Tam
EskidenYeniye
 

Özel Kuvvetler: Fetö'ye yeni dava

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine katılmamalarına rağmen örgüt üyesi oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 9'u tutuklu 14 Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) personelinin yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.03.2017 12:52 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine katılmamalarına rağmen örgüt üyesi oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 9'u tutuklu 14 Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) personelinin yargılanmasına başlandı.

24 Mart'ta Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla yargılanan 14 şüphelinin savunmaları alındı.

Sanıklardan Bahadır Gemici, savunmasında ÖKK'da astsubay olarak görev yaptığını ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihraç edilmediğini belirterek, darbe girişimini haber aldıktan sonra tabur personelinin birliğe çağrılması üzerine ÖKK'ya doğru yola çıktığını söyledi.

ÖKK'daki çatışmalar nedeniyle sabaha karşı komutanlığa girebildiklerini anlatan Gemici, daha sonra Genelkurmay'ı darbecilerden temizlemek için görev aldığını iddia etti.

Sanık Gemici, 'Albay Oğuz Tozak'la Genelkurmay'a emniyet görevine gittik. İlk başta bizim ne amaçlı geldiğimizi bilmeyen polisler bizi içeriye almadı. Komutanımız gerekli telefon görüşmelerini yaptıktan sonra bizi içeri aldılar ve karargahı emniyete almak için gerekli çalışmaları yaptık. O gece telefonda görüştüklerim benim aynı yerde, birlikte görev yaptığım insanlardır.' diyerek, FETÖ mensubu olmadığını ve suçsuz olduğunu kaydetti.

Sanık Hakan Özdemir de suçsuz olduğunu, FETÖ mensubu olmadığını savundu.

15 Temmuz gecesi WhatsApp aracılığıyla görüştüğü kişinin, darbe girişiminde rol aldığı belirtilen Uğur Demirtaş olduğunu bilmediğini ifade eden Özdemir, görüşme içeriğinin örgütsel amaç taşımadığını öne sürdü.

Evinde yapılan aramada ele geçirilen bir dolarla ilgili de Özdemir, 'Evimde yapılan aramada ajandamın arasında farklı ülkelere ait paralar olmasına rağmen, içindeki bir dolar cımbızlanarak alınmıştır. Ben halen o paranın hangi seri olduğunu bilmiyorum ancak 'F serisi' olmadığı iddianamede yer alıyor. Muhtemelen Kuzey Irak görevimden kalan paradır. O paradan bir medet ummam, bir kutsiyet atfetmem söz konusu değildir. Yatağımın altında bulunan içki şişeleri tutanaklara geçmemiş, onların da tutanaklara geçmiş olması gerekirdi.' ifadelerini kullanarak beraat talebinde bulundu.

'Burası tiyatro değil, hayır, okumuyorsun'

Tutuklu sanık eski Astsubay İbrahim Tümtürk, ÖKK'ya atandıktan 2 gün sonra darbe teşebbüsünün yaşandığını, 10 gün sonra da tutuklandığını belirterek, karargahtan kimseyi tanımadığını, olaylar esnasında da karargahta olmadığını savundu.

FETÖ ile bağlantısı olmadığını, ByLock kullanmadığını, eşini örgütün yönlendirmesiyle seçmediğini ileri süren Tümtürk, 'Hayatım boyunca Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı oldum, hiçbir zaman devletime, milletime ihanet etmedim. Vatandaşına kurşun sıkanlar, devletin düzenine savaş açanlar bellidir, kendi vatan evlatlarına kurşun sıkacak kadar alçak birisi değilim, iddia makamından FETÖ üyeliği iddiasını çıkarmasını istiyorum.' şeklinde konuştu.

ÖKK'da sorgulandıkları sırada telefonuna el konulduğunu ve süreçte ne gibi işlemler yapıldığını bilmediğini belirten Tümtürk, 'Genelkurmay, ByLock yüklediğimi nasıl tespit etmiş? Bizlerin seçtiği milletvekillerinde de ByLock olduğu iddia ediliyor, neden onlar hakkında işlem yapılmıyor? Onlar dışarıda, bense haksız şekilde 7 aydır içerideyim. Olmayan bir telefon programı yüzünden 7 ay hapis yatılır mı?' ifadelerini kullandı.

Sanık Tümtürk, savunmasının sonunda durumunu anlatan şiir yazdığını ve okumak istediğini söyledi.

Tümtürk'ün bu isteğini, duruşma salonunda bulunan yakınlarının alkışlaması üzerine Mahkeme Başkanı İsmail Ademoğlu, 'Burası tiyatro değil, hayır, okumuyorsun. Ne hale getirdin salonu. Bir daha alkışlayanı dışarı atarım.' dedi.

'Ben askerim, beni nasıl tehdit edebilirler?'

Sanık eski Astsubay Latif Korkmaz da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında izinli gittiği memleketinde düğüne katıldığını ve sarhoş olduğunu, ayıldıktan sonra kısım amiri ve bölük komutanını aradığını, ihtiyaç halinde Ankara'ya gelebileceğini söylediğini anlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine meydanlara çıktığını, darbe girişimini lanetlediğini savundu.

İzin dönüşü işe başladıktan sonra 10 gün boyunca ÖKK'daki çalışmalara katıldığını, 28 Temmuz'da 'darbe girişimi sırasında nizamiyede darbeye katıldığı' iddiasıyla tutuklandığını belirten Korkmaz, o gece düğünde olduğunu, düğün görüntülerinde yer aldığını, FETÖ ile bağlantısı bulunmadığını, ByLock kullanmadığını, astsubay okuluna da üniversite giriş sınavında aldığı puanla yerleştiğini söyledi.

Mahkeme Başkanı Ademoğlu'nun, iddianamede FETÖ ile bağlantılı etüt merkezine gittiği, FETÖ mensuplarınca askeri okula yerleştirildiği ve örgütle bağlantısını koparmak istemesi üzerine 'Sicilini bozarız.' tehditlerine maruz kaldığını söylediğini hatırlatması üzerine sanık Korkmaz, 'Beni kimse tehdit etmedi, edecek adam da anasından doğmadı. Ben askerim, beni nasıl tehdit edebilirler? Benim böyle ifade verdiğimi ispatlasınlar, o ifadeler bana ait değil.' şeklinde konuştu.

Mahkeme Başkanı Ademoğlu da 'Doğru, ifade tutanağında senin imzan yok.' yanıtını verdi.

'Üniversiteyi kazanana kadar bu eve gittim'

Sanık Neşet Canbakış da 2009 yılında lise son sınıf öğrencisiyken Niğde'de o yıl en fazla öğrenciye üniversite kazandıran dershane olması dolayısıyla FETÖ ile bağlantılı dershanenin ödüllü sınavına girdiğini, sınav sonucu için telefon numarasını dershaneye verdiğini ve daha sonra tanımadığı numaradan matematik bölümü öğrencisi olduğunu söyleyen kişi tarafından arandığını, matematik konusunda yardımcı olabileceklerini söylediğini anlattı.

FETÖ'nün dershanesine kayıt yaptırmadığını ama kendisini arayan 'Cesim' adlı kişiyle kafede buluşarak tanıştığını, bu kişi aracılığıyla bazı öğrenci evlerine bir müddet gittiğini, ders çalıştığını belirten Canbakış, şunları dile getirdi:

'Bir gün okul çıkışı liseme yakın olması nedeniyle bir eve gittim, Cesim'in tanıştırdığı 'Erkam' isimli kişi, bana namaz kılıp kılmadığımı, Kur'an okuyup okumadığımı sordu, bana Said Nursi'nin propagandasını yaptı, o zamanlar tuhaf olarak düşündüğüm bir şeyle karşılaşmadım. Namaz kılmaları beni memnun etti. Erkam da beni 'Ferhat' isimli kişiyle tanıştırdı. Üniversiteyi kazanana kadar bu eve gittim. Kısa sürede meslek sahibi olmak için astsubay okuluna başvurdum. 2010'da Erkam beni 'Cezmi' diye biriyle tanıştırdı, benden gazete aboneliği ve himmet adıyla para istediler, para konusunda ısrar ettikleri için okul bitene kadar onlarla görüşmedim.

2011 yılında GATA Meslek Yüksekokulundan mezun oldum. İlk görev yerim Hakkari Şemdinli'deyken, Cezmi beni arayarak ilk maaşımı 'himmet' adıyla vermemi istedi, bunu reddettim ve beni sicilimi bozdurmak, ordudan atmakla tehdit etti. Hiçbir şekilde örgüte yardım etmedim. 2015'te ÖKK'ya tayinim çıktı, 15 günlük mehil iznimde memleketim Niğde'deyken Cezmi beni bilmediğim bir numaradan aradı, Ankara'ya tayin olduğumu söylemek zorunda kaldım. Uygun dille konuşup, bu yapıyla bağımı kopartmak istediğimden bahsettim. Temmuz 2015'te de Keçiören'de bir eve bağlarımı kopartmak istediğimi söylemek için gittim. Burada Ahmet Yücedağ, Latif Korkmaz ile tanıştırıldım.'

Sanık Canbakış, FETÖ ile bağlantısını 2015 yılında kestiğini, ByLock programı kullanmadığını ileri sürerek, 'Benim herhangi bir kişiyi karalamak, yakmak niyetim yok. Bildiğim ne varsa söylememenin bana zararı olacağı gibi, vatanımıza da ihanet olacağının farkındayım.' dedi.

'Yıllarca terörist peşinde koştum'

Sanık Okan Benli de 2005'te deniz astsubay meslek yüksekokuluna devam ettiği sırada uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle idari soruşturmaya uğradığını, kan, idrar ve saç teli testiyle bunun gerçek olmadığını ispat ettiğini, o dönemde kendisi hakkında soruşturma açan komutanın FETÖ'den ihraç edildiğini, bu yapıyla hiçbir zaman bir araya gelmediğini, okul hayatı boyunca da karşı durduğu için sürekli soruşturmalara uğradığını savundu.

Balyoz, Ergenekon soruşturmaları sırasında da devlet erkanına suikast düzenleyeceği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatıldığını, bu süreçte psikolojisinin bozulduğunu, psikiyatri ve alkol tedavisi gördüğünü anlatan Benli, meslek hayatı boyunca FETÖ'nün iftiralarına maruz kaldığını, sosyal medya üzerinden kendisi hakkında haksız ithamlarda bulunulduğunu, evlilik planı yaptığı kız arkadaşından ayrıldığını kaydetti.

Sanık Benli, 'Ben burada FETÖ'nün mağduru olarak oturacağıma, örgüt mensubu olarak oturuyorum. ÖKK'da işkence altında verilen ifadeleri kabul etmiyorum.' dedi.

Sanık Ramazan Top da 15 Temmuz Cuma günü ÖKK'daki Meskun Mahalde Muharebe Kursu'nu bitirdiğini, darbe teşebbüsünün yaşandığı gece ev arkadaşından haber alamadığı için aradığını, ev arkadaşının da darbe girişimine katıldığının iddia edildiğini, bildiklerini komutanına anlattıktan sonra tutuklandığını söyledi.

Aradığı arkadaşına ulaşamadığını belirten sanık Top, 3 kişi aynı evde kaldıklarını, darbeci arkadaşının firari, kendisinin tutuklu, diğer ev arkadaşının ise görevini sürdürdüğünü, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Sanık Tolga Durak da ortaokula gittiği sırada FETÖ mensuplarıyla çalıştığını ancak örgütten hiçbir zaman talimat almadığını, astsubay okuluna da kendi isteğiyle gittiğini, mesleğine başladıktan sonra FETÖ ile hiçbir bağlantı kurmadığını savundu.

Durak, 'Terör örgütü üyesi olarak suçlanmak zor bir durum. Yıllarca terörist peşinde koştum, şehit olmak isterdim. Şu an mağdurum, tahliyemi istiyorum.' dedi.

6 sanığın tahliyesine karar verildi

Sanıkların savunmasının ardından daha önce dinlenmesine karar verilen, başka suçtan tutuklu tanık Onur Özdemir, duruşma salonuna alındı.

Özdemir, kendisinin görülen davayla ilgilisi bulunmadığını, iddianamede yer alan beyanların kendisine ait olmadığını söyledi.

Mahkeme Başkanı Ademoğlu da duruşmada hazır edilen tanık Onur Özdemir'in, iddianamede adı geçen Onur Özdemir ile isim benzerliği olduğunu, her iki kişinin de aynı cezaevinde bulunması nedeniyle karışıklık yaşandığını tutanaklara geçti.

Cumhuriyet Savcısı Mustafa Manga, sanıklar Ömer Ali Büyük, Okan Benli, İbrahim Tümtürk ve Neşet Canbakış'ın tutukluluk halinin devamına, diğer sanıklar Latif Korkmaz, Bahadır Gemici, Ramazan Top, Abdülselam İbrahim Yılmaz ve Tolga Durak'ın tahliyesine karar verilmesini istedi.

Kısa aranın ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Büyük, Benli ve Tümtürk'ün tutukluluk halinin devamına, diğer sanıklar Canbakış, Korkmaz, Gemici, Top, Yılmaz ve Durak'ın tahliyesine karar verildiğini söyledi.

Duruşma, 8 Haziran'a ertelendi.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-03 Eylül (2016) 'Ankara ÖKK Darbe Yapılanması 18 sanık' davası
Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-16 Aralık (2016) 'Ankara ÖKK Darbe Yapılanması 69 sanık' davası
Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-20 Aralık (2016) 'Ankara ÖKK Etimesgut Hava Alayı Darbe Yap. 27 sanık' davası
Paralel yapı-24 Mart (2017) 'Ankara ÖKK Yapılanması 14 sanık' davası

(25 Mart 2017, 12:52)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9931    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.630.964