Tam
EskidenYeniye
 

Gülen'in yeğeni yargılanıyor

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik olarak geçen yıl mayıs ayında yapılan operasyonda gözaltına alınan, örgütün 'okul ve dershaneler Türkiye sorumlusu' ve Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'in de aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından 15 ila 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.02.2017 10:40 İzmir'de Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'in de aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından 15 ila 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.

21.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesinin duruşma salonu olmadığı için Sosyal Tesisler Konferans Salonunda görülmeye başlanan davaya FETÖ lideri Fetullah Gülen'in yeğeni tutuklu sanık Mehmet Mezher Gülen ile birlikte 13 tutuklu sanık, sanıkların avukatları ve sanıkların yakınları katıldı.

Kimlik kontrolünün ardından Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) kayda alınan duruşmada, mahkeme heyeti iddianamenin özetini ve sanıklara isnat edilen suçlamaları okuyarak sanıkların haklarını anımsattı.

Gülen'in avukatının, 'Yeğen' kod adlı gizli tanığın mahkemede yüzleşerek ifade vermesi şeklindeki talebini reddeden mahkeme heyeti, daha sonra sanık savunmalarına geçti.

Sanık Gülen, 1989'da kapatılan Özel Yamanlar Koleji'nde coğrafya öğretmeni olarak işe başladığını, 1992'den sonra müdür yardımcısı ve müdür olarak görev yaptığını, 2004-2006 arasında Manisa'da örgütün kapatılan okullarında genel olarak çalışmasının ardından soruşturma aşamasına kadar Özel Yamanlar Koleji'nde müdür yardımcılığı görevini sürdürdüğünü belirterek, bunun dışında başka okulda çalışmadığını ya da yönetici olmadığını ileri sürdü.

Soruşturma aşamasında 'Terör örgütü üyesi olmak' suçlamasıyla karşı karşıya kaldığını ancak iddianamede 'Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak'la suçlandığını, buna bir anlam veremediğini savunan sanık Gülen, iddianamedeki suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

İddianamede örgüt yöneticisi olduğuna ilişkin somut bir delilin, eylemin olmadığını, tanıklardan hiçbirisini tanımadığını öne süren sanık Gülen, gizli tanığın ise kendisini tanımasının mümkün olmadığını, iddianameyi 4-5 kez okumasına rağmen 'örgütün özel okullar sorumlusu' olduğuna dair bir suçuna rastlamadığını, mahkemeye sunulan deliller de benzer bir durumun olduğunu ifade etti.

Sanık Gülen suçlamaları kabul etmedi

Emniyet ve savcılıkta verdiği ifadelerin kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmemesine rağmen aleyhine kullanıldığını, bu yüzden tahliye edilmediğini beyan eden sanık Gülen, bir alakasının olmadığı 15 Temmuz darbe girişiminden 2 ay önce tutuklandığını, o zamana kadar Yargıtay'ın FETÖ ile ilgili kesinleşmiş bir kararının olmadığını, Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) FETÖ'nün silahlı bir terör örgütü olduğuna ilişkin 2016'nın haziran ayında bir karar alındığını, dolayısıyla silahlı terör örgütü yöneticiliği suçlamasını reddettiğini savundu.

'Hayatımda karakola gitmedim, mahkemelerle hiç işim olmadı ama birden bire buraya geldim. Silahlı terör örgütüyle bir bağlantım söz konusu değil. Eğer bu bir örgütse, benim bir kod adım olurdu. Buna benzer gizemli şeylerin olması lazımdı. Okuldaki başarılarımdan sürekli basında yer alıyordum, aleni ve deşifre olan bir insandım. Bunları yapmadıysam nasıl bir örgüt yöneticisi oluyorum?' ifadelerini kullanan sanık Gülen, çalıştığı kurumun kapatılan Bank Asya'yla anlaşması olduğundan maaşını oradan aldığını, bankanın cazip teklifleri sayesinde tüm ödemelerini oradan yaptığını dile getirdi.

'Akrabası diye bu insanlar amcasına sövsün mü?'

Ölen babası Seyfullah (Sıbgatullah) Gülen ve amcası Fetullah Gülen'le anılmasının bir algı operasyonu olduğunu ifade eden sanık Gülen, 'Soyadım nedeniyle buradayım. Akrabalarımdan 40 kişi tutuklandı. Nasıl bir aileyiz ki hepimiz terör örgütü üyesiyiz. Akrabalık ilişkisinden tutukluyuz. Suç bireyseldir. Akrabası diye bu insanlar amcasına (Fetullah Gülen) sövsün mü? Dünürlerimiz, amcam ve kız kardeşim tutuklu. Kardeşimin evini taşladılar. Bir ailede bir kişi hırsızlık yaptı diye tüm aile toplanır mı? Ne olmuş? 15 Temmuz'da birileri darbe yapmış lanet olsun, benim ne alakam var?' ifadelerini kullandı.

'Darbe girişimiyle Fetullah Gülen'in alakası var mı?' sorusu

Mahkeme başkanının, '15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili Fetullah Gülen'in bir alakası var mı?' sorusu üzerine sanık Gülen, 'Bununla ilgili çok şüphe ve şaibe var. Yargılanmamla ilgili bir durum olmadığından bu konuya girmeyeceğim.' dedi.

Son olarak çalıştığı okula örgüt elebaşı Gülen'in talimatıyla atanmadığını, iş bulamadığından kapatılan Özel Yamanlar Koleji'nden ayrılmadığını, çocuklarının bu okulda okuduğunu söyleyen sanık Gülen, 'Bu okulları nasıl yönetmişim, kime ne talimat vermişim, cebir kullanarak kimi görevden almışım, bu okulları kiminle nasıl yönetmişim? Kimden ne emir almışım, bu emirler telefon, mektup ya da yüzleşme yöntemiyle hayata geçirilmiş, bu emirlerle ne olmuş, nasıl bir sonuç doğurmuş? İddianamede ya da mahkemede buna ilişkin bir bilgi yok.' beyanında bulundu.

Sanık Çetin'in savunması

Sanık Cemalettin Çetin, TSK'dan binbaşı rütbesinde emekli olduktan sonra, soruşturma aşamasına kadar Ovacık Altın Madeni İşletme Müdürü olarak görev yaptığını belirterek, herhangi bir terör örgütüne üyeliğinin olmadığını, bu örgütlere yardımda bulunmadığını savundu.

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan firari, eski Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek'in babası Ali İpek adına yaptırdığı, kapatılan erkek öğrenci yurduyla ilgili, gizli tanığın, 'Ali İpek Erkek Öğrenci Yurdu, Koza Altın İşletmeleri Anonim Şirketi Ovacık Altın Madeni İşletmesi Müdürü Cemalettin Çetin'in sorumluluğundaydı. Cemalettin Bey'den habersiz yurttan bir çivi sökülmez ve yurda bir çivi çakılmazdı.' şeklinde ifadesini kabul etmediğini kaydeden sanık Çetin, yurdun inşaatında ve kiraya verilmesinin ardından her türlü taleplerle kendisinin ilgilendiğini ancak hiçbir gizli faaliyette bulunmadığını ileri sürdü.

Kapatılan FETÖ yurduna her ay 54 bin lira

Sanık Çetin, gizli tanığın, yurttaki öğrencilerin taleplerinin karşılanması için Akın İpek'in talimatıyla Koza Altın İşletmeleri A.Ş adına 'Yurtta kalan öğrencilerin barınma, yeme ve içme giderleri' şeklinde 54 bin liranın her ay Beyza Özel Eğitim Şirketi'ne ödenmesi için fatura kesildiğine, faturanın da düzenli olarak kendisine verildiğine ilişkin suçlamasına ise 'Akın İpek, 2010'un eylül ayından sonra altın madenine hiç gelmediğinden buna dair bir toplantı olup olmadığını bilmiyorum. Belki telefonla talimat vermiştir. Yurttaki öğrencilerin talepleri için her ay 54 bin lira ödeniyordu ancak bu fatura ediliyordu. Hiçbir ödeme elden yapılmadı.' dedi.

Sanık Türkmen'in ifadesi

Sanık Mehmet Türkmen, Bergama'da esnaf olduğundan KHK ile kapatılan Bakırçay Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (BASİAD) üyeliğinin bulunduğunu, dernek toplantılarına zaman zaman katıldığını ileri sürerek, gizli olmayan toplantılara 2013'ün ardından katılmadığını, aklına gelmediğinden üyelikten istifa etmediğini iddia etti.

Gizli tanığın kendisini sözde 'Herkül Bölgesi Mütevelli üyesi' olduğuna ilişkin iddiayı reddeden sanık Türkmen, buna dair herhangi bir kaydının, somut delilin olmadığını, gizli tanığın iftira attığını savunarak, turistik amaçlı Tayland, Suudi Arabistan, Brezilya ve Bosna Hersek gibi ülkelere yaptığı gezilerin örgütle bir bağlantısının olmadığını öne sürdü.

Kapatılan Şifa Üniversitesi'nde eğitim gören çocuğunun okul taksitlerini ödemek için kapatılan Bank Asya'dan hesap açtığını, buraya birikim amacıyla 300-500 lira para yatırdığını dile getiren sanık Türkmen, mahkeme başkanının 'Bilirkişi heyeti raporuna göre, senin Bank Asya'ya 9 bin 600 liralık gibi bir toplu para yatırdığın görülüyor. Buna bir diyeceğin var mı?' sorusuna, 'Böyle bir para yatırdığımı hatırlamıyorum, başka da bir diyeceğim yoktur.' diye cevap verdi.

Sanık Özcan'a 'gizli not' sorusu

Sanık Sefer Özcan, 11 yaşından beri yaşadığı Bergama'da eşiyle bir iş yeri işlettiğini, örgüt üyesi olmadığını anlatarak, eşine söz verdiğinden İtalya'ya turistik amaçlı gittiğini, bunun herhangi bir örgütsel faaliyet içerisinde değerlendirilmeyeceğini ifade etti.

Mahkeme üyesi bir hakimin, 'Cezaevindeki bir görüşmede infaz koruma memurlarının, üzerindeki iç çamaşırında saklı bulduğu notta ne yazılıydı?' sorusuna, sanık Özcan 'O not iç çamaşırımda değil, kemerimin altında gizliydi. İlkokul üçüncü sınıfa giden bir kızım var. Unutkan olduğumdan okuduğum hikaye ve fıkraları unutmamak için o geldiğinde, 'yüzü tebessüm etsin' diye ona okumak için kısa notlar alıyordum. Notlar buna ilişkindi.' diye cevap verdi.

Savunmasını gerçekleştiren diğer sanıklar, iddianamede haklarında isnat edilen suçlamaları ile gizli tanığın aleyhlerine verdiği ifadeleri reddederek, FETÖ ile ilgili hiçbir bağlantılarının olmadığını ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, duruşmaya yarın devam edilmesini kararlaştırdı.

22.02.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına, örgütün 'okullar ve dershaneler Türkiye sorumlusu' olduğu iddia edilen Gülen'le beraber 14 tutuklu sanık ve avukatları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) kayda alınan duruşmada, bazı tanıklar ile 'Güven' kod adlı gizli tanığın ifadesine başvurulurken, mahkeme başkanı 'Yeğen' kod adlı gizli tanığın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek duruşmaya katılmadığını belirtti.

SEGBİS aracılığıyla, ses ve görüntüsü değiştirilerek dinlenilen gizli tanık, sanıkların katıldığı örgüt toplantıları ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek, bazı sanıkları şahsen tanıdığını bazılarını ise FETÖ/PDY'yle bağlantısı olduğuna ilişkin duyumları olduğunu anlattı.

Gizli tanık, soruşturmadan önce Bergama'da Türk Telekom'da müdür olan sanık Abdullah Eren'in düzenlediği organizasyonlarla örgüte eleman kazandırdığını, örgüt adına yaptığı bir toplantıya bizzat çağrıldığını ancak katılmadığını, sanık Abdullah Turgut'u eskiden beri tanıdığını, örgüte lojistik destek sağladığını, manifaturacı olduğundan Bergama'daki örgütün eğitim kurumlarının kıyafetlerini bundan aldığını ifade ederek bazı sanıkların sorularını, kimliğinin açık edilmemesi açısından yanıtsız bıraktı.

Sanık Metin Çevik'in de evinin teras katında öğrencilerle toplantılar yaptığına şahitlik ettiğini ileri süren gizli tanık, sanık Sefer Özcan'ın ise emekli din görevlisi olması nedeniyle 'Sefer Hoca' olarak tanındığını, bu şahsın örgüte maddi ve manevi destek verdiğini, vaazlarında 'En büyük yatırım insandır. Ev ya da arsa satın almayın, insan satın alın.' şeklinde telkinlerde bulunduğunu iddia etti.

Mahkeme heyeti, gizli tanığın ifadesinin ardından sanık ve avukatlarının taleplerini aldı.

Sanık Gülen tahliyesini istedi

Sanık Gülen, 10 aydan beri tutuklu olduğunu, ifade veren tanıklar ile gizli tanığın kendisiyle ilgili herhangi bir suçlama getirmediğini iddia ederek, tutuklu olması nedeniyle ailesinin de mağdur olduğunu dile getirdi.

Tutuksuz yargılanmak istediğini mahkeme heyetine ileten sanık Gülen, 'Yüzde 90 özürlü olan kardeşimin ayağı kırıldığından özürlülük durumu yüzde 98'e ulaştı. 66 yaşında olan anneme kız kardeşim bakıyordu ancak o da yürütülen başka bir soruşturmadan tutuklandı. Annem ve özürlü kardeşimin bakıma ihtiyacı var. Yaklaşık 40 yıldır İzmir'de, 25 yıldır da Karşıyaka'da yaşıyorum. Sabit ikametgahım mevcuttur. Kaçma ihtimalim yoktur. Kaçacak olsaydım, yakalanmadan önce kaçardım. İmkanım vardı ama kaçmadım. İddianamede, benimle ilgili olarak soyadım ve akrabalık ilişkim dışında bir durum yok. Evde elektronik kelepçe dahil her türlü adli kontrol şartıyla tahliyemi istiyorum.' ifadelerini kullandı.

Gülen'in ardından söz alan diğer sanıklar ve avukatları tanıklar ile gizli tanığın aleyhlerine olan ifadelerini kabul etmediklerini belirterek tahliye talebinde bulundu.

Aralarında örgüt lideri Fetullah Gülen'in ölen kardeşi Seyfullah (Sıbgatullah) Gülen'in oğlu Mehmet Mezher Gülen, Koza Altın İşletmeleri Ovacık Altın Madeni İşletmesinin Müdürü Cemalettin Çetin'in de bulunduğu 14 sanıkla ilgili ifade veren tanıklar dikkat çeken ifadeler verdi. Adnan G., Mustafa D., Hüseyin B., Yunus B., Kavım Ş., Bilal E. isimli tanıklar, bir çoğu Bergama'da esnaf olan şüphelileri tanıdıklarını, 17 ve 25 Aralık öncesi sohbet toplantılarına katıldıklarını, huzurda bulunan şüphelilerin bir kısmının bu sohbet toplantılarını organize ettiğini, diğer şüphelilerin de toplantılara katıldığını, yine şüphelilerin Afrika'da bulunan ailelere gönderilmek üzere yardım topladıklarını, kurban bayramlarında aynı şekilde yine bağış adı altında para topladıklarını söyledi. ZAMAN GAZETESİ ALINMASI İÇİN BASKI Tanıklar ayrıca, şüphelilerin sık sık yemekler düzenleyip örgüte eleman kazandırdıklarını, tirajın artması için Zaman gazetesi almak için baskı yaptıklarını da dile getirdi. Şüpheli sanıklar ile avukatları, suçlamalarda bulunan tanık beyanlarını kabul etmediklerini söyledi. Daha önce polisteki ifadelerinde şüphelileri suçlayıcı beyanlarda bulunan ancak, daha sonra FETÖ/PDY üyesi oldukları için tutuklanan Nabi Ö. ile İsa Ş., duruşmada ifade değiştirdi. Şüphelileri tanıdıklarını ancak hiçbir toplantıda görmediklerini, poliste verdikleri ifadeleri okumadan imzaladıklarını söylediler.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliye taleplerini reddederek duruşmayı erteledi.

OPERASYON VE İDDİANAME

İzmir'de FETÖ/PDY'nin sözde 'Karşıyaka eyaleti'ne yönelik soruşturma kapsamında 27 Mayıs 2016'da İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonda, örgütün 'okullar ve dershaneler Türkiye sorumlusu' olduğu iddia edilen ve aynı zamanda Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'in de aralarında bulunduğu 32 şüpheli gözaltına alınmış, 14'ü tutuklanmıştı.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Ayhan Yılmaz, tutuklu 14 sanık hakkında hazırladığı iddianamede, yeğen Gülen hakkında 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' suçlamasıyla 22,5 yıla kadar, diğer sanıklar hakkında da 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis cezası talep etmişti.

İzmir Terör ve Örgütlü Suçlar Cumhuriyet Savcısı Ayhan Yılmaz tarafından hazırlanan 110 sayfalık iddianamede örgütün nasıl işlediği deşifre edildi. Sanıklar için 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından 15 ila 22.5 yıla kadar hapis cezası isteyen savcı Yılmaz, iddianamede 'Yeğen' kod adlı gizli tanığın geçen yıl 7 Şubat'ta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne başvurup, FETÖ/PDY terör örgütü hakkında ihbarda bulunduğunu belirtti. Yılmaz, bu tanığın verdiği bilgiler doğrultusunda eyalet imamlarının ortaya çıktığını vurguladı. Gizli tanık 'Yeğen'in iddianamede yer verilen ifadesinde; FETÖ/PDY üyelerinin 1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti'nin iktidardan gideceğini tüm sohbetlerde dile getirdiklerini, olmayınca büyük hayal kırıklığına uğradıklarını anlattı. İşadamı Akın İpek'in düğün takılarını bile Fetullah Gülen'e verdiğini, örgüte yurt binaları yapıp teslim ettiğini öne süren gizli tanık, 'Akın İpek'in ilk projesi Bergama Ali İpek Erkek Öğrenci Yurdudur. Ali İpek Erkek Öğrenci Yurdu, Koza Altın İşletmeleri Ovacık Altın Madeni İşletmesinin Müdürü Cemalettin Çetin isimli şahsın sorumluluğundaydı. Cemalettin beyden habersiz yurttan bir çivi sökülmez ve çakılmazdı. Bütün yapılan iş ve işlemlerle ilgili yurt müdürü Mustafa İpek önce Maden Müdürü Cemalettin Çetin'e bilgi verirdi. Onun talimatları doğrultusunda hareket ederdi. Ege Bölgesi imamı Bekir Baz'ın kod adı 'Avukat abi'dir. Mehmet Mezher Gülen örgüt lideri Fetullah Gülen'in ölen kardeşi Seyfullah (Sıbgatullah) Gülen'in oğludur. Örgüte bağlı tüm okulların denetimini yapar. Örgüte bağlı tüm bölge okul imamları Mehmet Mezher Gülen'e bağlıdır' iddiasını da dile getirdi.

Paralel yapı-17 Mayıs (2016) 'İzmir Yapılanması ve Mezher Gülen 14 sanık' davası

(26 Şubat 2017, 10:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9673    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.450.116