ilişkin suçlamalar anlatılıyor.

Uzun zaman 'imamlık' yaptığı, örgüt adına futbol camiasıyla temas kurduğu ve daha sonra Fetullah Gülen'in Mavi Marmara gemisiyle ilgili söylemlerine kızıp örgütten bağını kopardığı belirtilen Sait Alpsoy'un savcılık ifadesine yer verilen iddianamede, Alpsoy'un, 'Türk Milli futbol takımının 2002 dünya şampiyonasında üçüncü olmasının ardından cemaate yakın futbolcuların aldığı teşvik priminden 200 veya 500 bin doların bir araya getirildiği, Arif Erdem'in bu parayı Fetullah Gülen'e götürdüğü, Gülen'in kabul etmediği, sonrasında Arif Erdem'in Gülen'in yardımcısı olan Cevdet Türkyolu'na bu parayı verdiği ve Gülen'in de bu durumdan memnuniyet duyduğunu Arif'e söylediğini bildiği' beyanları dikkati çekiyor.

Örgütün şifreli yazışma programı ByLock kullanıcısı olan Arif Erdem'in cep telefonundan Gülen'e ait telefon numarasıyla 289 kez görüştüğü ve HTS kayıtlarına göre FETÖ lideriyle sürekli irtibat halinde olduğu belirtilen iddianamede, İsmail Demiriz'in, Galatasaray'da oynarken örgüte ilk giren isimlerden olduğu, Uğur Tütüneker'in de örgüt temsilcileriyle hareket ettiği, örgütün desteğini aldığı ve örgüte maddi yardımda bulunduğu öne sürülüyor.

İddianamede şüphelilerin, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan onbeşer yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Paralel yapı-24 Ağustos (2016) 'İstanbul Futbolda Fetullahçı Yapılanma 3 sanık' davası

(18 Şubat 2017, 17:47)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9644    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Suikast Timine Yağma Cezası Yağdı

17.06.2021 22:57 Muğla'da, 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele gelerek Cumhurbaşkanını derdest etme girişiminde bulunan 37 eski askerin 'Nitelikli yağma' suçundan yargılandıkları ..
Tamamı 17.6.2021

Kimse Yok mu: 25 Hapis

17.06.2021 17:13 İstanbul'da, yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kasasına para aktaran 'Kimse Yok Mu' Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı 38 sanıklı davada 25 sanık 10 yıla kadar değişen ora..
Tamamı 17.6.2021

Tuskon Davasında 17 Hapis

17.06.2021 16:58 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bu..
Tamamı 17.6.2021

Tuzla Piyade Okulu: Darbeye 8 Hapis

17.06.2021 15:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Tuzla Piyade Okulu'ndaki eylemlere ilişkin dava Yargıtay'ın 22 sanık hakkında verdiği bozma kararının ardından 8 sanık yönünden tekrar görüldü. ..
Tamamı 17.6.2021

Balyoz Kumpasına Hapis Talebi

17.06.2021 13:38 İstanbul'da, 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz planı' davasının sanıklarına kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin tutuklu sanık Mehmet Baransu dahil 5 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 2 Haziran'd..
Tamamı 17.6.2021

Fetö'nün Adliye Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:40 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ'nün adliye ve cezaevi yapılanmasına ilişkin aralarında örgütün mahrem imamlarının da bulunduğu 71 sanık hakkında 'silahlı terör örgütü kurma v..
Tamamı 16.6.2021

Fetö Hayalet Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:23 Ankara'da, FETÖ'nün Gaybubet evlerine yönelik düzenlenen operasyonda aralarında eski Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Desteklere İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başmüfettişi Yasin T. ile 8 şüpheli hakkında i..
Tamamı 16.6.2021

Dink Davasında Firari Sanık Kararı

17.06.2021 16:50 İstanbul'da, Hrant Dink cinayeti davasında dosyaları ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski savcı Zekeriya Öz ile bazı gazetecilerin de aralarında bulunduğu firari 13 sanık hakkında savcı, kaçak sayılma ve malları..
Tamamı 17.6.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

17.06.2021 15:20 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanm..
Tamamı 17.6.2021

Kars 16 Sanıklı Darbe davası

17.06.2021 18:11 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen 16 sanığın yargılanmasına devam edildi. 28 Mayıs'ta Kars 2. Ağır ..
Tamamı 17.6.2021

Fetö Kapatamadı: Geziciler Endişeli

19.05.2021 14:58 İstanbul'da, Gezi Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanığın ayrılan dosyaları, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla..
Tamamı 20.5.2021

Fetö'ye 459 muvazzaf gözaltısı şoku

21.05.2021 15:14 İzmir ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen ortak soruşturma kapsamında FETÖ'nün örgütsel iletişim modeline uygun aranma kaydı suretiyle terör örgütüne özgü örgütsel iletişim ağına dahil oldukları tespit ..
Tamamı 21.5.2021

Tahşiye Kumpası: Cezalar Onandı

21.05.2021 10:02 İstanbul'da, FETÖ'nün "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle görülen davada, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden, 18 sanığa da terör örg..
Tamamı 21.5.2021

Karlov'a Suikast Emri Gülen'den

19.05.2021 15:01 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada, gerekçe..
Tamamı 19.5.2021

Gezi Parkı Davası Yeniden Başladı

21.05.2021 15:58 İstanbul'da, Gezi Parkı davasında verilen beraat kararlarının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden görülmesine başlandı. 21 Mayıs'ta İstanbul 30'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanıklar ..
Tamamı 21.5.2021

Fetö Yöneticilerine 130 Yıl Hapis

21.05.2021 12:19 Adana, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Konya ve Zonguldak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yö..
Tamamı 21.5.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
50.684.397