Tam
EskidenYeniye
 

Dink'te Gülen ve Öz'e yakalama

İstanbul'da, Hrant Dink soruşturması kapsamında, FETÖ lideri Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, Mehmet Faruk Mercan, avukat Halil İbrahim Koca, kapatılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve gazeteci Adem Yavuz Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü yakalama talebinin gerekçesinde Ogün Samast ile Jandarma görevlilerinin Türk bayrağı ile çekilen görüntüsünün kaynağının Koca olduğunu ileri sürdü. Savcı Kökçü, 30 Ocak 2007'de görüntüleri yayınlayan Ercan Gün, Ekrem Dumanlı, Faruk Mercan, Adem Yavuz Arslan ve avukat Halil İbrahim Koca'nın buluştuğunu ve görüntülerin polislerin 'abi'liğini yapan avukat Koca tarafından verildiğini iddia etti. Yazıda görüntülerle Dink cinayetinin arkasında ulusalcıların olduğu algısı yaratıldığı ve Ergenekon operasyonları için zemin oluşturulduğu iddia edildi. Dink cinayetinin 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasal düzenini yıkmak için tasarlanmış bir eylem' olduğuna vurgu yapan savcı Kökçü, 'bunların ABD İstihbarat teşkilatı CIA'in kontrolünde bulunan Gülen'in emrindeki FETÖ mensupları tarafından gerçekleştirildiğini' belirtti. Savcı Kökçü, Öz'ün Alman İstihbarat servisinin korumasında olduğunun altını çizdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.03.2017 15:19 Hrant Dink soruşturması kapsamında, FETÖ lideri Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, Mehmet Faruk Mercan, avukat Halil İbrahim Koca, kapatılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve gazeteci Adem Yavuz Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

21 ve 22 Mart'taki gelişmeye göre, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin soruşturmayı yürüten savcı Gökalp Kökçü'nün, FETÖ lideri Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, Mehmet Faruk Mercan, avukat Halil İbrahim Koca, kapatılan Zaman Gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ve gazeteci Adem Yavuz Arslan hakkında yakalama kararı çıkarılması talebi, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından değerlendirildi.

İstanbul 6'ıncı Sulh Ceza Hakimliği, adreslerinin tespitinin mümkün olmaması, tüm aramalara rağmen şüphelilere ulaşılamaması ve kendilerine çağrı yapılamadığı gerekçesiyle 6 isim hakkında yakalama kararı çıkardı.

Soruşturma Savcısı Gökalp Kökçü, dün akşam saatlerinde, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne yazı yazarak, FETÖ lideri Fetullah Gülen hakkında 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme', 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma' ve 'kasten öldürmek' suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etmişti. Savcılık ayrıca, firari eski savcı Zekeriya Öz, kapatılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni firari şüpheli Ekrem Dumanlı, avukat Halil İbrahim Koca, gazeteci Adem Yavuz Arslan ve Mehmet Faruk Mercan hakkında ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'kasten öldürmek' suçlarından tutuklamaya yakalama kararı çıkarılmasını istemişti.

8 KİŞİ HAKKINDA DAHA GÖZALTI KARARI VERİLMİŞTİ

Savcılık, Dink cinayeti hükümlüsü Ogün Samast'ın 20 Ocak 2007'de Samsun Otogarı'nda yakalandıktan sonra Samsun Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerde gözaltında tutulduğu sırada Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez.' sözü bulunan Türk bayrağı önünde çekilen fotoğraflar ve videoların 2007 ve 2016 yılının Eylül ayında bazı medya kuruluşlarında yayınlanmasına ilişkin 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı vermişti.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 2 KİŞİ ARANIYOR

Bunun üzerine 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, gazeteci Muammer Ay ile Murat Bayrak, Yüksel Avan, Birol Ustaoğlu, Yakup Kurtaran ve Ahmet Çetiner gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan iki şüpheli ise aranıyor.

Her taşın altından çıkan avukat

Hrant Dink cinayeti soruşturmasında hakkında yakalama kararı çıkarılan avukat Halil İbrahim Koca'nın ilginç bağlantıları saptandı.

Koca, MHP'ye kaset kumpası soruşturmasının şüphelilerinden Tarkim Havacılık'ın sahibi İbrahim Faruk Bayındır ile bir havayolu şirketinin ortağıydı. Bayındır, ABD'ye kaçtı, eşi ve kardeşi tutuklandı. İngiltere'ye kaçan Koca, Şike davasında bazı Trabzonsporlu yöneticilerin müdafiliğini üstlenmişti. Şike kumpası soruşturmalarında hakkında yakalama kararı çıkmıştı. Koca, ABD'de tutuklu olan 17 Aralık'ın kilit ismi Rıza Sarraf'ın da avukatıydı. Koca aynı zamanda Gülen yapılanmasının etkin olduğu dönemde İstanbul Emniyeti'nin avukatlığını yaptı. 17/25 Aralık operasyonlarından sonra Emniyet avukatlığı iptal edildi. Koca, Polis Akademisi'nde 'İnsan Hakları ve Kamu Hürriyetleri' dersi verdi.'KAYNAK O'

Savcı Gökalp Kökçü yakalama talebinin gerekçesinde Ogün Samast ile Jandarma görevlilerinin Türk bayrağı ile çekilen görüntüsünün kaynağının Koca olduğunu ileri sürdü. Savcı Kökçü, 30 Ocak 2007'de görüntüleri yayınlayan Ercan Gün, Ekrem Dumanlı, Faruk Mercan, Adem Yavuz Arslan ve avukat Halil İbrahim Koca'nın buluştuğunu ve görüntülerin polislerin 'abi'liğini yapan avukat Koca tarafından verildiğini iddia etti.

Yazıda görüntülerle Dink cinayetinin arkasında ulusalcıların olduğu algısı yaratıldığı ve Ergenekon operasyonları için zemin oluşturulduğu iddia edildi. Dink cinayetinin 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasal düzenini yıkmak için tasarlanmış bir eylem' olduğuna vurgu yapan savcı Kökçü, “bunların ABD İstihbarat teşkilatı CIA'in kontrolünde bulunan Gülen'in emrindeki FETÖ mensupları tarafından gerçekleştirildiğini” belirtti. Savcı Kökçü, Öz'ün Alman İstihbarat servisinin korumasında olduğunun altını çizdi.

SAVCILIĞA GÖRE 'HRANT DİNK CİNAYETİNİ KAMU GÖREVLİLERİ PLANLADI. YOLUNU AÇTI. DENETLEDİ. NEZARET ETTİ. ENGELLEMEDİ AMA İŞTİRAK ETTİ'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, FETÖ lideri Fetullah Gülen, avukatlar Faruk Mercan, Halil İbrahim Koca, gazeteci Adem Yavuz, firari savcı Zekeri Öz ve kapatılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti

'FETÖ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AMACI DOĞRULTUSUNDA ENGELLEMEDİLER'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı Gökalp Kökçü tarafından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderilen yazıda, 'Hrant Dink cinayeti eylemini gerçekleştiren bir kısım kamu görevlisinin, eylemi başından sonuna kadar planlayıp icrasının yolunu açtıkları ve denetledikleri, cinayetin işlenmesine nezaret ettikleri, eylemi gerçekleştirecek potansiyel şüphelileri ve eylemi gerçekleştirenleri bildikleri halde, FETÖ silahlı terör örgütünün amacı doğrultusunda Hrant Dink'in öldürülmesini engellememişlerdir' denildi.

KUMPASLARIN HAZIRLIĞI BURADA YAPILDI

Yazıda ayrıca, Hrant Dink cinayeti öncesi FETÖ'nün amaçları doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nda 2006 yılında C-5 isimli illegal bir büro kurulduğu ve buradan örgütle bağlantılı olmayan kamu personelinin tasfiyesinin yapıldığı bu büronun 2012 yılına kadar da faaliyet gösterdiği kaydedildi. Yazıda,15 Temmuz darbe girişiminin önünü açmak için Ergenekon, Balyoz gibi kumpas soruşturmalarının hazırlıklarının da bu büroda yapıldığı belirtildi.

DİNK CİNAYETİNİN BYLOCK KULLANAN ŞÜPHELİLERİ

Yazıda, Hrant Dink cinayetinin kamu görevlileri ayağıyla ilgili soruşturmada adı geçen şüphelilerin çoğunda FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı Bylock'u kullandığının tespit edildiği de kaydedildi. Söz konusu şüphelilerin, Ramazan Akyürek, Serkan Şahin, Tamer Bülent Demirel, Ufuk Kaba, Volkan Altınbulak, Yılmaz Angın, Yunus Yazar, Murat Çetiner, Bülent Elaldı, Mehmet Altınel, Metin Canbay, Özcan Mumcu, Ömer Faruk Kartın, Osman Gülbel, Mesut Kılıçarslan, Mehmet Uçar, İzzet Akdağ, İbrahim Şevki Eldivan, İbrahim Pala, Hamdi Egbatan, Engin Akçiçek, Coşkun Çakar, Ali Poyraz ve Ali Çınar oldukları belirtildi.

OGÜN SAMAST'IN TÜRK BAYRAKLI GÖRÜNTÜSÜ ALGI OLUŞTURMAK İÇİNDİ

Yazıda Hrant Dink cinayetinin faili Ogün Samast'ın Samsun'da yakalandıktan sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü Samast'ın beyanına göre, burada eline zorla Türk bayrağı verilerek videosunun çekildiği belirtildi. Bu görüntülerin 10 dakika 20 saniye olduğu ancak Samsun İstihbarat'ın network üzerinden Ali Fuat Yılmazer'in başında bulunduğu C Şubeye 44 saniyelik kısmının gönderildiği belirtildi. Bu görüntülerin daha sonra kapatılan Zaman Gazetesi Müdürü Ekrem Dumanlı, Adem Yavuzarslan, Faruk Mercan ve Avukat Halil İbrahim Koca ile buluşan ve bu soruşturma kapsamında tutuklu bulunan gazeteci Ercan Gün'e haber yapılması için verildiği, ancak görüntülerin Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nda çekildi algısı yaratılmak için Ercan Gün'ün Samsun'a gönderildiği belirtildi.

TUTUKLAMAYA YÖNELİK YAKALAMA KARARI TALEP EDİLDİ

Yazıda, bu görüntülerin Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nda çekilmiş gibi yayınlanmasıyla Hrant Dink cinayeti arkasında ulusalcılar olduğu algısı yaratılarak Ergenekon operasyonlarının zeminin hazırlandığı ifade edildi. Ergenekon kumpas operasyonlarını yürüten savcının da Zekeriya Öz olduğuna dikkat çekildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderilen yazıda, şüpheliler; Ekrem Dumanlı, Adem Yavuzarslan, Mehmet Faruk Mercan, Halil İbrahim Koca ve Zekeriya Öz'ün 'Kasten öldürme' ve 'Silahlı terör örgütü üyeliği' suçlarından, FETÖ lideri Fetullah Gülen hakkında ise ''Silahlı terör örgütü kurma' ve 'Kasten öldürme' suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi. Mahkeme de bu talebi kabul etti.

Savcılığın talep yazısında, Dink cinayetine ilişkin 'Anayasa dışı bir güç merkezi olarak, kamu kurum ve kuruluşlarında Fetullah Gülen cemaati adı altında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü olarak örgütlenen yapının, anayasal düzeni silah zoruyla cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırıp bu düzen yerine, CIA gibi yabancı devlet istihbaratı kontrolünde bulunan meczup silahlı terör örgütü lideri Gülen'in kontrolünde sapkın dini inançları referans alınarak başka bir düzen getirmek, yasama, yürütme, yargı ve diğer tüm devlet kurumlarını silahlı kuvvetler ve emniyet teşkilatını denetimlerine almak için FETÖ/PDY örgütünün şiddet içeren bir başlangıç eylemidir' denildi.

Dink cinayeti eylemini gerçekleştiren bir kısım kamu görevlilerinin, eylemi başından sonuna kadar planlayıp icrasının yolunu açtıkları ve denetledikleri vurgulanan yazıda, cinayet öncesi FETÖ örgütünün amaçları doğrultusunda, Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğünde 2006 yılında yasa dışı olarak kurulup 2012 yılına kadar çete faaliyeti yürüten C-5 Büro Amirliğinde, FETÖ mensuplarınca Silahlı Kuvvetler ve emniyet teşkilatında terör örgütüyle iltisaklı olmayan kamu personeli ile ilgili tasfiyelerin yapıldığı anlatılarak, örgüt tarafından, 15 Temmuz askeri darbe kalkışmasının önünü açmak için Ergenekon, Balyoz kumpas soruşturmalarının hazırlıklarının yapıldığı kaydedildi.

Cinayetten sonra örgüt mensuplarının Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı ve İl İstihbarat Müdürlüklerindeki kadroları işgal ettikleri bildirilen yazıda, 'Yapılan tasfiyeler ve kadrolaşmalardan sonra Oda TV, Şike, MİT soruşturması, 17-25 Aralık kumpas ve darbe soruşturmaları yapılmış, sonucunda örgütün nihai amacının sağlanmasının temini maksadıyla Türkiye Cumhuriyetinin anayasal düzenini cebir ve tehdit kullanarak değiştirilmesi için 15 Temmuz başarısız askeri darbe kalkışmasında bulunulmuştur.' değerlendirmesi yapıldı.

Cinayete ilişkin bir kısım kamu görevlileri hakkında dava açıldığı, aralarında Ramazan Akyürek, Coşgun Çakar, Tamer Bülent Demirel ve Yunus Yazar'ın da bulunduğu 24 kişinin örgütün şifreli mesajlaşma programı olan 'ByLock' kullanıcısı oldukları kaydedilen yazıda, şu ifadeler yer aldı:

'Cinayetin Türkiye kamuoyu ve Ermeni diasporasının etkin olduğu Avrupa ve Amerika'daki etkisi, gerçekleştirilen eylemin şiddet içeren silahlı örgütsel konumları ve sonucunda, bürokrasi kadrolarının ele geçirilmesi nedeniyle, eylemin FETÖ lideri Gülen'den bağımsız olarak, bilgi ve onayı dışından gerçekleştirildiğinin kabulü mümkün değildir.'

Samast'ın görüntüsü

Yazıda, Dink cinayetinin faili Ogün Samast'ın 20 Temmuz 2007'de, Samsun'da yakalandıktan sonra Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldüğü anlatılarak, Samast'ın beyanına göre 'Dink'in cesedi başında öldürülmekten korktuğu için açamadığı Türk bayrağını, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde jandarma ve emniyet görevlilerince zorla eline tutuşturularak açtırılmış görüntülerin alındığı' ifade edildi.

Savcılığa teslim edilen görüntüler 10 dakika 20 saniye olmasına rağmen, Samsun Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünce, network üzerinden, başında Ali Fuat Yılmazer'in bulunduğu İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğüne gönderilen görüntülerin 44 saniye olduğu belirtilen yazıda, 'Soruşturmanın tutuklu şüphelisi Ercan Gün, 30 Ocak 2007'de Zaman gazetesinde halen yurt dışında kaçak olarak bulunan FETÖ'nün medya tetikçileri Ekrem Dumanlı, Adem Yavuz Arslan ve Mehmet Faruk Mercan ile örgüt içerisinde 'abi' konumda bulunan avukat Halil İbrahim Koca ile buluşmuş, kendisine haber olarak yayınlayacağı görüntüler burada verilmesine rağmen, görüntülerin Samsun Jandarma Komutanlığında çekildiği algısı yaratılması için Samsun'a gönderilmiştir.' değerlendirmesinde bulunuldu.

Şüpheli Gün'ün yayınladığı görüntülerin, network üzerinden Yılmazer'e gönderilen 44 saniyelik görüntüler olduğu bilgisi verilen yazıda, bu görüntülerin Samsun Jandarma Komutanlığında çekilmiş gibi yayınlanmasıyla, Dink cinayetinin arkasında 'ulusalcılar' olduğu algısı oluşturularak, Ergenekon operasyonlarının zemininin hazırlandığı ve cinayetin medya tetikçiliğiyle oluşturulan kumpasla yerine getirildiği kaydedildi.

'Zekeriya Öz, Alman istihbaratının korumasında'

Ergenekon ve kumpas operasyonlarını yürüten savcının Zekeriya Öz olduğu, Öz'ün halen Almanya'da Alman istihbarat servisinin korumasında bulunduğunun altı çizilen yazıda, yine cinayet soruşturmasında tutuklu Muharrem Demirkale'nin cinayet öncesi ve sonrasındaki görev ve bağlantılarına dikkat çekildi. Demirkale'nin Dink cinayeti sırasında, İstanbul Jandarma Komutanlığında görev yaptığı ve Ogün Samast'ı izlediği, yine Demirkale'nin cinayetin hem öncesinde hem de sonrasında eski savcı Zekeriya Öz ve emniyet istihbaratçısı Ali Fuat Yılmazer'le telefon irtibatının bulunduğu ifade edilen yazıda, Muharrem Demirkale'nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Jandarma Genel Komutanlığı binasında çatışma sonucu yaralı olarak ele geçirildiği hatırlatıldı.

8 TUTUKLAMA

28.03.2017 22:18 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından cinayete ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Muammer Ay ile dönemin Samsun İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürü Murat Bayrak, Astsubay Yüksel Avan, dönemin Samsun Jandarma İl Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Birol Ustaoğlu, dönemin Samsun Emniyet İl Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Yakup Kurtaran, dönemin Samsun İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Nöbetçi Amiri Ahmet Çetiner, dönemin Samsun Jandarma İl Komutanlığı Asayiş Müdürü Atilla Güçoğlu ve dönemin Samsun İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü emniyet amiri Metin Balta, çıkarıldıkları sulh ceza hakimliği tarafından "Silahlı terör örgütü üyeliği" ve "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından tutuklandı.

Şüphelilerin, Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın Samsun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde Türk bayrağı ile çekilen görüntülerde yer alan polis ve jandarmalar olduğu, söz konusu görüntülerin daha sonra FETÖ mensuplarınca algı oluşturmak için medya kuruluşlarına servis edildiği iddia edildi.

Ogün Samast'ın Çekilen Görüntülerinde Fetö İzleri

Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edilen, aralarında gazeteci, emniyet ve jandarma görevlilerinin de bulunduğu 8 şüphelinin, cinayetin faili Ogün Samast'a ait bilgileri, yakalanmadan 2 saat önce bildikleri ve FETÖ örgütünün amacı doğrultusunda hareket ettikleri öne sürüldü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından, cinayete ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 8 şüpheliye ilişkin hazırlanan sevk yazısında, Dink cinayeti davası kapsamında hakkında dava açılan sanıklar ile şüphelilerin irtibatlarına, Ogün Samast'ın yakalandığı ana ilişkin detaylara yer verildi.

Cinayetin faili Ogün Samast'ın eylemi gerçekleştirdikten sonra Bayrampaşa Otogarından "Ogün Bey" adına düzenlenmiş Metro Turizme ait otobüs bileti ile İstanbul'dan Trabzon'a doğru yola çıktığı bilgisinin İstanbul Emniyet Müdürlüğünce elde edildiği belirtilen sevk yazısında, Samast'ın kimliğine dair kamuoyuna hiçbir bilginin yansımamasına, medyada yayınlanmış beyaz bereli bir fotoğraftan başka eşkali ile ilgili bir bilgi bulunmamasına ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerinde "Ogün Bey" ismiyle adına bilet düzenlenen kişinin tetikçi Ogün Samast olduğuna dair kesin bir bilgi olmamasına rağmen, gazeteci Muammer Ay'ın 20 Ocak 2007'de saat 21.03'te eski Samsun Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü şüpheli Yakup Kurtaran ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği aktarılarak, "Saat 21.06'da Samsun Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli astsubay şüpheli Birol Ustaoğlu'na, İstanbul'dan Trabzon'a doğru hareket halinde olan ve Samsun'a yaklaşan Metro Turizm'e ait otobüs içinde Dink cinayetini gerçekleştiren Samast'ın bulunduğu bilgisini verdiği tespit edilmiştir." denildi.

Samsun Otogarına saat 22.45 sıralarında gelen otobüste bulunan Samast'ın jandarma ve emniyet görevlilerince yakalandığı, yakalanma tutanağına saat 23.00 olarak yazıldığı kaydedilen sevk yazısında, otogar içerisinde bulunan Yeşilkent Jandarma Karakolunda üst araması, kimlik tespiti ve parmak izi çalışmaları yapıldıktan sonra Samsun Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğüne götürüldüğü anlatıldı.

Sevk yazısında, Samsun Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesinde Ogün Samast'ın fotoğraf ve video çekimlerinin, emniyet ve Samsun Jandarma Komutanlığı görevlilerince yapıldığı belirtilerek, "Görevlilerce Ogün Samast'a zorla Türk Bayrağı açtırılmış. Ayrıca Atatürk'ün 'Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez' sözünün yer aldığı, üzerinde Türk Bayrağı bulunan poster önünde de fotoğrafları çekilmiş, bu fotoğraflar daha sonra FETÖ/PDY örgütünce Dink cinayeti ile hedeflenen algının yaratılabilmesi amacıyla medya kuruluşlarına servis edilmiştir. Hedeflenen algının oluşturulmasından sonra FETÖ/PDY terör örgütünün amacı doğrultusunda asker ve emniyet bürokrasisini hedef alan tasfiyeye dönük soruşturmalara başlamıştır." ifadesi kullanıldı.

Şüphelilerden dönemin Samsun Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü Emniyet Amiri Metin Balta'nın, Ogün Samast'ın TEM Şube Müdürlüğünde fotoğraf çekimlerinin yapılması için talimat verdiği, şüpheli Balta'nın "25 Aralık Darbeye teşebbüs" davasının firari sanıklarından eski emniyet müdürü Hamza Tosun ile 21 Ocak 2007'de saat 15.35'te irtibatlı olduğu ve şüphelinin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'ye iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edildiği vurgulanan sevk yazısında, dönemin Samsun Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Nöbetçi Amiri Ahmet Çetiner'in de Ogün Samast'ın Türk bayrağının önünde fotoğraf çekilmesi talimatını verdiği, bu şüphelinin de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edildiği belirtildi.

"Bayrağı çıkart Ogün"

Sevk yazısında, dönemin Samsun Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Yakup Kurtaran'ın, diğer şüpheli gazeteci Muammer Ay ile 20 Ocak 2007'de saat 21.03, 21.07, 21.10, 21.49, 21.50'de 5 kez telefonla görüştüğü, ayrıca diğer şüpheli dönemin Samsun İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Birol Ustaoğlu ile de Ogün Samast Samsun'a gelmeden telefonla görüştüğü belirtilerek, şüpheli Kurtaran'ın, kamuoyu algısı oluşturmak amacıyla Atatürk'ün "Vatan toprağı kutsaldır. kaderine terk edilemez" sözü önünde Ogün Samast'ın elinde Türk bayrağı olduğu halde, Samast ile birlikte fotoğraf çektirdiği, fotoğraf çekimi sırasında şüpheliler Birol Ustaoğlu ya da Murat Bayrak'ın Samast'a "Bayrağı çıkart Ogün" şeklinde telkinde bulunduklarını beyan ettiği aktarıldı.

Şüpheli Kurtaran'ın, FETÖ şüphelisi ve Dink cinayeti soruşturmasından hakkında yakalama kararı bulunan avukat Halil İbrahim Koca ile 16, FETÖ'nün firari sanıklarından eski emniyet müdürü Hamza Tosun ile 5 kez irtibatlı olduğu belirtilen sevk yazısında, şüphelinin FETÖ'nün şifreli mesajlaşma programı olan ByLock kullanıcısı olduğu ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edildiği belirtildi.

FETÖ ve cinayetin şüphelisi tuğgeneral ile irtibatlılar

Sevk yazısında, gazeteci Muammer Ay'ın, cinayetin faili Ogün Samast'ın kimliği ve nerede olduğu, nereye gittiği bilinmemesine rağmen 20 Ocak 2007'de Samast yakalanmadan yaklaşık 2 saat önce, Samast'ın kimlik bilgilerini ve Samsun'a doğru hareket eden bir otobüste yolcu olarak bulunduğunu, FETÖ silahlı terör örgütündeki bağlantıları nedeniyle söz konusu bilgileri öğrenerek örgütsel faaliyet kapsamında, edindiği bilgiyi şüpheliler Yakup Kurtaran, Birol Ustaoğlu ve Atilla Güçlüoğlu ile paylaştığı, kapatılan Bank Asya'da 2 hesabının bulunduğu aktarıldı.

Dönemin Samsun İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Müdürü şüpheli Atilla Güçoğlu'nun, şüpheliler ile Ogün Samast yakalanmadan önce defalarca irtibata geçtiği, Güçoğlu'nun da Ogün Samast ile fotoğraf çektirdiği anlatılan iddianamede, şüphelinin MİT tırları soruşturmasından ve bu soruşturma kapsamında tutuklanan eki tuğgeneral şüpheli Hamza Celepoğlu ile 3 telefon irtibatının tespit edildiği vurgulandı.

Sevk yazsısında, dönemin Samsun İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Biriminde astsubay olan şüpheli Yüksel Avan'ın, Samast'ın fotoğraf ve kamera çekimlerini yapan şahıs olduğu kaydedildi.

Şüpheli Murat Bayrak'ın, diğer şüphelilerden Birol Ustaoğlu ile irtibatlı olduğu, şüphelinin MİT tırları soruşturmasından ve bu soruşturma kapsamında tutuklanan eski tuğgeneral şüpheli Hamza Celepoğlu ile 4 telefon irtibatının tespit edildiği, yine soruşturanın şüphelilerden Metin Yıldız ile de 2 telefon irtibatının bulunduğu vurgulanan sevk yazısında, şüpheli Bayrak ile ilgili şu tespitler yer aldı:

"TEM Şube Müdürlüğünde Ogün Samast'a kendi cep telefonundan görüntüler izlettirmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızda bu nedenle ifadesi alınan Samast, şüpheli Murat Bayrak tarafından cep telefonundan kendisine izlettirilen görüntülerin Dink cinayeti sırasında olay yerinde bulunduğu esnada çekilen istihbari görüntüler olduğu beyanında bulunmuştur. Şüpheli Bayrak, şüpheli Birol Ustaoğlu ile birlikte Ogün Samast'a ısrar ederek zorla Türk Bayrağı açtırarak bunun fotoğraf ve kamera kaydını yaptırmışlardır."

Sevk yazısında, Birol Ustaoğlu'nun, örgüt bağlantıları nedeniyle Ogün Samast'ın kimliği, nerede olduğu ve nereye gittiği bilinmemesine rağmen tüm bu bilgileri Muammer Ay'dan öğrendiği, Ustaoğlu'nun Atatürk'ün "Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez" sözünün yer aldığı afiş önünde, Ogün Samast'ın fotoğraf çekiminin yapılacağı sırada, Atatürk'ün sözünün tam olarak fotoğrafta görülebilmesi amacıyla personele şapkalarını da çıkarttırdığı vurgulandı.

Sevk yazısında, tüm şüphelilerin üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti ile kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması nedeniyle "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçlarından tutuklanmaları talep edildi.

Paralel yapı-Hrant Dink cinayeti

(25 Mart 2017, 15:19), son güncel.: (28 Mart 2017, 22:18)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9953    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.346.520