Tam
EskidenYeniye
 

Galatasaray Divanına suç duyurusu

Hakan Şükür ile Arif Erdem'in ihracına karşı çıkan Galatasaray Divan Kurulu hakkında, 'Terör örgütüne yardım etmek' suçlamasıyla İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu yapıldı. Yeni suç duyurularının gelebileceği de belirtiliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.03.2017 15:37 Hakan Şükür ile Arif Erdem'in ihracına karşı çıkan Galatasaray Divan Kurulu hakkında, 'Terör örgütüne yardım etmek' suçlamasıyla İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu yapıldı.

27 Mart'taki gelişmeye göre, İzmir'de, Galatasaray Divan Kurulu hakkında 'Terör örgütüne yardım etmek', 'Terör örgütü propagandası yapmak', 'Suçu ve suçluyu övmek' suçlamasıyla İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Galatasaray Divan Kurulu'nda, FETÖ/PYD ile bağlantılı olduğu halde Galatasaray kongre üyeliğinden ihraç edilmeyen ardından üye aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle bir gün sonra ihraç edilen Hakan Şükür ve Arif Erdem ile ilgili yankılar devam ediyor. Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Gömük, Galatasaray Divan Kurulu üyeleri hakkında, 'Terör örgütüne yardım etmek', 'Terör örgütü propagandası yapmak', 'Suçu ve suçluyu övmek' suçlamasıyla İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

"Kamuoyuna ve yargı mercilerine yansımış bir çok hadise ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve dahi sonrasında yaşanan olaylardan da kolayca anlaşılacağı şekilde yukarıda ismi geçen iki şüphelinin de FETÖ/PDY üyesi oldukları ve bu suçlamaları da kabul edercesine Türk Milletini, Kurumlarını ve Yöneticilerini aşağılar şekilde açıklamalarda bulundukları sabit olmasına karşın, yukarıda bahsedilen spor kulübünün genel kurul toplantısında sayın üyeleri bu gerçeği kulak arkası ederek FETÖ ile bağlantılı bu kişileri kayırırcasına ihraç istemlerini reddetmiştir. Genel Kurul üyelerinin FETÖ bağlantısı nedeniyle bahsi geçen kişileri kulüpten ihraç etmemeleri de terör örgütü faaliyetlerini kolaylaştırmaya ve ilgili kanun maddesinde muhalefet olgusuna sebep olmuştur. Yönetim kurulu üyelerinin aldıkları bu suç teşkil edici kararın akabinde de toplum vicdanına kast edercesine zorlu kurtuluş mücadelemizin hatırası olarak söylene gelen İzmir Marşını alet ederek adeta bu karar bir zafermişçesine bu marş ile bağdaştırmaları başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal savaşı gazi ve şehitlerine açık bir hakarettir. Galatasaray Spor Kulübü'nün 25.03.2017 tarihli yıllık olağan genel kurulunda Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkındaki karar sebebiyle bir kısım divan üyelerince örgüte yardım etmek ve örgüt propagandası yapmak suçları ilgili olarak tespit edilecek olan şüpheliler hakkında kamu davası açılmasına karar verilmesini talep ederiz."

Suç duyurusunda bulunan başkan konuştu

Suç duyurusu sonrası açıklama yapan TAY-DER Başkanı Muhammed Gömük, "Geçtiğimiz gün Galatasaray Divan Kurulu'nda Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında ihraç edilmeme kararı çıktı. Sonra düzelttiler, 'Bu konu üye aidatı ödemediklerinden çıktı' dediler. Bu kararı veren Galatasaray Divan Kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunduk. Hakan Şükür'ün ihraç edilmemesinden dolayı bir grup taraftar şerefli İzmir Marşı'mızı sanki terör örgütüne bağdaştırarak Atatürk'ün kemiklerini sızlattılar. Bu şekilde Türk milletinin kalbini yaralamıştır." dedi.

YENİ SUÇ DUYURULARI GELİYOR

Bu konuda yeni suç duyurularının gelebileceği de belirtiliyor.

ERDEM VE ŞÜKÜR FİRAR ETMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi, Galatasaray spor kulübündeki bazı futbolcuların Fetullah Gülen ile ilişkileri ortaya çıkınca savcılık soruşturma başlatmış ve bazı isimler hakkında gözaltı kararı verilmişti. Bu isimler; Galatasaray'ın eski futbolcularından Arif Erdem, İsmail Demiriz, Uğur Tütüneker ve Hakan Şükür idi. Bu futbolcuların Fetullah Gülen'i Pensilvanya'da ziyaret ettikleri tespit edildi. Futbolda geniş bir himmet ağı kurulduğu, örgüte futbolculardan yüklü miktarda bağış toplandığı belirlendi.

Tütüneker ve Demiriz halen süren davada yargılanıyor. Demiriz gözaltına alınırken, yurtdışında olan Uğur Tütüneker ise gelip savcılığa teslim olmuştu. İki isim de duruşmalarda Fetö'ye tepki göstermiş, o örgütle ilgileri olmadığını iddia etmişlerdi. Ancak yurtdışına kaçan Arif Erdem ile Hakan Şükür'den ise bu konuda hiçbir gelişme gözlenmedi. En ufak bir pişmanlık açıklaması dahi gelmiş değil. Aksine Hakan Şükür verdiği her mesajla açıkça Fetö'yü sahipleniyor. Yurtdışına kaçmadan önce de Fetö yanlısı faaliyetlerde bulunmuş, Fetö tutuklularının serbest bırakılması için düzenlenen eylemlere milletvekili olarak katılmış, mesajlar vermişti. Şükür, dershaneler krizi ardından AK Parti milletvekilliğinden istifa etmiş, 17/25 Aralık girişimi sonrasında paralel örgüt tartışmalarının başladığı süreçte en yoğun şekilde Fetullah Gülen yapılanmasına bağlılığını ifade etmiş, nezarethanede gözaltındaki FETÖ'cü polisleri ziyaret etme, basında ve sosyal medyada örgüte destek içerikli açıklamalar yapma gibi çeşitli şekillerde FETÖ/PDY adına eylemlere iştirak etmişti.

Hal böyle iken bu iki ismin ihracına karşı çıkılmasının, yapılan konuşmalarda bu isimlerin savunulmasının hiçbir şekilde sadakat ya da sporculukla açıklanamayacağı, davranışın örgütsel olduğu iddia ediliyor.

17 sene önce 2000'de açılan Fetullah Gülen davasının iddianamesinde de yapılanmanın özellikle Galatasaray'da örgütlenmeye çalıştığı belirtiliyordu. Kamuoyunda da örgütün özellikle GS'de yapılanmaya ve onu ele geçirmeye çalıştığı, en büyük rakip olarak gördüğü FB'yi ise sırf bu nedenle şike kumpası ile itibarsızlaştırmaya ve devre dışı bırakmaya çalıştığı iddia ediliyor.

2000'DEKİ İDDİANAMEDEN: "ÖZELLİKLE GALATASARAY'DAKİ AKTİVİTELER.."

2000'de açılan Fetullah Gülen davasının iddianamesinde de yapılanmanın özellikle Galatasaray'da örgütlenmeye çalıştığı belirtiliyordu. DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel tarafından hazırlanan iddianamede şu satırlar yer alıyordu:

"6-HEDEF KURUM VE KURULUŞLAR:
Fethullah GÜLEN’e göre askeriye, mülkiye, hukuk, eğitim teşkilatlanılması gereken bir kurumdur.
Üst düzey bürokratlar ile sıkı ilişkiler kurmak, İçişlerinde ve Polis Teşkilatında örgütlenmek cemiyetin vizyonu içindedir.
Spor dünyasını dahi ihmal etmeyen cemaat özellikle Galatasaray Futbol takımındaki aktiviteleri ile biliniyor. Bu küçük örnek cemaatin politika bireylerinin, vizyonlarının genişliğini ve hedeflerinin derinliğini göstermektedir."


Evet, hal böyle iken bu iki ismin ihracına karşı çıkılmasının, yapılan konuşmalarda bu isimlerin savunulmasının hiçbir şekilde sadakat ya da sporculukla açıklanamayacağı, davranışın örgütsel olduğu söylenebilir.

Üyelerin diğer 5-6 kişiye ihraca evet derken bu iki isme hayır demeleri samimiyetsizliği ve art niyeti de gösterir.

Üstelik de bu iki isim firari oldukları halde.

Üstelik Hakan Şükür'ün Fetö'yü açıkça savunmaya devam ettiği bilindiği halde.

Diğer iki Galatasaraylı İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker yurtdışından gelip teslim oldular ve yargılanmayı kabul ettiler. Ama bu iki isim hala firari. Hiç pişmanlık göstermiyorlar. Pişmanlığa dair hiç bir açıklamaları yok.

Bu nedenle Fetö'cü oldukları diğer delillerin dışında bu açılardan bile açık olan iki isme aleni şekilde destek olmak örgütsel faaliyet kapsamına girmektedir.

Fetöye bu kadar açıkça ve göstere göstere destek olmak, Gülen cemaati mensubu işadamlarının kuruluşu olan Tuskon'un 2014'teki toplantısında Başkan Rızanur Meral'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "Yakında kimlerin inlerde yaşadığını herkes görecek" şeklinde tehdit yöneltmesini hatırlatıyor.

O zamandan beri ortaya çıkmaya devam eden onca somut delile ve 15 Temmuz gibi bir felakete karşın hala örgüt mensuplarına destek vermek, sportif ya da herhangi başka bir düşünce ile açıklanamaz. Tartışılmaz şekilde örgütsel faaliyettir.

2000 yılında Fetö hakkında açılan davada Savcı Nuh Mete Yüksel'in iddialarında biri de, Fetö'nün Galatasaray'da yapılanmak için özel bir gayret gösterdiği idi. İhraç oylamasında yaşanan son olay, bu şüpheyi güçlendirmektedir. Adeta orada sadece Erdem, Şükür, Demiriz ve Tütüneker isimleriyle sınırlı olmayan, daha derinlere giden bir örgütlenme var.

Galatasaray gibi milyonlarca taraftarın takımı olan bir kulübün Fetö'nün masum gösterilmesinde ve legalleştirilmesinde birileri tarafından paravan olarak kullanılmasına, herhalde en başta Galatasaray taraftarları şiddetle karşı çıkar. Galatasaray'ın Fetö tarafından kurulduğu da söylenemez. Ama kulübün adının bu derece olaya karışması son derece rahatsız edici olmaktadır. Esasen Fetö'nün büyük bir spor kulübü üzerinden kendini geniş kitlelere masum ve sevimli gösterme gayreti taşıdığı açıktır. Skandalın, Galatasaray kulübünü değil kulübü örgütsel amaçlarına alet edenleri bağlayacağı açıktır.

TSK GİBİ GALATASARAY'IN İÇİNE DE SIZMIŞLAR

PİŞMAN OLAN DEMİRİZ VE TÜTÜNEKER İHRAÇ, OLMAYAN ŞÜKÜR VE ERDEME İSE HAYIR!?!

Başlatılacak bir soruşturmanın asla ve asla Galatasaray gibi en köklü spor kulüplerimizden birini lekeleyeceği de ileri sürülemez. Fetö sadece Galatasaray'a değil hemen tüm devlet kurumlarına yıllardır sinsi şekilde sızmıştır. TSK içine sızan hainlerin 15 Temmuz'da yaptıkları katliamlar nasıl Türk Silahlı Kuvvetlerinin işidir denemez ise, bir terör örgütünün bu takıma sızmak için yaptığı eylemler de Galatasaray'ın işidir denemez. Önemli olan olaylar açığa çıktıktan sonra nasıl tavır takınıldığıdır. Divan üyelerinin, Demiriz ve Tütüneker gibi yargılanmayı kabul eden ve duruşmalarda pişmanlık belirten iki ismin ihracına evet derken, Şükür ve Erdem gibi en ufak bir pişmanlık belirtisi göstermeyen kaçakların ihracına karşı çıkması, yapılan konuşmalarda bu yönde mesajlar vermesi bu açıdan şaşkınlıkla karşılanmıştır. Bu tavrın, terör örgütüne destek anlamına geldiği izahtan varestedir.

Savcıların, örgütün gövde gösterisi olarak nitelendirilebilecek bu skandal girişimine karşı derhal harekete geçmek yerine susması, Fetö'ye karşı bir kaç yıldır sürdürülen amansız mücadeleyi de tehlikeye atabilecektir.

Galatasaray'ın toplantısında Fetö'ye destek veren, destek amaçlı konuşma yapan kişilerin tespit edilmesi ve acilen haklarında bir soruşturma başlatılması gereklidir. (Abdullah Harun / Kontrgerilla.com)

Paralel yapı-Futbol Yapılanması
Paralel yapı-24 Ağustos (2016) 'İstanbul Futbolda Fetullahçı Yapılanma 3 sanık' davası
GS'li eski futbolculara FETÖ davası
FB ve GS'de FETÖ ihraçları
Hakan Şükür'e FETÖ'den gözaltı kararı
Hakan Şükür ile CHP'li Tanal'a örgüt şoku
Fetö'nün Galatasaray'da yapılanmaya çalıştığını ilk kez dile getiren 2000'deki iddianame

(29 Mart 2017, 15:37)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=9954    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.704.231