Tam
EskidenYeniye
 

Hakimden sanığa kumpas tepkisi

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün 'Didim Yapılanması' soruşturması kapsamında 9'u tutuklu 44 sanık hakkında açılan davaya başlandı. Aydın 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erhan Yıldırım'ın başkanlığında Aydın Gençlik Merkezi Fethi Sekin Toplantı ve Konferans Salonunda kurulan mahkeme salonunda görülen davada, 10 tutuklu 44 sanık için 7.5 yıl ila 22.5 yıl arası hapis cezası isteniyor. 8'i Söke, 1'i Malatya, 1'i de Düzce'de tutuklu toplam 44 sanığın ifadeleri alınmaya başlandı. Duruşmada FETÖ'nün sözde Didim imamı Muharrem Sever'in, ' Fetullah Gülen suçlu bulunursa, cezalandırılacaktır. Ergenekon sürecinde Genelkurmay Başkanı da terörist ilan edilmişti. Sonrasında masum olduğu ortaya çıktı' sözleri üzerine mahkeme başkanı, 'Onu, cemaat terörist ilan etti' diye çıkıştı. Mahkeme Başkanı ertesi gün dieğr bir sanığın savunmasına da tepki gösterdi. Yıldırım, 15 Temmuz gecesi darbe girişimini çığlık atarak kutladığı iddia edilen sanığın 'O gece çok hastaydım' şeklindeki savunmasına 'Sana reçete yazayım mı?' diye karşılık verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.03.2017 19:29 Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün 'Didim Yapılanması' soruşturması kapsamında 9'u tutuklu 44 sanık hakkında açılan davaya başlandı.

Aydın'da yargılanan FETÖ'nün sözde Didim imamı Muharrem Sever'in, 'Fetullah Gülen suçlu bulunursa, cezalandırılacaktır. Ergenekon sürecinde Genelkurmay Başkanı da terörist ilan edilmişti. Sonrasında masum olduğu ortaya çıktı' sözleri üzerine mahkeme başkanı, 'Onu, cemaat terörist ilan etti' diye çıkıştı.

22.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında 9'u tutuklu 44 sanığın yargılandığı Didim yapılanması davasında ilk gün tamamlandı. Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk gününde 12 sanığın ifade işlemi tamamlandı.

FETÖ'nün Didim'deki kasası olduğu iddia edilen Ayvaz Kocabaş, 'Irmak A.Ş'de 2011 yılında muhasebesi olarak çalışmaya başladım. Çalıştığım kurumun terör örgütü olduğunu bilmiyordum. Evimden çıkan Fetullah Gülen'in CD'lerini kabul etmiyorum. Çünkü arama olduğu sırada evde yoktum. Üzerime atılan iddiaları kabul etmiyorum' dedi.

FETÖ'YE SEMPATİSİ YOK AMA PENSİLVANYA'YA ZİYARETE GİTMİŞ!

Davanın 1 numaralı sanığı olan FETÖ'nün 2015 yılından sonraki sözde Didim imamı Muharrem Sever, tutuklu bulunduğu Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi'nden canlı bağlantıyla ifade verdi. Mahkeme Başkanı Erhan Yıldırım, Sever'e 'Sen Didim'in son imamı mısın?'diye sordu. İddiaları ret eden Sever, 'Didim'e atamayla gelmedim. Didim'e 2015 yılında iş kurmak için geldim. Didim'e gelmeden önce Gaziantep'te GAYEDER'de memur olarak çalışıyordum. Maaşımı dernekten alıyordum. Didim'e emlakçılık yapmak üzere geldim. Çocuklar ve eşim alışamayınca geri döndüler. Ben Didim'de kaldım. Irmak A.Ş'ye bağlı şirketler ve kurumlarla ilgim yoktur. Resmi olarak çalışmışlığım yoktur. FETÖ'ye bir sempatim yok, üyesi değilim. Sohbetlerine de katılmadım. Bu süreçte kararı yargı verecek. Fetullah Gülen suçlu bulunursa, cezalandırılacaktır. Ergenekon sürecinde Genelkurmay Başkanı da terörist ilan edilmişti. Sonrasında masum olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle yargılama sonuçlarını beklemekte fayda görüyorum' dedi.

Sever'i Ergenekon süreciyle ilgili beyanlarını nedeniyle uyaran Mahkeme Başkanı Yıldırım, 'Onu, cemaat terörist ilan etti' diye çıkıştı.

FETÖ'YE ZİYARETE GİDEN EKİBİ AÇIKLADI

Tutuksuz yargılanan Didimli mimar Eyüp Sabri Ekiz de, hakkındaki iddiaları kabul etmedi. Ekiz, 'Paralel yapıya dahil değilim. 17-25 Aralık'tan sonra hiçbir toplantıya katılmadım. 2014 yılında Irmak A.Ş.'deki hisselerimi kardeşime devir ettim. Benim zamanımda yapılanmanın başında Nurullah Topçu vardı. Sohbetlere genelde öğretmen arkadaşlar katılıyordu. 2012 yılında Nurullah Topçu'nun önerisiyle ABD'ye gidip, Fetullah Gülen'i ziyaret ettik. Ben, Ufuk Döver, Abdurrahim Öztürk, Hilmi Yıldırım ve Mustafa Mutlu, Nurulllah Topçu'yla birlikte New York Havaalanından karayoluyla Pensilvanya'ya gittik. İlk 3 gün Gülen'in misafirhanesinde kaldık. Bir çalışan bizi Fetullah Gülen'in yanına götürdü. Bize 'Hoş geldiniz' dedi, nereli olduğumuzu sordu. Toplam 2 dakika sohbet ettik' dedi.

Mahkeme Başkanı, Ekiz'e 'Klasik raconu yerine getirip el öptünüz mü?' diye sordu. El öpmediklerini söyleyen Ekiz, firari kardeşi Ömer Faruk Ekiz'in nerede olduğuyla ilgili soruya ise şu şekilde cevap verdi:

'Kardeşim Avrupa'da ama hangi ülkede olduğunu bilmiyorum'

Sohbet imamlığı yaptığı ileri sürülen Hüseyin Metin ise, yakılmak için traktörle götürülürken yakalanan kitap ve evrakların bir projeye destek vermek amacıyla toplandığını savundu. Metin, 'Ben imam değilim, dini eğitimim yok. Bu kitap ve evraklar çalıştığım devlet okulunda Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürünün onayıyla hazırlanan 'Bugün Atık Kağıt, Yarın Kitap' projesi kapsamında toplandı. Annem Zekiye Metin'in 80 yaşında ve dört darbe görmüş. Benim zarar görmemem için panikleyip, evinin bahçesindeki ağaçların altında bulunan bu atıkları traktörle bölgeden uzaklaştırmak istemiş olabilir' şeklinde ifade verdi.

Tutuklu sanık Didimli müteahhit Sinan Yüksel, 'Ben çeşitli sektörlerde kendi işimi yaptıktan sonra 2014 yılında Körfez Dershanesinin de içinde bulunduğu bir şirketin yüzde 10 hissesini aldım. Bu şirketin yönetiminde değilim. Para çekme yetkim de yok. Tek amacım çocuklarımın iyi bir eğitim almasıydı. FETÖ terör örgütü ile hiçbir bağlantım olmadı. Bank Asya'ya da çocuklarımın okul taksidini ödediğim için para yatırıyordum. Polisin beni aradığını öğrenince, kendi isteğimle giderek teslim oldum. 8 aydan beri cezaevindeyim. Çok mağdur oldum. Hiçbir suçum yokken ailem perişan oldu. Terör örgütü ile hiçbir bağlantım yok. Üye de değilim. Hakkımdaki suçlamaları asla kabul etmiyorum' dedi.

Bir diğer tutuklu sanık, KHK ile kapatılan Didim İş Adamları Derneği Genel Sekreterliği yapan Burak Vural ise, 'Ben Risale-i Nur kitabını okurum. Bunu evimde okur, sohbet ederdik. Bu kitabı okumakta devletimiz tarafından yasak değil, serbesttir. Gonca Koleji'nde de kısa bir süre görev yaptım. Daha sonra birinin desteği ile Didim İş Adamları Derneği Genel Sekreteri oldum. Burada görev yaparken de çevrem geniş olduğu için evimde sohbet ederdim. Bu sohbete de arkadaşlarım katılırdı. Sohbette sadece Risale-i Nur okurdum. Terör örgütünün ve onun imamı olduğunu sonradan öğrendiğim kişiyle de hiçbir bağım yoktur. Ne FETÖ'ye ne de başka bir cemaate kayıtlıyım. Ben başkalarının yüzünden buradayım. Allah bu işi yapanların belasını versin. Hakkımdaki suçlamaları asla kabul etmiyorum' dedi.

İfadeleri alınan sanıklar, mahkeme başkanı Erhan Yıldırım tarafından kendilerine sorulan FETÖ terör örgütü üyeliğini kabul etmediklerini belirtti.

Düzce'de yine aynı suçtan tutuklu bulunan ve SEGBİS'le ifadesine başvurulan, iddianamede örgütün Didim İlçe İmamı olduğu belirtilen Muharrem Sever, Didim'e iş kurmak için Gaziantep'ten geldiğini ve örgütle herhangi bir bağının olmadığını savundu.

Sever, mahkeme başkanının '15 Temmuz darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün olduğunu düşünüyor musunuz' sorusuna, 'Televizyonlarda ve devlet büyüklerimizin ifadelerinde Fetullah Gülen'in olduğu söyleniyor. Ergenekon davalarında da Genelkurmay Başkanı terörist ilan edilmişti. Sonrasında da masum olduğu ortaya çıktı. Bun nedenle yargılama sonucunu beklemekte fayda var.' cevabını verdi.

Bunun üzerine mahkeme başkanı, 'Evet biliyoruz onu da cemaat terörist ilan etmişti.' ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, diğer sanıkların dinlenmesi için duruşmayı yarına erteledi.

İddianamede adı geçen ve firari olan 4 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Yaklaşık 8 saat süren davanın bugünkü duruşmasında 12 sanığın ifadesi alındı. Duruşmaya, yarın diğer 32 sanığın ifadelerinin alınmasıyla devam edilecek.

23.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında 9'u tutuklu 44 sanığın yargılandığı Didim yapılanması davasının ikinci gününde sanıkların ifade işlemlerine devam edildi.

KHK ile kapatılan FETÖ/PDY ile bağlantılı Irmak A.Ş'nin kurucularından olan Yakup Erkan, kurucusu olduğu şirkten hiç para almadığını savundu. Erkan, 'Bu okulun kazancı muhasebe kayıtlarında mevcuttur. Yönetim kurulu toplandığı zaman muhasebeci Ayvaz Kocabaş gelir gider hakkında bize bilgi veriyordu. Bu şirket uzun süre kar etmedi' dedi.

Mahkeme Başkanı Erhan Yıldırım, Erkan'a 'Muharrem Sever ve Şahin Ayvaz'ı şirkete FETÖ'den birisi mi atadı?' diye sordu. Mahkeme Başkanı, Erkan'ın 'Bu konuda bilgim yok' cevabı üzerine aynı soruyu Irmak A.Ş'de hissesi bulunan sanıklara yöneltti. Sanıklardan Didim Ticaret Odası eski Başkanı Ufuk Döver, soruyu 'Bu gibi işlemleri okul müdürü yapar. Muhasebeci işe giren kişinin evraklarını hazırlayarak önümüze getirir, biz sadece imzayı atarız. Biz bu kişileri tanımayız' şeklinde cevapladı.

Darbeye sevinme iddiasına ilginç savunma

Mahkeme Başkanı Yıldırım, Didim'deki esnaf yapılanmasının sohbetlerine katıldığı iddia edilen Yakup İbrahimoğlu'na 'Akraban Namık Kemal İbrahimoğlu, Trabzon'un Of ilçesi Sarayköy'deki evinde darbe olunca sevinç çığlıkları attığını, darbe girişimi başarısız olunca da 'nasıl başarısız olur' dediğini iddia ediyor' diye bir soru yöneltti.

İbrahimoğlu'nun kendisini 'Bu iddiaları ret ediyorum. Bu kişinin zaten benimle husumeti var. O akşam hastaydım. 4 torunum, 7 çocuğum var. Eğer sevinç çığlığı attıysam bunları görmeyeyim. Ölümcül bir kaza geçirdim, zaman zaman ağrılarım oluyor' sözleriyle savunmasına tepki gösteren Mahkeme Başkanı Yıldırım'ın 'Sana bir reçete yazayım mı?' demesi üzerine salonda gülüşmeler yaşandı.

Mahkeme Başkanı bu savunma üzerine 'Siz kimin emanetçisisiniz, kim size bu işleri emanet etti' diye ikinci bir soru daha sordu. İbrahimoğlu, 'Irmak A.Ş'nin yüzde 15 hissesini 2008 yılında aldım. 2012 yılında hissemi devir ettim. Alırken de satarken de para ödemedim. Bu okul insanların teveccühü ile yapıldı. Biz para talep etmedik. Bu okul devamlı borçlanıyordu, borcu da inşaatı da bitmedi. Zaten devlete kalacaktı' dedi.

İfadesi alınan tutuksuz 12 sanık, mahkeme başkanı Erhan Yıldırım tarafından kendilerine sorulan FETÖ üyeliğini kabul etmediklerini belirtti.

Tutuksuz sanıklardan Selami Yavaş, verdiği savunmada örgütün kendilerine baskı yaptığını ileri sürdü. Yavaş, 'Dershanelerin ilk kapatılması gündeme geldiği dönemde sohbet hocası Burak Vural ve birkaç kişi sohbet toplantısında bir araya geldik. Toplantıda Burak Vural bize 'AK Parti'ye oy vermeyin de kime oy verirseniz verin' dedi. O toplantıda siyasi bir oluşum içinde hareket etmelerinden rahatsız olarak bir daha sohbet toplantılarına katılmadım. Kesinlikle bu oluşum içinde yer almadım. Fetullah Gülen'in ismini bile duyduğumda nefret ediyorum' şeklinde ifade verdi.

Didim'in sözde imamını açıkladı

Selami Yavaş, tutuklu bulunduğu Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi'nden canlı bağlantıyla ifade veren davanın 1 numaralı sanığı Muharrem Sever'in FETÖ'nün sözde Didim imamı olmadığı yönündeki ifadesini yalanlayarak, 'Didim'in imamı da Muharrem Sever'dir' dedi.

İddianamede adı geçen ve firari olan 4 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Mahkemede dün 10'u tutuklu, 2'si tutuksuz 12 kişinin ifadesi alınmıştı.

24.03.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Aydın'da devam eden FETÖ/PDY davasında yargılanan tutuksuz iki sanık, çocuklarının okuduğu örgütle bağlantılı okul yönetiminin yönlendirmesi sonucu Bank Asya'da hesap açtırdıklarını, gazete ve dergilere abone olduklarını savundu.

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Didim yapılanması davasında ifade veren tutuksuz sanık İlyas Sağlık, örgütle bağlantısının olmadığını ancak çocuklarının okuduğu okul nedeniyle suçlamalara maruz kaldığını söyledi. Sağlık, '2008 yılında çocuklarımı Didim'de iyi bir okul olmasından dolayı Gonca Kolejine gönderdim. Okulun yönlendirmesi ile Zaman gazetesi ve dergi abonesi oldum. Yine çocuklarımın okul taksitlerini yatırmak için okulun o zamanki muhasebecisi Battal beyin yönlendirmesi ile Bank Asya'da hesap açtırdım. Okul taksitlerini buraya yatırdım. Bunların dışında buraya bir para yatırmışlığım yoktur' dedi.

Patronu örgütten uzaklaşmasını istemiş

Esnaf yapılanması toplantılarına katıldığı iddia edilen İsmail Açıkgöz ise, '17-25 Aralık'tan sonra bu toplantılara katılmadım. Çocuğumu Gonca Koleji'ne kaydettirdim. Okulun yönlendirmesi ile Zaman Gazetesi, Sızıntı ve Yeni Bahar dergilerine abone oldum. Aynı zamanda Bank Asya'da hesap açtırarak, bu hesaba çocuğumun okul taksitlerini ve abonelik ücretlerini yatırdım. 17-25 Aralık'tan sonra patronum ve aynı zamanda bu davanın sanıkların olan Ufuk Döver bana 'Artık cemaate karşı tavır alıyoruz. İlişkilerimizi buna göre ayarlayacağız. Cemaate karşı tavır koymaya tavır verdik' dedikten sonra hiçbir etkinliğine katılmadım. Örgütle bağlantım yoktur' ifadeleriyle kendisini savundu.

Mahkeme heyeti, 6 tutuksuz sanığın savunmalarını dinledi. Sanıklar kendilerine yöneltilen FETÖ/PDY üyesi olduklarına ilişkin suçlamaları reddetti.

Mahkeme heyeti sanıkların savunmalarının ardından ara kararını verdi.

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşması 3'üncü günde tamamlandı. 4 firari sanığın katılmadığı duruşmalarda 40 sanık ve sanık avukatları ifade verdi.

Davanın ilk duruşmasının sonunda mahkeme heyeti 24 maddelik ara karar verdi. Alınan ara kararı sanıkların yüzüne okuyan Mahkeme Başkanı Erhan Yıldırım, 'Tutuklu sanıklardan Hüseyin Metin'in tahliyesine, diğer 9 sanığın tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanıklardan 8'iyle ilgili iddianamenin dava dosyasından ayrılmasına karar verilmiştir' dedi.

FETÖ/PDY'nin Didim yapılanmasıyla ilgili dava 5 Haziran 2017 tarihine ertelendi.

İDDİANAME

Didim ilçesinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Aydın Cumhuriyet Savcısı Ahmet Çamoğlu tarafından hazırlanan 35 sayfalık iddianame Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti. Haklarında 7 buçuk yılla 22 buçuk yıl arasında ceza istenen sanıklara 'Devlet kurumlarını ele geçirerek anayasal düzeni yıkarak yerine totaliter ve otoriter bir cemaat oligarşisi, zümre hakimiyetine dayanan devlet düzeni kurmak amacı ile hareket eden silahlı terör örgütü FETÖ'nün üyesi oldukları, şüphelilerin eylem birliği ve suç paylaşımı içerisinde hareket ederek Aydın ili ve Didim ilçesinde yapılanmada yer aldıkları, 15/07/2016 günü ülke genelinde cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti devletini ve anayasal düzenini ve hükümetini yıkmak amacı ile darbe teşebbüsünde bulunanlara destek verdikleri, terör örgütü FETÖ ile iltisaklı oldukları, bu bağlamda şüpheliler ile ilgili yapılan araştırmalar ve toplanan delillere göre terör örgütü üyesi oldukları' suçlamaları yöneltilmişti.

(23 Mart 2017, 19:29), son güncel.: (25 Mart 2017, 11:39)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9951    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.016.344