Tam
EskidenYeniye
 

Kadir Topbaş'a şok: Suç duyurusu

Adalet Platformu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında Fetö bağlantısı ve ihaleye fesat karıştırma iddiasıyla suç duyurusu yaptı.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.03.2017 14:32 (Kontrgerilla.com-Özel HABER) Adalet Platformu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında Fetö bağlantısı ve ihaleye fesat karıştırma iddiasıyla suç duyurusu yaptı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına bir dilekçe ile başvuran Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, "Görevi Kötüye kullanmak", "İhaleye Fesat Karıştırmak", "Terör örgütü FETÖ'ye yardım yataklık" suçlarını işlediğini öne sürdüğü Kadir Topbaş hakkında soruşturma başlatılmasını, yargılama yapılarak sorumluların cezalandırılmasını talep etti.İşte Gerede Cumhuriyet Başsavcılığına verilen o dilekçe:

Müşteki: Adem Çevik AdaletPlatformu.com Başkanı Fitem Koordinatörü

Şüpheli: Kadir TOPBAŞ ve soruşturma sonucunda ortaya çıkacak diğer şüpheliler: İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı, İBB Sarayı Fatih, İstanbul

Suçlar: Görevi Kötüye kullanmak, İhaleye Fesat Karıştırmak, Terör örgütü FETÖ'ye yardım yataklık

Suç Tarihi: Mart 2017

İzah: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Vatan Caddesindeki arsanın fahiş fiyatla satın alındığı iddiaları http://www.haksozhaber.net/kamuoyu-aciklama-bekliyor-ibb-susuyor-90768h.htm

Yolsuzluk, usulsüzlük söylentilerinin adeta vaka-ı adiyeden sayılmaya başlandığı bir ortamı soluyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik bu tür iddialar, suçlamalar, söylentiler alıp başını gitmiş vaziyette ve bu durum suçlamaya muhatap olanlar nezdinde sanki pek de ciddiye alınıyor gibi gözükmüyor.

İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tutumu! Fatih Vatan Caddesinde bulunan bir arsanın çok fahiş bir fiyata satın alındığına dair iddialar-suçlamalar karşısında tek paragraflık bir ‘cevap’ ile konunun geçiştirildiği düşünülüyor herhalde!

Metal Yapı Konut adlı bir inşaat firmasının 2012 yılında 33 milyon TL’ye satın aldığı arsanın 2016 yılı sonunda İBB tarafından bu firmadan tam 370 milyon TL’ye satın alınması olayı geçiştirilebilecek bir şey olabilir mi?

Mezkur firmanın sahibi olduğu arsaya 2014’te imar planında değişiklik yapılması suretiyle inşaat izni veren de yine İBB. Bu şekilde arsasını değerlendiren ve 4 yıl gibi kısa bir süre zarfında tam 11 kat fazlasına satan firmanın işbilirliğine diyecek yok! At binenin, kılıç kuşananın! Peki ya kamuya ait bir kuruluşun bu ilginç alışverişteki konumuna ne demeli? Sonuçta İstanbul halkının cebinden çıkan külliyetli miktarda bir para söz konusu ve bu alışverişten İstanbul halkının ne kazandığı sorusu ortada duruyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu alışverişin hikmetini kamuoyuna izah etmek zorunda. Öyle “iddialar külliyen yalandır, her şey usulüne uygundur” mealinde kalıplaşmış ifadelerle, hiçbir şey açıklamayan kısacık bir ‘açıklama’ ile konunun üzeri örtülemez! Başta İBB Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere tüm yetkili zevat söz konusu iddialar hakkında kamuoyuna doyurucu bir açıklama yapmak zorundadırlar! Aksi durum iddiaların haklılığına, ithamların gerçekliğine delalettir!

Delil: Tüm yasal deliller ve 5 Mart 2017 tarihli ilgili haber linki: http://www.analizmerkezi.com/kadir-topbas-intihar-etti-24267yy.htm

Öncelikle:

Ankara’da dik duruşuyla takdirlerimizi toplayan Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret ettim, çok verimli ve güzel bir sohbet ettik.

Sonrasında Emniyet Genel Müdürümüz Selami Altınok’u yine makamında ziyaret ettim, bu Anadolu yürekli yiğit büyüğümle hasbihal ettik, dua ettik, duasını aldık.

Bu programlarım nedeniyle Kadir Topbaş’ın ihanetinden ve intiharından haberim olamadı. Her ne kadar henüz Türk Medyası'nda okuyacağınız ihanete değinebilen 1 kişi bile çıkmamış ama olsun, bu yazının 2-3 gün gecikmesinin başka bir nedeni yoktur, okurlarımın bilmesini isterim.

Bu süre zarfında yalanlanmadığına göre, gelelim konuya...

İntihar: Hayatını tehlikeye düşürecek aşırı davranış veya iş.

Evet, İBB Başkanı Kadir Topbaş tam olarak intihar etti.

Damadı ve ailesinin tamamına yakını vatan haini sapık FETÖ üyesi olan Kadir Topbaş…

İsrail’in defalarca Dünya Belediyeler Birliği Başkanı seçtirdiği Kadir Topbaş...

Siyaseten ve ahlaken, bizce manen her açıdan intihar etti...

Bir şahıs, arkasında İsrail ve ABD olmasa, FETÖ Darbesi’nde vatana dönmemesinden dolayı istifasını isteyen bir devlet büyüğünü tehdit edebilir miydi?

“O seçildiyse ben de seçildim, lütfen yani!” mealinde omurgasız küstahlıkları, büyüğümüze iletilmeyeceğini bildiği ortamlarda sarf edebilir miydi?
Kadir Topbaş zaten benim için o zaman bitmişti.
Kadir Topbaş buymuş, bu kadar’mış.
Derken şimdi yanıldığımızı anlıyoruz.
Maalesef bitkisel hayatta tutulanların arasında yer alan İBB Başkanı, kendisine gereğinin yapılacağını haber almış olacak ki, son derece riskli bir işe girdi.
Kadir Topbaş bugün Vatan Caddesi’nde intihar etti.
Nasıl mı?

Tek tek anlatayım, yaslanın arkanıza...

Metal Yapı Konut İnşaat diye bir şirket var.
Ömer Saçaklıoğlu’nun şirketi.
Kimdir?
Babası Şanlıurfa’da et işi yapmış.
Ömer Saçaklıoğlu ilk apartmanını - FETÖ’nün kalesi olacak- Florya’da 1980’de yapıyor.
MAH’ın kurucusu Fuat Doğu ile F.Gülen’in bildiğimiz ilk temasında Vehbi Koç da vardı.
Ömer Saçaklıoğlu da aynı Koç’un en büyük Aygaz Bayiliği’ni alarak büyüyor. Şirketin CEO’ları da FETÖ’nün Türkçe Olimpiyatları’nın ana sponsoru Koç’un şirketlerinden...

Metal Yapı, MİT Krizi’nin yaşandığı günlerde ‘aniden’ ana sözleşme değişikliğine giderek “arsa, çok katlı konut, alışveriş merkezi, kule tipi uydu kentler” yapmayı da şirketin amaçları arasına koyuyor…

Neden önemli?

Çünkü Metal Yapı’nın yani Ömer Saçaklıoğlu’nun iş ortağı Ömer Faruk Kavurmacı.

Cumhurbaşkanı’na meydan okuyan FETÖ’cü şerefsizlerle iş tutan bir ezik.

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın FETÖ’den alınan damadı.

Resmi ortaklıkları Vizyon İşletme Yönetim AŞ’de.

17-25 Aralık’tan 1 ay sonra 27 Ocak 2014’te kurulmuş.

Kavurmacı ile Saçaklıoğlu 7 ortaklı bu şirkete hem şahsen hem de şirketleriyle ayrı ayrı ortak oluyor:

– Mustafa Şevki Kavurmacı (%1)
– Ömer Faruk Kavurmacı (%1.5)
– Aydınlı İnşaat Turizm (%50)
– Vizyonlife İnşaat Sanayi (%10)
– Ömer Saçaklıoğlu (%32.5)
– Metal Yapı Konut (%2.5)
– Saçaklı Holding (%2.5)

15 Temmuz Darbesi’nden 1 ay sonra Metal Yapı, Vatan Caddesi’ndeki 6400 m2 deprem alanı olarak tescilli arsası için Fatih Belediyesi’nden ‘inşaat izni’ alıyor.

Hatırlatma: Recep Tayyip Erdoğan’a yakın iş adamlarının almak için konsorsiyum kurdukları ve satış öncesi pazarlıkları bitirdikleri Doğa Okulları’nı gece 03:50’de yangından mal kaçırır gibi ‘aniden’ FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen TURKVEN’den ve Fethi Şimşek’ten alan da, işte bu Ömer Saçaklıoğlu ve şirketi Metal Yapı idi...

Ne ilginç değil mi, Metal Yapı’nın eğitimle somut hiçbir alakası yok ama artık kim ‘Doğa Okulları’nı Tayyip Erdoğan’a yakın isimlerden önce sen al, biz sana parayı bir şekilde transfer edeceğiz, bu okullar bize lazım! Hem zaten Kavurmacılar’ın el konulan varlıklarının parasını da Erdoğan’dan bir şekilde alacağız! Kısacası her türlü hesaplaşırız! Korkma! Gir!’ dediyse, gecenin köründe tek hamlede tak diye koskoca konsorsiyumun zor aldığı Doğa Okulları’nı bitirivermişti.

Hiç uzatmaya gerek yok: Kadir Topbaş’ın FETÖ’cü Terörist Vatan Haini damatgilleri Kavurmacılar’ın, hem Vizyon’da resmi hem de Kemerburgaz’da ve pek çok yerde gayrıresmi ortağı olan Metal Yapı İnşaat Şirketi’nden söz ediyorum.

İşte bu Metal Yapı, Vatan Caddesi’nde 6400 m2 bir arsaya sahipti.

Toplam 13.000 m2 arsanın hemen yarısı, diğer taraf da İBB’de...

Bu boş alanın etrafı tamamen konut ve bu lokasyonda bir afet durumunda toplanılacak yer yok.

Zaten bu arazi de ‘afet anında toplanma merkezi’ idi.
Sonra ‘aniden’ AVM yapılacak denildi, ortalık karıştı.

Peki şimdi ne oldu dersiniz?

Bir kaç ay önce,
Yüklü parasını Doğa Okulları’na ‘aniden’ bağlayan Metal Yapı,
Vatan Caddesi’nde AVM yapmaktan da ‘aniden’ vazgeçti.
Bitmedi.
Metal Yapı yine ‘aniden’ bu 6400 m2’yi satmaya da karar verdi.

İşte Kadir Topbaş’ın intihar ettiği yer de tam burası!

FETÖ Firarisi Kavurmacılar’ın babası Kadir Topbaş ‘Ağabey’,
FETÖ Firarisi Kavurmacılar’ın ortağı Metal Yapı Konut İnşaat’a,
6400 m2 arsa için KDV hariç tam 370 milyon lira ödeme yaptı!

Hem de ‘aniden’!...

Neden intihar?

Çünkü 13.000 m2’deki inşaat izni zaten 7300 m2 olarak çıkmıştı, Fatih Belediyesi’nin resmi açıklaması bu, dileyen Tarihi Yarımada Fatih Koruma Amaçlı İmar Planı’nı bulup inceleyebilir.

Yani öyle bir rayiç yok ama Metal Yapı inşaat bittikten sonra m2’sini 30 bin liraya satacak olsa bile 120 milyon lira elde ederdi. Masrafları çıkınca hemen hiçbirşey kalmazdı, arsayı aldığı rakama göre büyük zarara bile girebilirdi. Ticarette zarar riski de var, katlanacaktı.

Peki o zaman İBB Doğa Okulları’nı aniden alan Kavurmacı’nın ortağı Ömer Saçaklıoğlu’na 370 milyon lirayı ne için, ne karşılığında verdi?
İBB bu parayı kıyamet kopana kadar buradan çıkaramayacağına göre, neden kurumsal olarak intihar etti?
Bu satışın emrini kim nereden verdi?
Bu para kimlere gönderildi?
Net cevap: FETÖ’ye!

Daha açık ve net iddiamız şudur:

Kavurmacılar’ın el konulan varlıklarının tazminatı ve Doğa Okulları’nın parası, Kadir Topbaş ve Ömer Saçaklıoğlu üzerinden FETÖ/PDY’ye gönderilmiştir!

Bu dev satış, darbe girişimi sonrası dev bir FETÖ Operasyonu’dur!

Örgüte en az 300 milyon lira girdi sağlanmıştır, bu paranın takibi şarttır.

İBB, Metal Yapı’ya arsanın m2’si için 57.800 liradan fazla ödeme yaptı!

Rayiç nedir diyene: Boş arsa için böyle bir rayiç İstanbul veya Türkiye’de değil Manhattan’da yok!

İnanmıyor musunuz?

Arsanın yanındaki MİGROS’un arsa sahibi Mustafa Günaydın, gidin sorun.

İnanmıyor musunuz?

Herhangi bir emlak sitesine girip Vatan Caddesi’nde satılık daire yazın, fiyatlara bakın, bir blokta kaç daire var hesaplayın, çarpın, istimlak bedelini bulun, ne demek istediğimi anlarsınız.

İnanmıyor musunuz, Vatan Caddesi değil İstanbul Boğazı’na gidin, Kuruçeşme Turkcell Arena’nın oradaki emsalsiz arsanın fiyatını araştırın, sahibi Rizeli, Vatan’daki arsayı ve fiyatını söyleyin bakın bakalım Vatan’daki arsanın 6 misli büyük Boğaz’ın dibindeki arazisini size onun 6’da biri fiyata elinizi öperek veriyor mu vermiyor mu?!

İşte bu yüzden diyorum ki:
Bu para transferi Kadir Topbaş’ın intiharıdır!
Artık istifası da yetmez!

15 Temmuz’da şehit düşenlerin ve ailelerinin paralarını nasıl oldu da onların, 15 Temmuz’un katillerine transfer etti, anlatsın şimdi!

Ya bu satış Devlet müdahalesi ile iptal edilmeli ya da Kadir Topbaş’a FETÖ’den soruşturma başlatılmalı, acilen yurt dışı çıkış yasağı konulmalıdır.

Ey Kadir Topbaş!

En gözü dönmüş müteşebbisin bile 70 milyon lira vermeyeceği arazi için 370 milyon lira ödeyip daha doğrusu İBB’den FETÖ’ye en az 300 milyon lira nakit para gönderip bunu da aynı Hürriyet’deki aynı muhabire ‘Emsalsiz Arsa İBB’ye Geçti’ diye reklam yaptıran Kadir Topbaş!

Sen bittin!

Sen ki ömrü hayatı FETÖ’ye yardımla geçen,
Sen ki 15 Temmuz’da ABD’de uçak bulamadığını söyleyebilecek kadar acizleşen,
Sen ki Türkiye’ye geldiğinde senin PR’ını yapmakla görevlendirilmiş belediye başkanına ‘Meydanlara çıkamam, halk bana çok tepkili’ diyen,
Sen ki aynı belediye başkanını şahsıma yönlendirip beni tehdit etmeye kalkan,
Herşeyi geç,
Sen ki devlet büyüğümüze küstahlık ve burada yazamadığım dolaylı tehditler yapan,
Ve şimdi Sen ki,
Yakında dünyaya ibret yapılacağını kesin olarak öğrendikten sonra,
Bu devletin ve halkın paralarını, bu devlete ve bu millete kastetmiş FETÖ’ye ulaştıran Kadir Topbaş,
Sen Bu Vatanın 300 milyon lirasını Vatan Caddesi’nden Vatan Hainleri’ne üstelik çok da amatörce gönderdiğin gün, intihar ettin!

Şimdi istersen Tel-Aviv’i ara...
İstersen Pensilvanya’yı ara...
İstersen Beyoğlu’nda gezmeye çık...
İstersen Bensiyon Pinto’yu yad et,
İstersen İsak Haleva’yı araya sok,
İstersen MOSSAD’dan yardım iste,
İstersen Hürriyet’ten,
İstersen medyadaki paralı köpeklerinden yardım iste,
Hatta istersen sana verecekleri emre uyup yurtdışı lokasyonuna kaç,
Farketmez.

En fazla 400 milyon liraya 30 dönüm istimlak yapabileceğin yerde FETÖ’nün iş ortağının 6 dönüm yeri için 370 milyon lira ödeyip bunun da adını İsrail mEdyası Hürriyet’te ‘Emsalsiz Satış’ diye yayınlatacak kadar düştün ya, sen hakikaten Vatan’da Emsali olmayan bir intiharla bittin!

Bana gönderdiğin belediye başkanı “Kadir Topbaş’la uğraşma, çarpar seni” demişti. Bunun nasıl olacağını sorduğumda gözlerime uzunca bakıp “İstanbul’a çok emeği var, maneviyatı çarpar seni” demişti...

Mezarlıkta Üzeyir Garih’i öldüren ‘maneviyatçılar’ mı...
Necip Hablemitoğlu’nu katleden ‘maneviyatçılar’ mı...
Turgut Özal’ı zehirleyen ‘maneviyatçılar’ mı...
Bilemedim... Düşündüm...

Burada yazamayacağım başka ifadelerle dolaylı da olsa önce Cumhurbaşkanı’mı sonra beni tehdit eden bu belediye başkanının cür’etine baktım da,

Kadir Topbaş’ın terörist damadının elinde kimle ilgili ne tür cd’ler olduğunu düşündüm...

Acıdım mı?

Zerre kadar hayır!

Türk’üm ama Çerkesler’i çok severim, güzel bir sözleri vardır:

Can’dan önce Onur gelir!

Türkiye’nin gözü önünde Vatan Haini FETÖ’ye Vatan Caddesi’nden 300 milyon lira transfer eden, aslında tek kelimeyle intihar eden,
Kadir Topbaş!
Şimdi sen düşün!

Ve siz!

“İBB’den paramızı keserler” diye bu ihanet satışını görmezden gelen Sözde Tayyip Erdoğan yanlısı Özde menfaatperest Goygoy Medyası!

İBB’den gelen reklamlar kesilir diye Kadir Topbaş’a sessiz kalan medya organları!

Ramazan’da sadece 2 saatlik program için İBB’den 20-30 bin lira alan populist hurafeci çakallar!

Ne kadar uydurma hurafe varsa ezberleyip saf millete kendini maneviyat ehli diye yutturup arkada para saymaktan yorulan din tüccarları!

Bu devlete ve millete alenen ihanet eden bir belediye başkanına bile sesinizi çıkaramadıktan sonra, sizin dinle imanla ne işiniz var?

Haber gündeme geleli 48 saat oldu, ne zaman tepki vereceksiniz?

İlelebet susacaklar için soruyorum:

Sahi, siz ruhunuzu kaça satıyorsunuz?

Korkmayın, Allah rızkınızı verir!
Korkmayın, bu millet adam gibi adamı yalnız bırakmaz!

Dik durun, direnin!
Zulme, ihanete, satılmışlığa direnmek,
En büyük sünnet-i seniyyedir!

Ve şüphesiz ki Allah,
Sadece dürüstlerle ve direnenlerledir!

Netice-i Taleb: Basında çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi arazisinin Terör örgütü FETÖ üyelerine değerinden ucuz vererek teröre yardım yataklık göreve kötüye kullanma ve ihaleye fesat karıştırma iddialarının araştırılarak şüpheli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve işbirlikçileri hakkında TCK'nın ilgili maddelerinden işlem yapılması, yok eğer iftira ise "Bir olayın şuyuu vukuundan beterdir" kaidesi gereğince AnalizMerkezi.com Editörü Gazeteci Fatih Tezcan hakkında iftira suçundan işlem yapılmasını arz ve taleb ederim. 21/03/2017

Adem ÇEVİK

FİTEM Finansal Tetikçilikle/Yolsuzlukla Mücadele Platformu ve AdaletPlatformu Genel Koordinatörü

Adalet Platformu ile ilgili manşetlerimiz

(21 Mart 2017, 14:32)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9893    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.081.333