Tam
EskidenYeniye
 

Hastane için verilen araziye çöktüler

İzmir'deki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, darbe girişiminin ardından kapatılan Gediz Üniversitesi'nin 'imamı' olduğu iddia edilen tutuklu sanıklar Yaşar Narı ile üniversitenin eski Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Atilla Ediz hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. İddianamede, hayırsever Hatice Bahriye Yağcı'nın 80 milyon değerindeki arsasının, FETÖ üyelerince dini duygular ve iyi niyet suistimal edilerek ele geçirildiği yer aldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.02.2017 10:09 İzmir'deki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, darbe girişiminin ardından kapatılan Gediz Üniversitesi'nin 'imamı' olduğu iddia edilen tutuklu sanıklar Yaşar Narı ile üniversitenin eski Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Atilla Ediz hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

24 Şubat'taki gelişmeye göre, 13. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Gediz Üniversitesinin FETÖ/PDY kapsamında değerlendirilmesi ve incelenmesi gerektiği, konuyla ilgili bilgi sahiplerinin tanık olarak beyanlarının alındığı, bazı sanıkların örgütle bağlantılı olduklarına ilişkin deliller nedeniyle gözaltına alındıktan sonra tutuklandıkları, bazılarının adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı, bazılarının ise yakalama işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Sanıkların eylemlerinin birbirinden ayrı değerlendirilmesi, yargılama ve kovuşturmanın hızlı yürümesi için 'ayırma kararı' verilmesinin daha doğru olduğu kanaatine varıldığı ifade edilen iddianamede, her sanık hakkında ayrı ayrı kamu davası açılmasına karar verildiği vurgulandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Ayhan Yılmaz'ın, kapatılan Gediz Üniversitesine yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı çıkarılan 101 şüpheli hakkında yakalama kararı vermişti, aralarında öğretim üyelerinin de bulunduğu birçok şüpheli gözaltına alınmıştı.

İDDİANAMEDEN DETAYLAR

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Ayhan Yılmaz tarafından, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) kapatılan Gediz Üniversitesindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame, 13. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, her şüphelinin eyleminin birbirinden ayrı olarak değerlendirilmesinin, yargılamanın ve kovuşturmaların hızlı ve seri yürümesi için ayırma kararı verilmesinin daha doğru olduğu kanaatine varıldığı, her şüpheli için ayrı ayrı kamu davası açılmasına karar verildiği ifadeler yer aldı. Örgütün 'üniversite imamı' olduğu iddia edilen Yaşar Narı ile üniversitenin eski Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) Müdürü Atilla Ediz hakkında 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' suçlamasıyla 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle ayrı iddianame hazırlandı.

FETÖ açıklamasına tepki göstermişler

Tanıklardan üniversitenin eski Genel Sekreteri Ö.M.K., Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde verdiği ifadesinde, 'Yaşar Narı FETÖ üyesidir. Bekir Baz tarafından bizzat Gediz Üniversitesine getirilip, üniversitenin meslek yüksek okulu müdürü oldu. Eski Genel Sekreter Adnan Yeşildal'ın üniversiteden uzaklaştırılmasının ardından FETÖ'nün üniversite imamlığına getirdiği bir kişidir. Yaşar Narı'nın, Aziz Bakay ile birlikte üniversitede çalışanlardan 'himmet' topladığını duydum. Bu şahsın örgüt adına eleman kazandırmak için çabaları bulunduğuna şahitlik ettim. Öğretim görevlisi Yaşar Narı, Gediz Üniversitesi Senatosunun 2016 yılı Nisan ayında FETÖ/PDY dahil hiçbir örgütle bağlantısının olmadığına dair hazırladığı bildiriye imza atmayan iki kişiden birisidir. İmza atmayan diğer şahıs ise Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Fehmi Özgüner'dir. Bu iki şahıs bildiriye çok büyük tepki göstermişlerdir' dedi.

Üniversitenin işleyişini anlatan ve tanık olarak ifade veren üniversitenin eski Genel Sekreteri Ö.M.K., FETÖ'nün imamlarından avukat Bekir Baz'ın FETÖ/PDY'nin İzmir'deki en büyük sorumlusu olduğunu söyledi. Baz'ın Ege bölge imamı olduğunu söyleyen Ö.M.K., 'Üniversite içerisinde ki örgüt yapılanmasını dizayn eden ve yönlendiren kişi Bekir Baz'dır. Bu şahsın, Ahmet Küçükbay ve Abdullah Kavuk üzerinde inanılmaz etkisi vardı. Gediz Üniversitesine personel alımlarında Ahmet Küçükbay ve Abdullah Kavuk'a direkt talimat verdiğini herkes bilir. Bu alınan talimatlar da üniversite içerisinde Abdullah Kavuk ve Ahmet Küçükbay tarafından Adnan Yeşildal (genel sekreter), Osman Zateroğulları (SKS müdürü), Atilla Ediz (GESEM müdürü), Orhan Keskin (Psikolojik danışmanlık eski müdürü) ve Murat Akpıçak (Mali işler müdürü) isimli şahıslara iletilir ve bu şahıslar da aldıkları talimatları yerine getirirdi. Örgütsel işleyiş üniversite içerisinde bu şekilde yapılmaktaydı. Seyfullah Çevik'in rektör olarak görünüşte ismi vardı ancak uygulamada üniversitenin sorumlusu ve rektörü, karar mekanizması Adnan Yeşildal üzerinden yapılmaktaydı. Örgütün eleman yerleştiriminde ve üniversiteye eleman alımında Seyfullah Çevik rektör olarak gerekli ağırlığı koyamamıştır. Gediz Üniversitesine örgütün istediği elemanı yerleştirmesine göz yummuştur' diye konuştu.

Hayırsever kadın FETÖ tarafından nasıl aldatıldığını anlattı

Öte yandan iddianamede, Çiğli ilçesindeki 44 dönümlük ve değeri yaklaşık 80 milyon lira olan arsasını kendi ya da ailesinin adını taşıyacak bir hastane yapılması için Gediz Üniversitesine bağışlayan hayırsever Hatice Bahriye Yağcı'nın iyi niyetinin örgüt mensuplarınca nasıl istismar edildiği yer aldı. Emniyete şikayetçi olarak ifade veren Hatice Bahriye Yağcı, 'Ben 1977-1978 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Çiğli ilçesinde bulunan 44 dönümlük arazi babamın babası yani dedemin idi. Dedem vefat edince yaklaşık 22 dönümlük bir bölümü miras yolu ile satılması sonucu rahmetli babam 22 dönümlük bölümü satın aldı. Diğer geri kalan bölümü ben kendi maaşımdan ödemek suretiyle satın aldım. 1971 yılında babam vefat edince bahse konu 44 dönümlük arazi miras olarak bana ve iki kardeşime kaldı. 1978 yılında akciğer kanserinden erkek kardeşim, 2009 yılında ise kız kardeşim Mehbare vefat edince bahse konu arazi başka bir mirasçı olmadığı için tamamen bana kaldı. Ben yalnız kaldıktan sonra boşluğa düşmüştüm, bu dönemde en büyük destekçim yıllar önce babasının bize ait olan dükkanları tutmasından dolayı tanıştığımız A.Y.'dir. Yıllar önce kanser olan erkek kardeşim ölmeden önce ailecek bahse konu bu arazinin hastane yapılmasını istiyorduk. Kız kardeşim Mehbare'de 2009 yılında vefat ettikten sonra bu fikri hayata geçirmek için A.Y. ile oturup çok defa konuştuk' şeklinde konuştu.

'Dini duyguları ve iyi niyetini kullandılar'

Bahriye Yağcı, şöyle devam etti:

'A.Y. gerekli araştırmaları yaptı ve bu arsayı Gediz Üniversitesine hastane yapılması şartıyla bağışlamaya karar verdim. Gediz Üniversitesi mütevelli heyeti başkanı Abdullah Kavuk'a buraya hastane yaptırmak istediğimizi söyledik. Abdullah Kavuk 'Ben hemen gidip bu arsayı göreyim' dedi ve araziyi görüp geldi. Görüp geldikten sonra ben buraya ' Gediz Üniversitesi olarak Tıp Fakültesi yaparım' dedi. Ben bu duruma hem hastane olacağından hem de çocukların eğitim göreceğinden dolayı çok sevindim; ancak 2010 yılından bu yana 6 sene oldu bağışladığım arsam ile ilgili hastane ya da tıp fakültesi yapılması ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Neden bir şey yapmadıklarını sorduğumda hep yapacağız dediler. Arsa boş bir şekilde durmaktadır. Ben Abdullah Kavuk'a 'Siz benim bu arsama hastane yapmayacaksınız, 5 yıldır beni oyalıyorsunuz, kandırdınız' diyerek arsamı geri istedim. Ancak o hala biz buraya tıp fakültesi yapacağız diye ısrar etti. Bende artık 'bu arsayı kesinlikle geri istiyorum sizden alacağım' dedim ve avukatım aracılığıyla sözleşmenin yerine getirilmemesinden dolayı dava açıldı. 2015 yılında benim haberim olmadan herhangi bir imzam olmadan arsanın bir kısmına lunapark kurup çeşitli organizasyonlar düzenlenmiştir. 17-25 Aralık'tan sonra devlet ile ters düşmesinden sonra gazete ve televizyon haberlerinden ve ağızdan ağza söylenenlerden dolayı Gediz Üniversitesinin Fetullah Gülen cemaati mensubu olduğunu sonradan öğrendim ve bundan dolayı çok üzüldüm.'

2014'te hayır işleri yapmak için kurduğu vakfa tüm mal varlığını bağışladığını ve davayı kazanması halinde bu arsayı da hastane yapılması için vakfa vereceğini belirten Hatice Bahriye Yağcı, dini duyguları ve iyi niyetini kullanan Kavuk, eski rektör S.Ç, üniversitenin muhasebecisi ve mütevelli heyetinden şikayetçi ve davacı olduğunu ifadesine ekledi.

İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi için Marmaris'e giden helikopterlerin kalkış yaptığı Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığındaki askerler ile örgütün üniversitesi olduğu iddia edilen Gediz Üniversitesi arasında yüksek lisans anlaşması yapıldığı belirtildi.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Ayhan Yılmaz'ın, tutuklu sanıklar 'üniversite imamı' olduğu iddia edilen Yaşar Narı ile üniversitenin eski Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) Müdürü Atilla Ediz hakkında 'Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' suçlamasıyla 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianamede, 'Bulut' kod adlı gizli tanığın üniversitedeki FETÖ yapılanmasını deşifre eden bilgilerine yer verildi.

Askerler yüksek lisansı burada yapmışlar

Üniversiteye öğretim görevlisi olarak başladığında buranın FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğunu anlamadığını, 17-25 Aralık sürecinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet aleyhinde, yerel seçimlerde de HDP'ye oy verilmesi yönünde konuşmaları duyduktan sonra odasına Türk bayrağı astığını ifade eden gizli tanık, bunun üzerine kendisine kumpaslar kurulduğunu ve üniversite ile bağının kesilmesi için soruşturmalar geçirdiğini savundu.

Gizli tanık 'Bulut', FETÖ'nün ' Ege Bölgesi İmamı' olduğu iddia edilen firari Bekir Baz'ın üniversitedeki yapılanmayı dizayn ettiğini, personel alımında 'tek' söz sahibi olduğunu, 'rektör' gibi hareket ettiğini kaydetti.

Tutuklu sanık Ediz'in üniversitenin Çankaya'daki yerleşkesinde 'en üst sorumlu' olduğunu, Baz'dan gelen talimatları başka bir FETÖ soruşturmasında tutuklanan iş adamları Abdullah Kavuk ve Ahmet Küçükbay aracılığıyla anında yerine getirdiğini iddia eden gizli tanık 'Bulut', bu kişinin göreve başladığında maddi zorluklar çektiğini, hatta çocuklarının et yiyememesinden B vitamini eksikliği olduğunu anlattığını, buna rağmen 2013'ten sonra aşırı zenginleştiğini, evini değiştirdiğini, iki çocuğunu kapatılan Özel Yamanlar Koleji'nde okuttuğunu savundu.

'Evini askerlere karargah gibi kullandırdı'

Ediz'in Çiğli 2. Jet Ana Üs Komutanlığıyla bağlantılar kurduğundan 2015'te üsteki askerlerin yararlanması için mühendislik alanında yüksek lisans anlaşması yapacaklarını kendisine söylediğinde buna şaşırdığını beyan eden gizli tanık 'Bulut', şunları kaydetti:

'Geçtiğimiz yıl İzmir Çiğli Hava Üssü ile mühendislik alanında yüksek lisans anlaşması yapılacağını Atilla Ediz söyledi. Ben de bunun mümkün olmadığını, üniversitemizin adının FETÖ'cü diye geçtiğini, yüksek lisans anlaşması yapmayı askerlerin asla düşünmeyeceklerini söyledim. Fakat kendisi bana Çiğli Hava Üssü ile arasının iyi olduğunu, kendisinin bunu halledebileceğini söyleyince duruma şaşırmıştım. Babasının önceden Çiğli Hava üssünde havacı pilot olduğunu, bu nedenle oradaki iç ilişkileri iyi bildiğini beyan etti. Hatta zaman zaman kendisinin ve ailesinin oturdukları evi haber geldiği zaman boşalttıklarını, askerlere karargah gibi evlerini kullandırdıklarını, birkaç gece askerlerin kaldığını, onlar gidince tekrar eve döndüklerini söyledi. Yani bir nevi evini örgüte bağlı olan hava üssünde çalışan askeri personelin toplantılarına sunuyordu. Kendisine niçin evini bu askerlere verdiğini sorduğumda hiçbir zaman cevap alamadım. Ancak ben, 15 Temmuz darbe girişiminde Çiğli Hava Üssünden de uçakların havalandığını ve buradaki bazı askerlerinde darbe girişimine destek verdiğini haberlerden duyunca, Atilla Ediz'in bu işin merkezinde ya da koordinesinde olduğunu anladım.'

Mescide şifreli kartla girilen yapı oluşturmuşlar

Üniversitedeki örgüt mensubu bazı akademisyen ve idari personelin FETÖ'ye düzenli bir şekilde 'Himmet' adı altında para aktardığını ileri süren gizli tanık, üniversitenin Seyrek yerleşkesinde her çarşamba örgütün üst düzey yöneticilerinin katılımıyla toplantılar yapıldığını, her öğretim görevlisi ve öğrencinin giremediği, sadece şifreli kartla girilebilen E bloktaki son katta ise örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in propagandasının yapıldığı sohbetlerin düzenlendiğini, mescide bile şifreli kartla girilen bir yapı oluşturulduğunu anlattı.

'İzmir ve civarındaki bütün askeri personel istifade etti'

İddianamede ifadelerine yer verilen tutuklu sanık Atilla Ediz ise Çiğli 2. Ana Jet Üssü'nün İzmir'deki 9 üniversiteden yüksek lisans için teklif aldığını ve teklif sunduğunu, bunların hava üssünde bulunduğunu, en uygun teklifi de çalıştığı Gediz Üniversitesinin verdiğini ifade etti.

Ediz, 'Hava Üssü'ne fiyatı rektör hoca bizzat kendisi vermiştir. Hava Üssü'nden gelen heyete rektör hocamız kendi odasında fiyat verdiğinde çok düşük bir fiyat verdi. Ben bu fiyatın düşük olması nedeniyle rektör hocamıza mimiklerimle sitem ettim. Hava Üssü heyeti çıkınca rektör hocamıza sözlü olarak da 'hocam niye bu kadar fiyat düşürdünüz' diye sitem ettim. Bu olayla ilgili protokolde yapıldı. Protokol rektörlüktedir ve yetkililerin imzaları vardır. Benim bu protokolde hiçbir yetkim yoktur. Sadece programın tanıtımını yaparak pazarlamasını yaptım. Yüksek Lisans programını sadece 2. Ana Jet Üssü'ne değil İzmir ve civarındaki diğer askeri personele de aynı fiyat ve şartlarda uygulamasından istifade ettirdik.'

Ediz ayrıca evinin hiçbir kişi veya kurum personelince kullanılmadığını ileri sürdü.

Paralel yapı-26 Ağustos (2016) 'İzmir Gediz Üniversitesi Yapılanması 101 gözaltı' soruşturması

(26 Şubat 2017, 10:09)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9672    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.693.425