Tam
EskidenYeniye
 

At izi it izine karışmamalı

Ergenekoncu Eski Emniyet Müdürlerinden İbrahim Selvi, 15 Temmuz darbesinin ardından Fetö suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklandı. Ancak tutuklamanın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'At izi iti izine karıştı' diyerek Fetö ile mücadelede bazı yanlışlıklar yapıldığı uyarısında da olduğu gibi Fetö'nün iftirası sonucu meydana geldiği ileri sürülüyor. En büyük delil olarak da, Selvi'nin 2000'li yılların ortalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki fetullahçı yuvalanmayı ortaya çıkaran F-Tipi liste hazırlayan 4 kişilik ekip içerisinde yer almış ve dönemin Fetö medyasınca Ergenekon'cu olmakla suçlanmış olması gösteriliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.03.2017 10:51 2013 sonunda Fetö'ye yönelik başlatılan mücadele 3 yılı aşkın süredir giderek artan bir ivme ile devam ediyor. Tüm kurumlarda örgüt mensuplarına gözaltılar gerçekleştiriliyor. Çok sayıda dava açıldı. Bazıları sonuçlandı. Fetö'nün varlığı mahkemelerce kabul edilmeye ve cezalar verilmeye başlandı. 15 Temmuz darbe girişimi, "hoşgörü ödülleri" dağıtarak kendini yıllardır insanlara şirin gösteren bu "alçak" örgütün asıl yüzünü ortaya çıkardı. Daha önceki darbecilerin yapmadığını yapan, kendi ülke meclisini bombalayan, halkın üzerine uçaklardan bomba atan, helikopterlerden kurşun yağdıran, örgütün sadece asker kanadını değil, emniyet ve diğer kurumlardaki çalışanlarını ve sivil halk içindeki uzantılarını da harekete geçirerek iğrenç katliam planını gerçekleştirmeye çalışan bu gerçek yüz 3 yıllık operasyonların ne kadar yerinde, hatta az bile olduğunu gösterdi.

Bu gelişmeler, örgütün, devletin her kurumunda çok yaygın şekilde yapılandığını da ortaya çıkardı. Varlıkları çeşitli yollarla tespit edilenler dışında kendilerini gizlemeyi başaran kripto üyelerin var olduğu da dile getiriliyor.

Bazı kurumlarda hala örgüt mensuplarının bulunduğuna dair iddialar var. Ama geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da dikkat çektiği gibi itiraf ve ihbar adı altında dikkat dağıtmaya, masum insanları lekelemeye çalışanlar da var. Bu ihbarcılar belki Fetö mensubu da olmayabilir. Başka amaçlarla da çalıştığı yerde hedeflediği kişileri devreden çıkarmak için Fetöcü iftirası atanlar da olabilir.

Eski Emniyet Müdürlerinden İbrahim Selvi, 15 Temmuz darbesinin ardından Fetö suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklandı. Ancak Selvi'nin tutuklanmasında açık bir hata olduğu savunuluyor. Selvi'nin Fetö'cü olmanın aksine, Fetö ile amansız mücadele etmiş bir isim olduğu dile getiriliyor.

Sitemize Erkam Selvi tarafından gönderilen açıklamada, İbrahim Selvi'ye kurulan Fetö kumpası şu şekilde anlatılıyor:

"Hayatı Fetö’ye karşı mücadeleyle geçtiğinin devlet tarafından da bilinen İbrahim Selvi, Kripto Fetulahçı uzantıların iftiraları sonucunda özgürlüğünden alıkoyulmuş durumdadır. Devlet içerisindeki Fetö’cüleri korumak, 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünde yer alan işbirlikçilerin ortaya çıkmasını engellemek, Fetöyle mücadeleyi baltaya uğratarak toplumsal bir tepki oluşma zeminini sağlamaya çalışan kriptolar, İbrahim Selvi gibi birçok insana alçak kumpaslar kurmuştur.F-Tipi liste yapıp Ergenekoncu olan müdür nasıl Fetö’cü olur ?

1957 Kütahya doğumlu, hayatı Fetö’ye karşı mücadeleyle geçtiği devlet tarafından da bilinen İbrahim Selvi, Kripto Fetullahçı uzantıların iftiraları sonucunda özgürlüğünden alıkoyulmuş durumdadır. Devlet içerisindeki Fetö’cüleri korumak, 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünde yer alan işbirlikçilerin ortaya çıkmasını engellemek, Fetöyle mücadeleyi baltaya uğratarak toplumsal bir tepki oluşma zeminini sağlamaya çalışan kriptolar, İbrahim Selvi gibi birçok insana alçak kumpaslar kurmuştur.

İbrahim Selvi, 2001-2009 yılları arası Emniyet Personel Daire Başkanlığı yapmış, 2008 yılında ismi ‘’Ergenekon’’ Kumpasına eklenmiştir. FETÖ’nün Zaman, Taraf gibi basın-yayın organlarında ‘’Ergenekoncu’’ olarak fişlenmiş akabinde 2009 yılında EGM Personel Daire Başkanlığı görevinden alınarak kızağa çekilmiştir. 2009-2015 yılları arasında Başmüfettiş olarak görev yaptıktan sonra 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası 4 Ağustosta tutuklatılmıştır.

Emniyet Teşkilatında ‘Türk Milliyetçisi’ kimliğiyle tanınan İbrahim Selvi ;
- Sızıntı, Zaman gibi paçavralara hiçbir zaman abone olmamıştır.
- Bankasya isimli Fetö darphanesinde hiçbir zaman banka hesabı açmamıştır.
- Bağış, Kurban, Himmet adında haraçlardan hiçbirini Fetö’ye vermemiştir.
- Bylock, Egale gibi hiçbir yazılım kullanmamış, Fetö Terör Örgütüyle hiçbir iletişimi hayatı boyunca olmamıştır.

1999 Yılında Cevdet Saral tarafından hazırlanan Fetö listesinde’de ismi geçmeyen İbrahim Selvi, Fetö’nün Sauna Çetesi Kumpası mağduru dönemin Emniyet Genel Müdür Vekili Ertuğrul Çakır tarafından 2001 yılında Fetö karşıtı Sabri Uzun gibi isimlerle birlikte aynı dönemde göreve getirilmiştir.

İbrahim Selvi, 2006 yılında emniyet içerisindeki fetullahçı yapılanmayı deşifre eden bilinen son listeyi hazırlayan 4 müdürden birisi olarak kayıtlara geçmiştir. EGM Vekili Necati Altıntaş (Rahmetli), Personel Daire Eski Başkanı İbrahim SELVİ, şu an aktif görevde bulunan EGM Yrd. Mehmet Akdeniz ve Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir “Emniyet İçerisindeki F-Tipi Örgütlenmenin Etkin Elemanları’’ başlıklı 57’lik fetullahçı liste hazırlamış ve bilgi notu ile ilgili makamlara iletmişlerdir. (Bugün söz konusu 57 kişilik fetullahçı listedeki isimlerin bir kısmı 17-25 darbe girişiminde bulunmuş, şuan çoğu tutuklu, kaçak ya da ihraç durumundadır ) Örneğin; Ramazan Akyürek, Recep Güven, Ali Fuat Yılmazer, Muammer Bucak, Ahmet Pek, Mustafa Çankal, Önde Aytaç vb.

2 yıl sonra bu liste 2008 yılında basında yer almış, bu tarihten sonra Selvi ve diğer 3 müdürün ismi Ergenekon iddianamesine eklenmiştir. Taraf ve Zaman gibi gazetelerde ‘’Ergenekon’un Emniyetteki uzantıları’’ vb. haberler yaptırılmıştır.

SELVİ, Ergenekon iddianamesine ismi dâhil edildikten sonra Emin Arslan, Hanefi Avcı vb. isimlerin FETÖ tarafından pasivize edildiği gibi Personel Daire Başkanlığı görevinden 2009 yılında alınarak pasivize edilmiş ve teftiş kuruluna atanarak kızağa çekilmiştir. Yerine FETÖ mensubu Muammer Bucak atanmıştır. Bu tarihten sonra FETÖ yapılanması emniyette hız kazanmıştır.

Görevden alınmadan önce ve sonrasında 3 ay suretle dönemin İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek’in emri ile telefonları ünlü polis şeflerinden Rahmetli Behçet Oktay, Sabri Uzun ve Emin Arslan gibi isimlerin de dahil olduğu Hizbullah Terör Örgütü kapsamında 2009 yılında usulsüzce dinlenmiştir. Dinlemelere ilişkin kendisini dinleyen FETÖ’cü polisler hakkında 2015’de müşteki sıfatıyla ifade vermiş, suç duyurusunda bulunmuş ve maddi manevi tazminat davası açmıştır.

2012 yılında haysiyetsiz ve bir o kadar da alçak, 686 sayılı KHK ile rütbesi sökülen Önder Aytaç isimli şahıs Rotahaber’deki makalesinde İbrahim Selvi’ye şerefsiz diyerek tutuklanmasını talep etmiştir.

17-25 Aralık sürecinde 24 Aralık 2013 tarihinde acil görev emri ile 13 kişilik müfettiş heyetinin başkanı olarak İstanbul’a teftiş için gönderilmiştir. 3 haftalık teftiş süresince şu anki Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Selami Altınok ile çalışmış ve sonuç olarak geniş içerikli bir rapor hazırlanmıştır. Görev dönüşü Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İpek ile görüşerek FETÖ’ye karşı mücadelenin etkin yürütülmesi için HSYK, İçişleri ve Emniyet Teftiş Kurulları’nın ortaklaşa çalışması hususunda tavsiyelerde bulunmuş ve konuyla ilgili 2014’de 7 maaş taltif almıştır.

FETÖ Tarafından aileside hedef alınmış, 2010 yılında büyük oğlu Cihan, emniyette çalışırken fetöcüler tarafından baskıya uğramış, özlük hakları düşük olmasına rağmen baskılardan kurtulmak adına Sanayi Bakanlığına geçmiştir.

Küçük oğlu Erkam 2011 yılında Polis Akademisi (FYO) mülakatından Fetöcü komisyon tarafından elenmiş yerine şu an firari ve rütbesi sökülen Fetöcü Emniyet Müdürü Mehmet Or’un kızı girmiştir.

Bunca mücadeleye, ödenmiş bedele, Devlete karşılık beklemeksizin verilen hizmete rağmen ; 4 Ağustos 2016 tarihinde İbrahim Selvi , asılsız mesnedsiz itham ve suçlamalarla tutuklanmıştır.

TEM Daire Başkanı Turgut ARSLAN’a fetö’ye karşı etkin mücadele konusunda tavsiyeleri dahi olmuş, Eski Emniyet Genel Müdürü Kemal Çelik başta olmak üzere ; Emniyet Müdürlerinden Emin Arslan, Sabri Uzun, Hanefi Avcı, Mehmet Akdeniz, Mevlüt Demir, Halil Tuğ, Hüseyin Özalp, Ertuğrul Çakır gibi isimler İbrahim Selvi’yi çok iyi tanır ve hepsi Selvi’nin Fetöcü olmadığını rahatlıkla söyler, şahitlik ederler."


AT İZİ İT İZİNE Mİ KARIŞIYOR?

Daha önceki bir haberimizde de dikkat çektiğimiz gibi, Fetö ile süren yoğun ve haklı mücadelede bazı hatalar da yapılmıyor değil. Fetö tarafından yapıldığı, giderek artan ve somutlaşan delillerle kanıtlanmakta olan 15 Temmuz'daki alçak darbe girişimi, kamuoyunda Fetö'ye nefreti arttırdı. Bunu fırsat bilen bazıları da hedeflediği kişileri Fetö mensubu diye ihbar ederek intikam almaya ya da yolundan çekmeye çalışıyor olabilir. "Kurunun yanında yaş da yanar, olur böyle şeyler" diye geçiştirilemez. Hele birisi masumum diye feryat ediyorsa onun hakkındaki iddialar mutlaka incelenmelidir.

İslami değerleri yıllardır kalkan yapan, onları çarpıtmaktan çekinmeyen, Hz. Peygamberi sık sık rüyasında gördüğünü ve talimatlar aldığını iddia eden, cemaatini yıllardır bu şekilde kandırmayı başaran, 'masum hocaefendinin masum cemaati' kılıfına gizlenip hoşgörü ödülleri verecek kadar asıl yüzlerini saklamayı başaran, ancak Fetö mücadelesi başlayınca maskeleri düşen, hoşgörüyü bir kenara bırakıp kendileriyle mücadele edenlere ve bu mücadelede sessiz kalan diğer kesimlere, 7 sülalelerine varıncaya kadar ateşler salan, lider kadrosu hala Batılı ülkelerce korunan ve Türkiye'ye karşı kullanılmaya çalışılan bir örgütle mücadele tereddütsüz doğrudur. Bunlardan herşey de beklenir.

Ancak bu mücadeleye ufak bile olsa leke düşürülmesine de müsaade edilmemelidir. Sivrisinek ufaktır ama mide bulandırır. Leke olmaması için azami gayret sarfedilmelidir. Bu gayretin var olduğu da, kamuoyunda hakim olan kanaattir. Bizzat Cumhurbaşkanının uyarı yapması ve çeşitli hak ihlal komisyonları oluşturulması bunun delilidir.

Belki Selvi olayı da bu şekilde gerçekleşen bir hatadır. Masum insanlara iftira atmak, Fetö ile mücadele edeni Fetöcülükle lekelemek, onu özgürlüğünden ve ailesinden kopararak cezaevinde tutmak herhalde en büyük günahlardan biri olsa gerek. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Sağlık Bakanlığındaki kripto Fetöcü

(11 Mart 2017, 10:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9831    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.692.102