Tam
EskidenYeniye
 

Darbeci 145 polis davasında itiraf

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aralarında çeşitli rütbelerdekilerin de bulunduğu 93'ü tutuklu 145 polisin yargılanmasına başlandı. 15 Temmuz darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturmalar kapsamında örgütün emniyet ayağına ilişkin açılan 145 sanıklı ana davada, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan iddia makamını temsil etti. Etkin pişmanlıktan yararlanan bir sanık itiraflarda bulundu, sanıklardan tanıdıklarını teşhis etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.03.2017 12:22 Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aralarında çeşitli rütbelerdekilerin de bulunduğu 93'ü tutuklu 145 polisin yargılanmasına başlandı.

23.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya 'Terör örgütü üyesi olma, terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet' suçundan 15'er yıldan 25'er yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılanan sanıklardan Adana ve Osmaniye'deki cezaevlerinde tutuklu bulunan 15'i getirildi.

Hatay, Şanlıurfa, İskenderun ve Kahramanmaraş'ta tutuklu bulunan diğer sanık polisler de duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) katıldı.

Tutuksuz sanıkların da katıldığı duruşma sanık sayısının fazla olması nedeniyle Adana Bölge Adliye Mahkemesi'nde yapıldı.

Sanıkların yaklaşık 5 saat süren kimlik tespitlerinin ardından mahkeme başkanı, sanıklar ve avukatlarından iddianamedeki suçlamalara yönelik savunma yapmalarını istedi.

Mahkeme başkanı, duruşmanın 7 gün süreceğini belirttikten sonra sanıkların savunmalarına geçildi.

Tutuklu sanık Ehliman Karagöz, savunmasında, silahlı terör örgütü suçlamasını kabul etmedi.

Duruşma başlamadan önce telefonunda ByLock olduğunu öğrendiğini belirten Karagöz, 'ByLock suçlamasına karşı çaresizim. 14 yıldır bu telefonu kullanıyorum. ByLock bu numaraya nasıl indirildi? 2014'ten bu yana kullandığım söyleniyor. ByLock kullanmak suç mudur? Devlet bu konuda bilgilendirme yapmadı. ByLock'un suç olduğunu 15 Temmuz'dan sonra öğrendik.' dedi.

Fazla taltif aldığı ve örgüte bu taltiften himmet adı altında para aktardığı iddiasını da kabul etmeyen Karagöz, 22 yıllık görevi boyunca projelerinin takdir edildiğini ve taltif ile ödüllendirildiğini söyledi.

Karagöz, bazı emniyet müdürlerinin çalışmadan taltif aldığını da iddia ederek, 'Ben 63 taltif aldım onlar ise binlerce kez almıştır ancak onlara soruşturma açılmamıştır. Gerçekler ortaya çıkacaktır.' diyerek tahliyesini istedi.

Sanık Savaş Durdu da darbe girişimi sırasında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev yaptığını belirterek, 'İstirahatteki ve izindeki tüm personeli çağırdım. Nöbetçilere uzun namlulu silah ve çelik yelekle göreve gitme talimatı verdim. Kalkışmanın yaşandığı İncirlik 10.Tanker Üs Komutanlığının arka nizamiyesinde görev yaptım. 40 saat görev başında durup ekibimle buradaki kalkışmayı önledik.' dedi. ByLock kullanmadığını da iddia eden Durdu, 'Emniyet müdürlüğü rütbesine gelene kadar 8 tane taltif aldım. Himmet adı altında ödeme yapmadım. Yıla bölündüğünde aldığım taltif bir kebap parasına bile yetmiyor.' ifadesini kullandı.

Durdu, darbe girişimi gecesi görevli olduğu Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde 20 den fazla devlet kurumunun korunması amacıyla aldığı emirler doğrultusunda ekipleri yönlendirdiğini belirterek, 'Darbe girişimi başladıktan sonra yaklaşık 40 saat aralıksız görev yaptım. 18 yıllık meslek hayatım boyunca sadece 8 defa taltif aldım. Bu paradan herhangi bir yere himmet adı altında para ödemedim. ByLock programını telefonuma indirmedim, kullanmadım. Kim tarafından nasıl oluşturulduğu belli olmayan bir liste yüzünden aylardır tutukluyum. Suçlamayı kabul etmiyorum' diye savunma yaptı.

ETKİN PİŞMANLIKTAN YARARLANMAK İSTEDİ

Farklı bir dosyadan tutuklu bulunan ancak dosyası birleştirilen sanık Fatih Öztürk ise etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini belirterek savunmasında şunları söyledi: 'Örgüt ile bağım yoktur. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla çocuklarımı cemaate ait dershanelerden almıştım. Telefonuma Balcalı Hastanesi'nde çalışan, o dönemler adını Serhat olarak bildiğim ancak daha sonra adının Ferhat Aydemir olduğunu öğrendiğim abi tarafından ByLock yüklendi. Zaman zaman sanıklar Abdurrahman Özcan ve Hacı Ali Yaşarcan ile birlikte sohbetlere katılıyordum. Ferhat Aydemir abilik yapıyordu toplantılara. Toplantılarda para toplanmıyordu ancak sohbetin abisi Ferhat Aydemir, yurt dışındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım edilmesi gerektiğini söylüyordu.'

Bu arada mahkeme başkanı, etkin pişmanlık yasasından faydalanıp itiraflarda bulunan Fatih Öztürk'ün dosyasının ana dosyada birleştirildiğini söyleyip, Fatih Öztürk'e kendisini örgüte soktuğunu öne sürdüğü polisleri teşhis ettirdi.

Öztürk, kendisine ByLock'u Çukurova Üniversitesi'nde laborant olarak çalışan F.A'nın yüklediğini iddia etti.

Daha sonra mahkeme başkanı, Fatih Öztürk'e itiraflarında isimlerini verdiği sanık polisler Abdurrahman Özcan ile Hacı Ali Yaşarcan'ı gösterip, 'Bunlar mı?' diye sordu. Öztürk de 'Doğru, bunlar' diyerek cevap verdi.

Tutuklu polis memuru Orhan Ayna, 22 yıllık kariyeri boyunca tek bir yüz kızartıcı suç işlemediğini söyleyerek, suçlamaları kabul etmedi. Ayna, ByLock kullanmadığını dile getirdi.

Tutuklu sanıklardan 18 yıllık polis Savaş Durdu da suçlamaları reddederek FETÖ ile alakası olmadığını savundu. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında görevde olduğunu, başında bulunduğu çevik kuvvet ekipleriyle 20'ye yakın kritik noktada FETÖ'cülere karşı görev aldığını ve darbe girişiminde önemli rol alan İncirlik Hava Üssü'nün ön ve arka nizamiyelerinde nöbet tutarak darbe girişimine karşı önemli bir görev yaptığını kaydetti. ByLock kullandığı iddialarını da reddeden Durdu, ByLock listelerinin güvenli olmadığını öne sürdü. Toplamda 8 taltif ödülü aldığını anlatan Durdu, bu para miktarlarının da çok önemli miktarlar olmadığını kaydetti.

Tutuklu sanıklardan Fatih Öztürk ise etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istediğini belirterek, hakkındaki iddiaları şöyle yanıtladı: 'Örgüt ile bağım yoktur. Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla çocuklarımı cemaate ait dershanelerden almıştım. Telefonuma Balcalı Hastanesi'nde çalışan, o dönemler adını Serhat olarak bildiğim ancak daha sonra adının Ferhat Aydemir tarafından ByLock yüklendi. Zaman zaman Abdurrahman Özcan ve Hacı Ali Yaşarcan ile birlikte sohbetlere katılıyordum. Ferhat Aydemir abilik yapıyordu toplantılara. Toplantılarda para toplanmıyordu ancak sohbetin abisi Ferhat Aydemir, yurt dışındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım edilmesi gerektiğini söylüyordu.'

Sazil: 'Asılmaya bile hazırım'

Toplamda 225 gündür cezaevinde tutuklu bulunan Selami Sazil de iddianamede yer alan 'Telefonuma ByLock nasıl yüklendi bilmiyorum' ifadesini kabul etmediğini, telefonuna asla bu programı yüklemediğinden telefonda başkası tarafından yüklenme ihtimali de bulunmadığını savundu. Bir gizli tanığın, hakkında '1988-1989 yılları arasında İzmir'de bir cemaat evinde faaliyette bulunuyordu' şeklindeki ifadesine de karşı çıkan Sazil, 'Ben o yıllarda Kocaeli'de lise son sınıf öğrencisiydim. Daha sonra da Ankara'da polis akademisine gittim. 1994'te komiser yardımcısı olarak mezun oldum. İzmir'de hiç bulunmadım. FETÖ üyesi değilim. 200'e yakın taltif aldım ama bu paralarda büyük miktarlar yok. 22 yıllık polis memuruyum, tek bir uyarım, cezam yok. Eğer bu suçlamaların biri doğru olsun, bırakın ceza almayı, asılmaya bile hazırım' diye konuştu

24.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, davanın kapsam ve niteliği göz önüne alınarak ikinci duruşmasında iddia makamını temsil etti. Daha sonra görülecek celselerde ise cumhuriyet başsavcı vekillerinin duruşmalarda bulunacağı bildirildi.24 Mart'ta Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci duruşmaya 'Terör örgütü üyesi olma, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet' suçundan 15'er yıldan 25'er yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılanan sanıklardan cezaevlerinde tutuklu bulunan 30'u katıldı. Hatay, Şanlıurfa, İskenderun ve Kahramanmaraş'ta tutuklu bulunan diğer sanık polisler de duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) iştirak etti.

Tutuksuz sanıkların da katıldığı duruşma, sanık sayısının fazla olması nedeniyle Adana Bölge Adliye Mahkemesi'nde yapıldı.

Duruşmada kimlik tespitlerinin ardından haklarındaki suçlamaları hatırlatılan tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmalarına geçildi. Tutuklu polis memuru Mehmet Pakdil, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, görev süresince aldığı 41 taltifi örgüte 'himmet' adı altında bağışlamadığını, Bank Asya'daki hesabının ise kredi kartı hesabı olduğunu ve daha sonra bunu kapattığını ifade etti.

Mahkemeye tutuklu bulunduğu Hatay Cezaevi'nden SEGBİS aracılığıyla katılan polis memuru Muzaffer Karakaya ise mahkeme başkanının, 'Örgütün grup abisi olduğunuz iddia ediliyor' sözü üzerine Karakaya, 'Ben bu suçlamaları kabul etmiyorum. 26 yıllık polis memuruyum. Meslek hayatım boyunca herhangi bir disiplin soruşturması ve idari soruşturma geçirmedim. Telefonuma ByLock yüklemedim ve kullanmadım. Bu örgütün eğitim, basın yayın organlarından faydalanmadım. Bank Asya'da hesap açtırmadım, meslek hayatım boyunca 24 taltif aldım. Ailem çok mağdur oldu. Yüce heyetinizden tahliyemi talep ediyorum.' savunmasını yaptı.

Duruşmada savunma yapan meslekten ihraç tutuklu eski polis memuru Hakan Günez mahkemede ifade değiştirdi. Günez, polis ifadesinde ByLock programını kabul etmezken savcılıkta, 'Alkol alıp çocuklarımla pek ilgilenmiyordum. Eşim, Kur'an kursundan bir arkadaşının eşiyle tanıştırdı. İsmi Muttalip Demirtaş'dı. Aile dostu olduk. İkinci el bir akıllı telefon almıştım. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan bu şahıs benim telefonuma Eagle ve ByLock programlarını yükledi. İlk başta çalışmadı. Daha sonra dini metinler gönderiyordu' diye ifade verdi.

Mahkeme başkanı, ifadelerdeki çelişkiyi sorarak Günez'e etkin pişmanlıktan faydalanıp, faydalanmamak istediğini sordu. Bunun üzerine Günez, 'Kimsenin günahını almak istemiyorum. Telefonu yeni aldığımda bir çok program indirmiştim ama ByLock yoktu. Adliye çıkışında polislerden ByLock programının resmini göstermelerini istedim. Resmi gördüğümde bu programı hiç indirmediğimi fark ettim. İfademi yenilemek istediğimi söyledim ancak bunu mahkemede yapabileceğimi söylediler. Emniyette verdiğim ilk ifadenin geçerli olmasını talep ediyorum. Hakkımdaki suçlamalar ispat edilirse idamımı istiyorum' diye konuştu.

Telefonunda ByLock çıktığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan ve MİT TIR'larının durdurulması nedeniyle Ankara'da tutuklu yargılanan eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık'ın koruması Mehmet Pakdil ise suçlamaları kabul etmeyerek, 'ByLock'u hiç indirmedim, kullanmadım' dedi.

İDDİANAME

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın 15 Temmuz darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturmalar kapsamında örgütün emniyet ayağına ilişkin açılan ana davada, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan iddia makamını temsil etti. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından 93'ü tutuklu 147 şüpheli eski emniyet mensubu hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.156 sayfalık, dikkat çeken detayların yer aldığı iddianamede, FETÖ/PDY terör örgütünün amacı, yönetim modeli, hiyerarşik yapısı, istihbarat ağı, haberleşmede kullandığı yöntemler, propaganda araçları, eğitim alanında yürüttüğü faaliyetler, mali yapısı ve gelirlerine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı bilgi notu raporuna da yer verildi. 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların da anlatıldığı iddianamede, 'Terör örgütü bu girişimi ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Anayasasını ortadan kaldırarak terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in başında olduğu bir terör yapılanması kurmak istemiştir' denildi.

(25 Mart 2017, 12:22)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9949    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.647.555