Tam
EskidenYeniye
 

İzmir Casusluk Kumpası davası

İzmir'deki 'askeri casusluk' soruşturmasında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerinin sahte delil ürettiği iddialarına ilişkin 10'u tutuklu 68 sanığın yargılandığı davada bazı tanıklar ifade verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.03.2017 18:32 İzmir'deki 'askeri casusluk' soruşturmasında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerinin sahte delil ürettiği iddialarına ilişkin 10'u tutuklu 68 sanığın yargılandığı davada bazı tanıklar ifade verdi.

20.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

20 Mart'ta İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayıt alınan duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ile taraf avukatları katıldı.

Tanık Fehmi Apaydın, askeri casusluk soruşturmasının yürütüldüğü dönemde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün teknik izleme kısmında çalıştığını, soruşturmanın hiçbir aşamasında yer almadığını, sadece Saygın Özdemir'in evinde yapılan aramada kamera çekimi yaptığını kaydetti.

Apaydın, Özdemir'in evinde bazı hard disk ve CD'ler bulunduğunu ve Özdemir'in 'Bunlar bana ait değil' dediğini belirterek, hard disk ve CD'lerin imajının alınmadığını ifade etti.

Apaydın, mahkeme başkanının 'Emniyet içerisinde çalıştığın süre boyunca FETÖ yapılanmasına dair bir şeyler hissettin mi?' sorusuna 'İzmir'e tayin olduğumda eski polis memuru Gökay Ersel Gülek bana yakınlık gösterdi. Çok çevrem yoktu o zamanlar. 'Arkadaşa ziyarete gideceğiz' diyerek beni yeni kişilerle tanıştırıyordu. Gittiğimiz yerlerde Kuran-ı Kerim, Risale-i Nur ve Fetullah Gülen'in kitapları okunurdu. Görüşmeleri düzenleyen kişiler Ömer Gülbak, Halil Yılmazer, Gökay Ersel Gülek'ti. FETÖ mensubu olduklarını anladım. 2012'den sonraki görüşmelere katılmadım.' yanıtını verdi.

Apaydın, Gülek'in 'askeri casuslukta kumpas' soruşturması kapsamında aleyhine ifade verenlere 'Aç kalmaktan mı korkuyorsun. Abiler sana bakar.' dediğini iddia etti.

Tanık Faruk Yetik de amirleri Özcan Kezzap ve Hakan Arık'ın düzenledikleri sohbetlerde Risale-i Nur okuttuklarını, yardım adı altında himmet topladıklarını, kendisinin de zaman zaman yardım yaptığını belirterek, 'Özcan Kezzap'ın sohbete gitmeyenlerin şubeden gönderileceği yönünde söylemleri oldu. Ben karşı çıktım.' dedi.

Tanık eski Askeri Yargıtay Başkanı Hakim Tuğgeneral Hasan Dengiz de askeri casusluk soruşturmasında adının geçtiğini ve o dosya kapsamında adı geçen herkesin mağdur olduğunu kaydetti.

Hakkında idari soruşturma başlatılınca istifa ettiğini söyleyen Dengiz, '2010'dan itibaren Askeri Yargıtayda birtakım ayak sesleri hissetmeye başladık. 70 askeri hakim için 'Bir an önce emekli olsunlar' gibi söylemler vardı. Hareketlenmelerin tasfiye amaçlı olduğu çok belliydi. Çalışkan, mesleklerinde sivrilmiş, mesleki becerileri yüksek kişilerin isimleri vardı hep. Sıradan kişiler yok.' dedi.

Mahkeme başkanı duruşmayı yarına erteledi.

21.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayıt alınan duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmaya bulunduğu ceza evinden SEGBİS'le bağlanan başka bir davadan tutuklu ancak bu davanın tanıklarından Muhammet Ali Şirin, askeri casusluk soruşturması kapsamında sadece Songül Akdin'in ev aramasına katıldığını, aramanın 2 hazirunun nezaretinde yapıldığını belirtti.

Şirin, 'Anne kız hazirundan yaşlı olan anneye dubleks evin 2. katına çıkmaması birinci katta oturup beklemesi söylendi. Arama yapılan evin 2. katına hazirun olarak kadının kızı götürüldü.' dedi.

Müşteki Coşkun Başbuğ evvelki duruşmalarda birçok tanık ve sanığın ifadesinde aramaya hazirun olarak nezaret ettirilen söz konusu kızın akıl sağlığının yerinde olmadığı yönünde ifadeler verdiğini anımsatarak, 'Kanuna göre hazirun nezaretinde yapılması gereken aramada siz yaşlı kadını aşağıda tutup yukarı çıkarmıyorsunuz ve akıl sağlığı yerinde olmayan hazirunu aramaya nezaret ettiriyorsunuz. Bu akıl mantığın alacağı bir olay değil. Böyle bir kişinin huzurunda nasıl arama yaptırırsınız.' diye konuştu.

Şirin'in o kişinin akıl sağlığının yerinde olduğunu iddia etmesi üzerine Başbuğ, mahkemeden birçok sanık ve tanığın akıl sağlığının yerinde olmadığını söylediği hazirunla ilgili Adli Tıp'tan imza yetkisinin olup olmadığına dair psikolojik rapor talep etti.

Tanık Murat Karahaner ise askeri casusluk soruşturması döneminde Organize Suçlar Şube Müdürlüğünde çalıştığını, operasyon ve aramalara katılmadığını belirtti.

Mahkeme başkanının Narin Korkmaz, Coşkun Başbuğ ve Bilgin Özkaynak'ın ifadelerinde imzası olduğunu hatırlatması üzerine Karahaner, 'İfadelerde sadece soruyu soruyoruz. Alınan cevabı kaleme döküyorduk. Sadece katiplik görevi diyebiliriz. Şahısları tanımadığımız için ifadelerde isimlerin sehven yazılması konularını bilmiyorum. İfade aşamasında soru olduğu gibi sorulur.' dedi.

Mahkeme başkanının tanığa İzmir İl Emniyet Müdürlüğündeki cemaat yapılanmasına ilişkin bildiklerine yönelik sorusu üzerine Karahaner, 'Böyle toplantılar ve çeşitli etkinlikler yapılıyordu. Fakat ben bu tür etkinliklere hiç katılmıyordum ama bu tür işlerin olduğu hem söyleniyordu hem görüyorduk.' dedi.

Tanık Onur Kaynar, 2011 yılının kasım ayında Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliğinde göreve başladığını, askeri casusluk soruşturması kapsamında Safiye Köten'in evinde yapılan aramaya katıldığını kaydetti.

Kaynar, 9 Mayıs 2012 tarihinde mesai bitiminde eski başkomiser Yaser Özoğlu'nun şubedeki tüm ekipleri çağırarak fuhuş çetesine yönelik ev araması yapılacağını, CD, hard disk, flash bellek gibi dijital delillere dikkat etmelerini söylediğini ifade etti.

Ev aramasında gidildiğinde dönemin şube müdürü olan Mehmet Ali Şevik'in de aramaya katıldığını belirten Kaynar, 'Mehmet Ali Şevik yanımıza geldiğinde ayrıca arama yapacağımız bayanın kaymakam kızı olduğunu, aramayı çabuk bitirmemizi, kaymakam gelmeden oradan ayrılmamız gerektiğini söylemişti. Savcılık kararını almaya şube de görevli Özcan Karanfil gitmişti. Özcan Karanfil gecikince iş uzamaya başladı. Tam o esnada evinde arama yapacağız Safiye Köten evinden ayrılmak için dışarı çıktı. Bunun üzerine ekipten Köten'i tanıyan bir polis memuru Köten'in yanına giderek 'Biz polisiz. Evinizde arama yapacağız. Arama kararını bekliyoruz. Lütfen buradan ayrılmayın' demesi üzerine Köten 'Ne polisi, ne araması' diyerek ağlamaya başladı. Kısa bir süre sonra da Özcan komiser elinde arama kararı ile geldi. Ayrıca şube müdürü Mehmet Ali Şevik Safiye'ye fuhuş olayını kast ederek 'Sen bunları alışkanlık haline getirmişsin' gibisinden söylemlerde bulundu.' diye konuştu.

Kaynar, arama sırasında eski komiser Özcan Karanfil'in birden sandalyeye çıkarak mutfak dolabının üstünü kontrol etmeye başladığını ve elini attığı ilk yerde bir poşet bularak 'Amma iyi yere koymuşlar ha' dediğini belirtti.

Poşetin içerisinden kan tüpü, askeri kimlik kartları ve dijital materyallerin çıktığını ifade eden Kaynar, Köten'in poşetin içerisindekileri görünce ağlamaya başladığını ve 'Bunlar bana ait değil' dediğini kaydetti.

Tanık Tüzün Bayındır, askeri casusluk soruşturması kapsamında sanık olan Onur Süer'in Marmaris'teki evinde arama yaptıklarını ve emri büro amiri Mehmet Emin Çakıcı'dan aldıklarını belirterek, Marmaris'e araçta beraber gittiği Çakıcı tarafından bir gün önce odasına çağrılarak yarın bir aramaya gidileceğini ve bu aramada buzdolabının arkasına özellikle dikkat etmesi gerektiğini söylediği, aynı emri yolda arabada da ekibe toplu hatırlattığını ifade etti.

Bayındır'ın kendisine bir arama kararı gösterilmediğini ifade etmesi üzerine müşteki Başbuğ, 'Bu tanığın da beyanıyla arama emrinin kendilerine gösterildiğini iddia eden Cüneyt Güvenç'in yalan söylediği iyice ortaya çıktı. Zaten arama kararı akşam imzalanıyor, dolayısıyla öğlen böyle bir evrakın görülme şansı olamaz. Dün hakkında suç duyurusunda bulunduğum Güvenç'in beyanlarının yok sayılmasını talep ediyorum.' dedi.

Tanık Mesut Akkaya ise askeri casusluk soruşturması döneminde teknik takip ve izleme bürosunda çalıştığını, yazışma ve evrak kısmında görevli olduğunu belirterek emniyette FETÖ yapılanması olduğuna dair gözlemleri olduğunu kaydetti.

Çocuğunun kolu kırıldığında kendisini hastaneye ziyarete gelen eski polis memurlarının kendisini daha sonra çeşitli etkinliklere davet ettiğini belirten Akkaya, 'Hastane ziyaretlerine çağırdılar. Yemekli organizasyonlar oldu. Çiğ köfte yaptırdılar. Organizasyonlarda dini şeylerden bahsedilirdi ama Fetullah Gülen'den bahsedilmedi. Eski polis memuru Halim Yılmazer maaşa yatan banka promosyonları için 'Bu helal para değil, bana ver, ihtiyacı olan çocuklara verelim' dedi. Reddettim.' diye konuştu.

Duruşmada müşteki Coşkun Başbuğ tarafından eski polis tutuklu sanık Özcan Karanfil'in ağabeyi İbrahim Karanfil'in geçmişte İzmir Adliyesi'nde hakimlik yaptığı ve FETÖ soruşturmasından tutuklandığını anımsatması üzerine savcı, 'Bunlar çok önemli bilgiler değil. Bilinen vakalar.' dedi.

Başbuğ, savcının bu yanıtı üzerine 'Siz böylesine bir bilgiyi vaka diyerek geçiştiremezsiniz. Özcan Karanfil'in eniştesi MİT tırları ihanetinin baş aktörü savcı Özcan Şişman, yine ablası üst düzey yönetici ablalardan ve bunların hepsi tutuklu. Bir aile düşünün birinci derece 4 kişilik yakınları aynı örgütten hukuki işlem görüyor. Nasıl bir kişiyi yargıladığınızı bilin.' dedi.

Başbuğ'un mahkeme başkanının tanıklara 'bey' diye hitap etmesine ve tutuklu tanıklara geçmiş olsun dileklerinde bulunmasına tepki göstermesi üzerine mahkeme başkanı 'Bize işimizi öğretmiş oldunuz.' dedi.

Mahkeme başkanı duruşmayı yarına erteledi.

22.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

FETÖ/PDY üyelerinin sahte delil üreterek kumpas kurdukları iddialarına ilişkin 10'u tutuklu 68 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayıt alınan duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmanın öğleden önceki oturumunda tanıklar dinlendi, öğleden sonraki oturumda ise mahkeme heyeti açıklayacağı ara karar için müşteki ve sanıklara son ifadelerini sordu.

Müştekiler, 'ByLock' kullanan tutuksuz sanıkların tutuklanmasını talep etti.

Tutuklu sanıklardan Gökay Ersel Gülek, hakkındaki iddiaları reddederken tutuklu sanık Yaser Özoğlu ise 'ByLock' verilerinin usulen hukuka uygun olarak elde edilmediğini ileri sürerek itiraz etti.

Mahkeme heyeti karar için verdiği aradan sonra, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına, 'ByLock' ile ilgili verilerin içeriğinin beklenmesine, müştekilerin 'ByLock' kullanıcısı olduğu iddia edilen tutuksuz sanıkların tutuklanması talebini reddederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

'Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma' iddialarına ilişkin İzmir Emniyet Müdürlüğüne 10 Ağustos 2010'da gelen ihbar e-posta üzerine başlatılan ve aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 sanık ve üst düzey askeri yetkili, devletin gizli bilgi ve belgelerini yabancı istihbarat servislerine vermekle suçlanmıştı. İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi, şubat ayında tüm sanıkların beraatine hükmetmişti.

Sahte deliller üretilerek kumpas kurulduğu iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada ise 25 kişi tutuklanmış, 5 zanlı daha sonra tahliye edilmişti. Soruşturmaya ilişkin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olarak yer aldığı 68 sanıklı iddianame İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

İddianamede, sanıklar hakkında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri kapsamında, 'silahlı terör örgütü kuruculuğu, yöneticiliği, üyeliği, örgüt faaliyetleri kapsamında devlet ve ülkenin bütünlüğünü bozmak, hukuka aykırı kişisel verileri kaydetmek, iftira, kamu görevlisinin resmi evrakta sahteciliği, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirmek ve yaymak, özel hayatın gizliliğini ihlal, suç delillerini yok etmek, gizlemek, değiştirmek ve suç uydurmak' gibi suçlamalar yer alıyor.

Paralel yapı-03 Kasım (2015) 'İzmir Askeri Casusluk Kumpası 68 sanık' davası

(24 Mart 2017, 18:32)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9911    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.921.602