Tam
EskidenYeniye
 

Kocaeli Fetö davaları fırtınası

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olma suçlamasıyla 7'si rütbeli polis ile 1 sağlık çalışanının ayrı ayrı yargılandığı davalar Fetö üyeliği sabit görülerek 6'şar yıl 3'er ay hapis cezalarıyla sona erdi. Diğer taraftan iki ayrı davada toplam 24 öğretmenin Fetö üyeliğinden yargılanmasına başlandı. Bir başka davada ise 1 subayın davası başladı.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.03.2017 10:43 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olma suçlamasıyla 7'si rütbeli polis ile 1 sağlık çalışanının ayrı ayrı yargılandığı davalar Fetö üyeliği sabit görülerek 6'şar yıl 3'er ay hapis cezalarıyla sona erdi. Diğer taraftan iki ayrı davada toplam 24 öğretmenin Fetö üyeliğinden yargılanmasına başlandı. Bir başka davada ise 1 subayın davası başladı.

İşte o davalar:

1) Sanık Yunus Usluer

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olma suçlamasıyla yargılanan iki eski emniyet mensubuna 6'şar yıl 3'er ay hapis cezası verildi.

28 Şubat'ta Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde emniyet amiri olarak görev yaparken meslekten ihraç edilen tutuklu sanık Yunus Usluer ve avukatı Tahir Hakkı İskender katıldı.

Kimlik tespitinin yapılması ve iddianamenin okunmasının ardından savunmasını yapan Usluer, üzerine atılı suçlamaları reddetti.

Usluer, FETÖ'nün darbe teşebbüsünden 10-15 gün önce bozulan cep telefonunu çöpe atarak yerine tuşlu telefon aldığını iddia ederek, düzenlenen ByLock raporunu kabul etmediğini söyledi.

İddianamede telefon görüşmesi yaptığına dair HTS kayıtları yer alan 2 FETÖ/PDY sanığının da meslektaşı olduğunu anlatan Usluer, bu kişilerle görev icabı görüştüğünü ifade etti.

Duruşmada, mütalaa veren Cumhuriyet Savcısı Hasan Gündüz, sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasından 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapsine, tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarı göz önüne alınarak da yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesine karar verdi.

2) Sanık Halim Alımcı

28 Şubat'ta Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki diğer duruşmaya, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde komiser yardımcısı olarak görev yaparken meslekten ihraç edilen Halim Alımcı ve avukatı Tahir Hakkı İskender katıldı.

Alımcı, önceki savunmalarını tekrar ettiğini ve suçsuz olduğunu belirterek, beraatını istedi.

Avukat İskender ise müvekkilinin, tutuklu bulunduğu süre, aile ve sosyal durumu ile kaçmaya dair şüphe bulunmamasını göz önüne alınarak tahliye edilmesi talebinde bulundu.

Duruşmada mütalaa veren Cumhuriyet Savcısı Hasan Gündüz, sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasından 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanığın, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapsine, tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarı göz önüne alınarak da yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesine hükmetti.

3) Sanık Yunus Emre Obuz

28 Şubat'ta Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki diğer duruşmaya, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde komiser yardımcısı olarak görev yaparken meslekten ihraç edilen tutuklu sanık Yunus Emre Obuz ve avukatı Murat Yılmaz katıldı.

Kimlik tespitinin yapılması ve iddianamenin okunmasının ardından savunmasını yapan Obuz, üzerine atılı suçlamaları reddederek 'ByLock' kullanmadığını öne sürdü.

Obuz, FETÖ/PDY üyeliğinin söz konusu olmadığını öne sürerek tahliyesini talep etti.

Duruşmada mütalaa veren Cumhuriyet Savcısı Hasan Gündüz, sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasından 5 yıldan 10 yıla kadar cezalandırılmasını talep etti.

Mütalaaya ilişkin savunması sorulan Obuz, 'hakkında, suçun işlendiği hususunda yeterli şüphe oluşturmayan bir delille böyle bir suçla ceza talep edilmesinin kendisini üzdüğünü' söyledi.

Avukat Yılmaz da mütalaaya katılmadıklarını belirterek iddianamede sanığın suç kastı olduğuna dair hiçbir belge veya itirafın bulunmadığını savundu.

Davayı ilk duruşmada karara bağlayan mahkeme heyeti, sanığın, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapsine, tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarı göz önüne alınarak da yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesine karar verdi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanığın 'örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı', 'silahlı terör örgütü üyesi olduğu' suçlamasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyordu.

4) Sanık Özlem Gemici

1 Mart'ta Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, 'FETÖ/PDY'ye üye olduğu ve örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı' iddiasıyla tutuklu bulunan, görevindeyken meslekten ihraç edilen sanık Özlem Gemici ile avukatı Tülay Sinan katıldı.

Duruşmada söz verilen sanık Gemici, hakkındaki iddiaları reddederek ByLock kullanmadığını ileri sürdü.

KHK ile kapatılan derneğe üye olmadığını, iş aradığı dönemde 20 gün burada sekreterlik yaptığını ifade eden Gemici, daha sonra kendisine 'ayak işleri' yaptırıldığı için işinden ayrıldığını ifade etti.

Avukat Sinan da sanığın çalıştığı döneme dair sigorta evrakını dosyada sunduklarını anlatarak, müvekkilinin ByLock kullanmadığını savundu.

Müvekkilinin örgütle ilgili itiraf edebileceği bir bilgisi bulunmadığını kaydeden Sinan, tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, Gemici'yi, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarı göz önüne alınarak yurtdışına çıkış yasağı getirilen Gemici'nin tahliye edilmesine karar verildi.

5) Sanık Hakan Başkal

28 Şubat'ta Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Hakan Başkal ve avukatı Murat Yılmaz katıldı.

Kimlik tespitinin ardından sanığa hakkındaki iddia ve suçlama hatırlatıldı.

Başkal, savunmasında üzerine atılı suçlamaları reddederek, ByLock indirmediğini ve kullanmadığını ileri sürdü.

Evindeki arama sırasında el konulan cep telefonunu 1,5 yıldır kullandığını dile getiren Başkal, 'Telefonu ikinci el olarak aldım fakat nereden aldığımı hatırlamıyorum. Eğer yapılan incelemede ByLock tespit edilmişse benden önceki sahibi indirmiş olabilir.' ifadelerini kullandı.

Başkal, FETÖ terör örgütüyle hiçbir ilişkisi olmadığını savunarak tahliyesini istedi.

Duruşmada, mütalaa veren Cumhuriyet Savcısı Hasan Gündüz, sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasından 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, Başkal'ı, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Daha sonra tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarı değerlendirilen sanığın yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesine karar verildi.

İddianameden

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanığın 'örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı', 'silahlı terör örgütü üyesi olduğu' suçlamasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyordu.

6) Sanık Murat Yılmaz

2 Mart'ta Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, 'FETÖ/PDY'ye üye olduğu ve örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı' iddiasıyla tutuklu bulunan, komiser yardımcılığı görevindeyken meslekten ihraç edilen tutuklu sanık Murat Yılmaz ve avukatı Murat Altun katıldı.

Savunmasında suçlamaları reddeden Yılmaz, 'ByLock' kullanmadığını öne sürerek, tahliyesini istedi.

Avukat Altun da müvekkilinin 15 Temmuz'da devletin yanında olduğunu belirterek, sanığın tutuklu kaldığı sürenin göz önüne alınıp, kaçma şüphesi bulunmaması nedeniyle tahliyesini talep etti.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapsine hükmetti.

Mahkeme, sanığın, tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarını göz önüne alarak, yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesine karar verdi.

7) 11 sanık öğretmen

Kocaeli'nde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla haklarında dava açılan, daha önce meslekten ihraç edilen 11 tutuklu öğretmenin yargılanmasına başlandı.

2 Mart'ta Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu 11 sanık ve avukatları katıldı.

Duruşmada söz verilen sanıklardan Ahmet Ali Acıyan, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Çeşitli avantajlar sağladığı için Bank Asya'da hesap açtığını savunan Acıyan, 2014 yılı sonunda evini sattığı için bu bankadaki hesabına yaklaşık 100 bin lira yatırdığını söyledi.

Aradan 2-3 ay geçtikten sonra yeni bir ev alınca bu parayı çektiğini ifade eden Acıyan, Gülen'in çağrısından haberinin olmadığını öne sürdü.

Mahkeme Başkanı Yılmaz Boyraz'ın, evinde ele geçirilen 1 doları sorması üzerine Acıyan, bunun düğünde çocuğunun yerden topladığı para olduğunu iddia etti.

Sanık Acıyan, 1 doların bahsedilen özel seriden olmadığını, polis ekiplerinin ev aramasında çıkınca 1 dolardan haberi olduğunu savundu.

Evinde, terör elebaşısı Fetullah Gülen'in sözünün yer aldığı çerçeveli tablonun sorulması üzerine Acıyan, 'Bana düğünümde hediye gelen bir eşyadır. Gülen tarafından söylenmiş söz olduğunu tahmin ediyorum. Evde asılı duruyordu. Örgütsel yanı yoktur.' şeklinde konuştu.

Sanık avukatı Şeref Gönenli de suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak, kaçma ve delilleri karartma şüphesi olmadığı gerekçesiyle müvekkilinin tahliyesini istedi.

'2011'de siyer yarışması için öğrencilere 'Sonsuz Nur' dağıttık'

Sanık Zekeriya Özkan da hakkındaki suçlamaları reddetti. Evinde bulunan 15 ciltlik Sızıntı dergisinin öğrencilik döneminde kendilerinden önceki kiracı tarafından bırakıldığını ileri süren Özkan, okumak için alarak sakladığını söyledi.

Evinde ele geçirilen 1 dolar ve 1 riyalin kayınpederi tarafından umre dönüşü hatıra amaçlı getirildiğini ifade eden Özkan, bunların özel ve aranan seriden olmadığını öne sürdü.

Özkan, Zaman gazetesine üniversite sınavlarına hazırlık için deneme verdiğinden dolayı abone olduğunu dile getirerek, çok sürmeden 2015 yılında bu aboneliğini kapattığını kaydetti.

Oğlunun Derince'de, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı bir Kuran kursunda hafızlık eğitimi aldığını anlatan Özkan, 'Buradaki görevli arkadaş 'sizden yardım bekliyoruz' dedi ve bağış zarfı verdi. Ben de müdüre danışarak 8-10 zarfı öğretmenlere dağıttım. Örgütle ilgisi yoktur. Kimseden zorla bağış toplamadım. Bunları sonra Kuran kursuna teslim ettim. Tahliyemi talep ediyorum.' ifadesini kullandı.

Avukatı Elvan Bağ Canbaz ise müvekkilinin örgüt üyesi olmadığını savunarak, tahliyesini istedi.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Kenan Gülün, Ahmet Ali Acıyan, Mahmut Erkan ve Zekeriya Özkan'ın tutukluluk halinin devamına, diğer sanıkların adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

8) 13 öğretmen sanık

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla haklarında dava açılan, daha önce meslekten ihraç edilen 12, bir de KHK ile kapatılan özel okul öğretmeninin yargılanmasına başlandı.

3 Mart'ta Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu 13 sanık ve avukatları katıldı.

Duruşmada söz verilen sanıklardan Harun Karaşahin, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Faizsiz bankacılık yaptığı için Bank Asya'da 2002'de hesap açtığını belirten Karaşahin, örgüt lideri Fetullah Gülen'in talimatıyla bu hesaba para yatırmadığını savundu.

Karaşahin, iddianamede yer alan miktarın hesaplar arası işlemler sonucunda mükerrer toplamalar yapılarak bulunduğunu iddia ederek, başka bankalarda da hesabının olduğunu kaydetti.

Telefonuna ByLock yüklemediğini öne süren Karaşahin, kendisinin 'teknolojik özürlü' olduğunu aktardı.

Mahkeme Başkanı Boyraz'ın evinde hard diski sökülmüş bir bilgisayar bulunmasını sormasına ilişkin Karaşahin, 'Eşim FEM dershanesinde çalışıyordu. Dershane kapatılınca eşime tazminat yerine bilgisayar verdiler. Onun hard diski bozuktu. Ben de söküp attım. Örgüt üyesi değilim. Tahliyemi talep ediyorum.' diye konuştu.

Sanık avukatı Mehmet Ufuk Onay da suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak, kaçma ve delilleri karartma şüphesi olmadığı gerekçesiyle müvekkilinin tahliyesini istedi.

'2 uydurma isim verdim'

Sanık Coşkun Aydoğan, hakkındaki suçlamaları ağlayarak reddetti. ByLock kullanmadığını ifade eden Aydoğan, soruşturma kapsamında savcılıktayken kendisinden isim istendiğini bildirdi.

Bu sırada 2 kişinin ismini verdiğini ancak bu isimlerin uydurma olduğunu dile getiren Aydoğan, 'İsim verirsem serbest kalırım diye düşündüm. Bu kişileri hatırlamıyorum. Gazeteden okuyup yurt dışına kaçtığını duyduğum bir ismin telefonuma ByLock yüklediğini söyledim. Doğru değildir. ByLock kullanmadım, yüklemedim. Sağlık sorunlarım var. Kaçma, delil karartma şüphem yok. Tahliyemi talep ediyorum.' ifadesini kullandı.

Sanık avukatı Onay ise atılı suçlamaları kabul etmediğini anlatarak, kaçma ve delilleri karartma şüphesi olmadığı, sağlık sorunları olduğu gerekçesiyle müvekkilinin tahliyesini talep etti.

'Tanımadığım birisinin ismini verdim'

Sanık Fatih Ertaş, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. ByLock kullanmadığını belirten Ertaş, soruşturma kapsamında ifade verdiğinde Ertuğrul isimli birinin adını söylediğini anlattı.

Böyle birisinin bulunmadığını ifade eden Ertaş, 'Cumhuriyet savcısının soruları üzerine adres olarak evimin güzergahındaki adresi gerçek olmadığı halde söyledim. Bu kişinin telefonuma ByLock yüklemesi söz konusu değildir. ByLock kullanmadım. Atılı suçları işlemedim. Tahliyemi istiyorum.' dedi.

Sanık avukatı Fatih Dişçi ise suçlamaları kabul etmediklerini dile getirerek, tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak, kaçma ve delilleri karartma şüphesi olmadığı gerekçesiyle müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Harun Karaşahin, Bestami Genç, Haydar Yıldırım, Fatih Cengiz, Coşkun Aydoğan, Fatih Ertaş, Murat Kaya'nın tutukluluk halinin devamına, diğer sanıkların adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

9)  Sanık subay Yusuf Arslanoğlu

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla meslekten ihraç edilen subay hakkında açılan davanın görülmesine başlandı.

1 Mart'ta Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, 'FETÖ/PDY'ye üye olduğu ve örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı' iddiasıyla tutuklu sanık eski subay Yusuf Arslanoğlu ile avukatı Kemal Nevzat Güleşen katıldı.

Sanık Arslanoğlu, savunmasında, bu örgütle hep mücadele ettiğini belirterek, görevdeyken bu örgütle irtibatlı olduğunu düşündüğü astsubaylar hakkında işlem başlattığını iddia etti.

ByLock programını emniyette duyduğunu ifade eden Yusuf Arslanoğlu, örgütle bir bağlantısı olmadığını ileri sürerek, tahliyesini istedi.

Avukat Güleşen de müvekkilinin üzerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini ifade ederek, tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, ByLock raporu ve dijital verilerin yeniden istenmesine, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

10) Sanık Emniyet Müdürü Güner Yılmaz

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü eski Güvenlik Şube Müdürü Güner Yılmaz, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilirken, tutuklu yargılandığı mahkeme tarafından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Güner Yılmaz cezaevinde yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edilirken, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol uygulaması kararı verildi.

1 Mart'ta Kocaeli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci duruşmada tanık polis memuru U.M., eski emniyet müdürü Güner Yılmaz'ın FETÖ soruşturmasında görevden alınan emniyet müdürleri ile irtibatının olduğunu, yapılanma içinde bulunanlara ayrıcalıklı davrandığını gözlemlediğini iddia etti.

Güner Yılmaz ise U.M.'nin iddialarını kabul etmeyerek, tanığın taraflı davrandığını, somut delil bildirmediğini söyledi.

Mahkeme heyeti, Güner Yılmaz'ı terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırırken, tutuklu bulunduğu süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verirken, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol uygulanmasına karar verdi.

(05 Mart 2017, 10:43)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9761    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.632.193